ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 29-07-11, 22:41   #1
denous
IsraelBody VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלdenous

עוסק ב:: מדריך חדר כושר
ברירת מחדל פחמימות רב-כהלים

אני מחפש תשובה חד-משמעית אחת ולתמיד...
לא מעניין אותי מזה או כל דבר אחר..
אני רק רוצה לדעת אם ביום רגיל הגעתי לסוף יום ואכלתי לדוגמה 600 קלוריות ו-40 גרם פחמימות..
מולי שקית סוכריות ללא סוכר שהערכים שלה הם 248 קלוריות ו-95 גרם פחמימות רב כהלים!
נאמר ועכשיו אכלתי לפני השינה את כל השקית אז אני יכול להגיד שבסוף יום אכלתי 848 קלוריות ו-40 גרם פחמימות או 848 קלוריות ו-135 גרם פחמימות ?!
כלומר האם זה כמו כל פחמימה רגילה האם זה בכלל בחישוב הערכים מבחינת הפחמימה ? והאם זה אומר שזה חרטא וגרוע לחיטוב ?
ישן 29-07-11, 23:09   #2
עמרי מרג
חבר פעיל

יש סוגים די רבים של אלכוהולי סוכר. לחלקם יש אכן השפעה מאוד מועטה על רמת הסוכר בדם (או, במילים אחרות, אינדקס גליקמי נמוך), אבל ישנם כמה מהם בעלי gi גבוה מאוד.
לצערך - (1) רוב הסיכויים שבחטיפים/סוכריות "ללא סוכר" שאתה אוכל יהיו אלו מהסוג הלא טוב ו (2) היצרנים לא יטרחו לציין את זה.

* טיפ - כל מה שכתוב עליו מלטיטול (או נגזרת כלשהי שלו) זה בדיוק אלכוהול הסוכר הכי 'נחות' במובן שמענין אותך
עמרי מרג מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 29-07-11, 23:53   #3
denous

הסמל האישי שלdenous

ציטוט:
פורסם במקור על ידי עמרי מרג צפה בהודעה
יש סוגים די רבים של אלכוהולי סוכר. לחלקם יש אכן השפעה מאוד מועטה על רמת הסוכר בדם (או, במילים אחרות, אינדקס גליקמי נמוך), אבל ישנם כמה מהם בעלי gi גבוה מאוד.
לצערך - (1) רוב הסיכויים שבחטיפים/סוכריות "ללא סוכר" שאתה אוכל יהיו אלו מהסוג הלא טוב ו (2) היצרנים לא יטרחו לציין את זה.

* טיפ - כל מה שכתוב עליו מלטיטול (או נגזרת כלשהי שלו) זה בדיוק אלכוהול הסוכר הכי 'נחות' במובן שמענין אותך
זה בדיוק דברים שקראתי אחי תודה ובכל זאת רשמתי בכוונה תשובה חד-משמעית...
נגיד וזה הסוכרים הרב כהלים הכי גרועים מזה אומר ? אני רוצה תשובה לגבי הערכים נטו ! משמע כמה פחמימות שהגוף סופג (שאני רושם לעצמי בסוף יום הכנסתי לגוף 89 גרם פחמימות) יש בסוכריות לדוגמא ?
או שבעצם זה רק קלוריות ואין בזה בכלל פחמימות שהגוף מפרק כלומר שסוף יום אני לא מחשיב אותם עם פחמימות אחרות כמו אורז תפו"א פסטה וכו'...
ישן 30-07-11, 00:43   #4
עמרי מרג
חבר פעיל

אתה רוצה את התאכלס...אוקיי : ))

אז שוב, יש הרבה סוגים של הסוכרים האלו, לחלקם משמעות כמעט זהה לשל כל פחמימה אחרת (אורז, פסטה..)
ולחלקם המועט משמעות שתאפשר לך לא 'לספור' אותם.
אתה יודע מה זה אינדקס גליקמי (=gi)? כיום זה יותר ויותר מקובל כמדד הכי רלוונטי לבדוק ולהשוות מזונות.
גלוקוז מוגדר כבעל gi=100, ולמלטיטול שהוא הרב כוהל שתמצא ברוב המאכלים 'נטולי הסוכר' (כי הוא הכי זול, כמובן) יש gi של בסביבות 40-50, בערך כמו לפסטה....

* לא יודע על איזה סוכריות אתה ספציפית מדבר, אבל לסורביטול וקסיליטול לדוגמא יש gi נמוך יחסית. אם זה מה שיש בסוכריות שלך אז אתה לא צריך 'להחשיב' את הפחמימות.
ישן 30-07-11, 02:25   #5
denous

הסמל האישי שלdenous

ציטוט:
אתה רוצה את התאכלס...אוקיי : ))

אז שוב, יש הרבה סוגים של הסוכרים האלו, לחלקם משמעות כמעט זהה לשל כל פחמימה אחרת (אורז, פסטה..)
ולחלקם המועט משמעות שתאפשר לך לא 'לספור' אותם.
אתה יודע מה זה אינדקס גליקמי (=gi)? כיום זה יותר ויותר מקובל כמדד הכי רלוונטי לבדוק ולהשוות מזונות.
גלוקוז מוגדר כבעל gi=100, ולמלטיטול שהוא הרב כוהל שתמצא ברוב המאכלים 'נטולי הסוכר' (כי הוא הכי זול, כמובן) יש gi של בסביבות 40-50, בערך כמו לפסטה....

* לא יודע על איזה סוכריות אתה ספציפית מדבר, אבל לסורביטול וקסיליטול לדוגמא יש gi נמוך יחסית. אם זה מה שיש בסוכריות שלך אז אתה לא צריך 'להחשיב' את הפחמימות.
אוקיי הבנתי אותך קודם כל תודה !
דבר שני אז בעצם יש מאכלים לדוגמא ארטיקים מסטיקים שאין שום משמעות לזה שכתוב רב-כהלים ? כלומר אותה כמות פחמימות בתאכלס כאילו כמו מאורז...
ויש מאכלים כמו שאמרת שוב לדוגמא המסטיקים שאם הם מורכבים מסורביטול או קסיליטול זאת אומרת שתאכלס אכלתי רק קלוריות ופחמימה 0 גרם...
דבר שלישי אני מסתכל על הסוכריות לחפש את המרכיבים שאמרת אבל לא מוצא שום דבר כזה רשום רק ממתיקים ( איזומלט,סוכרלוז) אומר לך משהו לגבי העניין?
ושאלה אחרונה ואם נגיד הסוכריות מורכבות ממלטיטול ורשום כמו שציינת 95 גרם פחמימות רק כהלים אז כל ה-95 פחמימות האלו נספרות כאילו הן מאורז?
ישן 30-07-11, 02:42   #6
Scylla
מקום 2 עד 90 ק"ג ב-golden desert cup PL RAW

עוסק ב:: ברמן
חדר כושר: גרייט שייפ
שלח הודעה דרך ICQ אל Scylla שלח הודעה דרך MSN אל Scylla

עמרי אתה נשמע מבין ויודע על מה אתה מדבר, אבל אם יש לפחמימה gi נמוך זה לא אומר ש"לא סופרים" הרי למשל לש"ש יש gi נמוך, אבל זה פחמימה, פשוט תספג בגוף לאורך יותר זמן. זה לא אומר שזה פחות משמין או משהו כזה, ובסופו של יום זה יהיה עדיין סה"כ פחמימות שהכנסת לגוף.

ברור לי היתרונות התזונתיים והדיאטטים של gi נמוך פשוט אני לא חושב שזה נכון לא לספור..
Scylla מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 30-07-11, 03:15   #7
עמרי מרג
חבר פעיל

Scylla, אף אחד לא אמר מילה ביחס למשמין או לא...
מי ששאל את השאלה כאן ניסה לברר ולהבין טוב יותר בנוגע לסוג הפחמימה הזאת. אני לא מאמין שהוא שואל בכדי
לדעת אם לספור קלוריות - סכום הקלוריות בסוכריות שלו מצוין על האריזה ולא נראה לי שיש לו עם זה בעייה.

עכשיו, בנוגע לפחמימות ו GI...אני מקווה שאתה מבין למה אנשים בחיטוב מנסים להימנע מפחמימות (לדעתי כדאי להימנע מפחמימות באופן כללי, אבל זה כבר לדיון אחר). הדבר הראשי שמענין אנשים בחיטוב בנוגע לפחמימות (גם אם הם לא יודעים את זה) הוא ההשפעה שלהן על רמת הגלוקוז בדם. וכן, אם לסורביטול יש GI נמוך מאוד - המשמעות של זה היא שרמת הגלוקוז בדם בקושי תושפע מאכילה שלו, וגם זה רק אחרי הרבה זמן. ובדיוק לכן לא 'סופרים' פחמימות מהסוג הזה...כלומר סופרים רק לצורך הקלוריות עצמן.

denous - התשובה לכל השאלות שהוספת היא באופן עקרוני "כן".
ישן 30-07-11, 03:43   #8
!Demon!
חבר פעיל

הסמל האישי של!Demon!

כללי:: 179\95
עוסק ב:: עובד כמו פיליפיני
חדר כושר: Pride

ציטוט:
scylla, אף אחד לא אמר מילה ביחס למשמין או לא...
מי ששאל את השאלה כאן ניסה לברר ולהבין טוב יותר בנוגע לסוג הפחמימה הזאת. אני לא מאמין שהוא שואל בכדי
לדעת אם לספור קלוריות - סכום הקלוריות בסוכריות שלו מצוין על האריזה ולא נראה לי שיש לו עם זה בעייה.

עכשיו, בנוגע לפחמימות ו gi...אני מקווה שאתה מבין למה אנשים בחיטוב מנסים להימנע מפחמימות (לדעתי כדאי להימנע מפחמימות באופן כללי, אבל זה כבר לדיון אחר). הדבר הראשי שמענין אנשים בחיטוב בנוגע לפחמימות (גם אם הם לא יודעים את זה) הוא ההשפעה שלהן על רמת הגלוקוז בדם. וכן, אם לסורביטול יש gi נמוך מאוד - המשמעות של זה היא שרמת הגלוקוז בדם בקושי תושפע מאכילה שלו, וגם זה רק אחרי הרבה זמן. ובדיוק לכן לא 'סופרים' פחמימות מהסוג הזה...כלומר סופרים רק לצורך הקלוריות עצמן.

Denous - התשובה לכל השאלות שהוספת היא באופן עקרוני "כן".

באמת,פעם הבאה שאתה עונה תוודה שאתה קורה כמה מחקרים טובים או לפחות בודק קצת בפורום.
Gi נמוך אז לא סופרים?בוא תסביר לי למה בדיוק....gו נמוך "לא משמין?????"
למה להימנע מפחמימות בחיטוב???למה מעניין אנשים ההשפעה על רמת הגלוקוז??למה אתה ממליץ בכללי להימנע מפחמימות?
גבר אתה מזכיר לי את החוברת תזונה שקיבלתי מוינגייט שאומרת שGI גבוהה תורם לתהליך הגירת שומן...........
נב
צריך להביא לפה מנהל שמבין,שיהיה פעיל ,ושיוכל לענות לאנשים במקום אנשים שחושבים שהם מבינים וסתם מבלבלים אנשים...בלי לפגוע באף אחד...

נערך לאחרונה על ידי !Demon!, 30-07-11 בשעה 03:48.
!Demon! מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 30-07-11, 05:53   #9
denous

הסמל האישי שלdenous

אתם לא נורמליים חח.. בחייאת מה עכשיו זהשטויות מה שהוא אמר ?
Demon scylla מישהו מכם יכול לאשר חלק או לתת לי תשובה טובה לשאלתי..
סה"כ שאלה קטנה האם הפחמימות הרב כהלים שאנו רואים במוצרים כמו ארטיקים דלי שומן מסטיקים סוכריות ללא סוכר וכד' הן פחמימות שנספרות בסוף יום בגרם כמות שהכנסת לפה ? או שזה פחמימות ריקות שהגוף עצמו לא סופר וזה רק קלוריות ?
ישן 30-07-11, 07:24   #10
BPM
חבר פעיל

עוסק ב:: Fitness

חפש בגוגל את צירוף המילים "פחמימות נטו"
BPM מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 30-07-11, 13:52   #11
shay_323
חבר פעיל

הסמל האישי שלshay_323

חדר כושר: L&F

ציטוט:
פורסם במקור על ידי denous צפה בהודעה
אתם לא נורמליים חח.. בחייאת מה עכשיו זהשטויות מה שהוא אמר ?
Demon scylla מישהו מכם יכול לאשר חלק או לתת לי תשובה טובה לשאלתי..
סה"כ שאלה קטנה האם הפחמימות הרב כהלים שאנו רואים במוצרים כמו ארטיקים דלי שומן מסטיקים סוכריות ללא סוכר וכד' הן פחמימות שנספרות בסוף יום בגרם כמות שהכנסת לפה ? או שזה פחמימות ריקות שהגוף עצמו לא סופר וזה רק קלוריות ?

מה? לא הבנתי למה אתה מתכוון במשפט הזה.
ישן 30-07-11, 16:57   #12
גל ציון-פור
דיאטן קליני וספורט

הסמל האישי שלגל ציון-פור

בואו נעשה סדר בדברים:
נתחיל מכך שממתיקים מלאכותיים נחלקים לשני סוגים עיקריים:
1. ממתיקים מלאכותיים שאינם תורמים כלל קלוריות (non nutritive artificial sweeteners)- כרגע ישנם 6 עיקריים: אססולפם-K, אספרטהיים, סוכרלוז, סכרין, נאוטיים, סטיביה (עדיין לא מוגדר כמאושר לשימוש ע"י FDA).
הכמות הקלורית שהגוף מפיק מהם = 0 קלוריות.

2. ממתיקים מלאכותיים שתורמים קלוריות (nutritive artificial sweeteners) - נחלקים לתת קבוצות וביניהם קבוצת הסוכרים האלכוהוליים (כל אלה שנגמרים בסיומת "ול" (OL) דוגמת מלטיטול, סורביטול, קסיליטול...
לגביהם יש עובדה אחת ברורה - הם מספקים קלוריות ולכן נחשבים כפחמימה. השפעתם על העלאת רמת הסוכר בדם דומה לסוכר פשוט (סוכרוז) אבל הערך הקלורי שהם מספקים לגוף עדיין שנוי במחלוקת בין הארצות השונות בעולם.
בישראל נהוג להחשיבם ככאלה המספקים חצי מכמות הקלוריות (משמע- 1 גרם = 2 קלוריות - במקום 4 קלוריות לסוכר רגיל).

בכל מקרה, אין שום קשר בין אינדקס גליקמי נמוך/גבוה לבין אספקה קלורית של מזון. אלו שני דברים שונים לחלוטין.
בברכה
גל
מדריך חד"כ מוסמך - מכון וינגייט

אחראי תחום תזונה בחברת ישראלבודי
ניתן לפנות אלי ישירות במייל
galzp@israelbody.org
או בפייסבוק
https://www.facebook.com/galzpdiet?ref=hl
גל ציון-פור מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 30-07-11, 21:24   #13
עמרי מרג
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי !demon! צפה בהודעה
באמת,פעם הבאה שאתה עונה תוודה שאתה קורה כמה מחקרים טובים או לפחות בודק קצת בפורום.
Gi נמוך אז לא סופרים?בוא תסביר לי למה בדיוק....gו נמוך "לא משמין?????"
למה להימנע מפחמימות בחיטוב???למה מעניין אנשים ההשפעה על רמת הגלוקוז??למה אתה ממליץ בכללי להימנע מפחמימות?
גבר אתה מזכיר לי את החוברת תזונה שקיבלתי מוינגייט שאומרת שgi גבוהה תורם לתהליך הגירת שומן...........
נב
צריך להביא לפה מנהל שמבין,שיהיה פעיל ,ושיוכל לענות לאנשים במקום אנשים שחושבים שהם מבינים וסתם מבלבלים אנשים...בלי לפגוע באף אחד...
אפילו לא קראת את הדיון. או שסביר יותר שקראת ולא הבנת כלום...
אילו היית מתבטא כמו בן אדם הייתי טורח להסביר לך.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי גל ציון-פור צפה בהודעה
בואו נעשה סדר בדברים:
1. ממתיקים מלאכותיים שאינם תורמים כלל קלוריות (non nutritive artificial sweeteners)- כרגע ישנם 6 עיקריים: אססולפם-k, אספרטהיים, סוכרלוז, סכרין, נאוטיים, סטיביה (עדיין לא מוגדר כמאושר לשימוש ע"י fda).

2. ממתיקים מלאכותיים שתורמים קלוריות (nutritive artificial sweeteners) - נחלקים לתת קבוצות וביניהם קבוצת הסוכרים האלכוהוליים (כל אלה שנגמרים בסיומת "ול" (ol) דוגמת מלטיטול, סורביטול, קסיליטול...
לגביהם יש עובדה אחת ברורה - הם מספקים קלוריות ולכן נחשבים כפחמימה. השפעתם על העלאת רמת הסוכר בדם דומה לסוכר פשוט (סוכרוז) אבל הערך הקלורי שהם מספקים לגוף עדיין שנוי במחלוקת בין הארצות השונות בעולם. זה פשוט לא נכון. סורביטול, כדוגמא, הינו בעל אינדקס גליקמי של ~ 9. אתה יודע לבד מה האינדקס של סוכר פשוט ולכן ההשפעה של שני אלו על הסוכר בדם לא דומה.
בישראל נהוג להחשיבם ככאלה המספקים חצי מכמות הקלוריות (משמע- 1 גרם = 2 קלוריות - במקום 4 קלוריות לסוכר רגיל).

בכל מקרה, אין שום קשר בין אינדקס גליקמי נמוך/גבוה לבין אספקה קלורית של מזון. אלו שני דברים שונים לחלוטין. כמובן, כפי שכתבתי למעלה.
בברכה
גל
ישן 31-07-11, 07:58   #14
denous

הסמל האישי שלdenous

ציטוט:
פורסם במקור על ידי גל ציון-פור צפה בהודעה
בואו נעשה סדר בדברים:
1. ממתיקים מלאכותיים שאינם תורמים כלל קלוריות (non nutritive artificial sweeteners)- כרגע ישנם 6 עיקריים: אססולפם-k, אספרטהיים, סוכרלוז, סכרין, נאוטיים, סטיביה (עדיין לא מוגדר כמאושר לשימוש ע"י fda).

2. ממתיקים מלאכותיים שתורמים קלוריות (nutritive artificial sweeteners) - נחלקים לתת קבוצות וביניהם קבוצת הסוכרים האלכוהוליים (כל אלה שנגמרים בסיומת "ול" (ol) דוגמת מלטיטול, סורביטול, קסיליטול...
לגביהם יש עובדה אחת ברורה - הם מספקים קלוריות ולכן נחשבים כפחמימה. השפעתם על העלאת רמת הסוכר בדם דומה לסוכר פשוט (סוכרוז) אבל הערך הקלורי שהם מספקים לגוף עדיין שנוי במחלוקת בין הארצות השונות בעולם.

בכל מקרה, אין שום קשר בין אינדקס גליקמי נמוך/גבוה לבין אספקה קלורית של מזון. אלו שני דברים שונים לחלוטין.
בברכה
גל
אוקיי יפה מאוד..
משמע בסוג הראשון אין פחמימות שאני מכליל בתזונה היומית בחישוב גרם פחמימות ואילו בשני יש אבל פחות מפחמימות בסוכר רגיל..
עכשיו עד כאן סבבה אבל איך אני יודע איזה סוכר זה ?
לעולם לא ראיתי שרשום במרכיבים אחד עם סיומת "ול"
ישן 31-07-11, 18:17   #15
גל ציון-פור
דיאטן קליני וספורט

הסמל האישי שלגל ציון-פור

ציטוט:
אפילו לא קראת את הדיון. או שסביר יותר שקראת ולא הבנת כלום...
אילו היית מתבטא כמו בן אדם הייתי טורח להסביר לך.
אבל עדיין, לאינדקס גליקמי אין שום קשר לכמות הקלוריות שתקבל מהמזון...
1 גרם גלוקוז (gi=100) ו-1 גרם פרוקטוז (gi=20-30) יספקו שניהם 4 קלוריות.
ההבדל הוא שלפחמימות האלכוהוליות שינו את המבנה הכימי (בצורה סינטטית במעבדה) כך שהן מספקות רק חלק מאותן 4 קלוריות (שוב, יש חוסר תמימות דעים בין חוקרים שונים).
בברכה
גל

galzp@israelbody.org
או בפייסבוק
ישן 31-07-11, 19:07   #16
עמרי מרג
חבר פעיל

גל, הציטוט שלי למעלה לא כוון אליך אלא למגיב אחר..תציץ ותראה.
ולענין הספציפי, לא רק שלא כתבתי בשום מקום שלאינדקס גליקמי יש קשר לקלוריות, אלא רשמתי לך בתגובה "כמובן".
מצד שני, שכחת להתיחס לטעות שלך ביחס לכהלים (איפה שתיקנתי אותך בכחול), אבל זה בסדר לא קרה כלום

בברכה
ישן 02-08-11, 12:57   #17
גל ציון-פור
דיאטן קליני וספורט

הסמל האישי שלגל ציון-פור

ציטוט:
גל, הציטוט שלי למעלה לא כוון אליך אלא למגיב אחר..תציץ ותראה.
ולענין הספציפי, לא רק שלא כתבתי בשום מקום שלאינדקס גליקמי יש קשר לקלוריות, אלא רשמתי לך בתגובה "כמובן".
מצד שני, שכחת להתיחס לטעות שלך ביחס לכהלים (איפה שתיקנתי אותך בכחול), אבל זה בסדר לא קרה כלום

בברכה
צודק, טעות שלי. כנראה לא הבנתי את כוונתך.
בכל מקרה אתה צודק לגבי האינדקס הגליקמי השונה של הממתיקים המלאכותיים.
בברכה
גל

galzp@israelbody.org
או בפייסבוק
תגובה