ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > פיתוח גוף-כללי

פיתוח גוף-כללי בפורום זה יהיו שיחות בנושא פיתוח גוף שאינם נכללים בפורומים האחרים

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 27-06-07, 23:05   #1
keen12
חבר פעיל

ברירת מחדל חזרתי מטיול בירושליים!..היה ממש מעניין..

אז ככה, למי שיודע ולמי שלא - אני נמצא במשלחת שיוצאת לפולין בקרוב(כן, אנחנו יוצאים בקיץ..), בכל מקרה, היום היה לנו טיול לירושליים.. יצאנו ב7 בבוקר, ויצאנו בחזרה לנתניה ב6 בערב(כאשר בתאכלס הטיול התחיל רק ב10 בבוקר..),
בכל מקרה, קיבלנו את המדריך הכי מעניין שיצא לי לפגוש בחיים שלי, קוראים לו אלידע, והוא פשוט מדריך מעולה!..
הדרך שהוא הציג את הדברים, והדעות שלו, פשוט ריתקו את כולם.. ואני בנאדם שבד"כ לא קשוב למדריכים.. היה בו פשוט משהו מיוחד.
בהתחלה הוא נראה מעאפן כזה, ממבט ראשון, וזה רק מראה כמה שמבט ראשון יכול להטעות.
לקחו אותנו להר הרצל, לא ליד ושם, אלא לגדולי האומה, ולבית הקברות לחיילי צה"ל(ז"ל),
הוא ימני קיצוני בדעותיו, הוא סיפר לנו סיפורים שבתאכלס לא מלמדים אותנו בבית ספר, וקשה למצוא עליהם מידע, אלה שהוא סבר שאנחנו לא מודעים להם(וגם צדק), הוא סיפר לנו את הסיפור על ההשתלטות על אחד הכפרים, שהנהיג אותה אורי בן ארי(או בשמו בעבר היינץ בנר), כאשר הם לחמו 90 מול 900(!!!), אני באמת ממליץ לכולכם לברר על אורי בן ארי, סיפור מעניין מאוד, הוא כתב ספר שאני מתכוון לקרוא בזמן הקרוב.. נשמע פשוט מרתק השורות המעטות שהוא הקריא לנו מתוך הספר,
אורי בן ארי היה ילד יהודי בשואה, שאביו זכה במלה"ע הראשונה לעיטור כבוד ולעוד איזה סמל שלא הרבה קיבלו על זה שהציל ארבעה, בקיצור.. תבררו את הסיפור.
הוא סיפר שבנסיון ההשתלטות הזה, על אף שהם היו 90 מול 900, הם חשבו שיהיה להם את גורם ההפתעה בלילה.. תכננו להכנס ב11 וחצי, ובסוף התכנון היה ל2..ואז הם שאלו בקשר אם להכנס כבר, אמרו להם שלא, כי אמור להגיע מטוס שיפציץ.. המטוס הגיע.. והתפוצץ באוויר והתרסק.. ככה שהערבים מהכפר כבר התעוררו.. אז אמרו להם להכנס, הם נכנסו לכפר ובתוך שעה ורבע שתי ערבים יצאו עם דגל לבן של כניעה, אורי בנר אמר שהוא עצם את העיניים לארבע שניות(אמר למדריך בעבר, המדריך סיפר לנו את סיפורו), וששתי סרטים רצו לו בראש, כאשר הוא חשב האם להסכים להפסקת האש או לא.. אחד מהם היה על איזה זיכרון קשה מאוד שלו מהשואה בגרמניה(שאני לא הולך לפרט פה, אתם מוזמנים לקרוא את הספר "אחרי!" שהוא כתב, אני יודע שאני מתכוון לקרוא אותו..), והשני היה של מקרה שקרה לפני מספר ימים, כאשר הם החליטו לעשות הפסקת אש זמנית, כדי שהם והערבים יוכלו לאסוף את הפצועים שלהם.. והערבים בגדו בהם ועל אף הפסקת האש הזמנים כאשר אספו את הפצועים שלהם ירו בהם.
בכל מקרה, אחד מהפלוגה שנכנסה לכפר הערבי בא לאורי בנר ואמר לו ש300 ערבים עולים מכפר אחר כתגבורת, הוא הבין שהערבים שוב פעם שיחקו בו ונתן את ההוראה להרוג אותם(או לקחת כשבויים לא זוכר בדיוק..).
הוא סיפר שהם עברו בית בית, ומצאו בכל בית שרידים מהשיירות בדרך לירושליים, זה ידוע שהערבים היו עורבים בגבעות וכאשר היו עוברות שיירות יהודיות הם היו יורים עליהם והורגים אותם, וגם מסתבר, בזזו אותם..
הוא סיפר שעברו בית בית, וכשאמרו לו שגם בבית האחרון מצאו שרידים מהשיירות הוא נורא התאכזב, בגלל שחשב שאם ימצא לפחות בית אחד שאין בו שרידים מהשיירות, אולי אז תהיה סיבה להפסקת האש שהוא נתן להם..
ואז הוא אמר משפט חכם מאוד כשהתבקש להסביר את הפסקת האש:"ניסיתי לחפש רחמים, במקום שאין בו רחמים"- משפט שלדעתי נכון גם לגבי היום, אנחנו כל כך מחפשים את השלום המיוחל הזה עם הערבים, במקום להבין שאנחנו הצד היחידי שרוצה בזה, ושלא נמצא זאת אצלם.
בכל מקרה, הוא סיפר לנו גם על אנשים כמו יוסף לישנסקי שלא טורחים להזכיר אותם הרבה, ואותו מבצע מרגלים במצריים שנכשל, ועל עוד כמה פרשות לא הכי נחמדות במדינה שלנו.. אם תרצו אני ירחיב..
חפרתי המון פה, וזה לא מתאר בכלל כמה שהטיול הזה השפיע עלי..
אז מי אמר שב12 שעות אי אפשר לעשות שינוי?.
keen12 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 27-06-07, 23:15   #2
Eli
חבר פעיל

מעניין מאוד, ואני אשמח אם תרחיב. אני אנסה להשיג את הספר הזה למילואים.

עריכה: יופי, יש אותו בספריה של הטכניון. עוד שבועיים אצלי.
Eli מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 28-06-07, 00:17   #3
Der Metzgermeister
חבר פעיל

מתי בדיוק אתם טסים לפולין?

The Butcher לשעבר, השתדרגתי.
Der Metzgermeister מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 28-06-07, 00:26   #4
keen12
חבר פעיל

אז ככה,
מישהו מכם שמע על רצח הלורד מוין?..
הוא בעיקרון היה אחראי בעיקר לחקיקת החוקים בספר הלבן, שהיו שונים מאוד ממה שהובטח ליהודים, בכל מקרה, הסיבה להירצחו היתה משום שהנאצים שלחו שליח שהציע להעביר מליון יהודים למדינה ניטרלית בתמורה לעשרת אלפים משאיות, והתשובה שלו היתה:"מה אני אמור לעשות עם מליון יהודים?".
בקיצור הגיע לו.
מאיר טוביאנסקי שהואשם סתם בפרשיית ריגול שנערך לו משפט שדה ושנהרג על ידי כיתת יורים..
היו אחראים לזה איסר בארי ובנימין גיבלי.. שפשוט רצו להתקדם בתפקידים שלהם, אז הם אמרו שהיה מרגל, למרות שהם ידעו שטוביאנסקי אינו מרגל, וכי אין שום מרגל בעצם הם בכל זאת המשיכו בעניין.
הפרשייה התגלתה כאשר לאחר מספר שבועות נמצאה גופה של משת"פ ערבי(שיתף פעולה איתנו, היה מרגל לטובתנו), שפשוט לא מצא חן בעיניו של איסר בארי.
עוד בעניין בנימין גיבלי, מספר שנים לאחר מכן הוא שלח חוליה יהודית, וחוליה של יהודים מצריים כדי שיפעלו נגד מתקנים אמריקאים במצריים, ויגרמו לאמריקאים לחשוב שמצריים אחראית על כך, האמריקאים הבינו מה קורה, וחברי החוליה נתפסו בשנת 1954, שניים מהם הוצאו להורג(מתוך 13), בכל מקרה, המדינה לא דרשה אותם בחזרה כי היא חששה מתגובת ארה"ב!..
היתה להם הזדמנות לבקש אותם בחזרה במסגרת חילופי שבויים והם לא עשו זאת..
גם לא בשנת 1967!.. רק מאוחר יותר, כשהתחלף כבר הראש של המודיעין והמפקד החדש החליט שהוא רוצה את החיילים שלו בחזרה והחזירו אותם..
השאלה היחידה שלהם היתה למה לעזאזאל השאירו אותנו בשבי כל כך הרבה זמן.. ולאף אחד לא היה תשובה בשבילם, אותו בנימין גיבלי שאירגן את הפלוגה ולא עשה דבר על מנת לשחררם סירב לפגוש אותם..
משה דיין אמר בפני עיתונאית ש:"חבל שהחזירו אותם בכלל", ויש את זה מוקלט..
יש עוד מקרה עם מישהו שהיה משת"פ לטובתנו, יהודי מארה"ב שריגל לטובתנו והוא גם העביר מידע לגבי הכור העיראקי בזמנו, וגם לגבי כך שלארה"ב יש נשק שהיא לא מספרת לנו עליו כדי למכור לנו נשקים אחרים כדי להרוויח כסף, וכל מה שהוא ביקש בתמורה היה רק שאם יתפסו אותו אז יגבו ויחפו עליו..
אמרו לו שכל מה שהוא צריך לעשות אם עומדים לתפוס אותו זה ללכת לטלפון ציבורי לחייג מספר של ארבע ספרות ויבואו בשבילו(מטריקס או לא?), בכל מקרה, אז כן ה Fbi עלו עליו וניסו לתפוס אותו הוא ברח, הגיע לטלפון ציבורי.. חייג.. וחייג.. וחייג.. ואף אחד לא הגיע!..
אז הוא ברח לשגרירות הישראלית חשב ששם יעזרו לו, אבל לא.. הם הסגירו אותו, ועד היום הוא כלוא(21 שנה) בארה"ב ולא עושים דבר על מנת לשחררו.
מישהו אמר מאוחר יותר(לא זוכר מי זה היה האמת) שחבל שלא ירו בו בגב ברגע שהוא ירד במדרגות של השגרירות, ככה היו חוסכים את כל הפרשה(יש מצב שזה שוב היה משה דיין אל תתפסו אותי במילה)
ומה עם יוסף לישנסקי ששמו הוכפש סתם במשך שנים באשמת רצח אבשלום פיינברג, שבסה"כ רצה לתרום למדינה, ולא הסכימו לקבל אותו לשומר אז הוא התנדב בנילי, וברגע שנילי נתפסו והוא הצליח לברוח, הוא רצה להמשיך לתרום אז הוא הלך בחזרה לשומר והם פשוט ירו לו בגב ברגע שהוא הסתובב!, וכשבסופו של דבר הוא נתלה, אמרו לו לבקש משאלה לפני המוות הוא ביקש שתי דברים, להיתלות עם גרביים לבנים(כי בד"כ בתליה כולך לבוש לבן, גם הכיסוי על הראש שלך הוא לבן, הכל חוץ מהרגליים שאותם רואים מתנדנדות), הוא לא רוצה לספק לקהל ששנא את היהודים את ההנאה בלראות יהודי שנתלה, והוא ביקש שתי דקות לדבר לפני התליה, נתנו לו דקה, הוא אמר שמע ישראל, ואז הוא ציטט שיר של נחמן ביאליק:"הכניסני תחת כנפך", כמו ביקש שרק יזכרו אותו.
שוב חפירה, מצטער על זה, רשמתי את כל מה שאני זוכר, ואני זוכר הרבה מהיום..
ישן 28-06-07, 00:26   #5
keen12
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Der Metzgermeister
מתי בדיוק אתם טסים לפולין?
בעיקרון ב3 אנחנו יוצאים לטיול של שש ימים בצפון עם המשלחת האמריקאית, טיול גיבוש.. ובלילה שבין ה10 ל11 אנחנו טסים לפולין.
ישן 28-06-07, 01:13   #6
Eli
חבר פעיל

תודה על ההרחבה קין, אני אוהב סיפורים כאלה. כמה דברים שלא ברורים לי:

בפסקה האחרונה מי נורה ומי נתלה? אותו בנאדם? פיינברג או לישנסקי? ומי תלה אותו, השומר או הערבים?

האסיר היהודי מארה"ב, איך קוראים לו? אתה מדבר על פולארד?

איסר בארי היה ראש המוסד הראשון, או שאני מבלבל עם מישהו אחר? (איסר הראל אולי? היו שני איסרים..)
Eli מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 28-06-07, 01:21   #7
keen12
חבר פעיל

כן הכוונה לראש המוסד.
המרגל - כן הכוונה לפולארד.
בקש ליוסף לישנסקי - הוא ופיינברג היו במבצע, והבדואים דקרו את שתיהם, אבשלום פיינברג מת ולישנסקי חזר ארצה בעור שיניו, כשהוא הגיע, כולם שאלו אותו איפה פיינברג וטענו במשך שנים שהוא זה שרצח אותו!.
אחרי שתפסו את רוב נילי, הוא הצליח לברוח מהתורכים, בכל מקרה, הוא פנה אל השומר בבקשה לעזרה ובבקשה לתרום למדינה, והם אישרו לו.. וכאשר הסתובב הם(יהודים!) ירו לו בגב!.
הטורקים בסופו של דבר תפסו אותו ותלו אותו.
ישן 28-06-07, 01:26   #8
Eli
חבר פעיל

ירו בו בגב והוא לא מת? כביכול הפקירו אותו בשטח עם יריה בגב והטורקים תפסו אותו?
Eli מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 28-06-07, 01:29   #9
keen12
חבר פעיל

מויקיפדיה:
באוקטובר, כאשר עלו התורכים על הרשת, הוקפה זכרון יעקב. לאנשי ניל"י נודע דבר בואם של התורכים זמן מה לפני כן, ולישנסקי הספיק להמלט, כשהוא נושא עליו אקדח, סכום כסף, כיכר לחם ומעט מים. עשרים ימים נדד בדרכי הארץ. הוא הגיע עד מטולה בצפון ועד ראשון לציון בדרום ולבסוף נתפס. במהלך המרדף נפל לישנסקי לידיהם של אנשי "השומר", שהיו יריביו וחבריו לשעבר. לאחר התלבטויות והיסוסים, החליט ועד "השומר" להוציא אותו להורג ולמסור את גופתו לתורכים. הם ירו בו, והוא נפצע ונמלט. הוא נתפס שנית בידי ערבים מהם ניסה לגנוב גמל, והוסגר לידי התורכים. (להרחבה בנושא בריחתו, המרדף אחריו וניסיון ההתנקשות בחייו ראו המרדף אחר לישנסקי
ישן 28-06-07, 01:51   #10
Eli
חבר פעיל

תודה, אני אמשיך לקרוא בויקי. איזה ביזיון.
היה גם בעיתון לפני כמה זמן שטדי קולק היה משת"פ של הבריטים, בין היתר מסר מידע שהוביל לפשיטה גדולה, גם באזור בנימינה נראה לי, ובעקיפין למאסרים והוצאות להורג.
Eli מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 28-06-07, 01:54   #11
keen12
חבר פעיל

כן שמעת מה זה??? גם על זה הוא דיבר איתנו! העיקר הבן זונה שבכלל לא מגיע לו להיות קבור בגדולי האומה..
יש חמש תפקידים שאמורים להיות קבורים שם.. ראש הסוכנות היהודית, המטה היהודי, ראש ממשלה, נשיא ולא זוכר מה עוד..
אבל הוא לא עונה על אף אחד מהם!, ורק בגלל קשרים קברו אותו שם, למרות שידעו כבר לפני שהוא מת על הפרשייה ולא פירסמו את זה עד שהוא מת..
ישן 28-06-07, 02:15   #12
Eli
חבר פעיל

אני מעדיף קומבינות לתקופה שאני חי במקום להתקמבן על חלקת קבר טובה
Eli מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא