ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 18-02-08, 18:42   #1
noobit
חבר פעיל

הסמל האישי שלnoobit

ברירת מחדל תגידו איך השמן הזה הוא נחשב איכותי או לא

שמן קנולה מזוכך רק 6 אחוז שומן רווי

זה נחשב שמן איכותי או לא?
noobit מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 18-02-08, 18:50   #2
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

עוסק ב:: Making the world a better place

הוא טוב לטיגונים, אך לא הייתי מתמקד בו יותר מדי כמקור שומן חשוב.

gal.T מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 18-02-08, 18:58   #3
maya
אחראית תזונה ותוספים.

הסמל האישי שלmaya

עוסק ב:: מדריכה בחדר כושר
שלח הודעה דרך ICQ אל maya שלח הודעה דרך MSN אל maya

ארבעה סוגי שומנים :
1. שומן רווי
2. שומן חד-בלתי-רווי פה נכלל שמן הקנולה
3. שומן רב- בלתי-רווי
4. שמן דגים

השומנים הרוויים קשורים בהעלאת רמת הכולסטרול בדם וביתר לחץ דם ובכך מגבירים את הסיכון להתפתחות טרשת העורקים.השומן הרווי מוצק ברובו בטמפ' החדר ומקורו בעיקר במזונות מן החי כמו חמאה, מוצרי חלב , שומן עוף ובשר, בשר כבש, נקניקים ,נקניקיות , חלמון ביצה, וכן מספר שמנים צמחיים כמו שמן קוקוס, שמן קקאו ושמן דקלים. מזונות מהירים - Fast Food - עשירים בשומן ובעיקר שומן רווי, לכן במסעדה - רצוי לבחורמזונות בחוכמה.

רצוי להימנע ממרגרינה ושומן מוקשה המכילים שמן שעבר תהליך תעשייתי של הפיכת שומן רב בלתי רווי לשומן רווי. תהליך זה גורם ליצירת חומצות שומן מסוג "טראנס" המזיקות לבריאות הלב , ולכן יש להימנע ממזונות המכילים מרגרינה כמו בורקס, מלאווח,וופלים ,עוגות מבצק פריך , חטיפים שונים וכו'.

חשוב ומומלץ לצרוך שומנים חד-בלתי רוויים המצויים בשמן זית , זיתים, שמן קנולה, אבוקדו , טחינה , שקדים ובוטנים , והם מרכיב חשוב בדיאטה הים-תיכונית. קבוצת שומנים זו מסייעת לשמור על ערכים תקינים של HDL ומומלץ שתהווה את סוג השומן המרכזי בתפריט היומי בהתאם לכמות השומן היומית המומלצת.

שומנים רב בלתי-רוויים מספקים לגוף חומצות שומן חיוניות ועל כן חייבים להיכלל בתפריט היומי. מאידך לחומצות שומן אלו נקשרות גם השלכות בלתי רצויות ולכן מומלץ לצרוך מקבוצה זו בהגבלה , על פי רב 1-2 כפיות שמן ליום (כולל הבישול כמובן).

מקורות לשמנים אלו הם: שמן סויה, שמן תירס, שמן חמניות, מיונית, אגוזים וגרעינים.

שמן דגים שייך לקבוצת השומנים הרב הבלתי רווים המכונים גם בשם אומגה 3 (בניגוד לשאר השומנים הבלתי רווים המכונים אומגה 6). שמן זה נמצא כתורם למניעת התפתחות טרשת עורקים ולהפחתת מחלות לב ויתר לחץ דם. מומלץ לאכול פעמיים עד שלוש פעמים בשבוע דגי-ים כתחליף למנת בשר. הדגים המומלצים הם דגי-ים מהים הצפוני כגון: סלמון, מקרל ,לקרדה (פלמידה ) והרינג ( מטיאס )
ישן 19-02-08, 17:37   #4
daniels
חבר פעיל

שלח הודעה דרך ICQ אל daniels שלח הודעה דרך MSN אל daniels

מאיה אני חייב לציין שאני ממש נהנה לקרוא את המאמרים שלך מקצועים ופשוטים
תודה רבה
ישן 20-02-08, 13:54   #5
noobit
חבר פעיל

הסמל האישי שלnoobit

ציטוט:
פורסם במקור על ידי maya
ארבעה סוגי שומנים :
1. שומן רווי
2. שומן חד-בלתי-רווי פה נכלל שמן הקנולה
3. שומן רב- בלתי-רווי
4. שמן דגים

השומנים הרוויים קשורים בהעלאת רמת הכולסטרול בדם וביתר לחץ דם ובכך מגבירים את הסיכון להתפתחות טרשת העורקים.השומן הרווי מוצק ברובו בטמפ' החדר ומקורו בעיקר במזונות מן החי כמו חמאה, מוצרי חלב , שומן עוף ובשר, בשר כבש, נקניקים ,נקניקיות , חלמון ביצה, וכן מספר שמנים צמחיים כמו שמן קוקוס, שמן קקאו ושמן דקלים. מזונות מהירים - Fast Food - עשירים בשומן ובעיקר שומן רווי, לכן במסעדה - רצוי לבחורמזונות בחוכמה.

רצוי להימנע ממרגרינה ושומן מוקשה המכילים שמן שעבר תהליך תעשייתי של הפיכת שומן רב בלתי רווי לשומן רווי. תהליך זה גורם ליצירת חומצות שומן מסוג "טראנס" המזיקות לבריאות הלב , ולכן יש להימנע ממזונות המכילים מרגרינה כמו בורקס, מלאווח,וופלים ,עוגות מבצק פריך , חטיפים שונים וכו'.

חשוב ומומלץ לצרוך שומנים חד-בלתי רוויים המצויים בשמן זית , זיתים, שמן קנולה, אבוקדו , טחינה , שקדים ובוטנים , והם מרכיב חשוב בדיאטה הים-תיכונית. קבוצת שומנים זו מסייעת לשמור על ערכים תקינים של HDL ומומלץ שתהווה את סוג השומן המרכזי בתפריט היומי בהתאם לכמות השומן היומית המומלצת.

שומנים רב בלתי-רוויים מספקים לגוף חומצות שומן חיוניות ועל כן חייבים להיכלל בתפריט היומי. מאידך לחומצות שומן אלו נקשרות גם השלכות בלתי רצויות ולכן מומלץ לצרוך מקבוצה זו בהגבלה , על פי רב 1-2 כפיות שמן ליום (כולל הבישול כמובן).

מקורות לשמנים אלו הם: שמן סויה, שמן תירס, שמן חמניות, מיונית, אגוזים וגרעינים.

שמן דגים שייך לקבוצת השומנים הרב הבלתי רווים המכונים גם בשם אומגה 3 (בניגוד לשאר השומנים הבלתי רווים המכונים אומגה 6). שמן זה נמצא כתורם למניעת התפתחות טרשת עורקים ולהפחתת מחלות לב ויתר לחץ דם. מומלץ לאכול פעמיים עד שלוש פעמים בשבוע דגי-ים כתחליף למנת בשר. הדגים המומלצים הם דגי-ים מהים הצפוני כגון: סלמון, מקרל ,לקרדה (פלמידה ) והרינג ( מטיאס )
מצויין תודה רבה על התגובה המעולה לפי מה שכתבת הבנתי שהשומן שאני לקוח מצויין תודה רבה
noobit מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה