ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 11-11-08, 14:44   #1
adimenia
חבר פעיל

ברירת מחדל בטא אלנין תוסף הפלא החדש?!

שלום

לאחר שקראתי הרבה דברים מעניינים על בטא אלנין ולאחר שניסיתי בעצמי תקופה ארוכה את המוצר החלטתי לשתף אתכם בניסיון האישי ולביא לכם מידע על התוסף המצויין הזה אז ככה

Beta Alanine

בטא אלנין זאת החומצת אמינו מסוג בטא היחידה שהגוף מייצר באופן טבעי (חומצות אמינו מסוג בטא הם חומצות אמינו אשר קבוצת האמינו שלהם ממקומת במיקום ה B בשרשרת הקרבוקסלית).
בטא אלנין לא משמשת בסינתוז של חלבונים או אנזימים באה אלנין היא רכיב של הפפטיד קרנוסין
וגם של חומצה קנטונית (ויטמין B5) תחת תנאים אופטימלים בטא אלנין עובר תהליך מטבולי לחומצה אצסטית.
בטא אלנין היא מווסתת של קרנוסין (פפטיד של חומצות האמינו בטא אלנין והיסטדין קרנוסין נמצא בריכוז גבוהה בשריר ובמוח) מה שאומר שכמות הקרנוסין מוגבל ע"י הכמות הזמינה של בטא אלנין
שימוש של בטא אלנין כתוסף תזונה הוכח כמגביר את ריכוז הקרנוסין בשריר מעכב עייפות ומגביר את יכולת השריר לעמוד בעבודה קשה.
מחקרים אשר השתמשו בתיסוף של בטא אלנין בכמות של בין 400-800מ"ג כל 8 שעות דיווחו על עליה של קרנוסין בשריר של עד 81%!

תופעות לוואי
בטא אלנין שנלקח בכמות של מעל ל-10מ"ג לקילו (הנתון שונה בין אדם לאדם) יכול לגרום לפרסטסיה (עיקצוצים ודיגדוגים בכל הגוף) הדבר נגרם מקפיצה ברמות הפלזמה בדם וריכוז של בטא אלנין.

ניסיון אישי
לאחר שלקחתי בטא אלנין בכמות של 4ג ליום למשך תקופה של 10 שבועות אני יכול לציין שיכולת ההתאוששות ויכולת השריר לעמוד בעומס אימונים כבדים היא מדהימה בעיקר לקראת סוף האימון
כאשר חומצות חלב והיכולת המוטורית יורדות בטא אלנין מתםקד כחוצץ של של חומצת חלב ומונע את היווצרותה בשריר מה שמביא להתאוששות מהירה ויכולת השריר לעמוד בעומסים מה שמביא לאימון יותר אינטנסיבי ועליה במשקלים עקב יכולת השריר לעמוד בעומסים.
אני חייב לציין שלא חוויתי כל תופעת לוואי משימוש בתוסף בטא אלנין ואני בהחלט ממליץ על השימוש בו גם בתקופת המאסה ובטח בתקופת החיטוב כאשר אנחנו מצמצמים בפחמימות ומאגרי הגליקוגן נמוכים בטא אלנין בהחלט נכנס לרשימת תוספי התזונה הקבועים שלי שאני לוקח כל השנה ואני ממליץ בחום לכל מתאמן רציני לנסות אותו
adimenia מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 11-11-08, 17:05   #2
namo
חבר פעיל

האם כתוצאה ישירה מכך אתה חושב שהמסת שריר שלך גדלה?

אני לא רוצה כוח אני רוצה מאסת שריר, שגם אחרי שאני מפסיק לקחת מוצר x, אני יודע שהשגתי מאסת שריר גדולה יותר באותה תקופת זמן, לעומת אימון אינטנסיבי רגיל..

הריי אני לא מבין, אם השריר בסוף אימון עייף ותשוש, זה לא דווקא מה שיגרום לו לגדול?
namo מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 11-11-08, 17:16   #3
adimenia
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי namo צפה בהודעה
האם כתוצאה ישירה מכך אתה חושב שהמסת שריר שלך גדלה?

אני לא רוצה כוח אני רוצה מאסת שריר, שגם אחרי שאני מפסיק לקחת מוצר x, אני יודע שהשגתי מאסת שריר גדולה יותר באותה תקופת זמן, לעומת אימון אינטנסיבי רגיל..

הריי אני לא מבין, אם השריר בסוף אימון עייף ותשוש, זה לא דווקא מה שיגרום לו לגדול?
קודם כל יותר כח תורם לעליה במשקלים מה שתורם לגדילה אין כל מניעה לקחת בטא אלנין כל השנה
וזה שאתה הפסקת לקחת בטא אלנין לא אומר שאתה תאבד את מה שהרווחת תזכור שבטא אלנין תורם היכולת של השריר להתאושש ולעמוד באימונים מתישים יותר טוב הוא תורם לגדילה של השריר הגילה מגיעה ע"י זה שבטא אלנין יעזור לך להתאושש מהר מאימונים עצימים ולעבוד יותר קשה באימון אלה הם הדברים שיתרמו לגדילה.
לגבי היפוטרופיה (גדילה) מעבר לאימונים אתה צריך לדאוג שאתה אוכל כמו שצריך ומקבל מספיק מנוחה
גדילה מתבצעת במנוחה לא באימונים
ישן 11-11-08, 17:17   #4
agrox
חבר פעיל

הסמל האישי שלagrox

חדר כושר: נאוטילוס

תודה.
בזמן האחרון קראתי עליו הרבה. טוב לשמוע חוות דעת אמיתית של מישהו.

- - - - - - - - - - - - -
גלעד שליט בשבי כבר מעל 900 ימים.
agrox מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 11-11-08, 22:59   #5
freepsider
חבר פעיל

הסמל האישי שלfreepsider

כללי:: ישראל ישראלי
עוסק ב:: איש קבע

בדיוק סיימתי קריאטין מונו שלפי דעתי לא כל כך משפיע עלי. העליתי 2 קילו בחודש.

כמה העלית בזמן נתון? בזמן השימוש בתוסף?

באיזה תוספי מזון יש בטא אלנין?
באיזה חומר אתה השתמשת?
freepsider מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 12-11-08, 00:30   #6
adimenia
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי freepsider צפה בהודעה
בדיוק סיימתי קריאטין מונו שלפי דעתי לא כל כך משפיע עלי. העליתי 2 קילו בחודש.

כמה העלית בזמן נתון? בזמן השימוש בתוסף?

באיזה תוספי מזון יש בטא אלנין?
באיזה חומר אתה השתמשת?
לקחתי בטא אלנין נקי של PrimaForce העליה במשקל נבעה מהתזונה התוסף עזר לי בהתאוששות ובאימו עצמו עליתי במשקלי עבודה משהו כמו 5 קילו ב 10 שבועות
ישן 12-11-08, 01:21   #7
freepsider
חבר פעיל

הסמל האישי שלfreepsider

כללי:: ישראל ישראלי
עוסק ב:: איש קבע

ציטוט:
פורסם במקור על ידי adimenia צפה בהודעה
לקחתי בטא אלנין נקי של primaforce העליה במשקל נבעה מהתזונה התוסף עזר לי בהתאוששות ובאימו עצמו עליתי במשקלי עבודה משהו כמו 5 קילו ב 10 שבועות
מה כוונתך העליה נבעה מהתזונה? זה רק מתזונה אם לא תאכל כלום לא יזוז...

מסת שריר עלתה? כמה קילו עלית 10 שבועות?

איפה קונים אתזה?
freepsider מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 12-11-08, 10:10   #8
adimenia
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי freepsider צפה בהודעה
מה כוונתך העליה נבעה מהתזונה? זה רק מתזונה אם לא תאכל כלום לא יזוז...

מסת שריר עלתה? כמה קילו עלית 10 שבועות?

איפה קונים אתזה?
אחי תקרא מה שכתבתי על בטא אלנין
אני חוזר העליה במשקל נבעה מתזונה אימונים כבדים ומנוחה בטא אלנין משחק תפקיד בהתאוששות
מהירה יותר וביכולת של השריר לעמוד באימונים קשים מה שמביא לאימונים יותר אינטנסיבים וזמן התאוששות מהיר יותר צרף את כל זה ביחד וקיבלת עליה במסת שיריר ועליה במשקלי עבודה
קרנוסין גורם לשריר להתקווץ יותר מה שמגרה את סיבי השריר בעיקר סיבים מסוג 2 ומתפקד גם כחוצץ
של חומצת חלב מה שמונע את הרגשת הצריבה ועייפות השריר

לגבי משקלי עבודה עליתי 10 קילו ב 10 שבועות
משקל גוף עליתי ב כמעט 3 קילו
עליה נקיה

אני מזמין בטא אלנין מהאינטרנט
ישן 12-11-08, 13:33   #9
kapulsky
חבר פעיל

הסמל האישי שלkapulsky

עוסק ב:: סטודנט לרפואת ספורט

יש לך מחקרים אולי??
אני מחפש ואני לא מןצא שום דבר טוב (אמין)

אם יש לך תביא בבקשה
ישן 12-11-08, 14:16   #10
adimenia
חבר פעיל

בבקשה

1. ^ Merck Index, 11th Edition, 196.
2. ^ Derave W, Ozdemir MS, Harris R, Pottier A, Reyngoudt H, Koppo K, Wise JA, Achten E. (Aug 9). "Beta-alanine supplementation augments muscle carnosine content and attenuates fatigue during repeated isokinetic contraction bouts in trained sprinters". J Appl Physiol 103: 1736. doi:10.1152/japplphysiol.00397.2007. PMID 17690198.
3. ^ a b c Hill CA, Harris RC, Kim HJ, Harris BD, Sale C, Boobis LH, Kim CK, Wise JA. (2007). "Influence of beta-alanine supplementation on skeletal muscle carnosine concentrations and high intensity cycling capacity". Amino Acids 32 (2): 225–33. doi:10.1007/s00726-006-0364-4. PMID 16868650.
4. ^ a b c d e f Harris RC, Tallon MJ, Dunnett M, Boobis L, Coakley J, Kim HJ, Fallowfield JL, Hill CA, Sale C, and Wise JA (2006) The absorption of orally supplied β-alanine and its effect on muscle carnosine synthesis in human vastus lateralis. Amino Acids. 30:279-289.
5. ^ Bate-Smith EC (1938) The buffering of muscle in rigor: protein, phosphate and carnosine. Journal of Physiology. 92:336-343.
6. ^ Mannion AF, Jakeman PM, Dunnett M, Harris RC, and Willan PLT (1992) Carnosine and anserine concentrations in the quadriceps femoris muscle of healthy humans. Eur. J. Appl. Physiol. 64:47-50.
7. ^ Encyclopedia of Life Sciences Amino Acid Neurotransmitters. Jeremy M Henley, 2001 John Wiley & Sons, Ltd. DOI: 10.1038/npg.els.0000010 Article Online Posting Date: April 19, 2001
ישן 12-11-08, 15:37   #11
kapulsky
חבר פעיל

הסמל האישי שלkapulsky

Peer-reviewed?
ישן 12-11-08, 15:58   #12
adimenia
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי kapulsky צפה בהודעה
Peer-reviewed?
מה הכוונה peer-reviewed?
ישן 13-11-08, 03:25   #13
kapulsky
חבר פעיל

הסמל האישי שלkapulsky

זה אומר שהמאמר נישלח לאנשי מקצוע אחרים בתחום כדי שיוכלו להעביר ביקורת (מסכימים אם מה שכתוב או לא) ואז המאמר מפורסם במגזין
בדרך כלל מאמר שהוא peer-reviewed הוא יותר אמין
ישן 13-11-08, 10:31   #14
adimenia
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי kapulsky צפה בהודעה
זה אומר שהמאמר נישלח לאנשי מקצוע אחרים בתחום כדי שיוכלו להעביר ביקורת (מסכימים אם מה שכתוב או לא) ואז המאמר מפורסם במגזין
בדרך כלל מאמר שהוא peer-reviewed הוא יותר אמין
אחי אתה מייחס לזה יותר מידי חשיבות עזוב אותך תקרא ותשאל באינטרנט חוות דעת אישיות real world מה שניקרא ולא איזה מחקר שנעשה בתנאי מעבדה ולא מדמה מצבים או מינונים אמתיים
ואפילו יותר טוב פשוט תנסה בעצמך ותיראה עם זה טוב לך אני לא מבין מה ההצימדות הזאת למחקרים מה אם תוסף זה או אחר לא מגובה במחקר זה אומר שהוא לא עובד או לא טוב עזוב אותך אני גם בטוח
שאם תחפש ממש טוב תמצע peer-reviews על בטא אלנין
ישן 20-12-08, 17:17   #15
shment
חבר פעיל

כדאי לקחת בטא אלנין+קריאטין לא בסמוך לאימון? אני רוצה לקחת קפאין+aakg לפני האימון.
shment מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 28-03-09, 12:13   #16
mitamen
חבר פעיל

למה לקחת בטא אלנין בימים ללא אימון?
בהוראות כתוב לקחת 2 גרם לפני אימון ו-2 אחרי...
mitamen מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 28-03-09, 13:43   #17
Holy_Templar
מנהל הפורום

הסמל האישי שלHoly_Templar

חדר כושר: חדר כושר
שלח הודעה דרך MSN אל Holy_Templar

ציטוט:
פורסם במקור על ידי mitamen צפה בהודעה
למה לקחת בטא אלנין בימים ללא אימון?
בהוראות כתוב לקחת 2 גרם לפני אימון ו-2 אחרי...
אם זה היה פוסט לא לפני חצי שנה הוא היה עונה לך
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא