צפיה בהודעה בודדת
ישן 24-10-05, 11:21   #30
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

עוסק ב:: Making the world a better place

יפה מאוד, קראתי את כל הדיון שלכם ואני חייב להגיד שהוא מאוד מעניין ובמקום. רובנו היינו רוצים להתכחש לכל מה שנאמר כאן, אבל, באמת רוב ההשפעות והיתרונות מבחינת מסת שריר על פי השפעותן של משקה לפני אימון\במהלכו לעומת משקה בודד אחרי, או אפילו ארוחה מוצקה הן לא קסומות מדי ובדרך כלל יש ציפיית יתר.
אני חושב, שלאור ההתגלגלויות של השיחה והמסקנות שהועלו כאן, לא צריך להשאיר את הדברים באוויר, אלא לנסות ולתת באמת ראייה מציאותית של צריכת משקאות מסביב לאימון\רק אחריו\ארוחה מוצקה מבחינה כספית פיזיולוגית ופסיכולוגית.

בוא נצא מנקודת הנחה כזאת.
ציטוט:
הדבר שלעצמו, הוא נחמד, הרגל די טוב לחיים, אפשר להתסדר גם בלעדיו, ותאמינו לי - זה לא פחות טוב.
זה נכון מאוד... למעשה בGolden Age של הבודיבילדינג לא היה לאנשים מושג כמעט על עשירית מהדברים שאנו (חובבנים) יודעים כיום על חלבונים, פחמימות, שומנים, אינסולין, אינדקס גליקמי ועוד הרבה (אני רק מציין את הדברים הבסיסיים של היום שהמידע עליהם הרבה יותר עצום מבעבר, אם הם בכלל ידעו...). אותם אנשים כמו ארנולד, לואי, מייק, סרג'יו, פרנקו קולומבו ועוד, שכמובן הסיבה שאני נותן אותם כדוגמא ידועה לכולנו.
כלומר, בהנחה שמתאמן מסויים לא פנה לחלק "האסור" של התחום, לא נוכל לומר על מתאמן A ששותה שייקים מסביב לאימון, כאשר מתאמן B אוכל ארוחה מוצקה בביתו, "נו ברור שA כזה ענק וB כזה קטן".
אולם, מה הם אותם היתרונות?, נראה לי שהם נבלעו כאן איפשהוא בדרך.

זרימת דם מוגברת בזמן האימון - חשוב?, בטח שכן..., אולי זה לא מה שיבא לנו את השיפור המשמעותי במשקל, עקב העובדה שאצל כל מתאמן תהיה זרימת דם גבוהה באימון. אך למעשה שילוב של חומצות אמינו בדם עם גלוקוז זמין לאנרגיה ורמות לא נמוכות של אינסולין (מה שלא יהיה במצב השני) בשילוב עם זרימת דם עוד יותר גבוהה, כן יביאו לאימון יותר טוב.
מניעת קטבוליזם והגברת סינטזת החלבון - חשוב?... בעצם כאן יבוא השינוי המשמעותי. יקרו כאן כמה דברים חשובים, פירוק החלבונים מן השרירים יפחת, סינטזת החלבונים תגדל בזמן האימון (במקום רק פירוק, אנו נקבל בנייה ואנאבוליזם) וכך בעצם מאזן החלבון יהפוך לחיובי במהלך האימון (החלק הכי קטבולי ביום) ואתו המאזן היומי שבעצם מהווה את הגורם המכריע.

עכשיו, אם נסתכל על היתרונות המאוד כלליים שדיברתי עליהם נוכל להסיק מסקנות. חוץ מהשלכות של פאמפ, התאוששות ושיקום יש כאן את הNet Protein Balance המדובר והחשוב שיש לקחת אותו יותר ברצינות.
גם כן, אני מאמין שצריכת כלכך הרבה קלוריות בזמנים שאין חשש להשמנה והפירוק שריר בשיאו, אכן יכולים להביא להבדלים משמעותיים בהרכב הגוף.
לדעתי אותם אחוזים יהיו הרבה יותר גבוהים בהשוואה לארוחה מוצקה 30 דקות אחרי האימון וקצת פחות בהשוואה למשקה בסופו של האימון.
הרי מכך נבע כל הדיון, מהסקר שמשווה בין שני המצבים שאין ספק שהם משמעותיים לטווח הארוך.

מישהוא חושב אחרת?

עכשיו, מהצד הכספי...
בוא ננצא מנקודת הנחה כזאת - חלבון זה דבר יקר, כל סוג שנקנה כמו טונה, קוטג', ביצים, חזה עוף ומי גבינה יעלה הרבה כסף ביחס לכמות היומית שאליה נרצה להגיע. מי גבינה, אם נקנים במקומות הנכונים, יכולים להיות הכי זולים מהחבורה כאשר מדובר על כמות מסויימת של חלבון.
אם אני מחליט על כמות יומית מסויימת שמתאימה לתקציבי, אז צריכה של מי גבינה מאוד מוזילה את העניין (כל זה בהנחה שאני זה שקונה את כל האוכל שאני אוכל כולל התוספים).
לכן, צריכה של משקה כפול מסביב לאימון לא תהיה יותר יקרה עם ההנחות נכונות.
בכלל, העניין הפיננסי כאן הוא לא בא בחשבון, מכיוון שגם ככה כמות האוכל שאנו אוכלים בהשוואה לאנשים שלא מנסים להפיק את 100% הגדילה מהתזונה היא גדולה בכל צורה. אם נחליט להוריד הילוך, לקחת יותר את הזמן ולהפסיק עם הנסיונות לגדול 4 קילו בחודש (-:, אז התמונה קצת משתנה (לטובת קרלוס).

ציטוט:
אני מכיר במחקר שהוכיח שלמעט לאחר צום בן 15 שעות ומעלה, אין תועלת מיוחדת בחלבון מי גבינה בהשוואה לחלבון מלא ממקור אחר.
אבקש לראות אותו, אני יודע שהמחקרים של טיפטון אמינים ומוכיחים אחרת.

gal.T מנותק   הגב עם ציטוט