ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > פיתוח גוף-כללי

פיתוח גוף-כללי בפורום זה יהיו שיחות בנושא פיתוח גוף שאינם נכללים בפורומים האחרים

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 05-12-06, 01:05   #1
meni32
חבר פעיל

הסמל האישי שלmeni32

ברירת מחדל עד אמצע המאה לא יישארו דגים בים - מחקר חדש טוען כך. כתבה מדעית, כנסו - אל תהיו בורים!

הכתבה נלקחה מהאתר "הידען".

עד אמצע המאה לא יישארו דגים בים

כמות הדגים הנידוגה בים הפתוח צנחה בכמעט שליש וקצב הירידה מואץ. במאמר שפורסם בכתב העת סיינס, מגלה צוות חוקרים בינלאומי כי הירידה בדגה קשורה גם באובדן המגוון הביולוגי בים. ואולם הגנה על איזורים מסוימים בים עשויה לשמר לפחות את כמות הדגה הקיימת.

”הדרך שבה אנו משתמשים באוקיאנוסים היא שאנחנו מעריכים שתמיד יהיה מין אחר שניתן יהיה לנצל לאחר שנכחיד את המין הנוכחי“ אומר החוקר הראשי במחקר, בוריס וורם מאוניברסיטת דלהוסי מקנדה. ”יש מספר מוגבל של דגים, וחיסלנו כשליש ממנו, ואנו עומדים לצרוך גם את השאר“ אמר וורם בראיון לאתר הבי.בי.סי.

סטיב פלומבי, מאוניברסיטת סטנפורד בקליפורניה, אחד המדענים האחרים המשתתפים בפרויקט הוסיף: ”אם לא נשנה את הדרך שבה אנו מנהלים את כל המינים של האוקיאנוס ביחד, כמערכת אקולוגית פעילה, זו תהיה המאה האחרונה שבה נוכל להנות ממאכלי ים פראיים“.

במחקר המינים השתתפו מדענים ממוסדות רבים מאירופה ומיבשות אמריקה, שאספו ארבע סדרות שונות של נתונים.הם בדקו את רשומות הדיג והללו סיפקו נתונים על הירידה בדגה. בשנת 2003, 29% מהדיג בים הפתוח הגיע למצב של קריסה, כאשר כל השלל היה נמוך בעשרה אחוז מהשלל שהוגדר נורמלי. ספינות גדולות יותר, רשתות טובות יותר, וטכנולוגיה חדשה למעקב אחר תנועת הדגים לא הביאו לציים את התמורה הנוספת בכמות הדגים, למעשה, נרשמה ירידה של 13% בכמות הדגים שנידוגה בין 1994 ל-2003.

נתונים הסטוריים שנאספו מאיזורי החוף של צפון אמריקה, אירופה ואוסטרליה, מראות אף הן מגמת ירידה בשלל הדיג, ביחד עם ירידה במגוון הביולוגי של המינים, לא רק של דגים אלא גם במינים נוספים של יצורים ימיים העולים על צלחתו של האדם. איזורים שבהם פוחת המגוון הביולוגי, גם מועדים לסגירת חופים לדיג ולרחצה, פריחת אצות, ושטפונות חופים.
ניסויים שבוצעו במערכות אקולודיות סגורות וקטנות יחסית הראו כי ההפחתה במגוון הביולוגי נוטה גם להביא עימה המפחתה בגודל וביציבות של מלאי הדגים המקומי. משמעות הדבר היא כי אובדן המגוון הביולוגי מוביל לירידה בכמויות הדגה שנמצאה במחקרים של המספרים הגדולים.

החלק האחרון של הניסוי הגיע מנתונים מאיזורים שבהם נאסר הדיג או הוגבל מאוד. נתונים אלה הוכיחו כי ההגנה מחזירה את המגוון הביולוגי לאיזור, ומשקמת את אוכלוסית הדגים שמגיעים אליו מבחוץ.
”התמונה שאני משתמש בה כדי להסביר מדוע המגוון הביולוגי כל כך חזק הוא זה של החיים בים כמשולים למגדל קלפים“, אמר ד“ר וורם.
”כל החלקים משלימים לכדי מבה אחד. אם מזיזים חלק אחד, במיוחד בתחתית, הדבר משפיע על כל מה שנמצא מלמעלה ומאיים על כל המבנה. אנחנו למדים כי באוקיאנוסים, המינים קשורים זה לזה בקשר חזק והדוק, הרבה יותר מאשר על היבשה.
מה שהמחקר לא עשה היה לקשר את הנזק לפעילות ספצפית כמו דיג יתר, זיהום או חיסול בתי גידול. במקום זאת, הא מצייר תמונה של נזק מצטבר לאורך כל החזית. גם כך, השפעה חשובה של המחקר היא שחייבים להגן על האוקיאנוסים. אך הרחבת ההגנה איננה הנושא היחיד. לדברי קארל גוסטאף לונדין, מנהל תוכנית הימים הגלובלית של ה-IUCN - ארגון השימור העולמי. ”היתרונות של איזורי הגנה ימיים היו ברורים ביותר בכמה מהמקרים.אין ספק כי איזורים מוגנים מובילים להרבה יותר דגים ולדגים דגולים יותר והם פגיעים פחות.“ אמר. ”ואולם חייב גם להיות ניהול טוב של הפארקים הימיים ושל הדיג. ברור כי אסור שהדיג יזיק למערכת האקולוגית, וזריקת רשתות עד הקרקעית היא דוגמה מצוינת למשהו שפוגע במערכת האקולוגית.“
ואולם, התפיסה של הגנה על מלאי הדגים באמצעות הרחבת המגוון הביולוגי היא צעד הגיוני, אמר. ”זה פשוט מאוד, חייבים להגן על המגוון הביולוגיה והדבר ישתלם אפילו כספית בזכות הגדלת כמויות הדיג.“

הגנת הדגים דורשת את הפוליטיקאים שיפעלו לפי ייעוץ מדעי - משהו שלדברי בוריס וורם חסר באירופה, מקום שבו הפוליטיקאים התעלמו מהדרישה לעצור את דיג הבקלה (קןד) בים הצפוני שנה אחרי שנה. ללא איסור דיג, חוששים המדענים כי הקוד בים הצפוני יילך בעקבות הקוד של מזרח קנדה - לחיסול כולל. ”אני נדהם, מדובר במשהו לא רציונלי לחלוטין“ אמר.
”המדענים מביעים דאגה, ושום דבר לא זז, זו דוגמה עצובה, ומה שקרה בקנדה צריך להיות אות אזהרה, משום שברגע שהמערכת מתמוטטת היא כבר לא חוזרת לקדמותה.“ סיכם.

"In a Place There Is Life - There Is Hope"
meni32 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 05-12-06, 01:15   #2
OMRI-TURBO
מנהל ראשי

אני מבין שאתה דוראג לכרישים? לפי האשכול הקודם..
ישן 05-12-06, 01:22   #3
meni32
חבר פעיל

הסמל האישי שלmeni32

ציטוט:
פורסם במקור על ידי OMRI-TURBO
אני מבין שאתה דוראג לכרישים? לפי האשכול הקודם..
חחח אני דואג שהאדם לא יהרוס לחלוטין את כל חיי הטבע.
כאן מדובר על הים....המצב על היבשה גם הוא לא מזהיר.

ישן 05-12-06, 01:58   #4
OMRI-TURBO
מנהל ראשי

אממ אוקיי
אבל מה אתה רוצה שאנחנו נעשה?
ישן 05-12-06, 02:10   #5
meni32
חבר פעיל

הסמל האישי שלmeni32

ציטוט:
אממ אוקיי
אבל מה אתה רוצה שאנחנו נעשה?
שתפסיק לדוג!!

ישן 05-12-06, 05:01   #6
SuzukiR
חבר פעיל

ברירת מחדל מני

מני ההערכה שלי אליך רק הולכת וגודלת גם אני דוגל לישמור על הים ועל הארץ זה מאוד חשוב חי טבעע!!!!
יש שם יצורים מדהימים
SuzukiR מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 05-12-06, 06:57   #7
טל יואב
יואב טל

הסמל האישי שלטל יואב

כללי:: חובב מושבע על ענף פיתוח הגוף
עוסק ב:: קידום הענף פיתוח הגוף בישראל
חדר כושר: go-active

כתבה יפה ומעניינת , אכן נכון הדבר , הבעיה אצל טבע האדם שהם תמיד מתעוררים מאוחר מידי .
כל הכבוד מני , חזק ביותר אחי
הכתב הראשון של ישראל בודי .
טל יואב מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 05-12-06, 08:03   #8
Night_Wolf
Banned

שלח הודעה דרך ICQ אל Night_Wolf

אהבתי את החתימה החדשה שלך מני אחי!
ובקשר לדגים אני לא אוהב דגים בכלל אז לא ממש מזיז לי,אבל בכל זאת הם חלק מהטבע והם צריכים להתקיים
Night_Wolf מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 05-12-06, 08:11   #9
Powerlifter
חבר פעיל

הסמל האישי שלPowerlifter

עוסק ב:: תלמיד
חדר כושר: מתאמן בבית

דייג בחכה לא יכול לעשות כלום אבל מי שהורג את הדגה זה דייגי הרשתות הלא חוקיים, הם דגים בעונות הרבייה של הדגים ואז הדגים לא מתרבים....

שיאים אישיים:
דדליפט------->150 ק"ג RM1
בנץ'---------> 110 ק"ג RM1
סקוואט---------> 115 ק"ג RM1
משקל נוכחי : 72 וחצי ק"ג
Powerlifter מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 05-12-06, 08:14   #10
גולן
מנהל ראשי

הסמל האישי שלגולן

שלח הודעה דרך MSN אל גולן

אחלה כתבה, אבל מני, מן הסתם הבעייה היא לא אצליינו, אם אני הולך לדוג מה אני כבר דג?
דג אחד, שתי דגים, ביג דיל, הכל נובע מעצם העובדה שבני אנוש שמים פס על כל מה שחי בעולם ומשתמשים בו למטרת הנאה בלבד, אם זה לדוג דגים ולאכול אותם ( כאילו שאי אפשר להסתדר בלי דגים ) או הספורט הכי מגוחך בעולם ( בן :):):):) מי שקרא לזה ספורט ) ציד צבאים, הולכים והורגים חיות מסכנות למטרת שעשוע בלבד, ועוד משדרים את זה בespn, אני ממש בהלם מה דברים האלה, ועוד לא הגענו למה שנוגע לפרוות, חיות, שחיטות, וכל מה שמסביב, אני מאוד מקווה שיום אחד אלוהים יקבל קריזה וישמיד את כל הגזע האנושי, ימחק אותנו לחלוטין ואת האפשרות שאי פעם נחזור להתקיים.
סינטרקס
סיינטרקס
אבקת חלבון
גולן מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 05-12-06, 13:43   #11
Arielp
חבר פעיל

סעמק אז מה נאכל במקום טונה???

Arielp מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 05-12-06, 13:51   #12
BenM
חבר פעיל

הסמל האישי שלBenM

כללי:: אני שמנמן מגניב
עוסק ב:: להתבטל
חדר כושר: בולבול
שלח הודעה דרך MSN אל BenM

ציטוט:
פורסם במקור על ידי גולן
אחלה כתבה, אבל מני, מן הסתם הבעייה היא לא אצליינו, אם אני הולך לדוג מה אני כבר דג?
דג אחד, שתי דגים, ביג דיל, הכל נובע מעצם העובדה שבני אנוש שמים פס על כל מה שחי בעולם ומשתמשים בו למטרת הנאה בלבד, אם זה לדוג דגים ולאכול אותם ( כאילו שאי אפשר להסתדר בלי דגים ) או הספורט הכי מגוחך בעולם ( בן :):):):) מי שקרא לזה ספורט ) ציד צבאים, הולכים והורגים חיות מסכנות למטרת שעשוע בלבד, ועוד משדרים את זה בespn, אני ממש בהלם מה דברים האלה, ועוד לא הגענו למה שנוגע לפרוות, חיות, שחיטות, וכל מה שמסביב, אני מאוד מקווה שיום אחד אלוהים יקבל קריזה וישמיד את כל הגזע האנושי, ימחק אותנו לחלוטין ואת האפשרות שאי פעם נחזור להתקיים.
לא קצת נסחפת?
ישן 05-12-06, 13:58   #13
pohdem
חבר פעיל

הסמל האישי שלpohdem

שלח הודעה דרך ICQ אל pohdem

ציטוט:
פורסם במקור על ידי גולן
לפי היהדות, ההרמוניה בין האדם לטבע נהרסה לאחר פיתויו של הנחש את האישה לאכול את התפוח.
אז הוא לא עשה כלום, וגם היום לא יעשה.
מה גם שלפני התנ"ך אלוהים שם אותנו לרדות בטבע לא? ונתן לנו את זכות הבחירה בין טוב או רע. הוא לא מתערב בזה. (לפי האמונה כן.. כי אני ממש לא מאמין בזה)
pohdem מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 05-12-06, 14:01   #14
OMRI-TURBO
מנהל ראשי

אדם הוא זה שיהרוס את האנושות,כל תקופה לעוד ועוד מדינות יש נשק גריעני, אפילו אם זה יקח עוד 900 שנה, בסוף מישהו ילחץ על ההדק, ושזה יקרה זה יגרור מלחמה גרעינית ולא יהיה עולם יותר.
ישן 05-12-06, 14:07   #15
pohdem
חבר פעיל

הסמל האישי שלpohdem

ציטוט:
פורסם במקור על ידי omri-turbo
אדם הוא זה שיהרוס את האנושות,כל תקופה לעוד ועוד מדינות יש נשק גריעני, אפילו אם זה יקח עוד 900 שנה, בסוף מישהו ילחץ על ההדק, ושזה יקרה זה יגרור מלחמה גרעינית ולא יהיה עולם יותר.
"אינני יודע כיצד ילחמו במלחמת העולם השלישית, אבל הרביעית תתנהל במקלות ואבנים." (אלברט איינשטיין)
ישן 05-12-06, 14:10   #16
OMRI-TURBO
מנהל ראשי

ציטוט:
פורסם במקור על ידי pohdem
"אינני יודע כיצד ילחמו במלחמת העולם השלישית, אבל הרביעית תתנהל במקלות ואבנים." (אלברט איינשטיין)
אלברט לא ידע שהשלישית היתה כבר והסתיימה לפני 15 שנה.
ישן 05-12-06, 14:16   #17
pohdem
חבר פעיל

הסמל האישי שלpohdem

ציטוט:
פורסם במקור על ידי omri-turbo
האר את עיניי
ישן 05-12-06, 14:20   #18
meni32
חבר פעיל

הסמל האישי שלmeni32

ציטוט:
מלחמת המפרץ?

זו לא מלחמת עולם...

ישן 05-12-06, 14:23   #19
Danielllo
חבר פעיל

מה אנחנו צריכים דגים?? סוף סוף יהיה בקיץץ יםם בלי מדוזות!!!
ישן 05-12-06, 14:23   #20
Gamerrrrr
חבר פעיל

הסמל האישי שלGamerrrrr

גיל:: אמממ תחומי העניין שלי הם:בודיבילדינג, בודיבילדינג, בודיבילדינג, ועוד קצת בודיבילדינג. וגם פוואר ליפט

ציטוט:
פורסם במקור על ידי pohdem
האר את עיניי
המלחמה קרה חברים.
Gamerrrrr מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה