צפיה בהודעה בודדת
ישן 24-10-05, 16:02   #36
carlos 4x4
חבר פעיל

גיל:: אמממ כל דבר החל מפיתוח גוף דרך ברייקדאנס והיפ הופ וכלה בספרות המאה ה15 ומדע בדיוני.

רשמתי הכל, לחצתי ESC והכל נחמחק...נתחיל מההתחלה:

ציטוט:
אוי אלוהים...., אני כבר רואה את זה נכנס לדיון שלא יגמר עד מחר.
גם מחר זה לא יגמר

ציטוט:
גם אני לא (-:, תקרא את מה שרשמתי בתחילת הפוסט בדיוק על מה שהסברת כאן.
אתה בעד לקחת רק חלבון לפני אימון? חידשת לי קצת, חשבתי שאתה גם עם פחמימה.

ציטוט:
פיספסת את הפואנטה. אז תאכל עדיין 180 גרם חלבון, רק שהשייק כלול ואתה חוסך את כספך (כאשר ידוע לנו מחיר המנה של השייק בהשוואה לשאר האוכל).
לא ממש פיספסתי, אתה זה שפספסת. הוכח שקבוצה שצרכה רק קזאין במשלך חודש שלם הרוויחה יותר שריר מקבוצה שצרכה רק מי גבינה במשך חודש שלך. מבחינת תיאורתית, לא הייתי מחליף שום ארוחה במשך היום לשייק חלבון אם לא הייתה לי ברירה. גם מבחינת הנאה מהאוכל, וגם מבחינת מחסור בחומצות אמינו לאחר זמן מה מהשייק.

ד"א לרוב האנשים, בניגוד למה שרושמים פה כל יומיים, עדיף לקנות קופסאת טונה מאשר מנת חלבון, טונה יונה לדוגמא עולה 429 ואתה מקבל 30+ גרם חלבון בעוד במנה של אופטימום שעולה מחיר זהה ואפילו מעט יותר אתה מקבל רק 24 גרם חלבון. נקודה למחשבה.

ציטוט:
אני לא מבין על מה אתה מדבר ואיך זה קשור?, אני דיברתי כאן על מאזן החלבון (בנייה מינוס פירוק) שבדרך כלל באימון יהפוך לשלילי (מה שלא יקרה במקרה של המשקה) ובסוף היום יהיה יותר חיובי. זה מה שצריך לקחת ברצינות ואני בטוח שייתן הבדל של יותר מ1% בשנה.
בדיוק על זה אני מדבר וככה זה קשור. באימון מהסוג שלי ושלך (אני לא מתייחס לאימונים של 30 סטים לכשל) המאזן החנקתי אמנם הופך שלילי, אך אדרוש ממך מחקר להנחה הכפולה השגויה שלך שגורסת כי רוויה של חומצות אמינו בדם תצמצם בצורה יותר מהירה את המאזן החנקתי ותגדיל אותו. לדעתי, לגוף יש מספיק חלבון בשביל לצמצם את המאזן החנקתי בזמן האימון, ולכן התוספת שאתה אומר שנחוצה ואני טוען שלא לא תגרום לשום שינוי אצל אנשים ללא עידוד אנבולי (אם אתה על סטרוראידים אני מסכים איתך ב100%)

ונעבור למחקרים:

מחקר מס' 1, שכנראה לא קראת אם הצגת אותו עם הכותרת שהצגת, מסיים במסקנה:"Finally, and in contrast to young subjects, a "fast" protein may be more beneficial than a "slow" one in elderly subjects" כלומר הכותרת שלך מתייחסת רק לאנשים מבוגרים, אני אזהר בלשוני ואגיד קשישים. מאידך, עבור אנשים צעירים המחקר מראה דווקא חלבון הקזאין היה יעיל יותר (in contrast to).
אנחנו לא ממש קשישים, ולכן הטענה שגויה עבורנו. עוד הוכחה שמה שרשמתי לגבי החסכון בשייק נכון.

לגבי מחקר 2 כנראה התבלבלת בכותרת, כי המחקר שרשמת בדק 8 גברים ונשים שלא התאמנו לעולם ואת המאזן החנקתי בשתי מקרים: לאחר אימון אקסטרי ולאחר אימון קונצטרי. אני לא ממש רואה איך זה מתקשר

מחקר מס' 3 זה המחקר האהוב על קיד, עליו הוא בנה את אחד המאמרים שלו. יש לי הסגות ממנו, והם:

א. לא נרשם סוג האימון. יכול להיות שהמחקר מדבר על אימון אירובי, ואז התוצאות מובנות אך לא נכונות במקרה שלנו.
ב. לא נאמר מה הייתה תזונתם במשך היום. מי כמוך יודע שהתוזנה חשובה לפני אימון. אם הם היו בצום למשל, התוצאות מובנות ולא נכונות במקרה שלנו.
ג. לא רשום גיל מין של האנשים, רשום רק "Six healthy human ". אנשים שונים מגיבים שונה
ד. לא רשום על רמת האימון של אותם אנשים. הרי אנשים שלא התאמנו לעולם לא יגיבו כמו רוני קולמן למשקה לפני האימון, מפני שהגוף שלהם לא רגיל למאזן חנקתי שלילי.
ה. הלכשה המרכזית למחקר וסטטיסטיקה בארה"ב קבעה בשנת 1928 כי למען הוכחה ברורה ממחקר צריך מדגם מייצג (משהו כמו 527 איש+-) פה מדובר על 6, שרקע המקצועי שלהם מוטל בספק.

