צפיה בהודעה בודדת
ישן 27-12-10, 23:26   #94
Ermac1122
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי גל ציון-פור צפה בהודעה
טוב חברים,
סיכום קצר שלי לגבי כל העניין עם הכתבה.
אז כפי שרובכם שמתם לב הכתבה היתה מגמתית מאוד.
אני לא אומר שמה שהם אמרו שם אינו נכון, אבל בהחלט אפשר להגיד שזה לא מדוייק.
קודם כל בואו נסיר כל ספק: רקפת אריאלי ומולי אפשטיין שולחים גם הם חלק מלקוחותיהם לקנות אבקות חלבון.
אם פעם היה טרנד מאוד גדול לשלוח את כולם לקנות אבקות חלבון, היום יש טרנד חדש והוא להגיד לכולם שהם לא צריכים לגעת באבקות חלבון. אני לא אוהב את ההכללות האלה, כי בהחלט יש מי שזקוק לאבקות ויש מי שאינו זקוק להם.
אם אתה מצליח להגיע לכמות החלבון הדרושה לך מהאוכל בלבד, אין צורך באבקת חלבון. כמה אנשים כאלה (שמתאמנים באופן קבוע) אני מכיר? בודדים.
למה? לכולנו יש סדר יום עמוס, לכולנו נמאס כבר לראות קוטג' וטונה ועוד סיבות כאלו ואחרות.
ועכשיו לחלק הפיזיולוגי.
הקשר בין צריכת חלבון מאבקה לבין התפתחות בעיה כלייתית לא הוכח אף פעם במחקרים. יתרה מזאת, גם הקשר בין צריכת חלבון עד 3 ג' לכל ק"ג משקל גוף (לא משנה אם ממזון או מאבקה) לבין בעיה כלייתית לא הוכח מעולם, כל זה אצל אנשים בריאים.
אני יעלה בקרוב מאמר על הקשר בין חלבון וכליות שידבר בהרחבה על הנושא הזה.
גם ארגון ה-acsm, אחד הארגונים הגדולים בעולם לתזונת ספורט עדיין ממליץ לכל מתאמן לצרוך 1.4-2 גרם חלבון לכל ק"ג משקל גוף. ברגע שהם ישנו את המלצותיהם, אז נתחיל לחשוש...
ועוד משהו קטן, לא יודע אם שמתם לב, אבל לקראת סוף הכתבה, פרופ' אלון אליקים (שדרך אגב יש לי הערכה רבה אליו) אמר שעודף חלבון עלול לגרום לבעייה כלייתית אצל אלה שיש להם מחלה סמויה כלשהי. האם הכוונה לאבקות חלבון או חלבון מהאוכל עצמו, סביר להניח ששניהם יגרמו באותה צורה לבעיה הכלייתית כאשר הסממנים הגנטיים הסמויים נמצאים כבר במערכת.
דעתי בנושא:
מי שזקוק לאבקות חלבון להשלמה תזונתית, או סתם כי זה טעים מדי פעם לגוון את התזונה (הלא קלה דרך אגב) שלנו המתאמנים, שימשיך לצרוך אבקת חלבון. כמובן, בלי הגזמה מיותרת, תסתמכו קודם כל על האוכל שלכם.
זכרו, תוספים כשמם הם, באים בנוסף למזון שלנו.
בברכה
גל
Ermac1122 מנותק   הגב עם ציטוט