ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 17-11-05, 21:43   #41
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

עוסק ב:: Making the world a better place

עומרי,
תקרא עוד פעם את כל מה שכתבתי ואת המחקרים, כל התשובות שם.
הגוף לא סופג או מפרק כלום במכה!, לא פחמימות, לא שומנים ולא חלבונים..., לאחר Gastric Emptying ושהייה של המזון בקיבה, הוא יפורק באיטיות יותר וזרימת חומצות האמינו לדם תהיה לכמה שעות טובות.

200 גרם ביום?..., אני לא המלצתי על כלום..., שכל אחד יעשה מה שנראה לו לנכון, אם זה 3, 4 או 7 ארוחות ביום.
אך אם אתה מחליט ללכת על 3 ארוחות זה בהחלט אפשרי (במיוחד בעזרת מי הגבינה).
תזכור שכשאתה אוכל בפחות ארוחות אתה תהיה מסוגל להתמודד (מבחינת רעב) עם יותר מזון.
זה לא כזה בעיה, במיוחד עם בשר.

עריכה;
סתם דוגמא "גרועה" מהבודיבילדרים שלנו - רוני קולמן אוכל 4 ארוחות ביום, כאשר כל ארוחה מכילה 80 גרם חלבון.

גל.

gal.T מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 18-11-05, 00:59   #42
spacex
חבר פעיל

הסמל האישי שלspacex

גל יש מצב שאתה נותן לי כמה מאמרים לגבי ספיגת חלבון?
מכל הנושאים שעלו פה ז"א כמו:
על התהליך שקורה כאשר הגוף מקבל מנת חלבון גבוה ואז הוא צורך אותה יותר לאט,ובמיוחד לגבי זה שיתר חלבון לא הופך לשומן
תודה
ישן 18-11-05, 01:40   #43
OMRI-TURBO
מנהל ראשי

הוא לא הופך לשומן בצורה ישירה, זה עדיין לא אומר שכמויות שהגוף שלך לא צריך לא יהפכו בגלגול כלשהו לשומן, החלבון ישמש את מאגרי אנרגיה של הגוף כסוכר ואם שם לא יהיה צורך גם ,אז הוא יוכל לאגור אותו כשומן.
ישן 18-11-05, 02:14   #44
OMRI-TURBO
מנהל ראשי

כמות החלבון שתסונטז תלויה בכמות הטסטוסטרון בגוף זה 1+1
מכאן נובע שנשים צריכות לאכול פחות חלבונים מגברים,ושגברים על סטוראידים צריכים לאכול יותר חלבון מאשר טבעיים.
תקרא קצת מאמרים על טסטוסטרון כדי להבין את כל תהליך האנבוליות בגוף.
ישן 18-11-05, 10:23   #45
spacex
חבר פעיל

הסמל האישי שלspacex

עומרי ,אשמח לקצת קישורים למאמרים בנושא הספיגה
תודה
ישן 18-11-05, 12:06   #46
EZchip
חבר מתחיל

אהלן גל

כמו שציינת אכן ההשפעות המשמעותיות של ריבוי ארוחות יבואו מהצד של אינסולין, גלוקוז, ורמות LDL נמוכות יותר.
מצרף גרף מאחד מהמחקרים האחרונים של 2004

הבעיה היא שנתונים אלו יביאו באחוז הסתברות רב מאוד גם להשפעות נוספות של כל פעילויות האנרגיה בגוף. כל ה"גישה" "שלך" של מיעוט ארוחות לא בר סימוכין אמיתי(עדיין) , כי המחקר הראשון שהבאת הוא מלפני 15 שנה , ועולם התזונה ידע כמה שינויים מאז..
אני אישית יש לי מחקרים [1] שלא יתמכו בדעה הזאת אז לא היתי מכנה את זה כמו שאמרת "פריצת דרך".
נכון להיום כל תהליכי ההשמנה/הרזייה (מבחינת הורמונים)בגוף אינם ברורים מספיק ככה שעדיין קשה לקבוע מסקנה כלשהי. מחקרים מ2002 דווקא יתמכו נגד מיעוט ארוחות [2] .
רב המחקרים של ריבוי אוחות בהתייחס למשינויים במשקל גוף אינם חדשים ואפילו ישנים.

EZchip

[1]

2003 Sep;133(9):2748-55
The human body may buffer small differences in meal size and timing during a 24-h wake period provided energy balance is maintained.

Department of Medical Sciences, Nutrition, Uppsala University Hospital, SE-751 85 Uppsala, Sweden. Ulf.Holmback@medsci.uu.se

Because approximately 20% of the work force in the industrialized world have irregular working hours, it is pertinent to study the consequences of eating at irregular, especially nighttime hours. We studied the postprandial responses during nocturnal fasting vs. eating throughout a 24-h wake period. Seven healthy males were studied twice in a crossover design. After a 6-d diet adjustment period [high fat diet, 45 energy percent (en%) fat, 40 en% carbohydrates)] with sleep from 2300 to 0700 h, the men were kept awake for 24 h at the metabolic ward and given either 6 isoenergetic meals, i.e., every 4 h (N-eat) or 4 isoenergetic meals from 0800 to 2000 h followed by a nocturnal fast (N-fast), with the same 24-h energy intake. Energy expenditure, substrate utilization, activity, heat release, body temperature and blood variables were measured over 24 h. Energy expenditure and blood glucose, triacylglycerol, insulin and glucagon concentrations were lower and nonesterified fatty acids concentrations were higher during the nocturnal fast than during nocturnal eating (P < 0.05); however, no 24-h differences between the protocols were apparent. Nocturnal fasting slightly altered the secretory patterns of the thyroid hormones and cortisol (P < 0.05). We found no clear indication that it would be more favorable to ingest few larger daytime meals than smaller meals throughout the 24-h period. The body seems to be able to buffer small differences in meal size and timing provided energy balance is maintained.

[2]
2002 Nov;26(11):1476-83
Eating frequency and body fatness in middle-aged men.

INSERM U558, Departement d'Epidemiologie, Faculte de Medecine, Toulouse, France.

OBJECTIVE: The relationship between eating frequency and body fatness was tested in a population sample. DESIGN: A cross-sectional survey on cardiovascular risk factors and a nutritional survey were carried out from June 1996 to April 1997. SUBJECTS: Population sample of 330 free-living middle-aged men (45-64 y). MEASUREMENTS: Body mass index (BMI), waist-to-hip ratio (WHR) and nutritional survey (3-day record). RESULTS: In the whole sample, BMI and WHR decreased significantly (P<0.05) along with the increase of the number of eating occasions. When low energy records were excluded, the trend for BMI and WHR according to eating categories remained significant. For WHR, averages were 0.98, 0.95, 0.94 and 0.93 for 1-2, 3, 4 or 5 or more feedings a day, respectively. For BMI, mean values were 28.1, 26.2, 26.2 and 24.5 kg/m(2), respectively. After adjustment for confounders (total energy intake or macronutrients, age, educational level, smoking habits, physical activity and restrained diet), the linear trend for BMI and WHR throughout feeding categories was significant when the whole sample was considered. This relationship remained similar when low energy records or when dieters were excluded. CONCLUSION: These results suggest that for an isoenergetic intake the increase of eating frequency is associated with lower body fatness.
EZchip מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 18-11-05, 12:47   #47
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

שלום לך;
תרשום את שמך שאוכל לפנות אליך.

יפה.., אהבתי את הגרף, לא נתקלתי בו קודם לכן.
אני נמנע מלצאת בקביעות או אמירות כמו "אין הבדל בין השניים", כי כמובן שיש ולא ניתן לומר בוודאות שאכילה של 3 ארוחות תהיה זהה לחלוטין ל6 ארוחות קטנות, על מאזן אנרגתי זהה.
למעשה מה שמעניין אותנו זה ההבדל בין השניים כאשר נכניס אימונים למשוואה, על תפריט היפרקלורי ונמדוד את המאזן החנקתי, או אפילו יותר טוב את סינטזת החלבונים.
מחקר אחד שניתקלתי בו פעם, בוצע ברוסיה, על עכברים ובדק את השפעת תדירות הארוחות על המאזן החנקתי. הבעיה היא שהוא גם כן, די ישן ושהמטבוליזם של העכברים מהיר יותר משלנו.
ישנו עוד מחקר שנעשה על בוקסרים בדיאטה היפרקלורית. המחקר בדק את המאזן החנקתי שלהם, כאשר הוא משווה 2 ארוחות אל מול 6 ארוחות נוזליות, שזה יוצא בעייתי למדי לעומת 3 ארוחות מוצקות.
ד.א, לפי התוצאות המאזן החנקתי ירד ב2 הארוחות הנוזליות.

ציטוט:
אני אישית יש לי מחקרים [1] שלא יתמכו בדעה הזאת אז לא היתי מכנה את זה כמו שאמרת "פריצת דרך".
נכון להיום כל תהליכי ההשמנה/הרזייה (מבחינת הורמונים)בגוף אינם ברורים מספיק ככה שעדיין קשה לקבוע מסקנה כלשהי. מחקרים מ2002 דווקא יתמכו נגד מיעוט ארוחות [2] .
רב המחקרים של ריבוי אוחות בהתייחס למשינויים במשקל גוף אינם חדשים ואפילו ישנים.
מחקר 1 טוען - "We found no clear indication that it would be more favorable to ingest few larger daytime meals than smaller meals throughout the 24-h period. The body seems to be able to buffer small differences in meal size and timing provided energy balance is maintained." כתוב בפירוש שלא נראה הבדל בין השניים...

מחקר 2 טוען - "These results suggest that for an isoenergetic intake the increase of eating frequency is associated with lower body fatness." ז"א שהגברת תדירות הארוחות מעורבת עם צבירת שומן באיזור המתניים ומטה.

אכתוב על כך עוד יותר מאוחר.

גל.

ישן 18-11-05, 13:45   #48
OMRI-TURBO
מנהל ראשי

SPACEX כדי להבין את התהליך תבצע חיפוש באינטרנט על AR (androgen receptors
לא תמצא חומר בעברית רק באנגלית קשה ומדעית אני אנסה לתרגם איזה משהו.

גל אם אפשר לציין גם שהמחקר לא בוצע על מפתחי גוף וכמובן לא על מתאמנים אנאירוביים או ספורטאים בכלל הוא בוצע על אנשים רגילים לגמרי, אם אני לא טועה .
ישן 18-11-05, 16:38   #49
spacex
חבר פעיל

הסמל האישי שלspacex

תודה רבה לכם חבר'ה הבהרתם לי המון כאן

נ.ב עומרי,באמת יהיה לי קשה עם אנגלית מדעית :| אז אשמח לקבל איזה תרגום חופשי כזה

אייל
ישן 18-11-05, 21:47   #50
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

עוד כמה דברים;

זה נכון שאלה מחקרים ישנים, לכן לא ניתן לומר שזה מידע חדש ומהפכני... אני כמעט בטוח שההבדל בין 3 ארוחות ל6 ארוחות, כאשר המאזן הקלורי זהה בין השניים הוא זניח וכי ניתן לגדול משניהם באותה המידה.
אבל... כמובן שעדיין ישנו יתרון מסויים לפריסה של ארוחות קטנות לאורך היום, צריך לזכור את נושא האינסולין, הגלוקוז וכמובן את רמות השומנים בדם עקב אותן ארוחות גדולות (חלוקה לשלוש ארוחות).
בטווח הארוך, אילו הם דברים שצריך לקחת בחשבון (למרות שאני לא חושב שההפעה היא לטווך הארוך). למעשה תנגודת לאינסולין ורגישות לאינסולין במקומות הנכונים אכן יכולים לקבוע את נטייתן של הקלוריות "העודפות" - אדיפוס\שרירים.
תמיד היה לי ספק בכל המאמרים שמלמדים אותנו לגדול בדרך "סטריקתית" ומוקצנת (כמובן, בודיבלדרים...), ישנם אנשים שגודלים יפה מאוד ללא הקפדה על כל "הכללים" שחוזרים על עצמם במאמרי "באלקינג" למיניהם וללא תפריט יומי זהה.
בשבילי המידע הוא די מהפכני מפני שהוא נתן ביסוס לספקותי.

ישנם הרבה מחקרים -ישנים- שעד היום אנו פועלים על פי מסקנותם ומתייחסים אליהם כאל עובדות. אם היה מחקר חדש שמוכיח אחרת, אז כמובן שהיה אפשר לשלול אותם... אך אם לא, ומהסיבה שלא מצאו עדויות אחרות או תוצאות שונות אין סיבה לשלילתם.
חקירת נושא תדירות הארוחות והשפעתן על תהליכי הירידה במשקל, מטבוליזם, שמירה על משקל וכו' החלו עוד לפני 20 שנה ונמשכים עד היום. מחקר אחרון שפרסמתי מ2003, הראה כי ישנה השפעה חיובית על הרגישות לאינסולין וכו' עם עליית תדירות הארוחות, אבל... לא נראו שינויים אחרים בין שתי התבניות.
אם מעניין אותך, הנה כמות מכובדת של מחקרים להעביר אתה את הזמן... רק 129.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.f...splay&DB=pubmed

ציטוט:
כל ה"גישה" "שלך" של מיעוט ארוחות לא בר סימוכין אמיתי(עדיין) , כי המחקר הראשון שהבאת הוא מלפני 15 שנה , ועולם התזונה ידע כמה שינויים מאז..
שינויים רואים במחקרים, זה נכון שעולם התזונה התפתח הרבה בשנים האחרונות, אך לא בממצאים הסותרים את המחקרים הנ"ל.

עוד דבר, אין כאן שום "גישה"... אני רק הבאתי את המידע לצומת ליבם של גולשי הפורום וציינתי כיצד הוא יכול לתרום לאלה שמתקשים לאכול כל 3 שעות, שמפחדים מקטבוליזם וכו'...

- נתתי את הדוגמא הזאת פעם... תחשוב על האסירים בבתי הכלא השונים, חלקם ענקיים ואני לא רואה איזושהיא פריצה בכלא המאפשרת להם לאכול כל 3 שעות. הם אוכלים לפי סדר היום של הכלא וגדלים.

גל.

ישן 18-11-05, 22:01   #51
spacex
חבר פעיל

הסמל האישי שלspacex

בטח זה ההבדל מהשנים הקודמות שהיו מבריחים כל מיני דברים למיניהם לכלא כמו סיגריות וסמים,היום חבר'ה זה הכול הולך על "משחות שיניים" תוצרת אופטימום
ישן 19-11-05, 02:11   #52
OMRI-TURBO
מנהל ראשי

גל מתי ראית אסירים פעם אחרונה?
פה בארץ זה לא המצב
אולי ראית אוז יותר מדי...
ישן 19-11-05, 03:16   #53
EZchip
חבר מתחיל

אהלן גל

לגבי האימרה שלך לגבי אסירים ...
בטח לקחת את זה ממר לייל מקדומלדס המהולל , זה שייך לו האימרה "החכמה" הזאת.
היתי מציע לך לקחת דברים שלו בערבון מוגבל מאד ,הוא תזונאי טוב לפורומים,אבל בעולם האמיתי בכנסים בארה"ב לא מכירים אותו כלל..

לגבי התזונה וריבוי ארוחות
שוב נכון להיום , אין שום סיבה לא ללכת על ה6 ארוחות ,מספיק רק מהסביות שהוצגו בגרף.
רב המחקרים מהשנים האחרונות רואות באור חיובי ריבוי ארוחות, גם אם נושא לא תמיד נבדק ממש ישירות.
אני לא רואה שום עדיפות של 3 ארוחוות על 6.

EZchip
EZchip מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 19-11-05, 03:26   #54
OMRI-TURBO
מנהל ראשי

EZ סוף סוף אני מסכים איתך על משהו..
לא רק שאין עדיפות ל-3 ארוחות גם שכחתם את כל הקטע של סינטזת החלבונים! מפתח גוף שאוכל 250 גרם חלבון ליום לא יכול להכניס הכל ב-3 ארוחות ,להגיד כמה מזה ינוצל או לא אני לא יכול להגיד אבל חלוקת הכמות הזאת ל-6-8 ארוחות תהיה הרבה יותר יעילה! בזה אני בטוח שכולם יסכימו.
עוד דבר קטן יותר קל לאכול 6-8 ארוחות של סה"כ 4500 קלוריות מאשר לעשות את זה ב-3 ארוחות .
ישן 19-11-05, 11:22   #55
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

ציטוט:
אהלן גל

לגבי האימרה שלך לגבי אסירים ...
בטח לקחת את זה ממר לייל מקדומלדס המהולל , זה שייך לו האימרה "החכמה" הזאת.
היתי מציע לך לקחת דברים שלו בערבון מוגבל מאד ,הוא תזונאי טוב לפורומים,אבל בעולם האמיתי בכנסים בארה"ב לא מכירים אותו כלל..
יפה.. אני רואה שאתה משוטט במקומות הנכונים .
יש מישהוא או משהוא שלא צריך לקחת כערבון מוגבל?... הדבר היחיד שאני סומך עליו זה המוח שלי וההגיון הבריא שעושה את הסלקציה במידע.
תראה לי חוקר, או תזונאי שניתן להיות ערבים לדבריהם?.

ציטוט:
לגבי התזונה וריבוי ארוחות
שוב נכון להיום , אין שום סיבה לא ללכת על ה6 ארוחות ,מספיק רק מהסביות שהוצגו בגרף.
רב המחקרים מהשנים האחרונות רואות באור חיובי ריבוי ארוחות, גם אם נושא לא תמיד נבדק ממש ישירות.
אני לא רואה שום עדיפות של 3 ארוחוות על 6.
כמובן, אני מסכים אתך (יותר נכון הסכמתי כבר) "כמובן שעדיין ישנו יתרון מסויים לפריסה של ארוחות קטנות לאורך היום, צריך לזכור את נושא האינסולין, הגלוקוז וכמובן את רמות השומנים בדם עקב אותן ארוחות גדולות (חלוקה לשלוש ארוחות). בטווח הארוך, אילו הם דברים שצריך לקחת בחשבון."
על כך אין וויכוח.

השאלה המתקבלת היא... האם המאזן החנקתי בגוף, או יותר מדוייק סינטזת החלבונים בשרירים בדיאטה היפרקלורית תשאר זהה, כאשר משווים בין תבנית של 3 ארוחות גדולות ל6 קטנות?.
אפילו כאשר הגרף עומד במקומו ואותם יתרונות מבחינת הרכב הגוף בעת ריבוי ארוחות ידועים לנו... ישנה חשיבות רבה לעניין לאלו שמתקשים להקפיד, או לשלב משטר ארוחות נוקשה לאורך חייהם. לכן, אולי יהיה קל יותר לאותם אנשים לאכול 4 ארוחות עם שייק חלבון, ללא חששות מפגיעה בקצב הגדילה.

ציטוט:
לא רק שאין עדיפות ל-3 ארוחות גם שכחתם את כל הקטע של סינטזת החלבונים! מפתח גוף שאוכל 250 גרם חלבון ליום לא יכול להכניס הכל ב-3 ארוחות ,להגיד כמה מזה ינוצל או לא אני לא יכול להגיד אבל חלוקת הכמות הזאת ל-6-8 ארוחות תהיה הרבה יותר יעילה! בזה אני בטוח שכולם יסכימו.
עוד דבר קטן יותר קל לאכול 6-8 ארוחות של סה"כ 4500 קלוריות מאשר לעשות את זה ב-3 ארוחות .
עוד פעם, אני לא מתווכח על עליונותם של ריבוי ארוחות על פני כמה ארוחות גדולות. אך אם אני תלמיד באונ' שעובד בברים, מחזיק חברה ומנסה להתמיד בתזונה ואימונים אולי אקח לי את ה4500 קלוריות הללו ואפרוס לי אותם ל4 ארוחות + שייק חלבון באימון על מינת להקל על חיי.

גל.

ישן 19-11-05, 15:49   #56
nitim
חבר פעיל

אז אתה בעצם אוכל 4 ארוחות ביום?, ועדיין עולה נקי יחסית?
nitim מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 19-11-05, 21:04   #57
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

ניצן זו הייתה דוגמא...

ישן 21-11-05, 19:24   #58
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

משהוא מוזר לי...

Performer;
ציטוט:
בכל מקרה, אני מכיר כזה תהליך שנקרא "דה אמינציה", בו החומצה האמינית מפרקת את הקשר החנקני שלה (3NH), כלומר נפתרת מהקטע האמיני ויוצרת שלד פחמימני שיכול להפוך לחומצת שומן.
תגיד ערכת במקרה את ההודעה שלך, משהוא כאן נראה לי מוזר...

התשובות שלי יצאו מהקשר, זה נראה כאילו תיקנת את השאלה שלך בתשובה שלי... יא מצחיק.

ישן 21-11-05, 22:25   #59
- Idan -
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

הסמל האישי של- Idan -

שלח הודעה דרך Yahoo אל - Idan -

לא הבנתי מה מוזר לך בהודעות...

אני לא ערכתי שום הודעה מלבד אלה שרשמתי "עריכה".

בהתחלה לא ממש התיחסת לתהליך שתיארתי לך, דה-אמינציה , אז הערתי לך על זה ואתה פשוט חזרת על אותו משפט שלי עם הדגשה על המילים "שלד פחמימני" מה שהבהיר לי שהיתה לי בעיה קטנה בהבנת הנקרא, זה הכל.
ישן 26-11-05, 01:52   #60
Avi
חבר פעיל

יש לי שאלה
אני בצבא ולכן קשה לי להקפיד על ריבוי ארוחות. אני יכול לאכול נגיד 4 ארוחות ביום. זה יספיק לי או שאני חייב אכשהו להגדיל את מספר הארוחות שלי?
Avi מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא