אשכול: יש אלוהים?
צפיה בהודעה בודדת
ישן 10-01-08, 14:04   #32
speed
חבר פעיל

אממ.. איך אפשר להגדיר משהוא שהוא לא מוחשי ושהוא לא יכול לעלות על הדמיון? (גם קשה לתפוס את האניספוף שבהגדרה שלו קשה להגדיר אותו אפיילו ככזה..)
יש דרשה ששמעתי מהרב שלי בכיתה, יעקב אבינו זימן את בניו אל המיטה שלו לפניי מתתו, רצה לגלות להם הקץ, נסתלקה ממנו השכינה (לא איפשר לו הגילוי), שאל, שמה יש פסול בבניי? אמרו לו "שמע ישראל ה' אלוקינו ה' אחד", כמו שאלוקים (כשאומרים הלוקים הכוונה לעם "ה) שלך הוא אחד כך אף אנחנו
(אני מקווה שאני מדייק), עכשיו שואלים, למה אומרים את ה"ברוך שם כבוד מלכותו לעולם ועד" בשקט?
משל למה הדבר דומה, לסיר מאכל (לדוג:אורז) שהיית בת המלך אוכלת, ורצתה קצת מהשרוף של האורז, הדבר לא ראוי לבת מלך שתגרד את הסיר.. מה עשו השרים, הביאו לה לחדר שלה אח"כ לאכול את אותו השרוף,
למה נמשל הדבר: אנחנו תופסים בקב"ה משהוא, המשהוא הזה הוא השרוף אבל אנחנו רוצים את השרוף הזה, מה אומרים תיקח אותו השרוף אבל בשקט, תואמר אותו בשקט זהו ה"ברוך שם כבוד מלכותו לעולם ועד" שאומרים בשקטע, זוהי התפיסה.
(י המשך שלא קשור לדיון אבל כדיי שלא יפריע למי שרוצה לדעת ובו אני לא בקיא כל כך אבל בכל זאת:יש שישאל למה אומרים ביום הכיפורים בקול, אלא שביום הכיפורים אנחנו דומים למלאכים זו דרגה קבוע ואחרת..)
speed מנותק   הגב עם ציטוט