צפיה בהודעה בודדת
ישן 20-09-12, 14:13   #6
The phenomenon
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי smokingsnake צפה בהודעה
לא מדובר רק בקיצור שרירים, לתנועה בטווח מלא בסקוואט לדוג' יש חשיבות לבריאות מפרק הירך ומפרק הברך, אם מדובר באיזון כוחות וחיזוק נכון של הירך, מתיחה מלאה של ההאמסטרינגס ואדוקטורס מגיעה רק בסקוואט מלא, עד לכאן אמרת סה"כ דברים נכונים מאוד סקוואט חלקי הוא קוואדס דומיננט מפיל עומס מיותר על הפטלה והוא גורם מס' 1 לדלקות ברך או טנדוניטיס אם תרצו. מצטער, אני לא יודע על דבר כזה שבמהלך התנועה שאתה עושה, השרירים שלך משתנים או שרירים נוספים מצטרפים.

בבנץ' מדובר בעיקר בבטיחות למפרק והימנעות מpinching syndrom שנגרם כשעוצרים באמצע הדרך ומקבלים ריבאונד מהבורסה שבין ההומרוס לקצה של הסקפולה ומהrotators(סיבה מס' 1 לדלקות כתף בחדר כושר) אתה בטוח שכשאתה עושה קירוב אופקי והכתף שלך נמצאת ברוטציה לטרלית (שהמרווח שבין עצם הזרוע לרצועה ולאקרומיון הוא הכי גדול) אתה יכול להרגיש צביטה?

עם כל הכבוד להמוני המאמנים בחדר כושר(אני עובד שנתיים וראיתי לא מעט שטויות), ללמד אנשים לעבוד בטווח חלקי עם משקל חופשי= טמטום
אני לא עובד כמדריך חדר כושר, לא בשבילי. וגם אם כן, לא הייתי מלמד אף אחד לעבוד בטווח תנועה חלקי, זה אכן טימטום, כי הם יכולים להסתכן בפציעה - רק בגלל שצריך לדעת לעבוד בטווח תנועה חלקי.
כמו שאמרתי, להגיד למתאמנים בחד"כ להתאמן בטווח תנועה מלא זה נטו חינוך ולא חובה.

....