אשכול: כתבה חשודה
צפיה בהודעה בודדת
ישן 19-08-07, 13:34   #52
m0she
מנהל מחלקת התזונה

כללי:: משה גלעדי
עוסק ב:: סטודנט לרפואה

אתה פשוט לא קורא את התשובות שלי. ניחא.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי MagimiX
לאט לאט אני מתחיל לחשוב שאתה פשוט לא מוכן להודות בזה שאתה טועה. באמת נראה לך שזה תיסוף לארוחה של פעם בחיים או משהו בסגנון?(שאלה רטורית).
אנחנו הסכמנו על כך שארוחה אחת ביממה(מחזור של 24 שעות) אמורה להספיק. המחקר נעשה לאחר צום של 8 שעות בלבד(מסיבות ברורות-כדי שהגוף יהיה במצב באוזן יחסית, בדיוק כמו שעושים בבדיקות דם כלליות) ככה שזה עדיין באותו מחזור של 24 שעות !
מה שאתה מתחיל לחשוב לא מעניין אותי. בוא נסכם בקצרה:
1. לא הוכחת שום דבר בנוגע לריבוי ארוחות.
2. הבאת מחקר שבכלל דן בשאלה "האם לאכול לפני אימון או אחריו?" ואתה מנסה להסיק ממנו שצריכים לאכול לפחות 3 פעמים ביום.
3. אני הסכמתי על ארוחה אחת ביממה בהנחה שהארוחה הזאת מכילה את כל הצרכים היומיים שלך! אם זאת ארוחה אחת של 500 קלוריות, ברור שזה לא קשור לטיעון שלי שמדבר על ארוחה אחת ששווה בגודלה לסך כל הארוחות בתפריט עם 4 ארוחות נניח. לכן, זה שזה מחזור של 24 שעות לא עוזר.

ציטוט:
המילה supplement במחקרים על מזון מדברת בד"כ על הוספה למשהו שכבר קיים(כמו תפריט לדוגמא), אתה מוזמן לבדוק ולהראות לי אם אני טועה. במחקר הנ"ל אומרים לך שהצום הוא בין 8 שעות בלבד כלומר אנחנו עדיין באותו מחזור של 24 שעות ככה שלא צריך להיות חסר בחומצות אמינו חופשיות ובטח שלא מדובר על דפוס של ארוחה אחת ביום רק לפני/אחרי אימון כמו שאמרת(כי כאמור הצום הוא בין 8 שעות (+המילה supplement) ככה שעם יכולות הבנת הנקרא של ילד בכיתה א אפשר להבין שזה הוספה של ארוחה באותו מחזור של 24 שעות).
1. הסברתי כבר למה המחזור של 24 השעות לא רלוונטי פה.
2. תמיד יש חומצות אמינו חופשיות בדם. הפתעה! השאלה היא אם זו רמה בזאלית או לא.

ציטוט:
יש לך פה את הדברים שחור על גבי לבן ואני לא מבין למה אתה מנסה להתווכח ולמצוא "חורים" בו. הסיבות היחידות שאני יכול לחשוב עליהן הן 1.אי הבנה של הכתוב 2.אתה מאלה שלא מוכנים להודות שהם טעו.
אין פה כלום שחור על גבי לבן, אתה לא מבין את מה שאתה מביא בעצמך ויתר על כן, כמו שחשדתי, אתה לא מבין את מה שאני אומר בכלל. אני מסביר פה דברים שהם פשוטים ביותר, ואם לא הבנת אותם עד עכשיו אז חבל על כל העמודים של הדיון עד כה.

ציטוט:
עריכה:
מה מיוחד ב 24 שעות ? אנחנו מדברים על תפריט יומי ולכן המחזור שעליו אנחנו מדברים הוא יומי(כלומר 24 שעות). אם המחקר היה נערך לאחר צום של 24 שעות היינו מתחילים מחזור חדש ואז הדפוס אכילה היה של ארוחה אחת ביום(לפני/אחרי אימון). מכיוון שזה לא ככה והצום הוא בין 8 שעות בלבד דפוס האיכלה הוא לא כזה.
הסברתי כבר

ציטוט:
עריכה 2:
1. אכן לא ידוע לנו מה הם אכלו לפני הצום(או ביום שלפניו) אבל מכיוון שזה לא מצויין סימן שלא נאמר להם לאכול משהו מסויים(אחרת זה היה מצויין כנתונים במחקר).מהסיבה הזאת המחקר לא נעשה על בנאדם אחד אלה אלה מספר אנשים(כדי שהמחקר לא יבדק על משהו ספציפי כמו סוג של ארוחה כזאת או אחרת). וחוץ מזה תפעיל קצת הגיון - אם היו אומרים לך שאתה הולך לצום 8 שעות ואז להתאמן, הייתה אוכל 5 גרם פחממות/חלבון ?
שוב, אם היית טורח לקרוא את המחקר במלואו היית מגלה שהם קבלו הנחיה להשתמש באותו דפוס תזונתי כל תקופת הניסוי. הם לא יכלו להרשות לעצמו לאכול ארוחה ענקית בערב לפני הניסוי, כי זה היה משנה את הדפוס. אתה מסתפק באבסטרקט ומשחק בניחושים. אתה לא יכול להמציא נתונים שלא כתובים במחקר, ספקולציות זה לאמונות, לא למדע.

Subjects were instructed to maintain a consistent dietary intake pattern throughout the duration of the study.

ציטוט:
2. בפעם המי יודע כמה אם עדיין לא הבנת אז הוויכוח שלנו על האם חייבים להיות הבדלים בין דפוסי תזונה של אדם שמתאמן מול אדם שלא מתאמן על מנת להגיע לתוצאות אופטימליות.
אתה אומר:
לא צריך להיות הבדל וארוחה אחת ב 24 שעות יכולה להספיק(בדיוק כמו שהוכח על בנאדם שלא מתאמן במחקר הראשון שהבאת).
אני אומר:
כן צריך להיות הבדל. הוכח שהארוחה לפני אימון תגרום לסינטזת חלבון גבוהה יותר(המחקר שעליו אנחנו מדברים עכשיו) + אחרי אימון יש צורך בפחממות פשוטות ע"מ להוריד את רמת הקורטיזול(לא הבאתי מחקר להוכיח את זה כי הסכמתה איתי). כלומר בימי אימון חייב להיות דפוס של לפחות 3 ארוחות ע"מ להגיע למצב אופטימלי.
במחקר שלך לא הביאו להם כלום אחרי אימון. המחקר שלהם מצא שארוחה אחת לפני אימון יותר טובה מארוחה אחת אחרי אימון ותו לא - הם לא נתנו להם שתי ארוחות כלל! כמו שציינתי שוב ושוב, הטענה המקורית שלי היתה בימים ללא אימון. אם נורא תרצה, אפשר לדחוף אותה גם לימי אימון כפי שתארתי. זה אולי לא יהיה נוח, אבל תאורטית זה בסדר גמור.

המחקר שלך לא קשור לנושא, אתה מנסה להבין ממנו דברים שלא כתובים בו ויתר על כן אתה ממציא. תביא משהו שקשור למספר ארוחות ואל תנסה להסיק ממחקר שלא מדבר בכלל על מה שאתה מדבר ושבכלל לא קראת.

אם יש לך משהו חדש לכתוב - תכתוב אותו. אם שוב תחזור על עצמך, אין טעם שאני שוב אחזור על עצמי. קרא בעיון, כי אם הגענו לשלב הזה בדיון ועוד לא הבנתי דברים בסיסיים בטיעון שלי חבל על המקום בשרת של ישראלבודי.

MosheG@israelbody.org
m0she מנותק   הגב עם ציטוט