ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > אימונים

אימונים תוכניות אימונים, ביצוע תרגילים, שיטות אימונים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 18-05-07, 10:11   #1
Nadav19
חבר פעיל

עוסק ב:: גויאבות, מישמיש... ירקות, פירות.
ברירת מחדל תאוריה בקשר ליכולת לשמור על מסה בזמן הצבא.

חשבתי על משהו, יכול להיות שהגיוני ויכול להיות שלא ... עזרו לי למצוא תשובה.

עצימות האימון, תדירות האימון ואורך האימון, הם שלושת המרכיבים ליצירת תכנית אימונים.
לכל תכנית אימונים יש את המאפיינים והמרכיבים העיקריים שלה שמורכים מהפרמטרים הנ"ל.
למשל:
Fbw - העיקרון הוא לתת גירוי לשריר כל יומיים ובך להורית מעט את העצימות ולהגביר את התדירות.
Abcd - העיקרון הוא להוריד את אורך האימון ותדירותו השבועית, אך להגביר את העצימות.

בעצם, עם כל תכנית אפשר לשחק על מנת להגיע לתוצאות הרצויות, כאשר צריך להתחשב ב 3 הפרמטרים הנ"ל.
ובכל זאת, צריך להתחשב במה שנקרא אימון יתר, שבו בעצם העומס על השריר גדול מדי, ובכך אנו מזיקים ולא עוזרים לגדילת מסת השריר .

אז בואו נחשוב רגע .. בצבא:

1. נקצה שעה יומית לאימון, אורך האימון יהיה שעה אחת.
2. עצימות האימון לא תהיה גבוהה מדי על מנת שלא נגיע לאימון יתר.
3. תדירות האימון תהיה: יומיומית (כל יום אימון שעה) .

כך בעצם אפשר לא להגיע לאימון יתר, מכיוון שהעצימות אינה גבוהה מדי.
אך השריר יקבל מספיק גירוי על מנת לשמר את המאסה (כמובן שגם ע"י תזונה, אבל כרגע מדובר רק על אימון), במשך שעה אחת כל יום.

עכשיו, אם העצימות לא צריכה להיות גבוהה כ"כ, אפשר להשתמש בתרגילים ביתיים, ואולי בקצת תוספת משקולות, על מנת לגרום לגירוי הרצוי.
עליות מתח, שכיבות סמיכה, כפיפות בטן, וכל התרגילים שמשלבים משקל גוף .. הם נותנים גירוי מספיק בהתאם לתכנית שלנו.. הרי אנחנו לא צריכים להפציץ במשקלים מכיוון שתדירות האימון היא יומיומית, והשריר מקבל את הגירוי שלו.

יכול להיות שאני טועה, יכול להיות שאני צודק .. זוהי רק תאוריה שנראית לי נכונה ואני מקווה שאולי יש כמה אנשים שיוכלו לתת לי תשובה של 100% לגבי התאוריה.
ישן 18-05-07, 10:13   #2
Nadav19
חבר פעיל

שכחתי לציין, מי שיש לו טיפים או הצעות כיצד ניתן להמשיך את אורך החיים של הבאדיבילדר הממוצע, בזמן הצבא...

שיתן טיפים, שיתן עצות .. זה יכול רק לעזור ואולי השרשור הזה יתן הרבה מוטיבציה לגבי המשך בניית הגוף גם בזמן צבא.
ישן 18-05-07, 11:05   #3
DropDead
חבר פעיל

נראה אבל שהבעיה היותר גדולה היא התזונה ..
גם לי נראה שאפשר בעזרת תרגילים שונים של משקל גוף לשמר וגם שאתה חוזר הביתה לדפוק איזה אימון במכון אבל כמו שאמרתי עם התזונה הקקה הזאת בצבא זה קשה לשמר ..
DropDead מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 18-05-07, 11:06   #4
yonip
חבר פעיל

הסמל האישי שלyonip

אני לא מבין מה הבעיה לקחת לצבא לחם וטונה, ושמה יש להם גבינות וקוטג'ים לא ?
yonip מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 18-05-07, 11:08   #5
guyzys
חבר פעיל

קרבי או לא קרבי?

בכל מקרה בטירונות\קורסים זה בעייה.

אם תתחבר עם המפקד שלך, תוכל אולי בלילה גם להתאמן במכון\מכולת כושר אם תהיה לכם כזאת בבסיס.
סה"כ אוכלים די טוב בטירונות - 3 ארוחות ביום, שתשתדל להעמיס ולגנוב יותר בשר(כי בד"כ מקציבים מנה לאדם), ואתה גם יכול להביא שייק חלבון\טונה.

זה לא קל, וזה לא אידיאלי, אבל זה מה שיש.

יש גם פריסות(מן ארוחות ביניים) בין לבין. אבל אני מניח שלא תרצה לאכול לחם עם שוקולד אז תשתמש כאן בטונה.
guyzys מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 18-05-07, 11:26   #6
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

זה לא אמור להיות תדירות, עצימות ואורך, אלא תדירות, עצימות (משקלי עבודה) ווליום (מס' סטים)
סינטרקס
סיינטרקס
Bullet מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 18-05-07, 11:33   #7
m0she
מנהל מחלקת התזונה

כללי:: משה גלעדי
עוסק ב:: סטודנט לרפואה

אני חושב שאם אתה רוצה לשמר מסה אתה צריך לשמור על אותה עצימות ולקצץ בנפח של האימון. אם תוריד את עצימות הגירוי אתה כנראה תאבד מסה.

MosheG@israelbody.org
m0she מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 18-05-07, 11:41   #8
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

ציטוט:
פורסם במקור על ידי m0she
אני חושב שאם אתה רוצה לשמר מסה אתה צריך לשמור על אותה עצימות ולקצץ בנפח של האימון. אם תוריד את עצימות הגירוי אתה כנראה תאבד מסה.
מצטרף
סינטרקס
סיינטרקס
ישן 18-05-07, 11:53   #9
P-a-n-1-c
Banned

עוסק ב:: חייל בסדיר, מילואימניק בטיב טעם.

הבעיה היא התזונה. האוכל על הפנים והוא גם מועט. מצד שני יש לך המון אירובי אז אתה גם מכניס קצת אוכל וגם שורף הרבה.
P-a-n-1-c מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 18-05-07, 12:49   #10
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

אין לו המון אירובי. הוא ג'ובניק.
סינטרקס
סיינטרקס
ישן 18-05-07, 13:13   #11
P-a-n-1-c
Banned

עוסק ב:: חייל בסדיר, מילואימניק בטיב טעם.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Bullet
אין לו המון אירובי. הוא ג'ובניק.
אם הוא ג'ובניק אז מה הוא בכלל מפתח פה תיאוריות?
שיקח אוכל מהבית ויחזור הביתה להתאמן

מה שהוא מדבר זה על קרבי ו\או על טירונות ששם כן יש המון אירובי [תלוי איזה טירונות אבל בכל זאת].
P-a-n-1-c מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 18-05-07, 14:01   #12
Nadav19
חבר פעיל

מי אמר שאני ג'ובניק ?
BULLET יא שועל מה אתה מפיל עליי תיקים

ודיברתי על התקופה של הטירונות + כל אלה שנמצאים בקרבי, ג'ובניקים לא צריכים לחשוב על כאלה דברים.
ישן 18-05-07, 15:14   #13
יiסי
חבר פעיל

שלח הודעה דרך ICQ אל יiסי

יש גובניקים שיוצאים פעם בשבועיים.
ישן 18-05-07, 15:24   #14
eumail20000
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Nadav19
מי אמר שאני ג'ובניק ?
BULLET יא שועל מה אתה מפיל עליי תיקים

ודיברתי על התקופה של הטירונות + כל אלה שנמצאים בקרבי, ג'ובניקים לא צריכים לחשוב על כאלה דברים.
ידידי היקר,
ביח' קרבית אין לך זמן לשטויות הללו.
אתה תרוץ 18 שעות ביום ותשן 6 שעות מינוס שעה שמירה בלילה.
יאלצו אותך לתת איזה 100 שכיבות סמיכה ו 30 מתח לפני ארוחת צהריים כדי שתצדיק אותה בכלל.
אתה תחשוב על הבית לא כדי להגיע למכון אלא כדי לחזור לפחות לצלם אנוש.
הכל מניסיון - אם אתה הולך לקרבי תשכח מפתוח גוף נקודה.
זה בסדר - לא יהיה לך בכלל זמן לחשוב על זה.
eumail20000 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 18-05-07, 15:26   #15
eumail20000
חבר פעיל

אני גם נזכר עכשיו במסלול שלי בסדיר - איזה פתוח גוף ואיזה שייק חלבונים , אתה אפילו לא תדבר על זה בכלל - זה יירד מסדר היום שלך לחלוטין עד השחרור.
ישן 18-05-07, 15:40   #16
AAA
חבר פעיל

קודם כל יש פה טעות נפוצה וזה שאתם חושבים שכל ג'ובניק עושה יומיות ובא כל ערב הבייתה, ממש לא נכון, יש ג'ובניקים בבסיסים סגורים שמשרתים בתנאי שירות 3-11 (11 בבסיס, 3 בבית), למרות שרובם בחיל האוויר ושם יש אחלה חדרי כושר ותצטרכו לדאוג רק לתזונה, חטיפי חלבון ושייקים וכל מיני תצטיידו בכל יום שאתם חוזרים לבסיס אבל זה המון כסף, אין מה לעשות.

קרביים, טוב תשכחו מזה, אנשים זה קל לדבר וקשה לביצוע, קרביים צריכים לשכוח מפיתוח גוף ל-36 חודשים, ולחזור אחרי גיל 21, מה לעשות אנחנו חיים בישראל, ויש לנו בעיות קצת יותר גדולות מכמה ק"ג של שריר שירדו... למרות שהצבא הזה מטומטם בסגנון תוכנית האימונים שלו, התזונה הלקוייה "לחם ושוקלד בפריסות" וכל מיני... יכולנו לייצר צבא של סוסים אם רק גבי אשכנזי \ דן חלוץ היו קוראים פה... לא 3 ארוחות לחיילים, 6-8 ארוחות בריאות!!! חדרי כושר יותר מפותחים מאיזה ספה ומגזין כמו שיש במחנה 80 ... אם היה את כל זה, היה אפשר לפתח אחלה גופה בזמן הצבא, יותר מבבית אפילו בגלל שתהיה משמעת חיצונית ולא רק עצמית...
AAA מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 18-05-07, 15:43   #17
eumail20000
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי aaa
קודם כל יש פה טעות נפוצה וזה שאתם חושבים שכל ג'ובניק עושה יומיות ובא כל ערב הבייתה, ממש לא נכון, יש ג'ובניקים בבסיסים סגורים שמשרתים בתנאי שירות 3-11 (11 בבסיס, 3 בבית), למרות שרובם בחיל האוויר ושם יש אחלה חדרי כושר ותצטרכו לדאוג רק לתזונה, חטיפי חלבון ושייקים וכל מיני תצטיידו בכל יום שאתם חוזרים לבסיס אבל זה המון כסף, אין מה לעשות.

קרביים, טוב תשכחו מזה, אנשים זה קל לדבר וקשה לביצוע, קרביים צריכים לשכוח מפיתוח גוף ל-36 חודשים, ולחזור אחרי גיל 21, מה לעשות אנחנו חיים בישראל, ויש לנו בעיות קצת יותר גדולות מכמה ק"ג של שריר שירדו... למרות שהצבא הזה מטומטם בסגנון תוכנית האימונים שלו, התזונה הלקוייה "לחם ושוקלד בפריסות" וכל מיני... יכולנו לייצר צבא של סוסים אם רק גבי אשכנזי \ דן חלוץ היו קוראים פה... לא 3 ארוחות לחיילים, 6-8 ארוחות בריאות!!! חדרי כושר יותר מפותחים מאיזה ספה ומגזין כמו שיש במחנה 80 ... אם היה את כל זה, היה אפשר לפתח אחלה גופה בזמן הצבא, יותר מבבית אפילו בגלל שתהיה משמעת חיצונית ולא רק עצמית...
אחי,
חבר טוב שלי התגייס בזמנו לסיירת גולני והפכו אותו לסוס תוך חצי שנה בדיוק , אולי גם נתנו לו סטרואידים בלי שיידע,
הוא קיבל 6 ארוחות ביום של בודיבלידרים , מטבח בריא ועשיר פתוח 24 שעות , מאמן כושר מקצוען וחדר כושר משוכלל, תוספי תזונה מכל מיני סוגים , בקיצור הלוואי על כולנו שישקיעו בנו ככה.
הקרבים המסכנים שאוכלים שוקולד ולחם הם חי"ר שריון ותותחנים.
ישן 18-05-07, 15:53   #18
AAA
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי eumail20000
אחי,
חבר טוב שלי התגייס בזמנו לסיירת גולני והפכו אותו לסוס תוך חצי שנה בדיוק , אולי גם נתנו לו סטרואידים בלי שיידע,
הוא קיבל 6 ארוחות ביום של בודיבלידרים , מטבח בריא ועשיר פתוח 24 שעות , מאמן כושר מקצוען וחדר כושר משוכלל, תוספי תזונה מכל מיני סוגים , בקיצור הלוואי על כולנו שישקיעו בנו ככה.
הקרבים המסכנים שאוכלים שוקולד ולחם הם חי"ר שריון ותותחנים.
אני בהלם מההודעה שלך, אבל זה חייל בודד, אני מדבר על להפוך פלוגות שלמות לאנשים סוסים אם רק הקצינים הבכירים והאנשים שמקבלים את ההחלטות במדינה הזאת היו קצת יותר מודעים ולומדים את כל עקרונות האימון הגופני ועקרונות התזונה הנכונה, מה שעושים בצה"ל לחיילים זה ביזיון, הם מצפים מהחיילים להיות אנשים בריאים ונותנים להם אוכל מלא בשמן... אני לא אשכח את הארוחה הראשונה שלי בבקו"ם היה איתי עוד בודיבילדר, לא נגענו בצלחת, לא יכולתי... מצידי להישאר רעב... בטירונות בכלל הדרדרתי ואכלתי כל היום לחם לבן ומרחתי בשוקולד והארוחת ערב שלי הייתה צלחת קוקסקוס... בלי חלבון אפילו...רק פחמימות... לא אומר למזלי, אבל אני פרופיל 45 בגלל מחלת עור ובשל כך אני ג'ובניק שחוזר כל יום הבייתה (אבל לא מהקרייה )... אגב אני משרת במשטרה כחולה ושם בדיוק אותו דבר, ושם המצב יותר קשה, תראו כמה שוטרים שמנים יש! פשוט ביזיון..
AAA מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 18-05-07, 15:58   #19
eumail20000
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי AAA
אני בהלם מההודעה שלך, אבל זה חייל בודד, אני מדבר על להפוך פלוגות שלמות לאנשים סוסים אם רק הקצינים הבכירים והאנשים שמקבלים את ההחלטות במדינה הזאת היו קצת יותר מודעים ולומדים את כל עקרונות האימון הגופני ועקרונות התזונה הנכונה, מה שעושים בצה"ל לחיילים זה ביזיון, הם מצפים מהחיילים להיות אנשים בריאים ונותנים להם אוכל מלא בשמן... אני לא אשכח את הארוחה הראשונה שלי בבקו"ם היה איתי עוד בודיבילדר, לא נגענו בצלחת, לא יכולתי... מצידי להישאר רעב... בטירונות בכלל הדרדרתי ואכלתי כל היום לחם לבן ומרחתי בשוקולד והארוחת ערב שלי הייתה צלחת קוקסקוס... בלי חלבון אפילו...רק פחמימות... לא אומר למזלי, אבל אני פרופיל 45 בגלל מחלת עור ובשל כך אני ג'ובניק שחוזר כל יום הבייתה (אבל לא מהקרייה )... אגב אני משרת במשטרה כחולה ושם בדיוק אותו דבר, ושם המצב יותר קשה, תראו כמה שוטרים שמנים יש! פשוט ביזיון..
דווקא אני מכיר הרבה שוטרים סוסים.
אל תהיה בהלם מההודעה שלי. מה חשבת שהצבא לא יודע שהיח' הכי חשובות שלו הם יחידות העילית.
לא חוסכים עליהם אגורה תאמין לי אפילו להיפך והם כולם שם סוסים ובכושר שיא. התאמנתי איתם בסדיר בכל מיני תרגילים והם פשוט בנויים לתלפיות.
מסכים איתך שצריך להתחיל להביא לצבא טבחים מקצועיים ולא סתם ערסים שרוצים לעשות שבוע שבוע.
במטבח הצהלי יש מכל טוב , הטבחים הם שהורסים את האוכל.
ישן 18-05-07, 16:04   #20
AAA
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי eumail20000
דווקא אני מכיר הרבה שוטרים סוסים.
אל תהיה בהלם מההודעה שלי. מה חשבת שהצבא לא יודע שהיח' הכי חשובות שלו הם יחידות העילית.
לא חוסכים עליהם אגורה תאמין לי אפילו להיפך והם כולם שם סוסים ובכושר שיא. התאמנתי איתם בסדיר בכל מיני תרגילים והם פשוט בנויים לתלפיות.
מסכים איתך שצריך להתחיל להביא לצבא טבחים מקצועיים ולא סתם ערסים שרוצים לעשות שבוע שבוע.
במטבח הצהלי יש מכל טוב , הטבחים הם שהורסים את האוכל.
LOL בקשר לטבחים. אתה צודק, תדע לך אבל שאצלנו יש טבחים אזרחיים ועדיין האוכל מלא בשמן, צריך להביא את רוני קולמן כנראה שיבשל להם ארוחות, תאמין לי אם זה קורה אני חותם קבע! חח... אגב בקשר לשוטרים, 70% מהם בעלי כרס ושמנים, אני אומר לך! אני רואה מאות כל יום כי אני עובד איתם...

לא שמתי לב שמדובר ביחידה מובחרת, האמת. הופתעתי כי חשבתי שמדובר בגדודים הרגילים. בקיצור יש הרבה פאקים בצבא, ובא נקווה שאשכנזי יעשה שינוי בכל המערך הצבאי בכל הנושא של הכושר הגופני והתזונה של החיילים כי מפה זה מתחיל. לא אכפת לי שאני אצטרך לשלם יותר מיסים כשאהיה אזרח ואני בטוח שלא אכפת להורים שלי לשלם עוד מיסים, העיקר שיפתחו את החדרי כושר בבסיסים, לא רק לחיל האוויר מותר להנות מחדרי כושר מקצועיים. לדעתי עדיף להשקיע בחדר כושר מאשר שק"ם שרק מוכרים בו בורקסים ושטויות ורק פוגעים בבריאות החיילים ובאותו זמן עושים כסף...
AAA מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה