צפיה בהודעה בודדת
ישן 16-10-12, 19:47   #30
Karako
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי nadavmoore צפה בהודעה
יש הבדל בין תחרות ספורט תחרותי לבין תחרות "ספורט" בילדינג. בעוד שספורטאי יכול "לתפוס" יום ולהתעלות על עצמו ונגיד לרוץ יותר מהר או לקפוץ יותר גבוה (נניח ושאר המתחרים גם, תפסו יותר רע) בבילדינג דבר כזה לא יכול לקרות כי אתה צריך "לפחות" את הנתונים היבשים. של גובה לעומת משקל ואחוז שומן. אם אתה יודע שאתה בא שאתה 10-15 קילו מתחת למתחרים האחרים מה יש לך לחפש בקטגוריה?! זה שלקחת תחרות בארץ זה טוב ויפה אבל זה לא עושה אותך מתחרה "ראוי" לחו"ל. שוב, יש נתונים יבשים שצריך לפחות לעמוד בהם. נגיד היה פה ספרינטר ל100 מטר שהיה עושה תוצאה של 10:50 וכל השאר שהתחרו נגדו עשו 11:30 + זה אומר שהוא ישר יכול ללכת להתחרות בחול? כי הוא אלוף הארץ? לא... הוא צריך לעמוד בקטגוריית זמן מסויימת בשביל לנסוע להתחרות בחו"ל. כל הקטע הזה של הטיסה והתחרות וההכנות לוקח לחבר'ה האלו לפחות חצי שנה של מסה איכותית וכסף לחומרים שהם היו יכולים להשקיע בעצמם ואז לטוס שנה אחרי. וחבר'ה תפסיקו לזיין את השכל על "למה אנחנו לא מפרגנים" וכל השטויות האלו, זה פורום. זכותנו להגיב ולכתוב מה שעולה על רוחנו אם בא לי להגיד שהחבר'ה עושים מעצמם צחוק שהם טסים אז זאת זכותי גם אם לא נגעתי במוט בחיים שלי.
בכל מקרה אני חושב שכדי להעלות את ענף הבילדינג צריך לצאת מהקטע הזה של "כל אחד יכול להרשם ולהתחרות" לדעתי ברגע שיתחילו להיות סלקציות ותנאי קבלה מסויימים, הרף יהיה יותר גבוה ואנשים ישקיעו יותר כדי להגיע לסטנדרטים הרצויים.
במרבית דבריך אתה צודק אבל -
גם בפיתוח גוף יש ענין של לתפוס יום וטיימינג. ונראה לי שגם בענפי ספורט אחרים יוצאים מתחרים שהפער בינם לבין השאר הוא גדול מאוד.

הענין העיקרי הוא שבילדניג איננו ספורט, זה יותר תרבות מאשר ספורט. בהקשר זה, אגב, דבריך נכונים יותר.

בכל מקרה
Karako מנותק   הגב עם ציטוט