ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > פציעות ספורט

פציעות ספורט בניהול עופר צחר - פיזיותרפיסט ספורט

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 02-08-10, 17:03   #1
pala
ת.נ.צ.ב.ה

עוסק ב:: לאכול
חדר כושר: נאוטילוס
ברירת מחדל פצע במיניסקוס (פרטים)

במאי 2009 נפצעתי בברך בזמן משחק כדוררגל, והתברר שהפציעה הייתה קרע עמוק במיניסקוס, הניתוח ערך שעתיים ובסופו תפרו לי את המיניסקוס. לאחריו הייתי עם מייצב ברך כחודשיים סה"כ וחצי שנה אחרי התחלתי פעילות ספורטיבית קלה.
כיום, הבעיה העיקרית שלי היא שאין לי טווח תנועה מלא בכיפוף.
אני פותח את האשכול הזה מכיוון שאני מועמד לשירות ביחידת שדה, בעל פרופיל 72, הכל רק בגלל הברך. אני כן מעוניין לתת מעצמי למען השירות הקרבי ורוצה לדעת איך אני אוכל למנוע פציעה נוספת (שלפי מה שהבנתי, סה"כ תגרור ניתוח להוצאת המיניסקוס ומשך ההחלמה היא קצרה בהרבה, ואני שב לפעילות חלקית עד מלאה, האם אני אוכל להמשיך בטירונות קורס במידה ונפצעתי באמצע?)

אני כרגע עושה סקוואטים וכן מצליח לשבור מקביל, הגעתי ל 90 קילו בנתיים, והברך מראה סימנים של יציבות ובכלל, אני מרגיש איתה מצויין. רק בתנועות חדות לצדדים אני מרגיש שהאזור נמתח.

אילו דברים אני יכול לעשות בשביל למנוע כמה שיותר פציעה נוספת? אני הולך לקנות נעל איכותית לבולמי זעזועים ויש לי מגן ברך שעוזרת לי על פניות חדות בטירונות (וגם בסקוואט). מה עוד אני יכול לעשות?
תודה!
ישן 03-08-10, 17:36   #2
עופר צחר
פיזיותרפיסט B.P.T

האם אחרי הניתוח (שאני מבין בין השורות שהיה ניתוח ארטרוסקופיה שהצליח), נשלחת לפיזיותרפיה? אילו תרגילים נתנו לך?

עופר צחר
ישן 04-08-10, 15:23   #3
ד"ר עופר בר
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

הסמל האישי שלד"ר עופר בר

כללי:: ד"ר עופר בר
עוסק ב:: רופא
ברירת מחדל תשובה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי pala צפה בהודעה
במאי 2009 נפצעתי בברך בזמן משחק כדוררגל, והתברר שהפציעה הייתה קרע עמוק במיניסקוס, הניתוח ערך שעתיים ובסופו תפרו לי את המיניסקוס. לאחריו הייתי עם מייצב ברך כחודשיים סה"כ וחצי שנה אחרי התחלתי פעילות ספורטיבית קלה.
כיום, הבעיה העיקרית שלי היא שאין לי טווח תנועה מלא בכיפוף.
אני פותח את האשכול הזה מכיוון שאני מועמד לשירות ביחידת שדה, בעל פרופיל 72, הכל רק בגלל הברך. אני כן מעוניין לתת מעצמי למען השירות הקרבי ורוצה לדעת איך אני אוכל למנוע פציעה נוספת (שלפי מה שהבנתי, סה"כ תגרור ניתוח להוצאת המיניסקוס ומשך ההחלמה היא קצרה בהרבה, ואני שב לפעילות חלקית עד מלאה, האם אני אוכל להמשיך בטירונות קורס במידה ונפצעתי באמצע?)

אני כרגע עושה סקוואטים וכן מצליח לשבור מקביל, הגעתי ל 90 קילו בנתיים, והברך מראה סימנים של יציבות ובכלל, אני מרגיש איתה מצויין. רק בתנועות חדות לצדדים אני מרגיש שהאזור נמתח.

אילו דברים אני יכול לעשות בשביל למנוע כמה שיותר פציעה נוספת? אני הולך לקנות נעל איכותית לבולמי זעזועים ויש לי מגן ברך שעוזרת לי על פניות חדות בטירונות (וגם בסקוואט). מה עוד אני יכול לעשות?
תודה!
דווקא פגיעה במיניסקוסים יכולה להיות בעייתית,
כי לעיתים היא מעורבת בפגיעה ברצועות נוספות.
איזה מיניסקוס נפגע- מדיאלי או לטרלי ובאיזה מיקום?
השאלות הנ"ל צריכות להיות מופנות לאורטופד שניתח אותך,
ולפי חומרת הבעיה יוכל להמליץ לך על טיפול מתאים.
בנוגע למה שכתב עמיתי, מר עופר צחר-
אני בהחלט ממליץ על פיזיותרפיה שיכולה להגדיל טווח תנועה של הברך.
בקשר לפרופיל-
אני מניח שאתה יכול להגיש חריג חי"ר (פרופיל 82 ומעלה).

רפואה שלמה.

ד"ר עופר בר, M.D
רופא
מייל- ofer_21@yahoo.com
התשובות בפורום אינן מספקות איבחון רפואי או תחליף לייעוץ ו/או בדיקה גופנית של רופא.
ד"ר עופר בר מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 05-08-10, 09:31   #4
pala
ת.נ.צ.ב.ה

Smile

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ד"ר עופר בר צפה בהודעה
דווקא פגיעה במיניסקוסים יכולה להיות בעייתית,
כי לעיתים היא מעורבת בפגיעה ברצועות נוספות.
איזה מיניסקוס נפגע- מדיאלי או לטרלי ובאיזה מיקום?
השאלות הנ"ל צריכות להיות מופנות לאורטופד שניתח אותך,
ולפי חומרת הבעיה יוכל להמליץ לך על טיפול מתאים.
בנוגע למה שכתב עמיתי, מר עופר צחר-
אני בהחלט ממליץ על פיזיותרפיה שיכולה להגדיל טווח תנועה של הברך.
בקשר לפרופיל-
אני מניח שאתה יכול להגיש חריג חי"ר (פרופיל 82 ומעלה).

רפואה שלמה.
פרופיל 72 מתאים לי, קשה לי להאמין שאני אשרוד תחרויות 07 ופעילות חיר
כן, נשלחתי לפיזיוטרפיה כי מצב הברך היה עגום, ועבדתי על יישור וכיפוף, ותרגילים כמו סקוואט במשענת על כדול גדול, או עמידה על כרית לא יציבהולהתכופף. התרגילים לא היו ברמה גבוהה בכלל ולקחו לי חודשים עד שהברך התאוששה מהניתוח וללכת כרגיל. כמה חודשים של סקוואט עשו פלאים.
אני נפצעתי ברגל ימין, בצד השמאלי, כלומר במימיסקוס הפנימי. לא היה מעורב קרע ברצועות אחרות, רק המיניסקוס.
אני לא מצליח לקבוע תור לרופא המנתח שלי, ואני לא מכיר פיזיוטרפיסט שמומחה בבעיות כאלה, אז פניתי לכאן
תוגה!
ישן 05-08-10, 13:19   #5
עופר צחר
פיזיותרפיסט B.P.T

איפה עשית את הניתוח? האם אתה זוכר פרטים נוספים על הניתוח (כריתה חלקית מלאה של הניסקוס המדיאלי, האם היה גם נזק סחוסי, באם כן , באיזו דרגה?).
העובדה שאין פגיעה רצועתית מעודדת לפרוגנוזה שיקומית טובה יותר, וזה טוב..
בינתיים אתה צריך להמשיך לחזק את הברך בדגש על תרגילי ייצוב ושיפור שליטה בתנועה.
תהיה בקשר (אתה יכול לפנות אלי למייל שמצויין למטה..), ונראה אם אפשר לקדם את הנושא.

תרגיש טוב..

עופר צחר
ישן 05-08-10, 14:35   #6
pala
ת.נ.צ.ב.ה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי עופר צחר צפה בהודעה
איפה עשית את הניתוח? האם אתה זוכר פרטים נוספים על הניתוח (כריתה חלקית מלאה של הניסקוס המדיאלי, האם היה גם נזק סחוסי, באם כן , באיזו דרגה?).
העובדה שאין פגיעה רצועתית מעודדת לפרוגנוזה שיקומית טובה יותר, וזה טוב..
בינתיים אתה צריך להמשיך לחזק את הברך בדגש על תרגילי ייצוב ושיפור שליטה בתנועה.
תהיה בקשר (אתה יכול לפנות אלי למייל שמצויין למטה..), ונראה אם אפשר לקדם את הנושא.

תרגיש טוב..

עופר צחר
לפי ההסבר של המנתח, הוא לא כרת את המיניסקוס. הניתוח ערך כשעתיים וחצי(^^) וכולל מספר פרופסורים, והם לפי מה שידוע לי תפרו את כל הקרע של הרצועה, והקרע היה באזור קצת יותר עמוק, מקום שבדר"כ לא מגיע דם לאזור ולכן האזור לא יכול להתרפא כמו שצריך או משהו דומה. לא שמעתי על נזק סחוסי.

חיזוק הברך, סקוואט כבד 3 פעמים מספיק לי? אני פשוט לא ממש יודע אילו תרגילים לעשות מלבד הסקוואט, וכשהייתי אצל הפיזיוטרפיסט שהפנו אותי אליו הוא נתן לי תרגילים מצחיקים של לעלות על מדרגה ולרדת וכדומה.

יש לי עד נובמבר 20~ לחזר את הברך ולהיות כשיר כמה שיותר. בשמחה אני אצור איתך קשר, אבל אני לא בדיוק יודע מה לשאול אותך. אם פשוט לשלוח אימייל ולקיים את השיחה והעזרה דרך אימייל אז אני אשלח.
ישן 05-08-10, 20:35   #7
עופר צחר
פיזיותרפיסט B.P.T

תהיה איתי בקשר - אני אוכל לעזור בבניית תוכנית מתאימה, סקוואט זה תרגיל מצויין באם מבוצע כיאות מבחינת הטכניקה. התרגיל של עליית מדרגה יכול להיות טוב באם אתה שולט בשלב האקצנטרי של התרגיל (שלב הירידה). ישנם מס' תרגילים נוספים שיכולים לביות רלבנטיים בשבילך..
תשלח לי מייל על תוכנית האימונים הנוכחית שלך ונראה איך מתקדמים משם..

עופר צחר