צפיה בהודעה בודדת
ישן 06-01-06, 09:35   #26
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

עוסק ב:: Making the world a better place

עוד פעם עומרי, אני לא אומר שזה לא קריטי, אך אתה מתעקש על הסבר שהוא לא נכון.

נכון שאין צורך בגלוקוז בזמן האימון מפני שלגוף אין חוסר באנרגיה (כמו שלאחר האימון אין צורך מהסיבה הזאת). אני יודע טוב מאוד את תפקידו של האינסולין, אך בזמן האימון, בהתייחסות לשאר ההורמונים בפלסמה, אותו גלוקוז המסופק לאו דווקא יאגר (יש צורך בו), האינסולין יחזור לרמות הנורמה ואותו גלוקוז ישומש למטרות אנרגיה.
ציטוט:
תסכים איתי שברגע שאתה מקפיץ אינסולין מפחמימות GI גבוה מאוד אתה תרסק אותו מהר מאוד ותשאר עם פחות אנרגיה ממה שהתחלת
לא לא ולא, אני לא מסכים, חבל שאתה מתעקש שאני אסביר זאת שוב ושוב.
באמצע היום, אצל מישהוא עם רגישות נמוכה לאינסולין (או אי סבילות גבוהה לגלוקוז), כמות גבוהה של סוכרים פשוטים בעלי אינדקס גליקמי גבוה תגרום לעלייה חדה באינסולין לדם, לכמות גבוהה מאוד של גלוקוז בו זמנית, שתאגר במהרה, ותצנח לאחר מכן לרמות שעלולות להיות מסוכנות (עוד פעם, תלוי בגנטיקה). ז"א לרמות של מינימום גלוקוז לתיפקוד מוחי, או מתחתיו (כאשר הנורמה בצום היא קצת מעל מעל הרמה המינימלית). בין היתר, חלות תופעות של ירידה באנרגיה ועייפות כללית.
בזמן האימון רמות האינסולין והגלוקוז צונחות (מסיבות שציינתי בעבר) ללא צריכה של גלוקוז, לכן, רמות הגלוקוז שיכולות להוביל לתופעה המדוברת הן עצומות ביותר ממה שאנו מכירים (גם גנטיקה). לכן, אין המלצה לשתות 70 גרם גלוקוז במכה, אלה בלגימות במהלך האימון. בצורה הזאת האינסולין רק יחזור כל פעם לנורמה עם כל לגימה במהלך האימון. זה כמובן תלוי במתאמן, ולכן באה ההמלצה הכמותית לפי משקל הגוף.

גל.

gal.T מנותק   הגב עם ציטוט