ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > אימונים

אימונים תוכניות אימונים, ביצוע תרגילים, שיטות אימונים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 15-10-08, 14:40   #21
The Sun
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי shikolm צפה בהודעה
מה שעוד יותר עצוב זה שאין שום בעיה עם sit-ups (או כמעט כל וריאציה אחרת שלו), וככל שזה נוגע לדוגמא למילטרי פרס מדובר בתרגיל עזר טוב.
לא הבנתי את הכוונה, למה שסיט-אפס יהיה תרגיל עזר טוב יותר ללחיצה מאשר סתם תרגיל בטן אחר?
מובן לי שללחיצה נחוצים שרירי "ליבה" חזקים, אבל למה שסיט-אפס יהיה טוב יותר לדוגמא מכפיפות בשיפוע ?

הטענה שסיט-אפס מסוכנים לעמ"ש לא נכונה?
The Sun מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 15-10-08, 14:45   #22
offry
חבר פעיל

תגידו, עדיף לעשות כפיפות בטן עם שיפוע או רגיל.?

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Melamed צפה בהודעה
פליזז אחי רק לדקה תסביר מה הלך פה זה באמת נשמע לי מאוד הזוי לקבל באן ולשבת על זה בכלא.. ואם לא אתה אז מישהו אחר כן יכול?
offry מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 15-10-08, 14:46   #23
shikoLM
IsraelBody VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלshikoLM

תרגיל עזר טוב צריך להתבצע בצורה שתתרום לחלק בתנועה שאנחנו רוצים לשפר. במקרה הזה sit-ups שמבוצעים נכון מערבים מעט מאוד כפיפה בעמ"ש כשעיקר התנועה מגיע מהירך, תנועה שנגזרת מהכניסה מתחת למוט בפרס.

הטענה המדוברת לא נוגעת ל sit-ups ספציפית אלא לכל תנועה שמערבת כפיפה במפרק הירך (האיליופסואס בעת כיווץ מפעיל עומסי דחיסה על החוליות המותניות), אלא שהדיסקים מסוגלים לעמוד בעומסי דחיסה גדולים בהרבה (ע"ע סקוואט, דדליפט או כל כמעט כל תרגיל אחר שאתה מכיר בקטגוריה הזאת).

נערך לאחרונה על ידי shikoLM, 15-10-08 בשעה 14:50.
shikoLM מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 15-10-08, 14:51   #24
The Sun
Banned

ציטוט:
תרגיל עזר טוב צריך להתבצע בצורה שתתרום לחלק בתנועה שאנחנו רוצים לשפר. במקרה הזה sit-ups שמבוצעים נכון מערבים מעט מאוד כפיפה בעמ"ש כשעיקר התנועה מגיע מהירך, תנועה שנגזרת מהכניסה מתחת למוט בפרס.
אז סיטאפס מסוכנים כמו כל תרגיל שלא מבוצע לא נכון.
הטענה שהתרגיל מסוכן היא כי אנשים פשוט לא יודעים לבצע כמו שצריך? אגב, רוב המתאמנים לא צריכים לבצע סיטאפס משום שהם לא ממש צריכים אותו בתור תרגיל עזר ופשוט מתבלבלים לבין קראנצ'ים רגילים.
ישן 16-10-08, 00:33   #25
hypertrophy
fucking super human שחקן פעיל בליגת הפוטבול הישראלית

הסמל האישי שלhypertrophy

עוסק ב:: יועץ כושר
חדר כושר: גו אקטיב ת"א

גם זה לא ממש נכון....שריר אליופסואס חזק יתר על המידה [יותר חזק משריר בטן] גורם ללורדוזה מותנית מוגברת מה שגורם למנח לא תקין של חוליות עמ"ש מותני....רואים את זה אצל הרבה בחורות בעיקר כשהישבן בולט החוצה הבטן קצת בולטת...דבר כזה מסוכן בגלל שכל מעמסה על הגב[כשמומנט ההתנגדות הוא באלכסון בעיקר] יכולה להוביל לפריצת דיסק...
אחת ההנחיות בתיקון יציבה היפרלורדוזית היא חיזוק שרירי הבטן תוך מתיחה של האיליופסואס הגמשתו והורדת הטונוס הכללי שלו.....
כשתאכל'ס כל זה יכול להמנע ע"י המנעות מסיט אפס...

You have to be mentally prepared or you will not make it. Pain and fear will be there with you, tempting you to stop, telling you to give up. Your body will be screaming for you to listen to them, and the little voice in your head will be begging you to do cease and desist. Tell them to shut up. You've got some growing to do!
לפניות, שאלות, בקשות, המלצות, תלונות - ליחצו כאן.
hypertrophy מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 16-10-08, 11:36   #26
shikoLM

הסמל האישי שלshikoLM

ציטוט נחמד מהקורס רק חבל שלא סיפרו לכם שחוץ מבמקרים של דיסטרופיה שרירית או פוליו מדובר בדפוס פעולה יחסית נדיר

מה גם שהספרות בנושא דווקא מגדילה לעשות ומציינת את התפקיד החשוב של האיליופסואס בשמירה על יציבות ורטיקלית של החוליות הלומבריות (קו הכוח שלו עובר דרך הציר של החוליות הלומבריות למעט L5-S1), אתה בטח תופתע עוד יותר לגלות שאפילו בפן השיקומי ממליצים על חיזוק האיליופסואס בשרשרת תנועתית יחד עם כופפי עמ"ש (sit-ups עונה מעולה להגדרה).

ישן 16-10-08, 11:47   #27
shikoLM

הסמל האישי שלshikoLM

עוד משהו קטן, טווח תנועה קטן של כופפי ירך כן יכול להוביל לבעיה שקשורה ביציבה בעת עמידה (בעיה שדרך אגב אפשר לפתור בקלות על ידי עבודה בטווח תנועה מלא של כופפי הירך). נחש איזה בעיה?

ישן 16-10-08, 11:58   #28
rosilio
אזהרה ראשונה - פרסום אתרים מתחרים על גבי הפורום

הסמל האישי שלrosilio

סיט אפ דוםק לך את המותן קסה לפי מה ששמעתי נכון?

what is your profession?:
rosilio מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 16-10-08, 12:10   #29
The Sun
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי shikoLM צפה בהודעה
עוד משהו קטן, טווח תנועה קטן של כופפי ירך כן יכול להוביל לבעיה שקשורה ביציבה בעת עמידה (בעיה שדרך אגב אפשר לפתור בקלות על ידי עבודה בטווח תנועה מלא של כופפי הירך). נחש איזה בעיה?
היפר-לורדוזיס?
ישן 16-10-08, 12:12   #30
hypertrophy
fucking super human שחקן פעיל בליגת הפוטבול הישראלית

הסמל האישי שלhypertrophy

עוסק ב:: יועץ כושר
חדר כושר: גו אקטיב ת"א

ציטוט:
ציטוט נחמד מהקורס רק חבל שלא סיפרו לכם שחוץ מבמקרים של דיסטרופיה שרירית או פוליו מדובר בדפוס פעולה יחסית נדיר

מה גם שהספרות בנושא דווקא מגדילה לעשות ומציינת את התפקיד החשוב של האיליופסואס בשמירה על יציבות ורטיקלית של החוליות הלומבריות (קו הכוח שלו עובר דרך הציר של החוליות הלומבריות למעט l5-s1), אתה בטח תופתע עוד יותר לגלות שאפילו בפן השיקומי ממליצים על חיזוק האיליופסואס בשרשרת תנועתית יחד עם כופפי עמ"ש (sit-ups עונה מעולה להגדרה).
:):):):) אני אגיד לך ת'אמת...די פגעת בי על העיניין של הציטוט...
אם אני מצוטט משהו אני אגיד את זה....כל המ שאמרתי פה אולי למדתי בקורס אבל הרוב זה ניסיון אישי שיש לי עם פטירת היפרלורדוזה מותנית והפחתת לחץ וכאבים בדיסק פרוץ אז בבקשה אחי אל תזלזל....

אני לא יודע מאיפה שמעת שזה דפוס פעולה נדיר אבל הוא ממש לא.....
מין הסתם האיליופסואס הוא שריר חשוב כי הוא לא סתם נמצא שם אבל ביחד עם זאת לא צריך לחזק אותו במיוחד אם לא מחזקים באותה מידה את שרירי הבטן
בפן השיקומי של איזו בעיה אתה מדבר?בפריצת דיסק זה ממש לא....
אם אזכר בעוד משהו אמשיך

You have to be mentally prepared or you will not make it. Pain and fear will be there with you, tempting you to stop, telling you to give up. Your body will be screaming for you to listen to them, and the little voice in your head will be begging you to do cease and desist. Tell them to shut up. You've got some growing to do!
לפניות, שאלות, בקשות, המלצות, תלונות - ליחצו כאן.
hypertrophy מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 16-10-08, 14:39   #31
shikoLM

הסמל האישי שלshikoLM

הניסיון האישי שלך הוא נחמד אבל מדובר בסה"כ אנקדוטה שבמקרה הזה ממש לא מעידה על הכלל, דפוס פעולה של כופפי ירך חזקים וחולשה של כופפי עמ"ש ,למעט המקרים הספציפים שכבר ציינתי, הם אכן נדירים (עוד חומר בנושא מגובה במחקרים אתה יכול למצוא בניומן).

האיליופסואס מעלה את היציבות הורטיקלית של האזור הלומברי מה שעוזר לשמור מנח תקין של אותם חוליות (עקרון בסיסי במקרה של פרצית דיסק), פשיטה מעט יותר גדולה של החוליות הלומבריות מורידה עוד יותר את העומס פר שטח מהדיסקים ובמקרים מסויימים של פריצת דיסק מורידה אפילו את הלחץ בין תוכן הגרעין לאלמנטים עצביים.
ברוב המקרים היפר-לורדוזיס דווקא כן מקושרת לעומסי דחיסה גדולים יותר על apophyseal joints ומאמצי גזירה גדולים יותר על L5-S1 שיכולים להוביל להחלקה של החוליה L5 על גבי הסקרום (spondylolisthesis).

ישן 16-10-08, 14:45   #32
St.SillaNF
חבר פעיל

עוסק ב:: שחייה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי hypertrophy צפה בהודעה
בטן כמו כל שריר צריך לעבוד עליה בטווח של החזרות הרצוי...אם אתה יכול לעשות יותר מ-12 חזרות בלי משקל אז תוסיף משקל כדי שתגיע לטווח הזה 8-12
אין סיבה להוסיף עוד תרגיל לבטן וגם האלכסונים זה די מיותר שכן הבטן עובדת מספיק חזק ברוב התרגילים
וכמו כל שריר אחר אין צורך לעבוד עליה יותר מפעמיים בשבוע בתכנית ab
רגע, אבל כשאני משתמש במשקל - זה לא יכול לגרום לחוסר איזון ופרופורציות בגוף?
זתומרת, ברגע שאני מעלה משקל - אני בחזרה ה-12 דיי מתאמץ.. כשאני מרים את הרגליים לכיוון החזה בעמידה על סולם.. למשל - התנועה שלי לא יציבה כי אני מגיע לסף מאמץ
זה טוב? או שעדיף כבר להשתמש במשקל גוף?
St.SillaNF מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה