צפיה בהודעה בודדת
ישן 15-11-05, 20:38   #24
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

עוסק ב:: Making the world a better place

מוזר לי שאף אחד לא ביקש מחקרים בנושא... .

ציטוט:
אם אנחנו כבר בנושא הזה אז יש לי שאלה
מבחינה רפואית הגוף יכול לקבל במנה אחת 30 גרם חלבון לא יותר מזה א מה כשאתה שותה פרוטאין אחרי חדר כושר אתה לא יכול לאכול עוד חלבונים? או שכן כי אני ממש לא מבין את זה
אתה מבין בכלל מה שאלת?..., כי אני לא.
הגוף מקבל מה שאתה נותן לו ואתה יכול לאכול כמה חלבונים שתרצה (בגבול הטעם הטוב והבריאות).

ציטוט:
אני חושב שהכי ראוי שגל יענה על זה מאחר והוא אמר לי שאני יכול להיפרד מהמיתוס שלא ידוע כמה גרם חלבון מסוגל הגוף לספוג בארוחה. נכון גל?

דרך אגב גל, אני התכוונתי לסינטזת חלבון גם בכמות יומית וגם בארוחה מסוימת.
המיתוס הוא שאחרי X חלבון בארוחה הגוף לא ישתמש בשאר חומצות האמינו, או נלך אפילו יותר רחוק... יהפוך לשומן.
את המציאות הסברתי...

ציטוט:
דבר אחרון, ההבדלים במהירויות הספיגה של החלבונים השונים באמת נראים לי זניחים למדי.
אני חושב שאם מישהו יאלץ לשקול אם לאכול טונה או קוטז' אחרי אימון - ההמלצה שלי תהיה קוטז' מאחר והעיכול שהוא דורש קטן בהרבה מזה של הטונה. על אחת כמה וכמה כשמדובר בזמן סמוך לאחר אימון.
זו סיטואציה כללית מדי בשבילך להמליץ על משהוא..., הצורך בחלבון מהיר עדיין קיים במקרים מסויימים למרות יתרונותיו האנטיקטבוליות של חלבון הקזאין.

ציטוט:
שלום לך גל...תודה רבה קודם כל על ההתייחסות הרבה לעניין..

לגבי העניין של צריכת כמות חלבון גבוהה בארוחה אחת
תראה ,אני בתור חייל,מאוד קשה לי להגיע למצב של לאכול 3 שעות אחרי ארוחת הצהריים
קח לדוגמא
אני קם ב7 אוכל
בבבסיס בשעה 9 וחצי שוב אוכל קצת
ואחרי זה ארוחת צהריים ב12
ואז אני רק מגיע הבית ב6 ואין לי אפשרות עד אז לאכול
אז חשבתי לעצמי שאם אני בצהריים יאכל קצת יותר חלבון
נאמר אצלנו זה שניצל ,ובדר"כ אני אוכל 2,אז אני אתחיל לאכול 3,כדי שזה ייספג הרבה יותר לאט וזה יחסוך לי את הארוחה שלא מתאפשרת לי עד השעה 6...
מה אתה אומר?
זה בסדר גמור, תאכל ארוחה קצת יותר מורכבת שתכסה את השעות הללו ללא אוכל.

ציטוט:
אה ועוד דבר...אם כבר אמרת כל עוד הכנסנו מספיק חלבון

אם מישהו אמור לצרוך 160 גרם חלבון ביום ,והוא הצליח כבר לצרוך את זה מהבוקר עד הצהריים,זה יכול להיות תקין?
אף אחד לא יודע כמה חלבון הוא "אמור" לצרוך ביום..., אמור בשביל מה?. יהיה יותר נכון לומר כמות אופטימלית.

ציטוט:
ומה הוא עושה אח"כ? מה יקרה אם הוא ימשיך לצרוך חלבון?(זה מצב היפוטתי,אני לא אומר שמישהו עושה את זה)
אתה רציני?... .
מה יקרה?..., הוא ישתה רדבול ויצמח לו כנפיים. אחי, תסגר בבקשה על השאלה.

גל.

gal.T מנותק   הגב עם ציטוט