אשכול: כתבה חשודה
צפיה בהודעה בודדת
ישן 19-08-07, 17:44   #55
MagimiX
חבר פעיל

משה שוב פעם אתה הוא זה שלא מבין את המחקר(או לא מצליח/לא רוצה להוציא ממנו את מה שיש בו). אומרים לך שהמשתתפים בניסוי שמרו על דיאטה קבועה והיו בצום של 8 שעות לפני הניסוי עצמו. בנוסף לדיאטה הם הוסיפו ארוחה אחת ביום לפני אימון או אחרי אימון ובמחקר הוכיחו שהוספה של ארוחה ממש לפני אימון תגרום לקצב סינטזת חלבון גבוהה יותר. כלומר:
המשתתפים בניסוי אכול X קלוריות בדיאטה קבועה ומסודרת ביום. בנוסף לכך הוסיפו להם ארוחה אחת ממש לפי אימון/ממש אחרי אימון לאחר צום של 8 שעות(כלומר באותו מחזור של 24 שעות). והמחקר מוכיח שארוחה ממש לפני אימון מגבירה את קצב סינטזת החלבון. מה זה אומר לך ???

בכל מקרה גם אני שם לב שאנחנו נכנסו לאיזהשהו לופ ולכן אני אשמח עם גל יתן את הדעה שלו(בנאדם מבין, שאני לא חושב שיש לו איזשהו צד פה), הנה סיכום הויכוח בינינו:
איזה דפוס אכילה יהיה יותר אופטימלי למתפח גוף(בימי אימון) :
1. מה שמשה אומר: הדפוס לא משנה- ארוחה אחת שתכיל את סך כל הקלוריות היומי יכולה להביא לתוצאות מקסימליות.
2. מה שאני אומר: דפוס האכילה בימי אימון כן משנה: ע"מ להגיע לתוצאות מקסימליות יש לאכול לפחות 3 ארוחות ביום. ארוחת אחת שתכלול חלבונים-פחממות ממש לפני אימון(ע"מ למקסם את קצב סינטזת החלבון-כמו שהמחקר מוכיח), ארוחה אחת שתכלול בעיקר פחממות פשוטות ממש לאחר האימון(ע"מ להוריד את רמות הקורטיזול) וארוחה אחת שתכיל את שאר הקלוריות היומיות.
***התפריט שלי ושל משה זהה(סך קלורי זהה:כמות חלבונים-פחממות-שומנים זהה) אך הפיצול של הארוחות שונה(דפוס האכילה).
הדעה שלו ומה שהוא יגיד בעצם יסגור את הויכוח(אגב אם אתה לא מסכים לסיכום שנתתי לויכוח שלנו תגיד).

נ.ב
גל(ואממ... גם משה) אני לא מתיימר לידע כמו שלכם אבל כן יש לי ידע שהוא בסיסי(או קצת יותר מבסיסי) ואני כן יודע לקרוא ולהסיק מסקנות ממחקרים. ככה שאין פה שום מקום מקום לזלזול. וגל אם לא לרמה שלך לתרום מהידע שלך פה("להשלים פערים ולהפוך למורה","אחד מהמקומות שעדיף לא להיכנס אליהם") אתה יכול לעשות פרסה ולבטל את כל ההודעה הזאת ולא לענות. תודה
MagimiX מנותק   הגב עם ציטוט