צפיה בהודעה בודדת
ישן 11-11-08, 13:44   #1
adimenia
חבר פעיל

ברירת מחדל בטא אלנין תוסף הפלא החדש?!

שלום

לאחר שקראתי הרבה דברים מעניינים על בטא אלנין ולאחר שניסיתי בעצמי תקופה ארוכה את המוצר החלטתי לשתף אתכם בניסיון האישי ולביא לכם מידע על התוסף המצויין הזה אז ככה

Beta Alanine

בטא אלנין זאת החומצת אמינו מסוג בטא היחידה שהגוף מייצר באופן טבעי (חומצות אמינו מסוג בטא הם חומצות אמינו אשר קבוצת האמינו שלהם ממקומת במיקום ה B בשרשרת הקרבוקסלית).
בטא אלנין לא משמשת בסינתוז של חלבונים או אנזימים באה אלנין היא רכיב של הפפטיד קרנוסין
וגם של חומצה קנטונית (ויטמין B5) תחת תנאים אופטימלים בטא אלנין עובר תהליך מטבולי לחומצה אצסטית.
בטא אלנין היא מווסתת של קרנוסין (פפטיד של חומצות האמינו בטא אלנין והיסטדין קרנוסין נמצא בריכוז גבוהה בשריר ובמוח) מה שאומר שכמות הקרנוסין מוגבל ע"י הכמות הזמינה של בטא אלנין
שימוש של בטא אלנין כתוסף תזונה הוכח כמגביר את ריכוז הקרנוסין בשריר מעכב עייפות ומגביר את יכולת השריר לעמוד בעבודה קשה.
מחקרים אשר השתמשו בתיסוף של בטא אלנין בכמות של בין 400-800מ"ג כל 8 שעות דיווחו על עליה של קרנוסין בשריר של עד 81%!

תופעות לוואי
בטא אלנין שנלקח בכמות של מעל ל-10מ"ג לקילו (הנתון שונה בין אדם לאדם) יכול לגרום לפרסטסיה (עיקצוצים ודיגדוגים בכל הגוף) הדבר נגרם מקפיצה ברמות הפלזמה בדם וריכוז של בטא אלנין.

ניסיון אישי
לאחר שלקחתי בטא אלנין בכמות של 4ג ליום למשך תקופה של 10 שבועות אני יכול לציין שיכולת ההתאוששות ויכולת השריר לעמוד בעומס אימונים כבדים היא מדהימה בעיקר לקראת סוף האימון
כאשר חומצות חלב והיכולת המוטורית יורדות בטא אלנין מתםקד כחוצץ של של חומצת חלב ומונע את היווצרותה בשריר מה שמביא להתאוששות מהירה ויכולת השריר לעמוד בעומסים מה שמביא לאימון יותר אינטנסיבי ועליה במשקלים עקב יכולת השריר לעמוד בעומסים.
אני חייב לציין שלא חוויתי כל תופעת לוואי משימוש בתוסף בטא אלנין ואני בהחלט ממליץ על השימוש בו גם בתקופת המאסה ובטח בתקופת החיטוב כאשר אנחנו מצמצמים בפחמימות ומאגרי הגליקוגן נמוכים בטא אלנין בהחלט נכנס לרשימת תוספי התזונה הקבועים שלי שאני לוקח כל השנה ואני ממליץ בחום לכל מתאמן רציני לנסות אותו
adimenia מנותק   הגב עם ציטוט