צפיה בהודעה בודדת
ישן 25-04-13, 11:03   #959
tounano
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי aviramy5 צפה בהודעה
אחי קודם כל אני בן 21 חח(אולי התבלבלת עם המשתמש השני שהשאיר לך הודעה)
פשוט מעולם לא עשיתי אימוני כח וזה החודשים הראשונים שלי בחדר כושר אי פעם.
כל אחד אומר משהו אחר שכבר השתגעתי.(כמו המשפט הידוע-9 ישראלים 10 דעות).
היה לי חשוב לשמוע ממישהו כמוך בעל ניסיון של 10 שנים בחדר כושר שזו השיטה הכי יעילה,כי אני לפעמים אומר לעצמי שזו אולי תוכנית די משעממת או קלה מדי ורוצה להוסיף לעצמי קצת,הריי רק תרגיל אחד לחזה?רק תרגיל אחד לכתפיים?
שמע.

בסופו של דבר, זה עניין של טעם.

התכנית צריכה להיות תכנית מהנה. ולמרות שאני באופן אישי נגד תכניות מפוצלות, אני בטוח שאם תהנה מתכנית מפוצלת אז גם תראה בה התקדמות.

הסיבה שכתבתי שאני לא יכול לתת המלצות אלא רק להגיד את מה שאני הייתי עושה, היא בגלל שהכל עניין של טעם אישי.

אם תהית למה יש כל כך הרבה תכניות אימון, אז זה בגלל שכל אחד נהנה ממשהו אחר.

כך שבגדול, אתה צריך לנסות הכל.

אבל...

מה שאני יכול להגיד לך בוודאות, שאני לא מכיר כמעט אנשים שהצליחו להגיע למטרות שלהם (אם זה כח, חיטוב, מסה), כשהם מתעלמים מדדליפט וסקוואט (דחיקת חזה זה התרגיל האהוב על הישראלים).

לפי הניסיון שלי, הדרך הבטוחה לראות תוצאות לאורך זמן זה לתרגל דדליפט, סקוואט ודחיקת חזה.

זה לא משנה אם אתה עושה את זה מפוצל או הכל באימון אחד. אם לעשות כפיפות ידיים (נדמה לי שכך אומרים את זה בעברית, באנגלית זה bicep curls), אז תעשה את זה. ואל תקשיב לאנשים כמוני שאומרים שזה לא חשוב.

היה לי בעבר תכניות אימון אפקטיביות, אבל לא הייתי נהנה מהם אז לא התמדתי.

אם תהנה ותתמיד (ולא תזניח את שלושת התרגילים הגדולים) אז תצליח.

בגלל שאתה רק מתחיל, כל תכנית שתיקח תעבוד עליך. יש לך 6 שבועות של חסד בערך

תנסה כל מיני תכניות ואחרי זה תחליט ממה אתה הכי נהנה, ושוב, אל תזניח דדליפט וסקוואט כי אלה התרגילים הכי מוזנחים שיש... בכל פעם שאני הולך לחדר כושר, אני היחיד שעושה דד ליפט לדוגמא. וכולם פותחים עליי עיניים.

והדבר האחרון שהייתי אומר שחשוב זה להציב מטרות. תציב לעצמך כל הזמן מטרות חדשות.
tounano מנותק   הגב עם ציטוט