צפיה בהודעה בודדת
ישן 21-02-07, 01:14   #39
הזברה
IsraelBody VIP - חבר יהלום

ציטוט:
פורסם במקור על ידי m0she
אם הרגע סיימת קורס אז לא ברור למה אתה מסיק שהמדע הזה מדבר רק על בערך ולא על נכון לא נכון , כיוון שהמחקרים האלה הם כמו כל מחקר רפואי/קליני אחר.
בנוסף , קבעת שרוב המתאמנים הם הארד גיינרים ויתר על כן אתה גם טוען שרובם מתאמנים בצורה זו או אחרת , שוב רק על פי נקודת המבט האישית [ועל כן הלא אובייקטיבית] שלך. גם אם נניח ואתה צודק והם אכן מתאמנים ככה , כיוון שלא ניסינו עליהם שיטות אימונים אחרות אנחנו לא יכולים לדעת אם הבעיה היא באימון או בפקטורים אחרים [אימון יתר? תזונה? גנטיקה?]. רגרסיה ליניארית אני מניח שלמדת , משתנים מתערבים..
בגלל המונח המאוד בסיסי של שונות, בצורה שטחית מאוד אפשר לתאר את המונח הזה בצורה הבאה: יכול להיות שחצי מהאנשים בעולם מתנפחים הכי טוב ב15 חזרות וחצי ב5 ,הממוצע הוא 10 ,אבל השונות הממוצעת היא 5.
במקרה שמדובר ביותר תת קבוצות, השונות היא הממוצע המשוקלל של המרחק מהממוצע ובגלל המושג הזה, סטטיסטיקה לא צריכה לדעתי להיות הדבר היחיד ואפילו לא העיקרי שינחה מאמן שנותן תוכנית למתאמן.

בקשר להארדגיינריות, קראתי את זה פה ושם במאמרים שלא שמרתי, בכל אופן, זה לחלוטין בר ויכוח ,אם ויקיפדיה יכולה קצת לעזור לשכנע שלא מצצתי מהאצבע אז בבקשה(יש שם לינק למאמר):
http://en.wikipedia.org/wiki/Hardgainer
אפשר להסיק לדעתי מהעובדה הזאת קצת על השונות באוכלוסיה, אם מניחים שהגישה המקובלת של תורת האימון היא נכונה סטטיסטית.

בקשר לצורה הזאת או האחרת?
אני מתאמן שנים ותופתע גם היתה תקופה שהדרכתי (היום זה כבר לא משתלם כשלומדים לתואר רציני שבו אפילו ברבע משרה אני יכול לקבל יותר ממדריך במלאה) ומהניסיון שלי רוב האנשים עובדים ומודעים לעניין של טווח החזרות, זה מופיע בהרבה מקומות באינטרנט ,כל מדריך לומד אותו וזה דבר מאוד ידוע. חוץ מזה עד שלא יהייה מחקר אובייקטיבי בשטח זה הכי טוב שאני יכול לתת.

בקשר לשאר הגורמים , יכול להיות בדיוק כמו העניין של האימון, שוב השיפוט הוא בעיני הקורא. בסך הכל העניין של HFT ושל שיטות אימון לא קלאסיות הוא מאוד פסול בעיני הרבה אנשים ,תזונה הם תמיד יהיו מוכנים לשנות, לאימון יתר סביר שהם לא יגיעו מתוכנית דמויית HST עם עלייה מתונה במשקל (כמו שלדעתי כדאי להם לעשות עם פריודיזציה כמובן) והגנטיקה לא תשתנה אם הם ינסו ללכת בדרך אחרת. לדעתי פשוט לא צריך לפסול את הגישה הזאת ,שידעו שזה יכול להיות גם זה.
הזברה מנותק   הגב עם ציטוט