צפיה בהודעה בודדת
ישן 25-10-05, 22:49   #46
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

עוסק ב:: Making the world a better place

ציטוט:
אני פשוט מרגיש יותר פאמפ עם חלבון + דקסטרוז לפני האימון
זהו שזה לא נכון..., תקרא את כל הפוסט ותבין למה.
לא הגענו למסקנה הרווחת בדעה, כי רוויה של חומצות אמינו בדם בזמן האימון, תביא ליתרון מסויים על סינטזת החלבונים באימון אנאירובי ממוצע, מהסיבה הפשוטה - שלא נעשו בדיקות מספקות (מבחינת אמינות, סוג האימונים, מתאמנים ובאיזו מידה) בנושא שיקבעו כך בצורה חד-משמעית.
נכון, זו שיטה מאוד פופולרית, נעשו מחקרים ומאמרים רבים (במיוחד) על יתרונתיה, אך היא עדיין מבחינה מדעית לא הכי מספקת, ישנם דברים נכונים, אך בעיקר יש ספקות.
אך מעבר לנוחות, לעובדה שאנו מרכזים את הקלוריות הללו בתקופה הכי אנאבולית ונוחה ביום, אנו גם כן משפרים בצורה הזו את הרגישות לאינסולין, ע"י כך שאנו לא נותנים להורמון לצנוח ובעצם אפשר לתרום לשיפור בהרכב הגוף בצורה הנ"ל. אך יש משפט שאמרתי שדי זכאי לראש הכותרות - עדיף לעשות משהוא שיכול לתרום מאשר לא לעשות בכלל ואף פעם לא לגלות.

וכל זה רק בקשר לחלבון במהלך האימון, זה ללא קשר לפחמימות שחשיבותן רבה ביותר.
מחקרים מראים שצריכת שומן איכותי בנוסף לחלבון לפני האימון יתרמו לאימון יותר אנרגתי, ללא נפילות ברמות הסוכר בדם ואומגה 3 לשיפור ביצועים ושריפת שומן ועוד.
כאשר אני מגיע לאימון רמות הסוכר בדם מתחילות לרדת, ללא קשר למה שאכלתי לפני, צריכת גלוקוז בזמן האימון תספק אנרגיה זמינה בדם, תדכא את הפרשת הקורטיזול ודילול מאגרי הגליקוגן בכבד ובשרירים.
זה בעצם נקרא משקה איזוטוני (המוכר לספורטאי סיבולת) אשר יתרונותיו רבים.
ללא קשר לחלבון, צריכת גלוקוז בזמן האימון אכן תביא לפחות פירוק חלבונים מהשרירים על ידי הורמונים קטבוליים וגם כן לביצועים יותר טובים.
בקשר לזירמת דם מוגברת... אני לא בטוח, קרלוס טוען כי החלבונים יגרמו להפניית דם לפירוקם, לכן, פחות לשרירים, אך זה לווא דווקא נכון.

כמסכנה מכל הדיון הארוך והמעניין הזה, אני יכול לומר שהשיטה הכי בטוחה, כלומר ללא חששות של דם שמופנה לצרכים אחרים ולא לשריר להובלת רכיבים חשובים, תהיה השיטה של CARNIVORE (יותם).
ישנם ייתרונות כל שהם בצריכת המשקאות, על מינת להשיג את אותן היתרונות ולא לפחד מהחסרונות (התאורתיים) שיכולים להגרם מהשיטה המודרנית יש לפעול כך.

- צריכת משקה חלבון (0.4ג' כפול משקל הגוף) לפני שיוצאים מהבית.
- צריכת משקה פחמימות (0.8ג' כפול משקל הגוף) בזמן האימון.
- צריכת משקה דומה של חלבונים\פחמימות בסופו של האימון.

אני בלב שלם מאמין שבדרך הזו אפשר להגיע לשיפור בהרכב הגוף ובביצועים לטווח הארוך, כאשר מייחסים את שיטה הנ"ל למשקה בודד בסופו של האימון או ארוחה מוצקה!.

העצה הכי טובה היא - תנסו בעצמכם ותגלו...

* לאחד ממנהלי הפורום. אני חושב שאת הדיון הזה ורבים כמוהו בעתיד אשר מגיעים לרמות מידע גבוהות, לדיונים מעמיקים אשר חשובים לכולנו ומדוברים בתדירות גבוהה, צריך לשמור ולקבע אותם תחת האשכול המתאים. למעשה זה מאוד פופולרי בפורומים הבכירים בעולם, אפשר להגיע בצורה הזאת לרמה של דיונים מעמיקים שמיכילים ידע יותר רחב ממאמר והכי חשוב - נגיש למשתמשים חדשים שמתעצלים לקרוא מאמרים, אך כמובן משוטטים הרבה בהודעותינו.

כמובן, לצומת לבכם.
גל.

gal.T מנותק   הגב עם ציטוט