ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 23-11-13, 16:29   #1
awesome133
חבר מתחיל

ברירת מחדל מתאמן מתחיל - קלוריות ביום

שלום

לאחרונה התחלתי להתאמן בחדר כושר, תוכנית האימונים שלי היא בסיסית, 11 מכשירים ובטן באימון (אם צריך פירוט אני יכול לפרט), לוקח לי שעה וחצי- שעתיים, ואת זה אני עושה פעם ביומיים. (אני לא יודע אם זה נחשב מסה או לא..)
אני בן 17 והגובה שלי הוא 1.75 ואני שוקל 65. אני לא יודע כמה אחוזי שומן יש לי, אבל הבעיה שלי היא שאני אחרי דיאטה רצינית (מאוד), נכון לעכשיו אני אוכל 1800 קלוריות ביום אבל אני רוצה להתחזק, אין לי מושג כמה קלוריות אני צריך לאכול ביום עם האימונים האלה,ואני ממש אבל ממש לא רוצה לעלות בשומן באופן ניכר, ולכן אם תוכלו לומר לי כמה קלוריות אני אמור לאכול ביום כדי להתחזק וכדי לא להעלות יותר מידי בשומן זה יעזור לי מאוד!
והאם מישהו כמוני אמור להתחיל מסה או חיטוב?
ומה שאני עושה כרגע אומנם בסיסי אבל מה זה נחשב, מסה או חיטוב?

תודה רבה לעוזרים!
awesome133 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 23-11-13, 17:02   #2
ariel12
חבר פעיל

תשמע מסה או חיטוב זה בחירה שלך. אתה יכול לעשות תכנית ולאכול הרבה-מסה. ואת אותה תכניס פלוס מינוס ולאכול מעט- חיטוב. זה בחירה שלך. יחסית לנתונים אתה באחלה מצב למאסה. כנס ל"מדריך השלם לעלייה במאזה" כאן באתר, ותיישם טוב טוב טוב מה שכתוב שם. בכל מקרה אל תפחד להשמין קצת אין מה לעשות במאסה עולים גם קצת בשומן ולא רק בשרירים אבל תמיד תזכור שבחיטוב הכרס הקטנה שאולי תתפתח לך- תרד.
בקשר לתכנית שלך, גם בלי שתפרט אני בטוח שהיא לא טובה מ2 סיבות:
1+לוקח לך מעל שעה וחצי לסיים אותה (מומלץ שהאימון במקרה הכי חריג יקח מקסימום שעה ורבע)
2)זה הכל במכונות, וכמעט תמיד עדיף משקולות חופשיות או מוט על פני מכונות.
הייתי במצב שלך לפני שנה וחצי, אל תמשיך בתכנית כזו היא סתם!
ממליץ לך בחום לקלב באימון כמה תרגילים בסיסיים כמו סקווטים עם מוט, בנץ פרס, לחיצת כתפיים ומתח. אפשר קם מכונה או שתיים אבל אני ממש לא ממליץ לך להסתמך עליהם אתה לא תראה הרבה תוצאות.
ותמיד תמיד תזכור- בשביל לגדול צריך לאכול כנס למדריך השלם לעלייה במסה ותיישם כל מה שכתוב שם. בלי תזונה טובה לא תתקדם.
ariel12 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 23-11-13, 19:16   #3
awesome133
חבר מתחיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ariel12 צפה בהודעה
תשמע מסה או חיטוב זה בחירה שלך. אתה יכול לעשות תכנית ולאכול הרבה-מסה. ואת אותה תכניס פלוס מינוס ולאכול מעט- חיטוב. זה בחירה שלך. יחסית לנתונים אתה באחלה מצב למאסה. כנס ל"מדריך השלם לעלייה במאזה" כאן באתר, ותיישם טוב טוב טוב מה שכתוב שם. בכל מקרה אל תפחד להשמין קצת אין מה לעשות במאסה עולים גם קצת בשומן ולא רק בשרירים אבל תמיד תזכור שבחיטוב הכרס הקטנה שאולי תתפתח לך- תרד.
בקשר לתכנית שלך, גם בלי שתפרט אני בטוח שהיא לא טובה מ2 סיבות:
1+לוקח לך מעל שעה וחצי לסיים אותה (מומלץ שהאימון במקרה הכי חריג יקח מקסימום שעה ורבע)
2)זה הכל במכונות, וכמעט תמיד עדיף משקולות חופשיות או מוט על פני מכונות.
הייתי במצב שלך לפני שנה וחצי, אל תמשיך בתכנית כזו היא סתם!
ממליץ לך בחום לקלב באימון כמה תרגילים בסיסיים כמו סקווטים עם מוט, בנץ פרס, לחיצת כתפיים ומתח. אפשר קם מכונה או שתיים אבל אני ממש לא ממליץ לך להסתמך עליהם אתה לא תראה הרבה תוצאות.
ותמיד תמיד תזכור- בשביל לגדול צריך לאכול כנס למדריך השלם לעלייה במסה ותיישם כל מה שכתוב שם. בלי תזונה טובה לא תתקדם.
קודם כל תודה רבה!
דבר שני, הייתה לי קצת טעות בניסוח.. לא הכל מכשירים, אני עובד עם 5 מכשירים ששלושה מהם לרגליים, כל השאר זה משקולות חופשיות/מוט. המדריך של החדר כושר אמר לי לעשות את זה לזמן מסויים. כרגע אני ממש מתחיל ובגלל שאני אחרי דיאטה אני חלש יחסית ואני לא בטוח עם תרגילים מסובכים כמו סקווטים עם מוט ובנץ פרס, האם כדאי לי להמשיך עם התוכנית שלי? או לעבור למה שקוראים פה בפורום תוכנית ss או משהו כזה? וכשניסיתי להיכנס למדריך הזה שאמרת לי עליו האתר הראה לי שהעמוד לא נמצא, יש עוד מדריך שאוכל לקרוא?
בנוסף, בגלל הדיאטה הגעתי למצב שבוא למרות שאני במשקל נורמלי הבטן קצת רפויה, האם כדאי לי להעלות במסה ואז לחטב את עצמי או ישר להתחיל בחיטוב?
תודה רבה לעוזרים!
awesome133 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 23-11-13, 19:53   #4
ariel12
חבר פעיל

אל תפחד גם אם אתה חלש אחרי הדיאטה סקווטים ובנץ פרס רק יחזקו אותך תתחיל פוט במשקלים שמתאימים לך בלי אגו גם אם אחריך עולה בן 15 שמרים 90 קילו בבנץ. שים דגש על טכניקה נכונה תסתכל באינטרנט/תבקש מהמדריכים בחד"כ שידריכו אותך. אל תבצע לפני שאתה סגור במאה אחוז על הטכניקה.
לא ממליץ לך על ss בינתיים תעשה חודש חודשיים fbw ואחרי זה תראה איפה אתה עומד ותשקול ss.
ולגבי השאלה האחרונה-ישר מסה, עכשיו גם ככה חורף תנצל אותו
ariel12 מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה