ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 08-09-07, 14:21   #81
הזברה
IsraelBody VIP - חבר יהלום

ואן דם, אבל מה שכתוב בלינקים שהבאת אומר בדיוק את ההפך ...

ביטון, הנה מצאתי מחקר פתוח וחינמי ,מתוך רבים אחרים שהם למכירה:
http://www.obesityresearch.org/cgi/c.../full/14/2/215
זה לא המחקר האידאלי, אבל הוא חינמי ומלא.
ציטוט:
This corresponded to an increased percentage in fat mass of 0.44 ± 0.20% (p < 0.05). No change was observed in the 3to4MF group. In S2, the difference between groups failed to reach significance.
כלומר ,אין שינוי גדול ועם משמעות מבחינה סטטיסטית ...

והנה קטע על נושא קצת אחר (קטע שמעביר ביקורת על דיאטת הצום המחזורי ,הIF שנכנסת עכשיו חזק בעולם והבאתי לך ,בהודעה הקודמת ,קישור לבלוג של אחד התזונאים שמובילים אותה):
http://alanaragon.com/an-objective-l...t-fasting.html

ציטוט:
Effects on Health & Thermogenesis

Research indicates that a haphazard meal frequency, not necessarily a lower frequency, negatively impacts thermogenesis, blood lipids, and insulin sensitivity [1,2]. Contrary to popular belief, a high frequency has no thermodynamic advantage over a low frequency under calorie-controlled conditions (as opposed to ad libitium or free-living conditions) using 24-hr indirect calorimetry [3,4]. So much for the magic of stoking the metabolic furnace with an extreme grazing pattern. It bears mentioning that lower 24-hour insulin levels as well as lower fasting and total LDL-cholesterol levels have been observed with higher meal frequencies [5,6]. However, in discovering this, studies have used unrealistic protocols for the higher
frequency treatments, comparing 3 meals to 9 or 17 meals per day.
על הכותב :
http://alanaragon.com/Home.html
ישן 08-09-07, 14:22   #82
shikoLM

הסמל האישי שלshikoLM

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ואן דאם
אני עדיין לא מבין על מה פה כל אחד מתווכח ...
תדירות הארוחות משפיעה על חילוף החומרים נקודה.. זה לא מעניין אותי כמה זה משפיע... אבל זה משפיע נקודה ...
אכילת 3 ארוחות גדולות וכבדות ביום מאטה את קצב שריפת הקלוריות חד וחלק ... ארוחה כבדה יוצרת עומס על מערכת העיכול ומביאה לעיכול חלקי ולא יעיל של המזון ... (נפח המאגר של הפחמימות והחלבונים מוגבל ועודף המזון יהפוך לשומן במאגר תאי השומן ולא ישמש מקור לשריפת אנרגיה בהפסקה שבין הארוחות) המסקנה = יש לשאוף ל-5-8 ארוחות קטנות ומפוזרות לאורך כל היום ..
ובקשר לבחור שהגיב על מה שהבאתי של יעל דרור...
הבאתי לו את זה כי הוא אמר שזה לא חשוב זמנים של אוכל וכמויות של אוכל... הוא אמר שהכל בסופו של דבר משנה בכמה קלוריות בן אדם יכניס.. וזה שטות ... ואתם חכמים גדולים כל אחד משחק לי אותה פה איזה תזונאי מזלזל לי ביעל דרור.. אתם בכלל יודעים איזה השכלה יש לה ? יש לה תואר שני בתזונה אתה בא ללמד אותה בעזרת "מחקרים" שמתפרסמים באינטרנט ?
כרגיל וכצפוי אין תגובה על המהות.
יעל דרור יכולה להתאדר בכל תואר שרק תרצה ללמוד אבל גם היא חייבת לבסס את מה שהיא טוענת על מחקרים (לתת בכתבה שלה קישור לסימוכין שטוענים ההפך לא בדיוק נחשב), וגם עם תואר שני בתזונה אפשר לפלוט את אחת מפניני החוכמה שלה:"אבקת חלבון לאחר אימון תוביל לגדילה לא פרופרוציונאלית של השרירים".
בינתיים הוצגו בפניך מחקרים (אם בכלל טרחת להכנס לקישור) שהפלא ופלא טוענים בדיוק ההפך ממה שכתבת (שוב, להביא קישורים לסימוכין שבכלל לא קראת לא בדיוק נחשב) כמובן שלא טרחת להתייחס אליהם (בטח גם אותם בכלל לא קראת).

shikoLM מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 08-09-07, 14:33   #83
Sugarzaza

שלח הודעה דרך ICQ אל Sugarzaza שלח הודעה דרך MSN אל Sugarzaza

ציטוט:
פורסם במקור על ידי shikoLM
כרגיל וכצפוי אין תגובה על המהות.
יעל דרור יכולה להתאדר בכל תואר שרק תרצה ללמוד אבל גם היא חייבת לבסס את מה שהיא טוענת על מחקרים (לתת בכתבה שלה קישור לסימוכין שטוענים ההפך לא בדיוק נחשב), וגם עם תואר שני בתזונה אפשר לפלוט את אחת מפניני החוכמה שלה:"אבקת חלבון לאחר אימון תוביל לגדילה לא פרופרוציונאלית של השרירים".
בינתיים הוצגו בפניך מחקרים (אם בכלל טרחת להכנס לקישור) שהפלא ופלא טוענים בדיוק ההפך ממה שכתבת (שוב, להביא קישורים לסימוכין שבכלל לא קראת לא בדיוק נחשב) כמובן שלא טרחת להתייחס אליהם (בטח גם אותם בכלל לא קראת).
קולות השפיות

Patience + Persistence = Progress. (Bill Starr, The Strongest Shall Survive)

Sugarzaza מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 08-09-07, 15:41   #84
bigbit
מפתח גוף מתחרה

כללי:: אור ביטון
עוסק ב:: מתחרה מקצועי
שלח הודעה דרך ICQ אל bigbit

ציטוט:
פורסם במקור על ידי הזברה
אתה מתכוון שהוא מתבסס על רפרנסים שאתרים רציניים מהעולם העלו. היום ,מה לעשות, כל מכון מחקר שמכבד את עצמו מעלה לאנטרנט אבסטרקט על כל מחקר שלו ומציע את המחקר המלא למכירה כמקור רווח. כל מה שצריך לעשות, זה לחפש בגוגל את המשפט הראשון ולמצוא את האבסטרקט. רק כדוגמא לאחד הישנים:
http://grande.nal.usda.gov/ibids/ind...s&therow=81268

חלק מהמחקרים נמצאים בpubmed ,האתר שיש בו הכי הרבה אבסטרקטים למכירה. לmoshe מהפורום ,בגלל שהוא לומד באוניברסיטה , יש גישה למחקרים המלאים והוא בחר להביא את האבסטרקטים, כך שאלה ממש לא דברים שהועלו על ידי ילדים קטנים. בלינק ששיקולים הביא לך , אם תדלג לעמוד השני והלאה ,יש בדיוק את כל הפרטים שצריך ואת המחקרים שתוכל להגיב להם.

אם אתה טוען שיש מחקרים אחרים ,אתה מוזמן להביא, שנוכל לשפוט זאת כמו שצריך. אני בינתיים התרשמתי שהדעה הרווחת במקומות הנחשבים בעולם (ולא ,ישראל לא נחשבת) היא שאין קשר בין חילוף החומרים לתדירות הארוחות. דווקא הנטייה היום היא בכיוון ההפוך ממה שמקובל בארץ. אתה מוזמן למצוא לי מחקר שישנה את דעתי...

אני לא צריך להביא הוכחה כל תזונאי קליני בארץ שלמד..כולל המומחים ביותר כמו יאיר להב שאם כל הכבוד אתה לא יכול להתווכח איתו טוען שיש קשר בין חילוף חומרים לבין מס' הארוחות הצרכות במהלך היום..זה טענה הרבה יותר מוכחת שעשו עליה הרבה יותר מחקרים מאשר הטענה שלך שיש עליה מחקר אחד על 14 שנים..ממש חוכמה גדולה
לך הביתה כבר!
ישן 08-09-07, 15:55   #85
bigbit
מפתח גוף מתחרה

כללי:: אור ביטון
עוסק ב:: מתחרה מקצועי
שלח הודעה דרך ICQ אל bigbit

בקשר למאמר הזה אם תשים לב בדקו השפעת של ההבדל בין 3 ל4 ארוחות..זה ברור שאין כל כך הרבה הבדל..אבל אם היו בודקים הבדל בין 3 ל6 אני בטוח שהיה הבדל ..בכלל גם היו רשום שיש הבדל מבחינת adiposity(שומן) בין ל3 ל4 ארוחות לטובת ה4..
ישן 08-09-07, 16:03   #86
Moshe
Banned

אני אגיב פה פעם אחרונה ודי , אם אתה ביגביט מאמין בתזונאי שלך ומי שמכין אותך לתחרויות אז אולי כדאי שתשלים עם העובדה שמה שאנחנו אומרים זה נכון , ואולי הפעם תשתכנע (לא שזה אכפת לי כן? אבל בשביל הדיון הסוהר).

ציטוט של גיל גרנות לפני כחודשיים בפורום תזונה ותוספים ישראל באדי.:

ציטוט:
אוקי,

היה לי קשה להתעלם מהוויכוח הסוער שנפתח פה בפורום לגבי "הארוחות המרובות".

אנשים, אתם חייבים להבין יש כל כך הרבה תאוריות, יש כל כך הרבה שיטות ויש כל כך הרבה אנשים מרוצים או שלא (הלוואי וכולם היום מרוצים) .

ועד היום, לא מצאתי את השיטה "מספר אחת" שעובדת בשביל כולם. הרעיון של האינדיבידואל הוא רעיון שאסור להתעלם ממנו ולכל אדם יש את העדפות שלו ומה שעובד בשבילו.

מה שיפה בענף שלנו שאין פה שחור ולבן, הכל משתנה ומאוד דינמי, מחקרים חדשים יצוצו בכל
יום ובכך הידע שלנו לחולל שינוי משמעותי בגופנו, גדל.

אני תמיד נוהג לעקוב אחרי מחקרים חדשים ואחרי פוסטים של Gal T ו קרנבו(יותם) ידידיי המלומדים. לומר לכם שאני מיד משתמש באותן השיטות ומיישם אותן ביום שלמחרת? בשום פנים ואופן לא. כל דבר צריך להיבדק לעומק. לראות איך אנשים מקבלים את הרעיון החדש ("רק 3 אחרוחות ביום?") או ("תרד בכל ארוחה?" מימי The Kid) ועוד פרמטרים אחרים שחיוניים לפני תחילת העבודה.

דיברנו על ריבוי ארוחות, על שיטות "קורעות", וכדומה, ברגע שננתח כל מצב לגופו ונראה מהו הרציונאל יהיה יותר קל להסכים שלכל השיטות יש מקום כלשהו במשוואה, אך עדיין אף אחת מהן היא לא המשולמת.

לדוגמא, מפתח גוף וותיק שאוהב לבלוס בלי סוף בתקופת המסה ועבד עד היום בתפריטי מגזין Flex לא יקבל בכזאת קלות את המעבר ל 3 ארוחות גדולות ביום (מניסיון) ואלא יעדיף לנשנש כל שעתיים וחצי שלוש ארוחה קטנה יותר. ככה זה "ישב" לו יותר טוב בבטן, הוא לא יהיה "כבד מידי". ויוכל לגוון ולהפיג את השעמום היומיומי.
בניגוד ל-
איש עסקים עסוק, שאין לו זמן למשחקים, הוא יעדיף לחטוף 2-3 ארוחות גדולות ועוד 1-2 חטיפים בין לבין. אחד כזה יקבל בשמחה את המחקר החדש בלי הרבה וויכוחים.

אני מקווה לסיים בקרוב מאמר חדש שעליו אני עובד שמעלה חלק מהדיון שעלה פה בפוסט.
מקווה שעזרתי,
שיהיה שבוע מעולה!
בקיצור , זה אינדיבידואלי, תעשה מה שנוח לך את שום אספקטים חיוביים על ריבוי ארוחות , בזה סגרתי את הדיון ואני לא אגיב פה יותר כי לדעתי זה ביזבוז אנרגיה (קלוריות ),
יום טוב.
Moshe מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 08-09-07, 16:04   #87
Sugarzaza

ציטוט:
פורסם במקור על ידי bigbit
בקשר למאמר הזה אם תשים לב בדקו השפעת של ההבדל בין 3 ל4 ארוחות..זה ברור שאין כל כך הרבה הבדל..אבל אם היו בודקים הבדל בין 3 ל6 אני בטוח שהיה הבדל ..בכלל גם היו רשום שיש הבדל מבחינת adiposity(שומן) בין ל3 ל4 ארוחות לטובת ה4..
הבאתי לך פה מחקרים שמראים לך שאין הבדל גם בין 3 ל6.

פעם גם חשבו השמש מסתובבת סביב העולם, ואפילו הוציאו להורג את מי שהוכיח אחרת. הדפוסי חשיבה שלך דומים

ישן 08-09-07, 16:07   #88
הזברה

ציטוט:
אני לא צריך להביא הוכחה כל תזונאי קליני בארץ שלמד..כולל המומחים ביותר כמו יאיר להב שאם כל הכבוד אתה לא יכול להתווכח איתו טוען שיש קשר בין חילוף חומרים לבין מס' הארוחות הצרכות במהלך היום..זה טענה הרבה יותר מוכחת שעשו עליה הרבה יותר מחקרים מאשר הטענה שלך שיש עליה מחקר אחד על 14 שנים..ממש חוכמה גדולה
לך הביתה כבר!
אני כבר יושב על הכסא בבית שלי עכשיו, אין לך לאן לסלק אותי . בבקשה, תביא הוכחות, בינתיים כתבת הרבה מילים יפות ולא הבאת כלום. אה ותחסוך לי את הדמגוגיה , גם על מתיחות סטאטיות לפני אימון, אמרו פעם שהן דבר מעולה והיום פתאום חצי מויננגייט יוצא נגדם. דברים משתנים, מיתוסים נשברים, זה שכולם עושים כך, לא מחייב שזה נכון.

בקשר למחקר, בסדר, כתבתי כבר שזה לא המחקר האידאלי, לא היתה שם השגחה צמודה על הצריכה הקלורית, אבל מנגד אפשר לראות שלא היה שינוי עם החברה שהעלו את תדירות הארוחות, כך שלצד שלך אין כאן בכלל קייס. אה וכתוב שם שההבדל לא היה רציני גם בצד השני.
ישן 08-09-07, 16:17   #89
Sugarzaza

ציטוט:
פורסם במקור על ידי הזברה
אני כבר יושב על הכסא בבית שלי עכשיו, אין לך לאן לסלק אותי . בבקשה, תביא הוכחות, בינתיים כתבת הרבה מילים יפות ולא הבאת כלום. אה ותחסוך לי את הדמגוגיה , גם על מתיחות סטאטיות לפני אימון, אמרו פעם שהן דבר מעולה והיום פתאום חצי מויננגייט יוצא נגדם. דברים משתנים, מיתוסים נשברים, זה שכולם עושים כך, לא מחייב שזה נכון.

בקשר למחקר, בסדר, כתבתי כבר שזה לא המחקר האידאלי, לא היתה שם השגחה צמודה על הצריכה הקלורית, אבל מנגד אפשר לראות שלא היה שינוי עם החברה שהעלו את תדירות הארוחות, כך שלצד שלך אין כאן בכלל קייס.
עזוב, הביאו לו כבר פה על מגש של זהב את כל העדויות המחקריות, והרבה מעבר, שצריך בשביל לקלוט שאין שום הבדל פיזיולוגי משמעותי לגוף במצב של מיעוט ארוחות או ריבוי ארוחות. הוא בינתיים מתגונן ע"י טיעונים שרירותיים ולא מבוססים, תוך כדי שהוא שולל עדויות מחקריות ברמה גבוהה שהוא עצמו לא טרח להביא בכלל.

נראה לי שאנחנו טורחים לשווא

ישן 08-09-07, 16:45   #90
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

ציטוט:
לך הביתה כבר!
1. תביא ציטוט שיאיר להב אמר את זה
2. יאיר להב אינו אלוהים, הוא יכול לטעות ולשקר.
3. אתה אומר שעשו עליה הרבה מחקרים, אז תביא אותם.
סינטרקס
סיינטרקס
Bullet מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 08-09-07, 16:47   #91
Kachok
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

הסמל האישי שלKachok

כללי:: עד מתי?
עוסק ב:: טכנאי תקשורת
חדר כושר: קאנטרי באר שבע
שלח הודעה דרך MSN אל Kachok

לא היה כבר דיון כזה לפני כחודשיים?

עד מתי ספטמבר 07?:cry_1:

Kachok מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 08-09-07, 16:56   #92
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Kachok
לא היה כבר דיון כזה לפני כחודשיים?
לא היה דיון שבו השתתף מתחרה
סינטרקס
סיינטרקס
ישן 08-09-07, 16:56   #93
Kachok
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

הסמל האישי שלKachok

כללי:: עד מתי?
עוסק ב:: טכנאי תקשורת
חדר כושר: קאנטרי באר שבע
שלח הודעה דרך MSN אל Kachok

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Bullet
לא היה דיון שבו השתתף מתחרה
נו עוד מעט נחזור לטיעונים של "אני גדול,אז אני צודק"

עד מתי ספטמבר 07?:cry_1:

Kachok מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 08-09-07, 16:57   #94
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Kachok
נו עוד מעט נחזור לטיעונים של "אני גדול,אז אני צודק"
הילדון הזה שחיכה לבנצ' פרס צודק, הוא יכול ללמוד אותי דבר או שתיים על לחיצות חזה!
סינטרקס
סיינטרקס
ישן 08-09-07, 17:02   #95
m0she
מנהל מחלקת התזונה

כללי:: משה גלעדי
עוסק ב:: סטודנט לרפואה

ציטוט:
לך הביתה כבר!
אני מעולם לא שמעתי את יאיר להב אומר את זה. בכל אופן, מאחר ואתה כל כך רוצה אנשי מקצוע, שאלו את זה בשיעור ביוכימיה שבו אני בעצמי נכחתי והמרצה, רופא עם התמחות בגסטרואנתרולוגיה והתמחות על בתזונה, אמר שזה לא משנה את קצב חילוף החומרים אלא רק עוזר לאנשים בדיאטה עם הרעב כי רמות הסוכר נשארות קבועות יותר בדם.

אחת לזמן מה עולה שוב הדיון הזה. מצד אחד, נצבים אנשי 6 הארוחות ללא כל הוכחות רציניות מלבד "אני עושה ככה כבר מלא זמן ואני מרוצה". מנגד, עומדים אנשים עם הוכחות רציניות. אני לא מבין מדוע המיתוס הזה מסרב למות, או מדוע רבים הם אוהבי השקר ומעטים הם אוהבי האמת.

MosheG@israelbody.org
m0she מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 08-09-07, 17:03   #96
PcGunMan
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי m0she
אני מעולם לא שמעתי את יאיר להב אומר את זה. בכל אופן, מאחר ואתה כל כך רוצה אנשי מקצוע, שאלו את זה בשיעור ביוכימיה שבו אני בעצמי נכחתי והמרצה, רופא עם התמחות בגסטרואנתרולוגיה והתמחות על בתזונה, אמר שזה לא משנה את קצב חילוף החומרים אלא רק עוזר לאנשים בדיאטה עם הרעב כי רמות הסוכר נשארות קבועות יותר בדם.

אחת לזמן מה עולה שוב הדיון הזה. מצד אחד, נצבים אנשי 6 הארוחות ללא כל הוכחות רציניות מלבד "אני עושה ככה כבר מלא זמן ואני מרוצה". מנגד, עומדים אנשים עם הוכחות רציניות. אני לא מבין מדוע המיתוס הזה מסרב למות, או מדוע רבים הם אוהבי השקר ומעטים הם אוהבי האמת.
יאיר אמר לי את זה אישית
PcGunMan מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 08-09-07, 17:04   #97
Sugarzaza

ציטוט:
פורסם במקור על ידי PcGunMan
יאיר אמר לי את זה אישית
אם ככה אז זה חייב להיות נכון

ישן 08-09-07, 17:05   #98
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

ציטוט:
פורסם במקור על ידי PcGunMan
יאיר אמר לי את זה אישית
אם ככה אז זה בטוח שקר
סינטרקס
סיינטרקס
ישן 08-09-07, 17:06   #99
m0she
מנהל מחלקת התזונה

כללי:: משה גלעדי
עוסק ב:: סטודנט לרפואה

אז כנראה שיאיר טעה או שלא הובן כהלכה.

bigbit, זה עצוב לראות כמה שאתה לא מבין בתחום המחקרי. אתה לא מבין בסטטיסטיקה, אתה לא יודע איפה מפורסמים מחקרים, אתה אפילו לא מצליח להבין שאלו מחקרים מג'ורנלים מדעיים מכובדים. אתה רק מלהג לגבי זה שאתה לומד ממקורות אמינים ועד כה לא ראינו אף מקור שכזה.

ואן דאם, ההסברים השטחיים שלך לגבי מדוע ריבוי ארוחות עדיף הם שגויים ומראים על חוסר הבנה של תהליכים מטבוליים ותהליכי עיכול.

MosheG@israelbody.org
m0she מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 08-09-07, 17:18   #100
shahaflol
חבר פעיל

מה שבאמת מעצבן פה הוא לא המיתוס ולא הדעה הלא מבוססת שלהם, אלא העובדה שאותו נושא חוזר על עצמו כל כך הרבה פעמים משום שמי שטוען אחרת לא באמת קורא את המחקרים ואת המאמרים המדעיים שמוצגים כאן, אלא עסוק בלהגיד:" זה מה שכולם עושים אז אז נכון", " אני גדול ואני עושה את זה וזה עובד עליי" או "הוא גדול והוא אומר את זה אז הוא בטוח צודק". אין באמת התיחסות לתוכן הדברים שנאמרים.
shahaflol מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה