צפיה בהודעה בודדת
ישן 06-06-07, 11:56   #11
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

עוסק ב:: Making the world a better place

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Bullet
לא מבין איך הסקת ממחקרי הif שבטווח הקצר אין איבוד מסה רזה בצום. דווקא לפי מה שאני מבין, ההסתגלות לצום והשמירה על השריר טובה בטווח הרחוק, לא בטווח הקצר.
אני אוכל למצוא את המחקרים רק כשאני אהיה בבית, אבל אתה רציני?... זה כל העקרון כאן. איבוד חלבון בטווח הקצר, בתגובה לצום, בדר"כ לא יגיע מהשרירים. הפירוק יהיה תחילה מחלבונים מתחלפים, אם זה הפירוש של 'labile proteins' שהם חלבונים עם שיחלוף מהיר כמו הכבד למשל. הסדר הוא כזה; labile protein -> skeletal muscle -> organ proteins -> connective tissues.
יש שחלוף חלבונים (P-Turnover) בגוף, ישנן רקמות שמתחלפות בשעות, יש רקמות שבימים, וישנן כאלו שבחודשים מסיימות שחלוף שלם. ולפיכך גם הסדר שבו אנו נפרק את הרקמות הללו. כמו שמתואר למעלה.

אל לנו לשכוח שתחילת הצום, היא רק לכאורה צום, מההיבט שאנו לא מכיניסים שום דבר דרך הפה אך עדיין מעכלים. ככה שהבהחלט ניתן לצאת בזול מיום ללא אוכל, ועל אחת כמה וכמה, מ"צום" הלילה שכולם חוששים ממנו בסצינת הבודיבילדינג, ומוודאים שהחלבונים יהיו כאלה שמתפרקים לאט, שקצב התרוקנות הקיבה יהיה האיטי ביותר וכן הלאה... אני לא יודע עד כמה זה הגיוני בכלל לתת למערכות לעבוד כלכך הרבה מסביב לשעון, ואם אני לא טועה, היו כמה מחקרים בנושא שהצביעו על אפשרות שהקיבה צריכה קצת מנוחה לתפקוד אופטימלי (אני גם נוטה להאמין שמבחינה אבולוציונית הגוף כבר למד להסתגל למחסור באוכל בשליש מהיממה שבו אנו ישנים, הוא די הבין מה קורה עד עכשיו).

gal.T מנותק   הגב עם ציטוט