צפיה בהודעה בודדת
ישן 06-01-06, 16:37   #35
OMRI-TURBO
מנהל ראשי

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gal.T
עמרי, כל הכבוד על הנחישות והידע שאתה לומד עכשיו, אתה אומר דברים נכונים, רק אתה מפספס כמה דברים.

נכון, אימון הוא פעילות קטבולית, אלא אם כן נזריק לעצמנו כמות סוכר בלתי רציונלית, הגוף עדיין יפרק ולא יעבור למצב של בניה. לכן, רמות הגלוקוז המדוברות לא יהיו אנאבוליות, לא יבנו שום דבר (לא בצורה משמעותית כמו שקיד אומר), אלא רק ימנעו מהגוף לפרק גליקוגן. בשום מקום לא אמרתי שהמטרה שלי היא סינטזה במהלך האימון, גם כאשר הדבר יכול להתרחש והוא בוודאי שלא יזיק.
אתה צריך לשים את התמונה בפרופורציות, הגוף מבצע פירוק ובנייה בשוטף במהלך היום, אתה חייב שיהיה לך חומצות אמינו וגלוקוז בדם ברמה כלשהיא המהלך האימון, לכן אתה אוכל ארוחה 90-120 דקות לפני. בצורה הזאת, אנו נאכל את הארוחה 180 דקות לפני (שתזרים במהלך האימון רכיבים לדם) ונכניס ארוחה נוזלית במהלך האימון, איני חושב שתהליכי הבנייה יהפכו לדומיננטיים במהלך האימון, אך בצורה הזאת אנו פשוט משנים את המאזן לטובתם.
שמע עומרי, עזוב מה יקרה\לא יקרה, העניין הוא שנזק לא יכול להגרם מכך. אני ועוד רבים מסביב לכדור שותים דקסטרוז וח.אמינו בזמן האימון כבר זמן רב, עד היום, אני לא שמעתי או נתקלתי בטענות נגד הנושא.
חבל סתם לשבור את הראש על זה.

המטרה באימון היא לא פירוק, הגוף לא חייב לפרק כדי לקבל אנרגיה. דיברנו על כך מספיק בעבר..., זה נכון שהגוף לא יפרק גליקוגן (גליקוגנסיס) כאשר הוא מקבל גלוקוז (אולי בכמות קטנה), אך שירפת שומן (ליפוליזיס) אכן תתבצע במקביל, כך נבדק במחקרים על משקה בזמן האימון.
אינסולין הוא אנטגוניסט לגלוקוגון, זה נכון, אנטגוניסט = מבצע פעולה הפוכה. אך אני נתקלתי בהרבה מקרים ומחקרים על שהשניים מתקיימים ביחד, כמו במצב של hyperaminoacidemia וhyperinsulinemia בצריכה גבוהה של פחמימות וחלבונים ביחד.

נכון, השרירים יהפכו למקור אנרגיה חילופי (בנוסף לשומן) כאשר מאגרי הגליקוגן ריקים. לכן, באימון אנאירובי ממוצע לא יתרחש פירוק עיקרי של חלבונים למטרת אנרגיה.
כל הנושא כאן לא דן בפרופורציות כאלו, כל העניין הוא למקסם את המאזן החנרתי החיובי, על ידי מניעה מירבית של פירוק והתמקדות בבנייה.

בגדול...
נזק לא יגרם, הנושא רק יעזור להכניס יותר קלוריות בזמנים הכי נוחים וכמובן יש את היתרונות שאנו מדברים עליהם כל היום.

אנו מדברים ומדברים כלכך הרבה על פחמימות, כאשר אנו שוכחים שללא חומצות אמינו ברמות סבירות בדם, היפראינסולינמיה לבדה תהיה קטבולית.
יש על כך הרבה מחקרים, בזמן האימון אנו רוצים שיהיו לנו חומצות אמינו ביחד עם גלוקוז בדם.
הנה מחקר אחד בנושא;
בעצם לקחו כאן 4 קבוצות, כאשר (1) רמות אינסולין גבוהות עם רמות נמוכות של ח.אמינו בדם, (2) רמות אינסולין גבוהות עם רמות בסיסיות של אמינו בפלסמה, (3) היפראינסולינמיה והיפראמינואסידמיה, ו(4) רמות גבוהות של חומצות אמינו ובסיסיות של אינסולין.
התוצאות הראו שבקבוצה (1) סינטזת החלבונים בשרירי השלד ירדה (על ידי מדד איתור לאוסין) ופירוק החלבונים הוגבר, ולעומת זאת בקבוצה (3) סינטזת החלבונים בשרירים עלתה משמעותית והפירוק ירד משמעותית.

לכן, אני עדיין חושב שיש יתרון בצריכת ח.אמינו וגלוקוז בזמן האימון, וכמובן שאחריו בצורה נוזלית וקלה לעיקול.

עוד פעם, חבל על כל השירשורים הללו, כמה שאני נהנה לדבר על ביוכימיה ופיזיולוגיה אנו לא מגיעים לכלום.

גל.
גל אנחנו יכולים לדון בזה עוד ימים רבים בעקרון העמדה שלך זה לשתות באמצע האימון מה שנוגד כל תזונאי קליני/תזונאי ספורט. הדעה "שלי" זה דעה שרכשתי מלימודים ע"י אנשי מקצוע כבר אמרתי מאמרים יש הרבה וכל מאמר אומר משהו אחר וכל אחד יכול לכתוב מאמר.. החוכמה היא לדעת ממי ללמוד אני מציע שתדבר עם תזונאים קלינים והם יבהירו לך את העניין ,תתפלא בתואר ראשון לתזונה קלינית לומדית שנה שלמה רק כימיה-ביולוגיה-פיזיקה.. את הסטאג' אחרי ה-4 שנים לימודים עושים בבית חולים עם רופאים ומטפלים באנשים עם מחלות ששם כל "שטות" לא במקום יכולה להרוג..חלק מהמטופלים הם חולי סכרת גם.
מה שאני מנסה להגיד לך זה שאל תקשיב לי אם אתה לא רוצה תדבר עם תזונאיים קלינים אמיתיים חוץ מלקורא באינטרנט סה"כ בן אדם לא יכול להיות מקצועי מרק לקורא חומר באינטרנט.

בכל אופן אני לא מסכים עם המורה שלי לחשבון הוא אומר לי ש-1+1 זה 2 , הוא שקרן! לפי דעתי זה 3.. אבל אני מאמין לו.

הודעה הבאה גל, קשורה לנושא 10" המיתוסים" הנושא זה קשור לפוסט של השייקים שפתחתי בזמנו(נעוץ)