צפיה בהודעה בודדת
ישן 30-05-07, 15:11   #5
maradona
חבר פעיל

הסמל האישי שלmaradona

שלח הודעה דרך ICQ אל maradona שלח הודעה דרך MSN אל maradona

ציטוט:
פורסם במקור על ידי יiסי
2 שאלות לי אליכם חבריי:
1. שמעתי פה מכמה משתמשים שיש שינויים בהורומנים בגוף בתקופת החיטוב... אם מישהו יכול להסביר על השינויים והאם הם בעצם "מזיקים" לנערים? (17 וחצי) האם הטסטסטורון יורד וזוהי אחת הסיבות של אי-יכולת לפיתוח מסת שריר או שהדבר בא רק בגלל הגבלה קלורית?

2. לפי הנוסחא הזאת של BMR (הנוסחא השנייה) http://www.israelbody.org/Index.asp?...ryID=81&Page=1

יצא לי שהBMR שלי הוא: 1680 . (שוקל 70)
את הרמת אקטיביות שלי הייתי מגדיר 1.2. (אימון אינטנסיבי יום יומי אבל רוב היום על המחשב/מסתלבט עם חברים)

בסה"כ: 2016 קלוריות כולל הרמת אקטיביות.
זאת אומרת שבשביל לעלות מסה אני אצטרך 2016 קלוריות , עכשיו מסה איננה ענייני בטווח הקרוב וענייני הוא חיטוב , כמה קלוריות אצטרך להכניס לגופי הקט למען החיטוב?
אני בערך חודש על 1200-1300 ביום ומסתדר דיי טוב למען האמת חוץ מרעב מסויים בלילות לאחר האימונים... (רואה תוצאות טובות שמתבטאות בהבלטת ורידים ירידה במשקל ..)

תודה רבה לעוזרים.
1.ההרומון שבמיוחד מתכוונים אליו בחיטוב הוא הלפטין,אשר הוא הורמון המפתח ברובם של סוגי הדיאטות השונות.
לגבי תקופת החיטוב לילדים אשר נמצאים בגיל ההתבגרות(אותך לא הייתי ממש מגדיר ככה),הרוב תלוי בגרעון הקלורי ובסה"כ הקלוריות היומית(כאשר אני לא הייתי ממליץ לרדת מ 1500 קלוריות לגבר)בשל קבלת כל חומרי המזון אשר נחוצים לנו כמתבגרים ולא לבצע פגיעה.לגבי הגדילה עצמה לא הייתי דואג כל כך כל עוד אתה לא יורד מה 1500 קלוריות מפני שלגוף יש "סדר עדיפויות" ויעדיף לבצע אותם,כך שלא חייבים להיות במאזן קלורי חיובי גדול בכדי להמשיך לגדול,מה גם שהדיאטות האלה הן זמניות וכל חודשיים יש לקחת הפסקה מהם למשך כשבוע-שבועיים לשם התאוששות מערכות הגוף השונות וחזרתם לנורמה.
כמו שהזכרתי מקודם לגוף יש סדר עדיפויות ולא יבנה שריר כאשר נמצא בגרעון קלורי גדול.
לגבי כמות הטסטוסטרון הוא מושפע מכמויות השומן כך שכל עוד אתה לא באחוז שומן נמוך ביותר אני סבור שלא תתקל בירידה ברמת הייצור של הטסטוסטרון(יש לציין כי זאת השערה ולא בדקתי את הדבר לעומק.

לגבי שאלה 2 אני ירחיב יותר מאוחר כאשר אני יחזור מאימון אם עוד לא יענו לך על השאלה.

maradona מנותק   הגב עם ציטוט