צפיה בהודעה בודדת
ישן 18-09-09, 22:13   #84
נעל
חבר פעיל

עוסק ב:: מדריך חדר כושר

ציטוט:
פורסם במקור על ידי max75kg צפה בהודעה
לא נכון. ישנם 3 מעגלי אנרגיה:
Atp-cp מאמץ עד 10 שניות לערך (מעגל אנרגיה ראשון) - אינו קשור בגליקוגן או חמצן או כל פירוק של מזון.
גליקוליזה אנאירובית (מעגל אנרגיה 2) טוען את ה atp-cp בדרך כלל מספיק עד 2 דקות טוען מולקולות atp ברובו מגלוקוז וגליקוגן
תהליך האירובי (מעגל אנרגיה 3) טוען את ה atp-cp מפחמימות ושומנים (מעט חלבון אך תלוי במצב התזונתי והפיזי של הבן אדם וכמובן במשך הפעילות ובעצימות שלה).

ריקון הגליקוגן מתבצע במעגל השני והשלישי כשהדומיננטי בהם הוא השלישי. באימונים אנאירוביים בדרך כלל מגיעים למעגל הראשון והשני בלבד בגלל שהסטים קצרים ובגלל זה ריקון מאגרי הגליקוגן קטן מאוד יחסית לאימונים אירוביים שמגיעים גם למעגל האנרגיה השלישי.
אתה לא מלמד אותי, לימדו אותי על מעגלי האנרגיה, רק שאתה מטעה כי ריקון מאגרי ה atp לא אומר שמאגרי הגליקוגן נשארים ללא השפעה, על מנת לטעון מחדש את מאגרי ה cp-atp צריך להשתמש בגליקוגן.
והתהליך השני הוא המרוקן העיקרי, שלו אתה מגיע באימונים אנאירובים אלא אם כן אתה מתאמן בנוסח של rm1-2 ואתה לא עובר את ה כ-10 שניות.
מקור האנרגיה בפעילות אירובית היא מחמצן וכמובן מפחמימות ושומן, אך בדופק מסויים [לא קרוב למרבי] אתה מנצל אנרגיה משומן ולא בהכרח מרוקן מאגרי גליקוגן [אחרת לא היית יכול לרוץ אפילו מעבר למרתון שאני אישית מכיר מרצה שלי שרץ כ80 ק"מ רצוף.] אך אם תרוץ במהירות מרבית נניח כספרינט של 30 שניות זה בדויק כמו שתבצע סט ובמצב כזה כן מתרוקנים מאגרי הגליקוגן בצורה מרבית.

עכשיו מה שהרגע כתבת סותר את עצמו, מצד אחד אתה אומר שמשתמשים בגליקוגן בעיקר בפעילות אירובית- הליך 3., אך יחד עם זאת אתה אומר שתהליך הטעינה של הליך מספר 2 הוא מגלוקוז וגליקוגן.
דבר שני ,באימונים אירוביים לא "גם מגיעים למעגל השלישי", ההליך הוא ברובו [99%] מהמעגל השלישי[בהנחה ואתה רץ סביב ה30 דקות+]

יש לציין שאי אפשר להגיע למצב של דלדול רציני של מאגרי גליקוגן בשריר,הגוף לא מאפשר את זה [התא ימות]
בכל מקרה, תהליך ריקון מאגרי הסוכר בשריר הוא ברובו בהליך מספר 2, ולא ב3, שבו הגוף מנצל בעיקר שומן [גם פחמימות] אבל בהליך מספר 2, רק פחמימות.

בזה שאתה אומר שאני טועה, אתה אומר שגם יאיר להב טועה,מה שאני אמרתי היו המילים שלו קודם,סט מרוקן כ15% ממאגרי הגליקוגן.
ושוב המעגל הראשון כן קשור בגליקוגן כי על מנת למלות את מאגרי ה atp, יש צורך בגליקוגן [מועט בהשוואה להליך מס2]
ואין נקודה מוחלטת שבה הליך אחד הוא היחיד, הם חופפים זה לזה.
אם אתה רוצה אני אכתוב לך עמודים שלמים על זה.

ציטוט קטן:
"בעת מנוחה וביתר שאת בעת פעילות גופנית, גוף האדם מפיק אנרגיה מגליקוגן, משומן, מחד סוכרים ולעתים מחלבונים המפורקים מהשריר עצמו. ככל שעולה עצימות הפעילות (נתון הנמדד כשיעור ממאמץ מרבי או כשיעור השינוי בדופק בהשוואה להפרש בין דופק במנוחה לדופק במאמץ מרבי), נוטה הגוף לשימוש גדול יותר במסלולים מטבולים העושים שימוש בגליקוגן ופחות לשימוש במסלולים מטבולים העושים שימוש בשומן."

נערך לאחרונה על ידי נעל, 18-09-09 בשעה 22:22.
נעל מנותק   הגב עם ציטוט