צפיה בהודעה בודדת
ישן 21-11-07, 22:58   #48
- Idan -
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

הסמל האישי של- Idan -

שלח הודעה דרך Yahoo אל - Idan -

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ///Efi///
1. הרבה חכמים בתורה מאמינים היום ש7 ימי בריאה זה בעצם 7 תקופות שונות שקדמו להיווצרות האדם!

2. מה גם שכמו ה' שהוא ברא את האדם הוא לא ברא אותו תינוק, הוא ברא אדם בוגר, אותו דבר אם היקום/ השמש/ כדור הארץ, הוא בנה אותם בני מילירדי שנים!

3. ולכל האטאיסיטים יש לי שאלה קטנה אליכם, איך אתם יכולים להיסתובב בעולם, לישון בלילה כשאתם מאמינים בלב שלם שאין כלום אחרי המוות. מבאס ת'תחת לא?
מספרתי את ההודעה שלך כדי שיהיה יותר נוח לענות.

1. זה יפה שהם "מאמינים", אבל על סמך מה בדיוק הם החליטו את זה? מה גרם להם פתאום לשנות את דעתם? הרי המקור היחיד שלהם זה התורה, עפ"י מה שהם מאמינים, מה שכתוב בתורה - זה מה שהיה. התורה לא משתנה, מה שכתוב בה לא משתנה, אז למה שהפרשנות תשתנה? זאת בדיוק הבעיה בתורה, יש בה הרבה סתירות, הרבנים משנים את הפרשנות עפ"י מה שנראה להם.

2. אם כבר אתה עושה אלגוריה כזאת (הרי לא כתוב בשום מקום שאלוהים ברא את העולם בן מליארדי שנים, זאת רק פרשנות שלך), אז כמו שישנם 6 מליארד (או לא יודע כמה) בני אדם בעולם שכולם נולדו כדרך טבע, כך ישנם מליארדי כוכבים ביקום שנולדו בדיוק כמו בני אדם (כלומר התחילו מאבק כוכבים או משהו דומה, אני לא חזק באסטרונומיה), ואם כוכבים אחרים יכלו להיווצר בדרך זאת, אז אנחנו שוב חוזרים לכדור הארץ ומגלים שאין סיבה שאף הוא לא נוצר בדרך זו.

3. מבאס ת'תחת חבל על הזמן. מוות זה אחד הדברים שאני הכי פוחד מהם מהסיבה הזאת, אבל במשפט הזה אתה רק מוכיח שהאמונה בחיים אחרי המוות זה סיפור בדיה כדי לברוח מהמציאות הקשה.

ציטוט:
אי אפשר להוכיח משהוא שלא קיים, אבל זה האחריות שלך ולא שלי, זה כבר לא ענייני אני ראיתי וזהו..אתה לא.. אתה הרוצה לראות.. לא אני..
הבנתי את הצניות שלך
קודם כל אני ממש לא הייתי ציני, אני התכוונתי שאי אפשר להוכיח את ה- "אין". אם אני אומר לך שראיתי פיות בקוטב הדרומי, ונגיד בצורה היפוטתית לחלוטין, שיש פיות בקוטב הדרומי, אתה פשוט לא יכול להוכיח לי שאין. אני אולי יכול להוכיח לך שיש אם אני אצליח לתפוס אחת ולהביא לך. דבר שני, מבחן המציאות מראה לנו שהרבנים הם אלה שמנסים להחזיר בתשובה ולא החילונים הם אלה שמנסים להחזיר בשאלה. הדתיים הם אלה שכופים את הדת ולא ההפך.