ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > פיתוח גוף-כללי

פיתוח גוף-כללי בפורום זה יהיו שיחות בנושא פיתוח גוף שאינם נכללים בפורומים האחרים

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 13-10-09, 14:39   #1
avishav1
חבר פעיל

ברירת מחדל שבר מאמץ

הייתי רוצה קצת מידע על זה...אני מתחיל לחשוש כבר,הפציעה או מה שזה לא יהיה במרפק לא עוברת כבר 3 וחצי חודשים וזה מתחיל להדאיג,יכול להיות שזה שבר מאמץ? כמה זמן יכול להמשך שבר מאמץ וזה קורה בדרך מעבודה מרובה נכון?
האמת שלא התאמנתי יום אחרי יום.
תודה.
avishav1 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 13-10-09, 15:55   #2
djta
חבר פעיל

הסמל האישי שלdjta

כללי:: tomer
עוסק ב:: איש סיסטם ותשתיות (רשת)
חדר כושר: הולמס פלייס - קניון רננים
שלח הודעה דרך MSN אל djta Send a message via Skype™ to djta

מהו שבר מאמץ?

"שבר מאמץ" (Stress Fracture), או "שבר עייפות" (“Fatigue Fracture”), הוא סוג פציעה. בסלנג הצבאי קיבל את הכינוי "שבר הליכה", משום שהוא נפוץ בקרב טירונים של יחידות חי"ר, ונגרם לרוב ברגליים עקב המסעות המפרכים שהם עוברים.
שבר מאמץ נגרם משחיקת העצם כתוצאה מעומסים רציפים המופעלים עליה בתחום יכולתה. זאת להבדיל משבר רגיל שנגרם מהפעלת כוח חד פעמי שגדול ממה שהעצם מסוגלת לשאת.
שברי מאמץ מופיעים כאשר השרירים עייפים ואינם יכולים לספוג מאמץ נוסף, ואז מעבירים השרירים את העומס לעצם הקרובה שעליה הם נאחזים. העצם לא מצליחה להסתגל לעומס המוטל עליה ונגרמים בה שברים זעירים.
בדרך כלל השבר הוא תולדת מאמץ יתר שנוצר בחיבור שבין הגידים לעצם, בגלל העמסת העצם בציר האורך שלה. השבר הוא שבר אורך, שמוריד שכבה קטנה , שבב , של עצם.
העמסת יתר היא דבר יחסי. העומס שמסוגלות לספוג עצמות של אדם אחד שונה מהעומס שמסוגלות לספוג עצמות של אדם אחר.
אצל אנשים בריאים, שאין להם בריחת סידן, מחלות מטבוליות (של חילוף חומרים) אחרות, או דפורמציות של כף הרגל - נגרם שבר המאמץ כתוצאה מהפעלה מהירה מידי של עומסים גבוהים על העצם. כך שיעור שחיקת העצם גבוה מקצב השיקום והחיזוק שלה על ידי הגוף. שבר המאמץ לא נגרם מעומס סטטי שפועל על הגוף, אלא מהפעלת עומסים בתנועה על משטחים קשים. בלי תנועה, העצם יכולה לשאת עומסים גבוהים מאד, גם של מאות ק"ג. אלמנט התנועה הוא שמחליש את העצם. העצם מתעייפת, נחלשת ונסדקת.
שבר מאמץ הינו תוצר של:
1. העלאת העומס והתדירות של הפעילות הגופנית מהר מדי וחזק מדי.
2. מאמץ חוזר וממושך של השרירים המחוברים לעצם, שגורם לכיפוף העצם ולשבירת קליפת העצם.
3. יצירת לחץ במינון גבוה על העצם, גם אם עצמתו חלשה – למשל, ריבוי ניתורים.
4. עייפות יתר של האדם ושל האיבר - התעייפות השרירים ואובדן כושר בלימת הזעזועים שלהם, ועקב כך מעבר של כל הלחצים לכיוון העצם.
5. משטח קשיח כמו אספלט, בטון, שטח סלעי ואדמה קשה.
6. משטח לא חלק – למשל, שטח סלעי – שם המאמץ לייצוב הרגל הוא גדול.
7. שינוי פני השטח שעליו מתבצעת הפעילות הגופנית (מעבר מריצה על משטחים רכים כדרכי עפר, לריצה על משטחים קשים ככביש).
8. נעלים לא מתאימות לסוג הפעילות הגופנית, נעליים לא גמישות מספיק, נעליים בלי בלימת זעזועים או בעלי בלימת זעזועים שאינה מספקת.
9. ביצוע מאמצים ללא מדרסים איכותיים המותאמים למאמץ.
10. בעיות הורמונליות, במיוחד אצל נשים. למשל, וסת לא סדירה, הפרעות אכילה, אוסטאופורוזיס.
11. מתח נפשי.
12. היתכנות לחולשה מובנית.

הסכנה הגדולה בשברי מאמץ שהשברים הזעירים בעצמות עלולים להתפתח לשבר פיזי , לכן עדיף
לבצע בירור אצל אורטופד. גם יכול להיות מצב שיש לך דלקת קטנה בכתף שמצריך טיפול. בכל מקרה
שלושה חודשים זה כבר מספיק זמן בשביל לפנות לרופא מקצועי
djta מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 13-10-09, 16:17   #3
haim15
סמל מין

כללי:: HERO
עוסק ב:: אוכל ויושן

חחח אחי עם היית יודע כמה פעמים היו לי שברי מאמץ ברגליים היית צוחק אולי 15 פעם אם לא יותר זה תמיד קורה לי בעקב של הרגל וזה תמיד כשאני משחק כדורגל היום כבר אין לי את זה אבל בעבר הייתי סובל מזה המון וזה פשוט בלתי נפסל בא והולך עכשיו אני כבר נראלי בריא מזה חח כבר חודשיים בלי זה לעת עתה נקווה שזה לא יחזור
ישן 13-10-09, 17:45   #4
Scylla
מקום 2 עד 90 ק"ג ב-golden desert cup PL RAW

עוסק ב:: ברמן
חדר כושר: גרייט שייפ
שלח הודעה דרך ICQ אל Scylla שלח הודעה דרך MSN אל Scylla

לא יודע אם קיים שבר מאמץ במרפק, הכי שכיח זה בשוקיים או בכפות רגליים. ככה או ככה שבר מאמץ תלוי ברמה זה לא ביג דיל ורק מנוחה עוזרת.
Scylla מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 13-10-09, 17:56   #5
avishav1
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי djta צפה בהודעה
מהו שבר מאמץ?

"שבר מאמץ" (stress fracture), או "שבר עייפות" (“fatigue fracture”), הוא סוג פציעה. בסלנג הצבאי קיבל את הכינוי "שבר הליכה", משום שהוא נפוץ בקרב טירונים של יחידות חי"ר, ונגרם לרוב ברגליים עקב המסעות המפרכים שהם עוברים.
שבר מאמץ נגרם משחיקת העצם כתוצאה מעומסים רציפים המופעלים עליה בתחום יכולתה. זאת להבדיל משבר רגיל שנגרם מהפעלת כוח חד פעמי שגדול ממה שהעצם מסוגלת לשאת.
שברי מאמץ מופיעים כאשר השרירים עייפים ואינם יכולים לספוג מאמץ נוסף, ואז מעבירים השרירים את העומס לעצם הקרובה שעליה הם נאחזים. העצם לא מצליחה להסתגל לעומס המוטל עליה ונגרמים בה שברים זעירים.
בדרך כלל השבר הוא תולדת מאמץ יתר שנוצר בחיבור שבין הגידים לעצם, בגלל העמסת העצם בציר האורך שלה. השבר הוא שבר אורך, שמוריד שכבה קטנה , שבב , של עצם.
העמסת יתר היא דבר יחסי. העומס שמסוגלות לספוג עצמות של אדם אחד שונה מהעומס שמסוגלות לספוג עצמות של אדם אחר.
אצל אנשים בריאים, שאין להם בריחת סידן, מחלות מטבוליות (של חילוף חומרים) אחרות, או דפורמציות של כף הרגל - נגרם שבר המאמץ כתוצאה מהפעלה מהירה מידי של עומסים גבוהים על העצם. כך שיעור שחיקת העצם גבוה מקצב השיקום והחיזוק שלה על ידי הגוף. שבר המאמץ לא נגרם מעומס סטטי שפועל על הגוף, אלא מהפעלת עומסים בתנועה על משטחים קשים. בלי תנועה, העצם יכולה לשאת עומסים גבוהים מאד, גם של מאות ק"ג. אלמנט התנועה הוא שמחליש את העצם. העצם מתעייפת, נחלשת ונסדקת.
שבר מאמץ הינו תוצר של:
1. העלאת העומס והתדירות של הפעילות הגופנית מהר מדי וחזק מדי.
2. מאמץ חוזר וממושך של השרירים המחוברים לעצם, שגורם לכיפוף העצם ולשבירת קליפת העצם.
3. יצירת לחץ במינון גבוה על העצם, גם אם עצמתו חלשה – למשל, ריבוי ניתורים.
4. עייפות יתר של האדם ושל האיבר - התעייפות השרירים ואובדן כושר בלימת הזעזועים שלהם, ועקב כך מעבר של כל הלחצים לכיוון העצם.
5. משטח קשיח כמו אספלט, בטון, שטח סלעי ואדמה קשה.
6. משטח לא חלק – למשל, שטח סלעי – שם המאמץ לייצוב הרגל הוא גדול.
7. שינוי פני השטח שעליו מתבצעת הפעילות הגופנית (מעבר מריצה על משטחים רכים כדרכי עפר, לריצה על משטחים קשים ככביש).
8. נעלים לא מתאימות לסוג הפעילות הגופנית, נעליים לא גמישות מספיק, נעליים בלי בלימת זעזועים או בעלי בלימת זעזועים שאינה מספקת.
9. ביצוע מאמצים ללא מדרסים איכותיים המותאמים למאמץ.
10. בעיות הורמונליות, במיוחד אצל נשים. למשל, וסת לא סדירה, הפרעות אכילה, אוסטאופורוזיס.
11. מתח נפשי.
12. היתכנות לחולשה מובנית.

הסכנה הגדולה בשברי מאמץ שהשברים הזעירים בעצמות עלולים להתפתח לשבר פיזי , לכן עדיף
לבצע בירור אצל אורטופד. גם יכול להיות מצב שיש לך דלקת קטנה בכתף שמצריך טיפול. בכל מקרה
שלושה חודשים זה כבר מספיק זמן בשביל לפנות לרופא מקצועי
קראתי את זה כבר בויקיפדיה..תודה בכל מקרה.
פניתי כבר לרופא לפני חודש וחצי והוא טוען שזה כלום כי אני יכול להוזיז את היד עם התנגדות ללא כאב.
הוא אמר לי לחזור להתאמן אבל זה מציק לי כזה ביד,לא כואב,משהו מציק,אני לא רוצה סתם לחזור ולהפצע בגלל רשלנות של רופא..
ציטוט:
פורסם במקור על ידי haim15 צפה בהודעה
חחח אחי עם היית יודע כמה פעמים היו לי שברי מאמץ ברגליים היית צוחק אולי 15 פעם אם לא יותר זה תמיד קורה לי בעקב של הרגל וזה תמיד כשאני משחק כדורגל היום כבר אין לי את זה אבל בעבר הייתי סובל מזה המון וזה פשוט בלתי נפסל בא והולך עכשיו אני כבר נראלי בריא מזה חח כבר חודשיים בלי זה לעת עתה נקווה שזה לא יחזור
לא יודע,אני פשוט לא יודע מה זה.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי scylla צפה בהודעה
לא יודע אם קיים שבר מאמץ במרפק, הכי שכיח זה בשוקיים או בכפות רגליים. ככה או ככה שבר מאמץ תלוי ברמה זה לא ביג דיל ורק מנוחה עוזרת.
סעמק אבל אני במנוחה כבר 3 וחיצ חודש אני מורעל כבר מבפנים מת להוציא את כל העצבים על הבנץ'!
זה מחרפן אותי כבר!
ישן 13-10-09, 18:08   #6
haim15
סמל מין

כללי:: HERO
עוסק ב:: אוכל ויושן

חח אחי 3 וחצי חודשים זה המון זמן, זה היה אמור לעבור לך
תבדוק אצל אורטופד או רופא מומחה כי בכל זאת לדעתי זה היה אמור לעבור
ישן 13-10-09, 19:09   #7
Tapit
חבר פעיל

עוסק ב:: HIP DRIVE HIP DRIVE

אז תלך לעוד רופא.
אף אחד פה לא קוסם, אם רופאים אומרים לך להתאמן אז תתאמן וזהו.

שכול המישפחה שלך תמות אמןןןןןן תקבל שווווץ יהומו
ציטוט:
פורסם במקור על ידי Mr_Nos צפה בהודעה
חחחחחחחחחחח וואי איזה הזוי זה..
אני במכון עובד פתאום בא אליי איזה זקן אחד אומר לי אתה מתלהב עכשיו וזה אבל שתגדל יהיה לך בולבול קטן (אני בן 17) חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח...
יש איזשהו אמת בדבריו או שזה סתם מיתוס של תימנים?
Tapit מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 13-10-09, 19:22   #8
DanielML
Banned

כללי:: דניאל
עוסק ב:: Can Squat 2 Plates
חדר כושר: גו-אקטיב

ציטוט:
פורסם במקור על ידי scylla צפה בהודעה
קיים.
אני מכיר אפילו מישהו שהיה לו בכתף שבר מאמץ oם
DanielML מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 13-10-09, 21:36   #9
avishav1
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי haim15 צפה בהודעה
חח אחי 3 וחצי חודשים זה המון זמן, זה היה אמור לעבור לך
תבדוק אצל אורטופד או רופא מומחה כי בכל זאת לדעתי זה היה אמור לעבור
אנני יודע..אני חושב שאני יזמין מחר עוד תור,אני יגיד לו.
ציטוט:
פורסם במקור על ידי tapit צפה בהודעה
אז תלך לעוד רופא.
אף אחד פה לא קוסם, אם רופאים אומרים לך להתאמן אז תתאמן וזהו.
אבל אני כמעט בטוח שהוא לא אבחן טוב את הבעיה.
אני לא יכול להתאמן שמציק לי במרפק משהו מעצבן שכזה.
תגובה