צפיה בהודעה בודדת
ישן 25-04-06, 01:04   #34
lol
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gal.T
בנוסף,
אם כמות הפחמימות היומית נמוכה ביותר, הגוף "לא יתמודד" עם שריפת השומן הגבוהה, ייצר קטונים, ויפנה לחלבונים ולמאגרי הגליקוגן לעזרה בשריפת השומן (אוקסלואצטט). ככל שמאגרי הגליקוגן יהיו יותר מדוללים, הוא פחות ישתמש בהם לאנרגיה ויותר בשומן וחלבונים (נספק לו כמות חלבון שתפצה על כך), וההפך. כשהם מלאים, הוא ישתמש ביותר גליקוגן לאנרגיה, פחות שומן, אך גם פחות חלבונים. כך או כך, כמו שהסברתי כמה פעמים, מאזן השומן מתאזן (תחשוב על זה חזק ותבין).
זה ההסבר מאחורי היעילות של דילול גליקוגן לייעול הירידה בשומן. למרות שמאזן השומן היומי נשאר זהה, אנו במצב של רגישות לאינסולין מאוד נמוכה, פירוק רק של שומן במהלך היום (וחלבונים עודפים מהתזונה) ובעצם רמות FFAs מטורפות בדם, וכך, במצב אידיאלי לפירוק וניוד שומן. בעיקר שומן "עקשן".

גל.
גל, מה שאתה מנסה להגיד ברעיון הכללי( בו לא ניכנס לפרטים קטנים) זה שבתקופת חיטוב לא חייבים לעשות דיאטה קטוג'ית, כלומר אפשר לעשות דיאטה עם כמות פחמימות גבוה וכמות שומן גבוה. העיקר שהמאזן הקלורי יהיה שלילי, וגם לדלל גליקוגן ואז לפיצוי לעשות העמסה בערך כל 10 יום, אני צודק?
שאלה נוספת, איך מדללים גליקוגן? נגיד אני עכשיו מתאמן בטווח חזרות 8-10 כמו שעשיתי במסה.. וגם יש לי בתפריט די הרבה פחמימות ( סביבות 170) אבל אני עדיין במאזן שלילי אז המאגרי גליקוגן שלי מדלדלים בהדרגה או שאני צריך להוריד כמות פחמימות או לעשות אימונים מיוחדים של טווח חזרות מעל 15 בשביל לדלל את הגליקוגן?
lol מנותק   הגב עם ציטוט