צפיה בהודעה בודדת
ישן 16-02-08, 23:00   #55
שומר החומות
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Arsan
אבל אתה מסתכל על התוצאה , בוא נסתכל על הגורמים?
בוא נראה את 2 צדדי המטבע..
1. המנהיגים שלנו , שבנתיים שאנחנו שמים את התחת שלנו בשדה קרב , עושים טועיות של טירונים (ראה דו"ח וינוגרד)
2. רוב ה"משתמטים" הינם דתיים , בעצם חוק שהממשלה יצרה , חוק טל
3. היחס בצבא מאוד משפיל ורק אחרי שאתה מתגייס אתה מבין את זה, כמו שנאמר פה למעלה אתה סתם מספר..
4. זכויות אדם בסיסיות בעת מלחמה אפילו המדינה הזו לא מספקת , כגון אוכל שתייה וכו' (מלחמת לבנון השנייה )
5. מילואים - ארוכים , ללא תוכן , זורקים זין , לא רציניים , רוב המילואימנקים לא בכושר ולא מסוגלים בקושי לזוז , נעזוב את זה שזורקים עליהם זין ומתעלמים מהם בכל מיני תנאים כאלה ואחרים (רק לאחרונה התחילו כל ההטבות למינהם)
6. אין לצבא כמעט שום ערך בעולם האזרחי (כבר , לא כמו פעם) , היום אפילו אם יש קומבינות אז משרות ציבוריות וממשלתיות גם תקבל , למה? כי הכל קומבינות כמו בכל מקום גם בצבא ובעיקר בצבא

אני יכול להמשיך עד אין סוף , שלא תבין לא נכון אני לא בעד השתמטות בכלל לא , אבל "אפשר להבין" את אותם אנשים.
נכון שאם כולם יהיו כאלה לא תשאר לנו מדינה ועוד דברים רבים שאפשר לומר על זה , אבל הכל מתחיל בראש ובראשונה מהמנהיגים של המדינה הזו שאם הם רוצים שהיא תמשיך להתקיים הם צריכים לשנות תפיסה , לחוקק עוד כמה חוקים , להביא עוד המון הטבות , לעשות "סלקציה" ועוד המון דברים .
אבל? , שום דבר לא זז ,שמים זין כמו בכל דבר כזה או אחר אי אפשר להסביר את זה עד שאתה לא שם..
הנתונים שהבאת לא מדוייקים, אבל לא משנה.
אתה ברצינות חושב שילד בן 17 לפני צו ראשון חושב על דברים שכאלו ולכן מחליט להשתמט?
לרוב, מי שמשתמט הרבה פחות חכם והרבה פחות "ערכי" מכפי שאתה חושב.
מי שמשתמט משתמט כי חבל לו על השנים שהוא מפסיד כאזרח, חבל לו שהוא לא יכול לעבוד ולהרוויח כסף, או שהוא לא יכול ללמוד ולהשלים בגרויות, שהוא תורם למדינה והשכר שהוא מקבל בתמורה לא בשמיים, שהוא לא מוכן לקבל מרות של אחרים, וכי הוא חושב שזה מגניב לשים זין על המדינה.

תראה לי בן אדם אחד שהשתמט כי הוא שמע שבקרב בסלוקי היה מחסור במנות קרב והלוחמים היו רעבים...
שומר החומות מנותק   הגב עם ציטוט