ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > אימונים

אימונים תוכניות אימונים, ביצוע תרגילים, שיטות אימונים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 23-11-07, 09:14   #1
ביג שמשון
מושעה

ברירת מחדל בטן

לאחר קריאת המאמר של גיל על בטן שטוחה ו"קוביות" יש לי עדיין מס´ שאלות....

אני בן 14+ ומתאני אתחיל ממהתחלה. כל השנים, עד לפני שנתיים וחצי שלוש הייתי ילד שמן, אבל בסביבות כיתה ט´ בעקבות פעילות ספורטיבית ענפה ושמירה על תזונה נכונה ירדתי בצורה דרמטית במשקל והיום אני רזה "ככל האדם". יש האומרים שאני אפילו רזה יותר מהדרוש.

הבעיה היחידה שנותרה היא קצת באזור הבטן. אני רזה אבל עדיין אם אחשוף את הבטן ניתן לראות שהיא מעט עגלגלה ולא רואים את השרירים. החל מאוגוסט אני עושה כל יום 100 כפיפות בטן ברצף ובצורה נכונה, תוך כדי כך שהמאמץ מופעל כולו על הבטן ואל על הצוואר. לאחר הכפיפות אני מרגיש את השרירים נמתחים מאוד חזק ואין לי ספק שההשפעה גדולה.

כמו שקראתי באחד מהמאמרים כאן, הבעיה היא שהשרירים הללו מתחזקים/מתרחבים/נעשים בולטים מתחת לשכבות השומן שעוד נותרו. לפי התגובות שקראתי כאן לאחת השאלות, אין מה לעשות, פשוט צריך להשיל עוד כמה שומנים שנשארו, וכאן מגיעה השאלה:

א. במקרה שלי כל חלקי הגוף כבר רזים, ואם אנסה להוריד שומן סביר להניח שלא רק מהבטן ירדו שומנים אלא גם משאר חלקי הגוף, ואז אני אהיה ממש גפרור ואני לא מעוניין בכך. יש דרך להוריד אך ורק את השומנים שנותרו בבטן כדי שהיא תהיה שטוחה, מבלי שארזה עוד בשאר חלקי הגוף?
ב. השרירים שהתפתחו אצלי בחודשים האחרונים מתחת לשכבת השומן האמורה לעיל - ברגע שהשומן הזה ירד ייראו את התוצאות של העבודה שלי בחודשים האחרונים, או שרק לאחר הורדת השומן אוכל להתחיל מחדש בעבודה על אותם שרירים?
בשעה טובה נרשמתי למכון כושר מזה כמה חודשים. אני חושב שיש לי עודף משקל אבל אני לא כ"כ בטוח, ואם כן הוא 2-3 ק"ג ולא משהו רציני. הבטן שלי לא שטוחה לגמרי אך אין לי כרס.
עכשיו, האם אני חייב להרזות עד שהבטן שלי תהיה שטוחה לגמרי ורק אז אוכל לעבוד (במטרה להשיג את ה"קוביות" כמובן)? אני לא יודע כ"כ איך להגדיר את מצבי אך אם יש צורך אני יכול לצלם את עצמי ולהעלות את זה לאינטרנט....
רשמת שבמידה ויש כאבים בגב התחתון ניתן ליישר רגליים, אני עושה זאת ולמרות זאת מרגיש כאבים. הלכתי לאורטופד והוא אמר לי שהכאבים שלי בגב יעברו עם תהליך הגדילה, אך הכאבים עדיין מפריעים לי מאוד לבצע את תרגילי הבטן, יש עוד משהו שניתן לעשות?

תודה רבה מראש
ביג שמשון מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 23-11-07, 09:26   #2
ThaiB0X
חבר פעיל

הסמל האישי שלThaiB0X

א) כפיפות בטן ממש לא נחוצות בשביל מסה בבטן. סתכל על פאוורליפטרים וסטרונגמן שלא עושים כפיפות בטן ואני מבטיח לך שמתחת לשכבות השומן שלהם מסתתרות קוביות-ענק.
ב) מה הגובה והמשקל שלך? כמו שזה נשמע, תעלה קצת במסת גוף ואז תרביץ חיטוב קטנטן ויראו לך את הקוביות הנכספות, תן קצת פרטים עליך זה יעזור יותר.

עריכה: ראיתי את התמונה שלך בזירת הגולשים, אני חוזר בי בקשר לב', תעלה מלוכלך\נקי מה שבא לך, העיקר שתעלה, עוד איזה... כמה? 20 קילו ? ואז תחטב. כמה אתה שוקל עכשיו? 45 ?
ThaiB0X מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 23-11-07, 14:56   #3
OhadB
חבר פעיל

הסמל האישי שלOhadB

אחי מה אתה סטלן ? 100 כפיפות בטן כל יום ? לא יעזרו לך להשיג מסה בבטן "קוביות"
השריר גודל במנוחה .. תעשה פעמיים שלוש אימונים בשבוע של בטן .
ועל מנת להגדיל את מסת השריר בבטן לא יעזרו לך מספר כל כך גדול של חזרות כי מעבר זה עובד על סיבולת.
את צריך לעשות גג 15 חזרות עם משקל עד שאתה קורע את עצמך ורק אז תראה שינוי למרות שלגנטיקה יש גם משחק חזק בעניין.

בהצלחה
ישן 23-11-07, 21:09   #4
ביג שמשון
מושעה

טוב,עכשיו אני בינתיים מתאמן על שרירי הבטן...
יש לי מבנה גוף דיי רזה..(לא שחיף בכלל)ולאחר שהתחלתי להתאמן הריבועים שלי בבטן התחילו להיות בולטים יותר...
עכשיו,אני רוצה לשאול מומחים פה,על תרגילים לבטן,אני לא אשקר,עניין החוזק של הבטן לא כל כך משנה לי,אני רוצה ריבועים.

עכשיו,אני רוצה שתהיה לי בטן יפה,אני יודע שיש לי בסיס לזה..יש לי עכשיו 6 ריבועים לא הכי בלטים,אבל רואים אותם רק כשאני עושה מאמץ.
אילו תרגילים אתם ממליצים לי לעשות כדי שיהיו לי ריבועים יפים ובולטים?ושאני לא אצטרך לאמץ את הבטן ועדיין יראו לי את הריבועים?
כן,אולי שאני לא אאמץ את הבטן לא יהיו לי ריבועים ממש בולטים,אבל שלפחות אם יסתכלו יראו שיש ריבועים,גם אם זה לא הכי בולט.

שמתי לב שיש פה אנשים שממש מבינים בכל עניין הכושר וזה..
אז אתם יכולים להמליץ לי על תכנית אימונים לבטן שתעשה לי ריבועים בולטים יותר,וגם שאני לא מאמץ את הבטן עדיין יראו קצת ריבועים?

עכשיו בעניין השומן,הבנתי שצריך להעיף שומן מיותר מהבטן כדי שהריבועים יהיו יותר בולטים..אז קודם כל אני לא שמן בכלל,אני אפילו דיי רזה,אבל עם מבנה גוף שרירי...
בכל זאת אני רוצה להעיף את הושמן כדי שהשרירים יהיו יותר בולטים.
מה אתם ממליצים לי בדיוק לעשות כדי להעיף את השומן מהבטן?(אני לא צריך להעיף שומן במקומות אחרים..רק הבטן)

אני ממש אודה לכם על העזרה,כי אני ממש צריך אותה.
תודה מראש לכולם

וד"א..אני חדש בפורום
ביג שמשון מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 23-11-07, 21:13   #5
OhadB
חבר פעיל

הסמל האישי שלOhadB

אם אתה רוצה קוביות בולטים ושתהיה לך מסה אתה צריך לעשות 3 סטים עם חזרות של 12-15 בשיפוע עם משקל בחזה / מאחורי הראש . ושאחרי 3 סטים לא תאכל יותר לעשות כלום. אם אתה רוצה גם אלכסונים מכובדים תעשה 2 או 3 סטים של 20 חזרות ותעשה רק פעמיים שלוש בשבוע . כי השריר גודל שהוא נח .מבין יום לעשות יום או יומיים מנוחה.. ?

בקשר לנושא של השומן בבטן אתה לא יכול להוריד שומן רק בבטן אלא בכל הגוף וכמו שראיתי אותך אתה שחיף רציני ואין לך שומן בבטן פשוט אין לך מסה.
ישן 24-11-07, 08:53   #6
ThaiB0X
חבר פעיל

הסמל האישי שלThaiB0X

שכח מכפיפות בטן,
תתחיל לאכול like a pig (קרדיט ללי פריסט), ותעבוד מורכב וכבד, ולאחר חיטוב (עוד הרבה זמן, אל תחשוב על זה עכשיו), תראה את מה שאתה כל כך רוצה לראות.
ThaiB0X מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא