ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 24-12-06, 22:50   #1
NOS
חבר פעיל

הסמל האישי שלNOS

לעשות את שיטת העמסה אם הקריאטין ? או שרק לפני אימון

המאמן שלי אמר לי שלא כגשי לעשות שיטת העמסה.. כלומר
20 ג קריאטין ביום במשך שבוע.... וכו ..
אלה פשוט אם אתה עובד על מסה אז תשתה 5 גרם לפני האימון וזה מספיק לך !

מה אתם אומרים ?

ד"א כרגע אני אחרי שבוע של העמסה...
צתחיל שבוע חדש , וצריך את דעתכם !
ישן 24-12-06, 22:55   #2
Shlomik
מנהל ראשי

הסמל האישי שלShlomik

ציטוט:
פורסם במקור על ידי NOS
המאמן שלי אמר לי שלא כגשי לעשות שיטת העמסה.. כלומר
20 ג קריאטין ביום במשך שבוע.... וכו ..
אלה פשוט אם אתה עובד על מסה אז תשתה 5 גרם לפני האימון וזה מספיק לך !

מה אתם אומרים ?

ד"א כרגע אני אחרי שבוע של העמסה...
צתחיל שבוע חדש , וצריך את דעתכם !
אם עשית העמסה במשך שבוע אז אתה לא צריך להמשיך עם זה...
תיקח 5 גרם ביום עדיף 30-60 דקות לפני אימון ואם אתה רוצה עזרה בהתאוששות אתה יכול לקחת גם 5 גרם אחרי אין צורך להמשיך בהעמסה יותר מ5-7 ימים.

Email: shlomik@israelbody.org
Shlomik מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 24-12-06, 22:55   #3
eminemfan
IsraelBody VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלeminemfan

כללי:: אלי בן עזרי
שלח הודעה דרך ICQ אל eminemfan שלח הודעה דרך MSN אל eminemfan

תעשה העמסה שבוע ואז 7 שבועות תחזוקה ואז חודש הפסקה ואז תחזור על הכל---סייקל מהמילה באנגלית מעגל...
eminemfan מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 24-12-06, 23:06   #4
NOS
חבר פעיל

הסמל האישי שלNOS

ציטוט:
פורסם במקור על ידי eminemfan
תעשה העמסה שבוע ואז 7 שבועות תחזוקה ואז חודש הפסקה ואז תחזור על הכל---סייקל מהמילה באנגלית מעגל...
למה 7 ולא 4 ?
ישן 24-12-06, 23:06   #5
NOS
חבר פעיל

הסמל האישי שלNOS

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Shlomik
אם עשית העמסה במשך שבוע אז אתה לא צריך להמשיך עם זה...
תיקח 5 גרם ביום עדיף 30-60 דקות לפני אימון ואם אתה רוצה עזרה בהתאוששות אתה יכול לקחת גם 5 גרם אחרי אין צורך להמשיך בהעמסה יותר מ5-7 ימים.
ובימים ללא אימון ?
ישן 24-12-06, 23:08   #6
eminemfan

הסמל האישי שלeminemfan

זה נע בין 4 ימי העמסה ל-7,גם הכמויות זה תלוי במסת המתאמן...
ישן 24-12-06, 23:10   #7
NOS
חבר פעיל

הסמל האישי שלNOS

ציטוט:
זה נע בין 4 ימי העמסה ל-7,גם הכמויות זה תלוי במסת המתאמן...
מה כוונה 7 שבועות תחזוקה?
ישן 24-12-06, 23:10   #8
eminemfan

הסמל האישי שלeminemfan

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3042396,00.html קח קישור של מולי אפשטיין אחד המומחים הגדולים בארץ-זה יעשה לך סדר בבלגן...
ישן 24-12-06, 23:11   #9
amir harduf
פתו-אסטרוגן

הסמל האישי שלamir harduf

שלח הודעה דרך ICQ אל amir harduf שלח הודעה דרך MSN אל amir harduf

אני מבין שהמתאמן קיבל את תשובתו.. אז אני ישאל אחת..:

זה נכון שהעמסה מעמיסה על הכליות? כי זה מה שאני הבנתי...
amir harduf מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 24-12-06, 23:14   #10
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

ציטוט:
פורסם במקור על ידי amir harduf
אני מבין שהמתאמן קיבל את תשובתו.. אז אני ישאל אחת..:

זה נכון שהעמסה מעמיסה על הכליות? כי זה מה שאני הבנתי...
לא.... שום העמסה לא מעמיסה על הכליות.

טוב, אולי כן אם תעמיס חצי קילו קריאטין
סינטרקס
סיינטרקס
Bullet מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 24-12-06, 23:15   #11
eminemfan

הסמל האישי שלeminemfan

אם לא תשתה הרבה מים זה יעמיס על הכליות---חייב לשתות מים והרבה כי יש ספיחת נוזלים ובלה בלה........ עוד לא ידועים מחקרים ארוכי טווח שמראים השפעה ישירה בין נטילת קריאטין לבין בעיות בכליות כאלה שנמצאו עם בעיות היו כאלה שהיה להם אבנים בכליות זה כמו שעשו מחקר על קפה ובדקו אם הוא חרא ושכחו דבר אחר שאותם אנשים היו מעשנים אז צריך כל דבר לגופו --כמובן שהכל תלוי במחקרים לאורך שנים ...בינתיים המומחים אומרים שהקריאטין בטוח...
ישן 24-12-06, 23:15   #12
amir harduf
פתו-אסטרוגן

הסמל האישי שלamir harduf

שלח הודעה דרך ICQ אל amir harduf שלח הודעה דרך MSN אל amir harduf

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Bullet
לא.... שום העמסה לא מעמיסה על הכליות.

טוב, אולי כן אם תעמיס חצי קילו קריאטין
מחקר?
amir harduf מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 24-12-06, 23:18   #13
eminemfan

הסמל האישי שלeminemfan

האם הקריאטין בטוח?
כן, הקריאטין הנו חומצת אמינו טבעית אשר נמצאת בגופם של בני אדם וחיות. בגוף האדם ישנם 100- 115 גרם של קריאטין בצורה של קריאטין פוספאט. במחקרים שנעשו ובהם צרכו המשתמשים את הכמות המומלצת של קריאטין לא נמצאו תופעות לוואי.
אדם ממוצע יכול לצרוך כ- 5 גרם קריאטין ביום, כאשר אדם ששוקל מעל 90 ק"ג יכול לצרוך 10 גרם בצורה בטוחה (כאשר יש להקפיד על צריכת נוזלים מרובה).
ישן 24-12-06, 23:20   #14
NOS
חבר פעיל

הסמל האישי שלNOS

אז לסיכום :

עכשיו אני ממשיך לקחת תקריאטין במשך עוד 3 שבועות !
כף (5גרם) ביום! גם בימי ללא אימון ... בימים של אימון חצי שעה לפני האימון
ואז לאחר 3 חודש אני עושה הפסקה של חודש כן ?
ד"א יש לי תקריאטן של יונברסל... מישו ניסה?
ישן 24-12-06, 23:20   #15
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

ציטוט:
פורסם במקור על ידי amir harduf
מחקר?
מה, אתה לא מאמין לי?
טוב.. הנה:
Effects of long-term creatine supplementation on liver and kidney functions in American college football players.

· Mayhew DL,
· Mayhew JL,
· Ware JS.
Exercise Science Program, Truman State University, Kirksville, MO 63501, USA.
The purpose of this study was to determine the effect of long-term Cr supplementation on blood parameters reflecting liver and kidney function. Twenty-three members of an NCAA Division II American football team (ages = 19-24 years) with at least 2 years of strength training experience were divided into a Cr monohydrate group (CrM, n = 10) in which they voluntarily and spontaneously ingested creatine, and a control group (n = 13) in which they took no supplements. Individuals in the CrM group averaged regular daily consumption of 5 to 20 g (mean SD = 13.9 5.8 g) for 0.25 to 5.6 years (2.9 1.8 years). Venous blood analysis for serum albumin, alkaline phosphatase, alanine aminotransferase, aspartate aminotransferase, bilirubin, urea, and creatinine produced no significant differences between groups. Creatinine clearance was estimated from serum creatinine and was not significantly different between groups. Within the CrM group, correlations between all blood parameters and either daily dosage or duration of supplementation were nonsignificant. Therefore, it appears that oral supplementation with CrM has no long-term detrimental effects on kidney or liver functions in highly trained college athletes in the absence of other nutritional supplements.
PMID: 12500988 [PubMed - indexed for MEDLINE]
והנה עוד אחד:
Adverse effects of creatine supplementation: fact or fiction?

· Poortmans JR,
· Francaux M.
Physiological Chemistry, Higher Institute of Physical Education and Readaptation, Free University of Brussels, Bruxelles, Belgium. jrpoortm@ulb.ac.be
The consumption of oral creatine monohydrate has become increasingly common among professional and amateur athletes. Despite numerous publications on the ergogenic effects of this naturally occurring substance, there is little information on the possible adverse effects of this supplement. The objectives of this review are to identify the scientific facts and contrast them with reports in the news media, which have repeatedly emphasised the health risks of creatine supplementation and do not hesitate to draw broad conclusions from individual case reports. Exogenous creatine supplements are often consumed by athletes in amounts of up to 20 g/day for a few days, followed by 1 to 10 g/day for weeks, months and even years. Usually, consumers do not report any adverse effects, but body mass increases. There are few reports that creatine supplementation has protective effects in heart, muscle and neurological diseases. Gastrointestinal disturbances and muscle cramps have been reported occasionally in healthy individuals, but the effects are anecdotal. Liver and kidney dysfunction have also been suggested on the basis of small changes in markers of organ function and of occasional case reports, but well controlled studies on the adverse effects of exogenous creatine supplementation are almost nonexistent. We have investigated liver changes during medium term (4 weeks) creatine supplementation in young athletes. None showed any evidence of dysfunction on the basis of serum enzymes and urea production. Short term (5 days), medium term (9 weeks) and long term (up to 5 years) oral creatine supplementation has been studied in small cohorts of athletes whose kidney function was monitored by clearance methods and urine protein excretion rate. We did not find any adverse effects on renal function. The present review is not intended to reach conclusions on the effect of creatine supplementation on sport performance, but we believe that there is no evidence for deleterious effects in healthy individuals. Nevertheless, idiosyncratic effects may occur when large amounts of an exogenous substance containing an amino group are consumed, with the consequent increased load on the liver and kidneys. Regular monitoring is compulsory to avoid any abnormal reactions during oral creatine supplementation.
PMID: 10999421 [PubMed - indexed for MEDLINE]
סינטרקס
סיינטרקס
ישן 24-12-06, 23:24   #16
eminemfan

הסמל האישי שלeminemfan

לא מכיר את של יוניברסל אני ממליץ על קריאטין של נוז או אקסטרים הם בין הטובים------
מחקרים הראו שקריאטין נספג בצורה טובה יותר (60% יותר טוב) אם הוא משולב עם פחמימות בעלות אינדקס גליקמי גבוה, כגון סוכר ענבים. לא כדי לקחת את הקריאטין עם מיץ תפוזים מאחר והחומציות של פרי ההדר פוגמת באפקט החיובי של הקריאטין.
לסיכום, הדרך הטובה ביותר לקחת קריאטין היא במים פושרים עם תוספת פחמימות פשוטות.

ישנם שלושה שלבים בצריכת קריאטין:
1. שלב העמסה - בשלב הזה לוקחים 5 גרם (כפית) קריאטין 4 פעמים ביום (סה"כ 20 גרם) במשך שבוע. בימי אימון כדי לצרוך את הקריאטין 1 בבוקר, 1 כשעה לפני אימון, 1 מיד אחרי האימון , 1 לפני השינה. בימים באינך מתאמן יש לצרוך את הקריאטין בהפרשים שווים לאורך היום.
2. שלב התחזוקה - בשלב זה לוקחים פעם ביום 5 גרם קריאטין כ- 45 דקות לפני האימון, שלב זה נמשך 7 שבועות.
3. שלב הפסקה - בשלב זה הנמשך 4 שבועות מפסיקים לקחת את הקריאטין ונותנים לרמות הקריאטין בגוף לחזור לרמתם הרגילה.

סה"כ לוקחים קריאטין במשך 8 שבועות ועושים הפסקה של 4 שבועות לפני שמתחילים מחזור חדש. ניתן לוותר על שלב העמסה ולהתחיל מהשלב השני ולקחת קריאטין פעם ביום למשך 8 שבועות (אין הבדל ממשי אם מוותרים על שלב ההעמסה, שלב זה תורם לרוויה מהירה יותר של הקריאטין בשריר).
ישן 24-12-06, 23:27   #17
eminemfan

הסמל האישי שלeminemfan

זה ההשפעה לטווח ארוך!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! בגלל זה עושים סייקלים בשביל לנקות את הקראטין או "לשטוף" אותו מהגוף ואז לעשות חזרה-----בהיסטוריה הרפואית יש כמה דעות לכל דבר כמעט יש חילוקי דעות,יש אנשים שיגידו ככה ויש ככה,,,, לפי דעתי ברגע שאתה מסיג מסה מספיקה וגדולה כעבור איזה שנה שנתיים אפשר להפסיק עם הקראטין כי גם ככה יש לך מסה משל עצמך.... אבל חלבון תמיד מומלץ...
ישן 25-12-06, 00:50   #18
NOS
חבר פעיל

הסמל האישי שלNOS

ציטוט:
לא מכיר את של יוניברסל אני ממליץ על קריאטין של נוז או אקסטרים הם בין הטובים------
מחקרים הראו שקריאטין נספג בצורה טובה יותר (60% יותר טוב) אם הוא משולב עם פחמימות בעלות אינדקס גליקמי גבוה, כגון סוכר ענבים. לא כדי לקחת את הקריאטין עם מיץ תפוזים מאחר והחומציות של פרי ההדר פוגמת באפקט החיובי של הקריאטין.
לסיכום, הדרך הטובה ביותר לקחת קריאטין היא במים פושרים עם תוספת פחמימות פשוטות.

ישנם שלושה שלבים בצריכת קריאטין:
1. שלב העמסה - בשלב הזה לוקחים 5 גרם (כפית) קריאטין 4 פעמים ביום (סה"כ 20 גרם) במשך שבוע. בימי אימון כדי לצרוך את הקריאטין 1 בבוקר, 1 כשעה לפני אימון, 1 מיד אחרי האימון , 1 לפני השינה. בימים באינך מתאמן יש לצרוך את הקריאטין בהפרשים שווים לאורך היום.
2. שלב התחזוקה - בשלב זה לוקחים פעם ביום 5 גרם קריאטין כ- 45 דקות לפני האימון, שלב זה נמשך 7 שבועות.
3. שלב הפסקה - בשלב זה הנמשך 4 שבועות מפסיקים לקחת את הקריאטין ונותנים לרמות הקריאטין בגוף לחזור לרמתם הרגילה.

סה"כ לוקחים קריאטין במשך 8 שבועות ועושים הפסקה של 4 שבועות לפני שמתחילים מחזור חדש. ניתן לוותר על שלב העמסה ולהתחיל מהשלב השני ולקחת קריאטין פעם ביום למשך 8 שבועות (אין הבדל ממשי אם מוותרים על שלב ההעמסה, שלב זה תורם לרוויה מהירה יותר של הקריאטין בשריר).

תודה לך !
עזרת לי הרבה
ישן 25-12-06, 17:29   #19
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

ציטוט:
זה ההשפעה לטווח ארוך!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! בגלל זה עושים סייקלים בשביל לנקות את הקראטין או "לשטוף" אותו מהגוף ואז לעשות חזרה-----בהיסטוריה הרפואית יש כמה דעות לכל דבר כמעט יש חילוקי דעות,יש אנשים שיגידו ככה ויש ככה,,,, לפי דעתי ברגע שאתה מסיג מסה מספיקה וגדולה כעבור איזה שנה שנתיים אפשר להפסיק עם הקראטין כי גם ככה יש לך מסה משל עצמך.... אבל חלבון תמיד מומלץ...
תגיד לי למה אתה סתום?!?!?!
יש לך מלאאאא קריאטין בגוף באופן טבעי, מה. אתה שוטף גם אותו? למה לשטוף קריאטין מהגוף?
עוד 5 גרם ביום יזיקו?

אני הבאתי פה 2 מחקרים שמוכיחים שצריכה יומיומית של קריאטין לא מזיקה בשום צורה.
מה ז"א מסה של עצמך לכל הרוחות? קריאטין לא מגדיל את השרירים בצורה משמעותית.

לפחות לא אמרת שצריך לעשות סייקלים של אבקת חלבון.
סינטרקס
סיינטרקס
ישן 25-12-06, 18:07   #20
shahaflol
חבר פעיל

ציטוט:
האם הקריאטין בטוח?
כן, הקריאטין הנו חומצת אמינו טבעית אשר נמצאת בגופם של בני אדם וחיות. בגוף האדם ישנם 100- 115 גרם של קריאטין בצורה של קריאטין פוספאט. במחקרים שנעשו ובהם צרכו המשתמשים את הכמות המומלצת של קריאטין לא נמצאו תופעות לוואי.
אדם ממוצע יכול לצרוך כ- 5 גרם קריאטין ביום, כאשר אדם ששוקל מעל 90 ק"ג יכול לצרוך 10 גרם בצורה בטוחה (כאשר יש להקפיד על צריכת נוזלים מרובה).
ממש שטויות. קריאטין הוא לא חומצת אמינו ולא קשור בכלל אליהן. אתה צריך ללמוד להבדיל בין ל-קרניטין לבין קריאטין
shahaflol מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה