ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 10-06-07, 13:14   #1
guyzys
חבר פעיל

ברירת מחדל אינדקס גליקמי, סוכרים, ופחמימות לפני\לאחר האימון

שלום לכולם.

התחלתי לראשונה להסתכל לעומק בנושא התזונה, והייתי שמח אם הייתם מבהירים לי מספר שאלות פשוטות:

1. גלוקוז הוא חד סוכר, ומהווה את מאגר האנרגיה הזמין. פחמימות מורכבות=ערך גליקמי נמוך, ופחמימות זמינות = ערך גליקמי גבוה. אני הייתי סבור שתפוח עץ ובננה הם בעלי ערך גליקמי גבוה ולכן טובים לאחר אימון(בהנחה ואין דקסטרוז זמין). נראה כי תפוח הוא בעל ערך גליקמי נמוך מאוד, ובננה בעלת ערך גליקמי בינוני. לפי אותו היגיון דווקא לחם שחור נחשב לבעל ערך גליקמי גבוה וכך גם גזר.

האם הדבר אומר שגזר ולחם שחור הם אידיאליים כפחמימות לאחר אימון, ותפוח אידיאלי לפני אימון(כשעתיים לפני אפילו)? לפי ההיגיון הזה עדיף לאכול ארוחה גדולה עם חזה עוף וכמה תפוחים כשעתיים לפני האימון, מה שלא מסתדר לי כל כך.

2. קצת סדר במושגים - גלוקוז = חד סוכר, מאגר האנרגיה הזמין. גליקוגן = רב סוכר, מן תרכובת של גלוקוז שהמווה מאגר אנרגייה שני בגוף. אם שתי ההגדרות הללו נכונות, אז היכן למעשה נכנס סוכר? מדוע תמיד רושמים לצד הפחמימות את כמות הפחמימות שהן סוכר, ולמה הכוונה?

3. בהמשך לסעיף 2, מה המשמעות של גליקוגן? האם זה רעיון רע לרוקן את מאגר זה במהלך אימון?

אשמח לתשובות ענייניות.
guyzys מנותק   הגב עם ציטוט