ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 24-06-07, 01:01   #41
damn
חבר פעיל

לפי דעתי עליה נקייה קשורה גם בגנטיקה, נסיתי על עצמי תפריט מסה עם +1250 קל' לצריכה היומית שלי, וניסיתי גם לעשות עליה נקייה עם -100 קל' מעל הצריכה היומית.

מבחינת גוף גדלתי הרבה אבל הרבה יותר מהר בעלייה נקייה.

בא לי לאכול אסטרואידים!
damn מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 24-06-07, 01:02   #42
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

עוסק ב:: Making the world a better place

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Bullet
אוסיף ואומר שלרוב האנשים יש אימון משקולות די ארוך, כשעה וחצי למשל. אימון ממושך גורם לעליה בקורטיזול. אם נפצל את האימון ל2, הקורטיזול לא יספיק לעלות וככה נהיה פחות קטבוליים.
ראיתי את זה במחקר (על עכברים הומואים אוסטרלים מטזמניה, אלא מה!) אבל אני לא מוצא אותו.
שזו עוד תאוריה, מפני שקורטיזול הוא חלק מתגובה חיונית לאימון, בדיוק כמו הורמוני הגדילה וטסטוסטרון. אני לא יודע אם יש סיבה להתעסק איתו בזמן הזה או לא, אך אם אנו מדברים על רמות 'over', כמו שאתה מתכוון אליהן (מאימונים ארוכים *מדי*), זה בהחלט יהיה צעד הגיוני שישפר משהו. וזה אפילו אם נדאג לתזונה מתאימה בשלב שהאימון נהיה ארוך מדי, זה נראה לי יוצר יעיל לפצל.

gal.T מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 24-06-07, 01:09   #43
Eli
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gal.T
שזו עוד תאוריה, מפני שקורטיזול הוא חלק מתגובה חיונית לאימון, בדיוק כמו הורמוני הגדילה וטסטוסטרון. אני לא יודע אם יש סיבה להתעסק איתו בזמן הזה או לא, אך אם אנו מדברים על רמות 'over', כמו שאתה מתכוון אליהן (מאימונים ארוכים *מדי*), זה בהחלט יהיה צעד הגיוני שישפר משהו. וזה אפילו אם נדאג לתזונה מתאימה בשלב שהאימון נהיה ארוך מדי, זה נראה לי יוצר יעיל לפצל.
אבל הפיצול בעייתי מבחינה אחרת - כל אימון (אצלי) מתחיל בסקוואט או בדדליפט ואח"כ בעצם "השלמות" לשאר הגוף, כדי להנות מהאפקט ההורמונלי המוגבר. אם מפצלים אז אחד האימונים יהיה פחות יעיל (או שבאימון אתה מתכוון גם לאימון אירובי?).

יש הסבר על כך שככל שמאמנים יותר מסת שריר באימון האפקט ההורמונלי גדל. זה מופיע בתוספת שלי לפוסט עתיק היומין על hft vs abcd
:

http://www.atraf-f.net/or//showthread.php?t=180&page=4
Eli מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 24-06-07, 01:09   #44
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

ציטוט:
פורסם במקור על ידי damn
לפי דעתי עליה נקייה קשורה גם בגנטיקה.
אין כאן מקום לדעות, זה מובן מאליו. כל מה שדובר כאן מתייחס להשפעות על דברים שבבסיסם מוכתבים גנטית (הורמונים, רגישות של דברים להורמונים הללו וכו'). בכל מקרה, אני ציינתי את חשיבות הגנטיקה כמעט בכל תחילת פסקה. זה בהחלט הרוב הגדול של האפקט, אבל אנו רוצים לדבר על דברים שאנו יכולים להשפיע עליהם, במקום לשבת ולקלל את ההורים.

ישן 24-06-07, 01:16   #45
damn
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gal.T
אין כאן מקום לדעות, זה מובן מאליו. כל מה שדובר כאן מתייחס להשפעות על דברים שבבסיסם מוכתבים גנטית (הורמונים, רגישות של דברים להורמונים הללו וכו'). בכל מקרה, אני ציינתי את חשיבות הגנטיקה כמעט בכל תחילת פסקה. זה בהחלט הרוב הגדול של האפקט, אבל אנו רוצים לדבר על דברים שאנו יכולים להשפיע עליהם, במקום לשבת ולקלל את ההורים.
זאת דעה על סמך "ניסוי" על עצמי.
גם בחיטוב אני עולה במסה בצורה מרשימה.

בא לי לאכול אסטרואידים!
damn מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 24-06-07, 01:22   #46
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Eli
אבל הפיצול בעייתי מבחינה אחרת - כל אימון (אצלי) מתחיל בסקוואט או בדדליפט ואח"כ בעצם "השלמות" לשאר הגוף, כדי להנות מהאפקט ההורמונלי המוגבר. אם מפצלים אז אחד האימונים יהיה פחות יעיל (או שבאימון אתה מתכוון גם לאימון אירובי?).

יש הסבר על כך שככל שמאמנים יותר מסת שריר באימון האפקט ההורמונלי גדל. זה מופיע בתוספת שלי לפוסט עתיק היומין על hft vs abcd
:

ובגלל זה אנו אומרים 'תאוריה'.

החיים מלאים בפשרות, כמובן שאם מוסיפים\מפצלים אימון אז משהו אחר יסבול במקומו. כל עוד ההוספה\פיצול היו ממצב של "הליכה על הקצה", כלומר, הפקטורים היו משוכללים ככה שאנו עובדים הכי חזק שאנו יכולים תוך כדי התאוששות, משהו אחר יצתרך לרדת.

אתה מתייחס לתאוריה של השפעת התגובה ההורמונלית המסויימת של האימון עצמו על משהו, ואני מתייחס לתאוריה של השפעת חלוקת האימון לזמנים שונים במהלך היום על משהו. השאלה היא איזה היבט (הpartitioning או העלייה בהורמונים) יהיה יותר משמעותי. ובכן, אני לא ראיתי מחקר שמצביע על החשיבות של התגובות ההורמונליות הללו לאדפטציה של האימון, בנוסף לכך שאנו מדברים כאן על עלייה הורמונלית פעמיים ביום, אל מול פעם אחת גדולה. אז רק מההיבט הזה אני לא יכול לומר מה יהיה עדיף, אבל, כל עוד אנו מקבלים בנוסף גם היבט של partitioning יותר משמעותי אני נוטה לכיוון של הפיצול.

ישן 24-06-07, 01:22   #47
Eli
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Eli

:

וכמובן תודה על הפירוט מהעמוד הקודם. מוניטין כשהאתר הארור ייתן לי.
מצחיק שיש פה ליצנים עם קוביות מוניטין מזהב ולגל יש "רק" מוניטין ירוק. לגל צריכות להיות קוביות זהב כמו בפורט נוקס.
Eli מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 24-06-07, 01:24   #48
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

ציטוט:
פורסם במקור על ידי damn
זאת דעה על סמך "ניסוי" על עצמי.
גם בחיטוב אני עולה במסה בצורה מרשימה.
נו יופי לך...אבל איך זה משנה, כשאמרתי שזה דבר מובן מאליו?.

ישן 24-06-07, 01:26   #49
ran_z
חבר פעיל

הסמל האישי שלran_z

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Eli
מצחיק שיש פה ליצנים עם קוביות מוניטין מזהב ולגל יש "רק" מוניטין ירוק. לגל צריכות להיות קוביות זהב כמו בפורט נוקס.
גם אתה מהמתעסקי/אוכלי סרטים על המוניטין, נו באמת, עזוב מה לגל צריך להיות ומה לא, מוניטין לא אומר כלום שקשור לידע שלך, יש לך כפתור לבטל אותו אם בא לך.

כשתבין...תגדל!

לפניות, שאלות, בקשות, המלצות, תלונות - ליחצו כאן.
ran_z מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 24-06-07, 01:26   #50
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Eli
עזוב נו, זה בדיחה כל המוניטין הזה (ותודה :- )

ישן 24-06-07, 01:28   #51
Eli
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gal.T
ובגלל זה אנו אומרים 'תאוריה'.

החיים מלאים בפשרות, כמובן שאם מוסיפים\מפצלים אימון אז משהו אחר יסבול במקומו. כל עוד ההוספה\פיצול היו ממצב של "הליכה על הקצה", כלומר, הפקטורים היו משוכללים ככה שאנו עובדים הכי חזק שאנו יכולים תוך כדי התאוששות, משהו אחר יצתרך לרדת.

אתה מתייחס לתאוריה של השפעת התגובה ההורמונלית המסויימת של האימון עצמו על משהו, ואני מתייחס לתאוריה של השפעת חלוקת האימון לזמנים שונים במהלך היום על משהו. השאלה היא איזה היבט (הpartitioning או העלייה בהורמונים) יהיה יותר משמעותי. ובכן, אני לא ראיתי מחקר שמצביע על החשיבות של התגובות ההורמונליות הללו לאדפטציה של האימון, בנוסף לכך שאנו מדברים כאן על עלייה הורמונלית פעמיים ביום, אל מול פעם אחת גדולה. אז רק מההיבט הזה אני לא יכול לומר מה יהיה עדיף, אבל, כל עוד אנו מקבלים בנוסף גם היבט של partitioning יותר משמעותי אני נוטה לכיוון של הפיצול.

מה אם עושים את האימון רגיל, ופשוט מוסיפים עוד אימון במהלך היום שאינו אימון משקולות? למשל שחייה אינטנסיבית? זה יכול לעזור גם במזעור נזקים לגב.
שמעתי גם על סוגים של heavy aerobics, אני חושב שזה מהשיטה של ווסטסייד בארבל. למשל ריצה על חול תוך גרירת שק חול שקשור לגוף, כלומר אירובי שמשלב גם עבודת שרירים תוך כדי.
Eli מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 24-06-07, 01:32   #52
Eli
חבר פעיל

רן, אתה צודק, בכל זאת מפריע לי שאין מה שנקרא צדק אינדיאני - כל אחד מקבל כבוד לפי התרומה שלו.

גל - אם תוכל להוסיף איזה פנינה לפוסט abcd vs hft - חבל לי שהוא ירד עמוד כ"כ מהר.
Eli מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 24-06-07, 01:34   #53
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Eli
מה אם עושים את האימון רגיל, ופשוט מוסיפים עוד אימון במהלך היום שאינו אימון משקולות? למשל שחייה אינטנסיבית? זה יכול לעזור גם במזעור נזקים לגב.
שמעתי גם על סוגים של heavy aerobics, אני חושב שזה מהשיטה של ווסטסייד בארבל. למשל ריצה על חול תוך גרירת שק חול שקשור לגוף, כלומר אירובי שמשלב גם עבודת שרירים תוך כדי.
כן, דיברתי על זה...

כמובן שכל עוד אנו לא עוברים צד ומנסים לשלב אנאירובי קיצוני עם אימונים אירובים קיצוניים, כי האדפטציות כבר מגבילות אחת את השנייה, כלומר אנו שומרים על הדגש ומלוא תשומת הלב לכיוון האנאירובי, אז זה בסדר.

ישן 24-06-07, 01:47   #54
ran_z
חבר פעיל

הסמל האישי שלran_z

ציטוט:
רן, אתה צודק, בכל זאת מפריע לי שאין מה שנקרא צדק אינדיאני - כל אחד מקבל כבוד לפי התרומה שלו.
מרבית האנשים בפורום כבר יודעים למי יש ידע יותר ולמי פחות, ככה שהמוניטין כבר מזמן הפך לכלי משחק, כבוד לפי התרומה שלו אמור להיות גישה לחדר VIP, אבל כבר היום אף אחד לא יודע מה יהיה אם החדר הזה, אין קריטריונים.

ציטוט:
גל - אם תוכל להוסיף איזה פנינה לפוסט abcd vs hft - חבל לי שהוא ירד עמוד כ"כ מהר.
הפוסט לא הולך לשום מקום, הוא נמצא בנעוצים באשכול הנעוץ שבפנים מרוכזים כיביכול הפוסטים הכי טובים.

כשתבין...תגדל!

לפניות, שאלות, בקשות, המלצות, תלונות - ליחצו כאן.
ran_z מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 24-06-07, 01:55   #55
Eli
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gal.T
כן, דיברתי על זה...

כמובן שכל עוד אנו לא עוברים צד ומנסים לשלב אנאירובי קיצוני עם אימונים אירובים קיצוניים, כי האדפטציות כבר מגבילות אחת את השנייה, כלומר אנו שומרים על הדגש ומלוא תשומת הלב לכיוון האנאירובי, אז זה בסדר.

נראה לי שהבנתי אותך בקטע הזה. יש לי עוד שאלה אבל נוסיף אח"כ, צריך לקום להרצאות מחר

רן - רציתי לעורר שוב את הדיון על הפוסט הזה, כי המתנגדים (בעיקר טורבו) הביאו טיעונים לא קשורים סטייל "המקצוענים עושים ככה", מה שניסיתי להראות שאינו מדד לכלום. איפה carlos 4x4 דרך אגב?

עריכה: תשים לב גם שנכנסו אליו 9,8xx
אנשים. עוד קצת ויהיה 10k, עוד שיא לפוסט הזה (מעבר לכך שהוא נפרש על פני 3 שנים).
Eli מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 24-06-07, 02:12   #56
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Eli
מה?... זה פוסט מלפני שנתיים.

בכל מקרה, החלטתי שאימונים זה תחום יותר מדי תאורתי בשבילי, ובמיוחד כאשר כמה כללים בסיסיים נשמרים;תתאמן חזק, תתן לגוף מנוחה בהתאם, תמשיך להתקדם במשקלים
אפשר לראות שהכל עובד.

הבעייה כאן היא שההתקבעות הגישתית הינה הרבה יותר קיצונית מתזונה (כת הlow carb למשל), אך אכן ניתן לסווג אנשים למגיבי HF\LF, או HVolume\LV, בדיוק כמו שניתן לסווג אנשים למגיבי LC\HC. הבעייה כאן היא שהמיעוט דווקא יהיה באותן גישות שמפורסמות בכל מגזין ע"י גדולי מפתחי הגוף (ולא בכדי, הרי הם המיעוט), ככה שזה יוצר מצב הרבה יותר בעייתי ליצירת קונצנזוס מסויים בתחום, כי אנשים אוהבים לעשות את מה שנראה להם הגיוני בעיניים.

אני לא משוכנע שיש ישועה בלחשוב שצריך להתאמן מסביב ל36 השעות שבהן התגובה האנאבולית לאימון מתרחשת, כמו שבריאן מאמין. אני לא משוכנע שיש גישה אופטימלית, שתהיה גישה אופטימלית, או שנגלה מתישהו משהו חדש שישנה את הדרך שבה אנו מתאמנים לעד. אנשים גדלים כבר יותר ממאה שנה, הכל כבר נוסה, ועדיין אין שורה תחתונה מעבר לכללים הבסיסיים שציינתי.
אני כן חושב שהמגזינים, עולם הסטרואידים, והבודיבילדרים עשו הרבה נזק בתחום האימונים. אני כן חושב שרוב האנשים מתאמנים כמו נמושות במכון, או לחלופין מגזימים בהיבט מסויים כדי לפצות על אימוני הנמושות הללו (אך עדיין נשארים באותה הקטגוריה). אני חושב שצריך ללמוד מהאנשים שמתחזקים, ולא מאלה שמזריקים, אוכלים פי 3 מאדם רגיל, וגדלים.

מעבר לזה, אני לא חושב שיש טעם לדבר יותר על גישות ותפיסות עולם. טכניקות, תאוריות, שיטות אימון וכו' זה דבר בריא. אנו צריכים להמשיך להעסיק את עצמינו ולא לרוץ בין AB לFBW כל החיים, אם לא לשם ההתקדמות האדפטיבית, אז לשם ההתקדמות הנפשית (מניעת השעמום). אבל שוב, עבודה קשה במכון (ולא מוגזמת, יש הבדל, אפשר לעבוד קשה מאוד גם עם 3 סטים לא לכשל), מנוחה בהתאם, והעלאת משקלים זו הנוחסא הבסיסית שצריך לזכור.

גל

ישן 24-06-07, 02:20   #57
Ori-Silver
חבר פעיל

הסמל האישי שלOri-Silver

א.גל סתם שאלה,איזה תוכנית אתה מתאמן?אתה תומך יותר בגישות של אימונים בתדירות גבוהה וחלוקה ללא התנגשויות?

ב.כתבת לעשות אימון חזק,למה הכוונה באימון חזק?עבודה לכשל?חזרה לפני כשל?
Ori-Silver מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 24-06-07, 12:00   #58
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Ori-Silver
א.גל סתם שאלה,איזה תוכנית אתה מתאמן?אתה תומך יותר בגישות של אימונים בתדירות גבוהה וחלוקה ללא התנגשויות?

ב.כתבת לעשות אימון חזק,למה הכוונה באימון חזק?עבודה לכשל?חזרה לפני כשל?
א. כל פעם משהו אחר. מאימון גוף מלא, עד חלוקה לשלוש, אני מסתדר עם הכל. מעבר לזה זה נהיה מוגזם ומיותר בשבילי, אלא אם כן אנו מדברים על מטרת שיפור פרופורציות (שם אני עדיין שומר על ווליום של מקסימום 10 סטים, אבל זה תלוי בטווחי החזרות).
ההעדפה האישית שלי אמנם היא שלושה אימונים בשבוע, יום כן יום לא, אם זה אימון על כל הגוף או כשאני מכניס קצת יותר ווליום אז בחלוקה לשניים (A\A\A, או A\B\A). אימונים בבית על הקרוס טריינר, בין המשקולות. טווחי החזרות הן בעיקר 4-6, עם קצת עבודה מטבולית לקינוח. אני דוחף קצת פריודיזציה לפעמים, אבל לרוב הדברים גם ככה משתנים מאימון לאימון כי קשה לי להתמיד עם תכניות מקובעות. אז אני פשוט הולך לפי ההרגשה, על סמך היכרות עם הגוף, ונותן לגיוון לעשות את שלו, אך כמובן שלא יותר מדי כי צריך לשמור על מבנה מסויים ולתת לדברים זמן לעבוד.

ב. כשל לא קשור. זה יותר קשור בהרגשה כללית, לעשות את הדברים לפי הספר (מנוחות, ביצוע, הוספת משקלים) ולומר לעצמך בסוף האימון "התאמנתי". רוב האנשים פשוט מתאמנים חזק בהיבט אחד בלבד, אם זה כמות סטים, או כמו שאמרת בעבודה לכשלון, אבל שוכחים את שאר המשתנים. ובעוד שדברים מסויימים יאפשרו לנו לצאת מזה בזול, שזה כרגיל; חומרים\מתאמן חדש\גנטיקה, רוב האנשים צריכים לקחת את ההיבט הזה לתשומת ליבם כדי לראות התקדמות.

ישן 24-06-07, 15:44   #59
NOS
חבר פעיל

הסמל האישי שלNOS

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gal.T
א. כל פעם משהו אחר. מאימון גוף מלא, עד חלוקה לשלוש, אני מסתדר עם הכל. מעבר לזה זה נהיה מוגזם ומיותר בשבילי, אלא אם כן אנו מדברים על מטרת שיפור פרופורציות (שם אני עדיין שומר על ווליום של מקסימום 10 סטים, אבל זה תלוי בטווחי החזרות).
ההעדפה האישית שלי אמנם היא שלושה אימונים בשבוע, יום כן יום לא, אם זה אימון על כל הגוף או כשאני מכניס קצת יותר ווליום אז בחלוקה לשניים (A\A\A, או A\B\A). אימונים בבית על הקרוס טריינר, בין המשקולות. טווחי החזרות הן בעיקר 4-6, עם קצת עבודה מטבולית לקינוח. אני דוחף קצת פריודיזציה לפעמים, אבל לרוב הדברים גם ככה משתנים מאימון לאימון כי קשה לי להתמיד עם תכניות מקובעות. אז אני פשוט הולך לפי ההרגשה, על סמך היכרות עם הגוף, ונותן לגיוון לעשות את שלו, אך כמובן שלא יותר מדי כי צריך לשמור על מבנה מסויים ולתת לדברים זמן לעבוד.

ב. כשל לא קשור. זה יותר קשור בהרגשה כללית, לעשות את הדברים לפי הספר (מנוחות, ביצוע, הוספת משקלים) ולומר לעצמך בסוף האימון "התאמנתי". רוב האנשים פשוט מתאמנים חזק בהיבט אחד בלבד, אם זה כמות סטים, או כמו שאמרת בעבודה לכשלון, אבל שוכחים את שאר המשתנים. ובעוד שדברים מסויימים יאפשרו לנו לצאת מזה בזול, שזה כרגיל; חומרים\מתאמן חדש\גנטיקה, רוב האנשים צריכים לקחת את ההיבט הזה לתשומת ליבם כדי לראות התקדמות.
----------------------------------------------------------------------
תודה (:
ישן 24-06-07, 15:50   #60
Eli
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gal.T

מה זה עבודה מטבולית? אירובי?
Eli מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה