ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > אימונים

אימונים תוכניות אימונים, ביצוע תרגילים, שיטות אימונים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 24-06-12, 11:16   #1
eran2
חבר מתחיל

ברירת מחדל אימונים - בעיה.

קודם כל אני רוצה לומר שאני בן 28 בלי בעיות פיסיות מגבילות שמתאמן בחדר כושר שנה במטרה להגדיל מסת שריר.
אני מוסיף שלא היגעתי למטרה הנ''ל. אומנם ירדתי במשקל ואני עובד לפי תוכנית שהמדריכה רשמה לי אבל שום כלום. ולפי דעתי אני נכון ומספיק.
הערה חשובה - אני חושב שאני לא עובד נכון. כלומר לא יודע איך לעבוד נכון. כי אני לא מרגיש את השרירים ''נשרפים'' לאחר האימון. שלוש תרגילים של שלוש סטים של שמונה חזרות לשריר לא עושה את העבודה.
אני לא רוצה לרשום לעצמי את תוכנית האימונים כי אני לא מדריך מוסמך וגם אני יודע שזה לא כזה פשוט כמו שזה ניראה. היות ויש שרירים נילווים לכל תרגיל שיש להתחשב בהם שעובדים במהלך התרגיל ואני לא יודע את כולם ולא עוד דברים.
אני לפי האתר עובד לפי תוכנית ab- בינוני אבל לא מרגיש שזה מספיק לי אז אני מנסה את ab- מתקדם. אני לבד (בלי הדרכה של מאמן שאמור היה לומר לי) היבנתי שאני צריך להוסיף סטים כדי להרגיש שאני מגיע למיצוי התרגיל. איכשהו לא הרגשתי שזה מספיק או נכון לעשות רק שלוש סטים מבלי להגיע למיצוי התרגיל - אז הוספתי 1,2 סטים כדי להרגיש את השריר עובד. ואני לא חושב שאם אני יעלה את משקל העבודה זה יוסיף אלא רק יגרע. אבל אני לא יודע אם זה נכון לעשות כלומר, אני מוסיף סט אחד - שניים לתרגיל אבל לא יודע אם זה חכם לעשות.
(אני מרגיש שאני מאבד שליטה על התוכנית ולא יכול לפנות למדריכים כי הם לא יודעים ואני כבר פניתי אליהם בעבר והם אמרו לי להישאר בתוכנית שנתנו לי וזה למרות שאני הרגשתי שזה קטן עליי - אפשר לומר שאני תקוע).
הבעיה היא שאם אני אתחיל להוסיף סטים לכל תרגיל אני מאריך אותו מאוד ובנוסף אני עייף מידיי בסוף כדי לעשות אירובי שזה גם חשוב.(מדובר על חצי שעה של ריצה קלה/בינונית)
אני מחפש הכוונה וייעוץ פה בפורום שתסבירו לי איך להתאמן.
איך אני אדע שאני מתאמן נכון? אני יודע שאם אני עובד נכון אז אני אגדל בזמן קצר. הבעיה שלמדריכים שם לא איכפת ולי אין ממי לקבל את המידע הדרוש. כלומר, לתת תוכנית בלי הדרכה והסברים זה רמת השירות של המועדון שאליו אני הולך. כמה סטים לעשות וכמה חזרות לעשות ובאיזה משקל לעשות אותם - אלה הם שאלות בסיסיות שכל מתאמן צריך לדעת ולכן אני שואל פה כי ברור לי שלפחות חלק ממכם יודעים.
אני שוב אומר שלפי דעתי להעלות משקל בתוכנית הקיימת לא בהכרח נכון לעשות. כי אני יכול להישאר בתוכנית הזאת שנים ולא לגדול ורק להגדיל את המשקל שאיתו אני עובד. אבל אני רוצה תוכנית שבה אני ארגיש שאני ''שורף'' את השריר. וכרגע אין לי את זה

תודה על הקשבתכם ושיהיה לכם אחלה יום
eran2 מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה