צפיה בהודעה בודדת
ישן 18-12-06, 15:32   #58
Nimrod
חבר פעיל

הסמל האישי שלNimrod

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אליאב
ידידי,
"ניגרי ענק" יגיד לך שאי אפשר לעלות נקי אם רוצים לגדול והרבה. הוא רשם את זה מאות פעמים פה. בנוסף אליו יגידו לך את זה עוד רבים.
שנפגשתי עם גיל לראשונה שאלתי אותו : "כמה קלוריות יש לי בתפריט שבניתי לי?". התשובה היתה כזאת: השיטה שלי היא לא לפי קלוריות, אילה לפי יחס ואיזון של פ/ח/ש ויחס בין ארוחות (שלא תיהיה ארוחה אחת ענקית ואחת קטנה). בנוסף הוא אמר לי שאני יכול לחשב די בקלות במחשבון תזונה כמה קלוריות, אבל שהוא לא יודע בדיוק כמה ויכול להגיד לי בערך (הוא יודע אם הוא יחשב, אבל זה לא השיטה שלו). גיל התזונאי הטוב בארץ, למדתי ממנו הרבה. אני לא יוסיף להתווכח איתך פה כי אתה לא מבין את הקטע שאני מנסה להעביר. והשטות הכי גדולה שכתבת זה המשפט שהדגשתי לך בהודעה שלך.
1. מה זה לא יודע כמה קלוריות?
הרי הוא צריך להכין תפריט לפי כמות מסויימת של חלבונים - שומנים - פחמימות, אחרי שהוא הכין לך תפריט עם כמות של זה אולי הוא לא צריך קלוריות, אבל אפשר ב3 קליקים למדוד קלוריות (חלבונים + פחמימות כפול 4 פלוס שומן כפול 9).
ד"א, עדין לא הגיוני לי שהוא לא יודע כמה קלוריות, הוא בטח לא היה לו זמן אלייך.
תפריט כמו שאני מכיר שעושים מחשבים כמה קלוריות - חלבונים - שומנים - פחמימות צריך ואז מכינים תפריט שיהיה נוח מבחינת כמויות, שעות ושיהיה בו איזון בין חומצות שומן, מספיק סיבים, מספיק מינרלים וויטמינים הכרחיים (מישהו אמר ירקות וסידן ).

2. התזונאי הכי טוב בארץ? הוא לא למד להיות תזונאי..
הוא מאמן תזונה ואימונים לbb מעולה ואני מעריך אותו אבל לא צריך להגזים, אי אפשר להשוות אותו ליאיר להב או לכל אחד אחר חכם עם תואר ראשון... (לא בנחמדות, בידע).
הוא לא יודע לטפל במחלות שקשורות לתזונה, אין לו ידע על תזונה ברמה אקדמאית.
בשביל להביא אנשים בריאים לגוף יפה זה מספיק מה שהוא יודע, אבל אתה נשחף...

ציטוט:
פורסם במקור על ידי m0she
בנוגע לארוחות גדולות וקטנות - לייל מקדונלד למשל גם ממליץ על השיטה הזו. נכון שגם הוא לא תזונאי , אבל בכל זאת יש לו מושג יותר נרחב בפיזיולוגיה.
1. לייל מייחס לזה חשיבות?
קראתי כמה וכמה מאמרים ואפילו מספרים שלו והוא אף פעם לא דיבר על זה מעבר להמלצות פשוטות לכמות ארוחות וכאלו...
ובכלל זה משהו שכל אחד יעשה מה שנוח לו מבחינת התחושות.

"החיטוב שלך זה 80% תזונה
המסה שלך זה 80% אימונים
החיטוב והמסה שלך זה 100% סטרואידים"

ג'אי קטלר במסה (תמונה חדשה) :
http://img19.imageshack.us/img19/9108/66454295sl1.jpg

"סמים הם סטרואידים לנשמה"

נמרוד

מני = מלך ישראל! (חי חי וקיים)
Nimrod מנותק   הגב עם ציטוט