צפיה בהודעה בודדת
ישן 04-05-07, 22:46   #50
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

עוסק ב:: Making the world a better place

כמה דברים שיש לי להגיד:

א. חבל שאינכם שומרים על תרבות דיון פורה שתתרום לכולם, ונותנים להתנצחויות להוות את אופי הדיונים כאן.

ב. בדיונים על נושאים מדעיים, העדויות האמפיריות, אחריהן הלוגיקה המדעית, ואחריה הדעות האישיות הן הדרך לראות את הדברים. כל אחד זכאי לדעתו, אך כדי לתת שורה תחתונה לשרשור אינפורמטיבי שמטרתו להכנס לעובי הקורה ולהכריע במידה מסויימת על נושא מסויים, יש צורך ביותר מדעה. ולכן, ואני מסכים, משה ביצע השוואה מתאימה לאמונה.

ג. לגבי הארוחה שאחרי השייק, העקרון של הזמנים הצמודים בא מהתבוננות ברגישות לאינסולין לאחר האימון (שאמורה להיות עדיין גבוהה מהרגיל כמה שעות אחריו). אין הרבה מחקרים בנושא התזונה שלאחר האימון, רובם בוצעו על אימוני דילול גליקוגן (רכיבה על אופניים), ככה שהקביעות הללו הן בעלות בסיס לא חזק במיוחד. משקה חלבונים\גלוקוז אחרי\במהלך האימון זה סבבה, ובקשר לארוחה הבאה, אני לא חושב (על סמך הכרות עם נתונים שונים) שזה כלכך עקרוני שהיא תהיה צמודה. שכל אחד יעשה מה שהוא רואה לנכון, ובהתאם לתפריט ולסגנון התזונה שלו כמובן.

ד. לגבי כל הדיון על המספרים כאן, אני מקווה שכולם מבינים כמה שזה מגוחך אפילו לדבר על זה. סוגי אימון, המצב התזונתי של הגוף במהלך האימון, שינויים הורמונליים עקב הרכב גוף כזה או אחר, הבדלים כלשהם בין אנשים שונים, רגישות הcr, מצב תזונתי יומי, וכן הלאה... יכולים לתת מספרים שונים למידה ולמשך תגובת הקורטיזול. שבגללו בעצם אנו צורכים פחמימות זמינות לאחר האימון. אז כמובן שמספרים הם די שרירותיים כאן, ואין ויכוח על כך שצריכה להיות סמיכות של המשקה לסוף האימון.

גל

gal.T מנותק   הגב עם ציטוט