צפיה בהודעה בודדת
ישן 18-11-05, 20:47   #50
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

עוסק ב:: Making the world a better place

עוד כמה דברים;

זה נכון שאלה מחקרים ישנים, לכן לא ניתן לומר שזה מידע חדש ומהפכני... אני כמעט בטוח שההבדל בין 3 ארוחות ל6 ארוחות, כאשר המאזן הקלורי זהה בין השניים הוא זניח וכי ניתן לגדול משניהם באותה המידה.
אבל... כמובן שעדיין ישנו יתרון מסויים לפריסה של ארוחות קטנות לאורך היום, צריך לזכור את נושא האינסולין, הגלוקוז וכמובן את רמות השומנים בדם עקב אותן ארוחות גדולות (חלוקה לשלוש ארוחות).
בטווח הארוך, אילו הם דברים שצריך לקחת בחשבון (למרות שאני לא חושב שההפעה היא לטווך הארוך). למעשה תנגודת לאינסולין ורגישות לאינסולין במקומות הנכונים אכן יכולים לקבוע את נטייתן של הקלוריות "העודפות" - אדיפוס\שרירים.
תמיד היה לי ספק בכל המאמרים שמלמדים אותנו לגדול בדרך "סטריקתית" ומוקצנת (כמובן, בודיבלדרים...), ישנם אנשים שגודלים יפה מאוד ללא הקפדה על כל "הכללים" שחוזרים על עצמם במאמרי "באלקינג" למיניהם וללא תפריט יומי זהה.
בשבילי המידע הוא די מהפכני מפני שהוא נתן ביסוס לספקותי.

ישנם הרבה מחקרים -ישנים- שעד היום אנו פועלים על פי מסקנותם ומתייחסים אליהם כאל עובדות. אם היה מחקר חדש שמוכיח אחרת, אז כמובן שהיה אפשר לשלול אותם... אך אם לא, ומהסיבה שלא מצאו עדויות אחרות או תוצאות שונות אין סיבה לשלילתם.
חקירת נושא תדירות הארוחות והשפעתן על תהליכי הירידה במשקל, מטבוליזם, שמירה על משקל וכו' החלו עוד לפני 20 שנה ונמשכים עד היום. מחקר אחרון שפרסמתי מ2003, הראה כי ישנה השפעה חיובית על הרגישות לאינסולין וכו' עם עליית תדירות הארוחות, אבל... לא נראו שינויים אחרים בין שתי התבניות.
אם מעניין אותך, הנה כמות מכובדת של מחקרים להעביר אתה את הזמן... רק 129.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.f...splay&DB=pubmed

ציטוט:
כל ה"גישה" "שלך" של מיעוט ארוחות לא בר סימוכין אמיתי(עדיין) , כי המחקר הראשון שהבאת הוא מלפני 15 שנה , ועולם התזונה ידע כמה שינויים מאז..
שינויים רואים במחקרים, זה נכון שעולם התזונה התפתח הרבה בשנים האחרונות, אך לא בממצאים הסותרים את המחקרים הנ"ל.

עוד דבר, אין כאן שום "גישה"... אני רק הבאתי את המידע לצומת ליבם של גולשי הפורום וציינתי כיצד הוא יכול לתרום לאלה שמתקשים לאכול כל 3 שעות, שמפחדים מקטבוליזם וכו'...

- נתתי את הדוגמא הזאת פעם... תחשוב על האסירים בבתי הכלא השונים, חלקם ענקיים ואני לא רואה איזושהיא פריצה בכלא המאפשרת להם לאכול כל 3 שעות. הם אוכלים לפי סדר היום של הכלא וגדלים.

גל.

gal.T מנותק   הגב עם ציטוט