באופן כללי, אותם פרופסורים ביצעו מחקר, עשו ממוצע לתוצאות והגישו את המסקנה המוזהבת על מגש של כסף. אני לא יודע מה איתך, במחקר הזה אני רואה תוצאה שערוריתית שריח סירחון חריף נודף ממנה, מוצגת על גבי מגש חלודה. המחקר הזה הוא סופר "לקחת בערבון מוגבל"

כמו שציינת, מחקר 4 הוא לא ממש נקודת השיחה אבל ברשותך אני אתייחס גם עליו. באופן ראשוני, אתה יכול לקחת את 5 הסעיפים שרשמתי למחקר הקודם ולייחס אותם גם לפה. כלום לגבי תזונה שוטפת, רקע והיסטוריה של התאמנים, בנוסף לעובדה שהמחקר נעשה על 7 אנשים.
אבל יותר חשוב מכל זה היא העובדה שאימונים שונים דורשים התאוששות שונה. אני מניח שמחקר המדובר (כמו כל המחקרים שHST מתבסס עליהם) מתייחס ל3 סטים של 8-10 חזרות עם 75-80% מRM1. אולי אימון כזה דורש 24 שעות, אבל מי אמר שאימון שכולל 20 סטים לחזה שרובם לכשל ו10 סטים לכתפיים שרובם לכשל גם כן ידרשו אך ורק 24 שעות? הרי זהו אבסורד לחשוב כך. יכול להיות ואף סביר להניח שתדרש לשרירים מנוחה רבה בהרבה בכדי להתאושש מהאימון הזה ביחס לאימון ההוא (מהסוג שרשמתי).

את מחקר 6 אני חושש שלא קראת לפני שצטטת ממנו, שהרי המחקר מדבר על ULTRA ENDURENCE - 6 שעות אירוביות בטירוף. במקרה כזה אין עוררים שדרוש תיסוף משמעותי בפחמימות וחלבון (אתה יכול להגיד למה פה זה ברור ונתווכח גם על זה...עזוב)

גם את מחקר 5 אני מאמין שלא קראת, שכן מדובר על מאמץ סופר אירובי של 3 שעות ריצה קלה יחסית ואחריה ריצה ב 85% VO2MAX עד לא יוכלו להמשיך יותר. אתה לא ממש יכול להשוות אימון שכזה שדורש כמות עצומה של קלוריות וקטבולי בטירוף לאימון משקלות סטנדרטי...הם הרי שונים בתכלית, לכן אני אמנע מלתייחס לתוצאות מחקרים 5 ו- 6 שמדברים על תיסוף משקה שכזה (משקה איזוטוני) בפעילות אירובית ארוכה מאוד, במקרה אני כזה מסכים שמשקה כזה הוא חובה (שוב משקה בזמן האימון ולא לפני) ולא אפשרות שמלבד אפקט פסיכולוגי לא לשינוי פיזולוגי מהותי, לא מעט ולא בכלל.

גל אתה מסתכל על מחקר כאבן שאין לה הופכין ולא כך הדבר. תנאים חשובים ביותר כמו גיל רקע ומידת האימון של הנבדקים יכול להפוך מחקר למוצלח או לנפילה, ואפילו דברים כמו טמפרטורה זמן שינה לפני ותזונה יכולים לשנות את התוצאות. מה שעשו ברוב המחקרים הללו זה לקחת את התוצאות ולעשות ממוצע. ממוצע שכזה עובד אם תיקח 600 אנשים לא עם 6.

בתור מדען וחוקר הם מחוייבים למחקרים שלהם שבדרך כלל מקבלים מינוני ענק והתוצאות הן שיגרמו למחקר להיות הצלחה או כשלון, מדעים נותים לעוות את פני הדברים, כמובן לטובתם. אין לקחת מחקר כתורה מסיני ורצוי לקרוא אותו לפני שמסיקים מסקנות, ובמיוחד לפני שמצטטים ממנו.

יש המון דעות, אני לא אומר שמה שאתה אומר לא נכון, אני אומר שזה לא בהכרח נכון. וכל עוד לא תמצא מחקר שבודק שינוי במאסה במשך חודש עם שייק ובלי שייק שנעשה על מספר גדול של מתאמנים מנוסים עם תנאים זהים לחלוטין, לא תקבל תוצאה ברורה, ועד אז, הויכוח הזה מיותר בדיוק כמו ערבי בארץ ישראל.

ד"א איפה אתה מתאמן?
carlos 4x4 מנותק   הגב עם ציטוט