צפיה בהודעה בודדת
ישן 06-09-06, 15:42   #19
the kid
חבר פעיל

שלח הודעה דרך MSN אל the kid

אין יום שבו אין לי פגישה נעימה וארוכה עם האסלה, ואין יום שאין לי בו פחות מ-1-2 יציאות "בריאות", גם בתקופות חיטוב והגבלה קלורית. עם כל כמויות הפירות, הירקות, הקטניות, מוצרי החלב וכל האוכל שאני אוכל, נדיר שאני סובל מעצירות או בעיות עיכול ויציאות.
אולי בתקופות של הגבלה קלורית ממש רצחנית, או דיאטת "כסאח", כמות היציאות הצטמצמה ופחתה, אך גם בתקופה הזו המקרה לא היה כל כך חמור.

הסיבות לכך אינן ודאיות. הייתי מציע לך לפנות לגסטרואנטרולוג, שמתמחה בדרכי המעי, מפני שהאפשרות יכולות לנוע מעצירות קלה ועד מצב של bowel obstruction וחסימת מעיים. יכול להיות, שפשוט כשאוכלים פחות אוכל, ומן הסתם גם פחות מרכיבי מזון "מיותרים", הגוף מייצר פחות פסולת וצואה. בכל מקרה, לאחר שהרבה זמן נמצאים במצב של semi-starvation ודפיציט קלורי חריף, פעילות המעיים משתבשת, ובסופו של דבר תדירות וכמות היציאות. כך שלאחר תקופת "חיטוב" ממושכת, עשויות להתרחש תופעות שפוגעת בפעילות המעי ודרכי העיכול, ולהוביל ל"עצירות" או לירידה בתדירות היציאות.
מן הסתם, אם בסוף השבוע אתה אוכל יותר, יש יותר "עומס" על המעי, וה"חרבון" הולך וגובר.

לסיכום, פנה לגסטרואנטרולוג או אפילו לרופא המשפחה. הוא יזהה את הבעיה (אם יש בכלל בעיה)הרבה יותר טוב מאיתנו.

בהצלחה,
the kid מנותק   הגב עם ציטוט