אשכול: מדריך חיטוב
צפיה בהודעה בודדת
ישן 28-01-07, 04:35   #74
mr popo
חבר פעיל

הסמל האישי שלmr popo

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Bullet
אבל מר. פופו, מה עם הAdaptive Thermogenesis? הרי גוף ממוצע ינסה להלחם במחסור האוכל ויוריד מעט מחילוף החומרים שלו.
רק במידה ואנחנו לא שולטים בלפטין, וזה לא המקרה. כמו שאמרתי, במידה והדיאטה מבוצעת כהלכה (הקפדה על העמסות, על הגירעון ושמירה על רמת הלפטין) התחזוקה לא תשתנה והח"ח לא יצנח.

ציטוט:
נ.ב, אני זוכר שלפני איזה חודש היה לי שבוע ממש קיצוני, הייתי בגרעון של 1200-1800 ביום, כשלפי הנוסחה המקסימום הוא 800-900. ולא ירדתי בLBM בכלל.
קודם כל, זה מאוד משנה איך הגעת לגירעון הזה. יכול להיות שדרך אירובי, או אולי אתה צורך תוספי תזונה/שורפי שומן שמקלים עליך. אבל הנקודה החשובה ביותר היא, שגם הנוסחה המדויקת ביותר לחישוב התחזוקה, לא מתחשבת בפרמטרים גנטיים. יש סטייה של כ-10-20 אחוז, ולכן אני לא כל כך מופתע. דרך אגב, יכול להיות שאיבדת שריר באופן זניח יחסית... זו גם אפשרות.

NIMROD,
לא מדויק. לא אמרתי שחילוף החומרים הוא פונקציה של LBM בלבד. יש למשל אדפטציה טבעית של הגוף למאזן קלורי חיובי - אם נהיה במאזן קלורי חיובי גדול למשך זמן, הגוף "יתרגל" לכמות ובעצם תחול עלייה בתחזוקה. אני כמעט בטוח שפורסם על כך מאמר בפורום ונפתח אשכול בנושא, תריץ חיפוש.
חוצמזה, הדוגמה שבחרת לתת היא בעייתית לכשעצמה, מכיוון שאצל אותו "שחיף" תחול גם עלייה בLBM בנוסף לשומן, כך שממילא התחזוקה תשתנה.

MARADONA,
בפעם האלף, כל עוד נקפיד על העמסות אין מקום לדאגה. העמסה טובה תגרום לח"ח לחזור לתפקוד מלא. יתרה מכך, אתה תמשיך לאבד שומן גם ביום ההעמסה מכיוון שרוב הקלוריות מנוצלות למילוי גליקוגן.

NIRAN,
לא הבנתי את שאלתך, אנא נסח מחדש. הנתונים שסיפקת נראים לי קצת מוזרים - הם לא מסתדרים לי מבחינה מתמטית.

פופו.