ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 15-07-07, 21:02   #1
Talon
חבר פעיל

ברירת מחדל **התמקדות בשומן כמקור אנרגיה עיקרי**

אני לוקח שורף שומן (ויטה לייף) וכידוע הוא מכיל כמות גבוהה של קפאין (כשלוקחים 2-3 טבליות) ועוד חומרים למיניהם שמתמקדים בשומן כמקור אנרגיה די עיקרי....ועוד אני משתמש בטיפים שונים כדי למקד את שריפת השומן ע"י תזונה למשל ופעילות גופניות אך לצערי קראתי כמה מהדברים של החכמים פה כמו משה גל טי ועוד שהבהירו שמה שמשנה זה הגרעון הקלורי ובסופו של דבר הגוף עושה סיכומון יומי לפי ההומואסטאזיס בגוף ועפ"י דעה זאת אני לא מבין בעצם למה אני מכוון את הגוף שלי לשרוף יותר שומן אם בסופו של דבר הכמות שומן שנשרפה ליום תהיה שווה??
בבקשה...משה ..גל טי....וכל המבינים....אבקש תשובה מפורטת לכך...
ואני חייב לציין שאני כן מרגיש שהשורף מסייע לי בהורדה....

ועוד שאלה לגבי כמות הפחמימות...
אתם טוענים שלאינדקס הגליקמי אין נשפעה על הרכב הגוף....אז השאלה שלי היא פשוטה....אני יכול כל היום לאכול מזונות שהערך הגליקמי שלהם גבוה (וכמובן לצרוך במשך היום ירקות ופירות שיקנו לי סיבים תזונתיים) אך לא לעבור את כמות הפחמימות היומית של הגרעון הקלורי? כי זה קצת לא מתסדר לי...כשלמדתי ביולוגיה בכיתה י' חחח אז הבנתי שהעודפים של הסוכר באותו הרגע בדם חוץ מלהבנות במאגרי הגליקוגן גם נאגרים בשומן.....כשאני נשאר עם Gi נמוך כל היום האינסולין לא מופרש יתר על מידה וכך מתבצעת שריפת שומן גדולה יותר במשך היום (כי כשהאונסולין מופרש נעצר ניוד השומן) והעודפים "המעטים" בדם יאגרו לי ללא ספק בגליקוגן ללא חשש מלהאגר בשומן.....
האם זה כך? או איך זה באמת??

אני יודע שזה ארוך אבל זה כלכך חשוב לי להבין את זה...תודה לעוזרים!!! אני חושב שזה נוגע לכל המחטבים למיניהם....
Talon מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 15-07-07, 22:06   #2
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Talon
אני לוקח שורף שומן (ויטה לייף) וכידוע הוא מכיל כמות גבוהה של קפאין (כשלוקחים 2-3 טבליות) ועוד חומרים למיניהם שמתמקדים בשומן כמקור אנרגיה די עיקרי....ועוד אני משתמש בטיפים שונים כדי למקד את שריפת השומן ע"י תזונה למשל ופעילות גופניות אך לצערי קראתי כמה מהדברים של החכמים פה כמו משה גל טי ועוד שהבהירו שמה שמשנה זה הגרעון הקלורי ובסופו של דבר הגוף עושה סיכומון יומי לפי ההומואסטאזיס בגוף ועפ"י דעה זאת אני לא מבין בעצם למה אני מכוון את הגוף שלי לשרוף יותר שומן אם בסופו של דבר הכמות שומן שנשרפה ליום תהיה שווה??
בבקשה...משה ..גל טי....וכל המבינים....אבקש תשובה מפורטת לכך...
ואני חייב לציין שאני כן מרגיש שהשורף מסייע לי בהורדה....

ועוד שאלה לגבי כמות הפחמימות...
אתם טוענים שלאינדקס הגליקמי אין נשפעה על הרכב הגוף....אז השאלה שלי היא פשוטה....אני יכול כל היום לאכול מזונות שהערך הגליקמי שלהם גבוה (וכמובן לצרוך במשך היום ירקות ופירות שיקנו לי סיבים תזונתיים) אך לא לעבור את כמות הפחמימות היומית של הגרעון הקלורי? כי זה קצת לא מתסדר לי...כשלמדתי ביולוגיה בכיתה י' חחח אז הבנתי שהעודפים של הסוכר באותו הרגע בדם חוץ מלהבנות במאגרי הגליקוגן גם נאגרים בשומן.....כשאני נשאר עם Gi נמוך כל היום האינסולין לא מופרש יתר על מידה וכך מתבצעת שריפת שומן גדולה יותר במשך היום (כי כשהאונסולין מופרש נעצר ניוד השומן) והעודפים "המעטים" בדם יאגרו לי ללא ספק בגליקוגן ללא חשש מלהאגר בשומן.....
האם זה כך? או איך זה באמת??

אני יודע שזה ארוך אבל זה כלכך חשוב לי להבין את זה...תודה לעוזרים!!! אני חושב שזה נוגע לכל המחטבים למיניהם....
קטונתי מלהיות משה או גל T, אבל בכל זאת אנסה לענות לך:
1. הגוף שורף 2 מקורות אנרגיה עיקריים: שומנים ופחממות. מאזן קלורי שלילי אומר שבסוף של יום ככה יש לך פחות שומן ופחות פחממות ממה שהיה לך קודם בגוף, בין אם זה פחות שומן בתאי השומן, או פחות פחממות במאגרי הגליקוגן בגוף. אבל הגוף גם מפרק חומצות אמינו כדי להפוך אותם לגלוקוז (גלוקוניאוג'נזיס), זאת הסיבה שמאבדים שריר בחיטוב. אם אתה משתמש בשורפי שומן, הגוף מנצל % גדול יותר של שומן, ואז הוא מנצל % קטן יותר של פחממות. בסופו של דבר, זה גורם לפחות שריר להשרף כי השריר נשרף כדי לייצר גלוקוז.

2. הכמות של האינסולין שתופרש תלויה בכמות הפחממות, וברגישות לאינסולין.
בין אם זה GI גבוה (הפחממות יכנסו מהר למאגרים) ובין אם זה GI נמוך (הפחממות יכנסו למאגרים לאט) זה לא משנה, מה שחשוב זה כמות יומית.
אולם, במוצרים רבים בעלי GI נמוך יש סיבים תזונתיים והם מעלים את הרגישות לאינסולין ואז מופרש פחות אינסולין.
סינטרקס
סיינטרקס
Bullet מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 15-07-07, 22:13   #3
m0she
מנהל מחלקת התזונה

כללי:: משה גלעדי
עוסק ב:: סטודנט לרפואה

תקונים קלים:

1. השריר נשרף גם כדי לייצר פירובט. פירובט לא נותן רק גלוקוז, הוא נותן גם אוקסלואצטט. אוקסלואצטט הוא הכרחי לשריפת השומן.

2. המשמעות של מה שbullet אמר היא שיש שתי אופציות: עבור א"ג גבוה, קפיצה גדולה של אינסולין לזמן קצר, בזמן הקצר הזה שריפת שומן תדוכא בצורה חזקה ולאחר מכן רמות האינסולין ירדו ואז שריפת השומן תוגבר עד הפעם הבאה. עבור א"ג נמוך, עליה מתונה אך ממושכת באינסולין שתדכא פחות את שריפת השומן אך למשך זמן גדול יותר. הסה"כ הוא אותו דבר, זאת פשוט התנהגות שונה.

MosheG@israelbody.org
m0she מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 15-07-07, 22:22   #4
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

ציטוט:
פורסם במקור על ידי m0she
תקונים קלים:

1. השריר נשרף גם כדי לייצר פירובט. פירובט לא נותן רק גלוקוז, הוא נותן גם אוקסלואצטט. אוקסלואצטט הוא הכרחי לשריפת השומן.

2. המשמעות של מה שbullet אמר היא שיש שתי אופציות: עבור א"ג גבוה, קפיצה גדולה של אינסולין לזמן קצר, בזמן הקצר הזה שריפת שומן תדוכא בצורה חזקה ולאחר מכן רמות האינסולין ירדו ואז שריפת השומן תוגבר עד הפעם הבאה. עבור א"ג נמוך, עליה מתונה אך ממושכת באינסולין שתדכא פחות את שריפת השומן אך למשך זמן גדול יותר. הסה"כ הוא אותו דבר, זאת פשוט התנהגות שונה.
איזה נתפס לקטנות אתה
סינטרקס
סיינטרקס
Bullet מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 16-07-07, 10:19   #5
HammerMan
חבר פעיל

כדאי גם להתייחס לתופעה המכונה "תשוקה חוזרת לפחמימות", העלולה לאפיין צריכה של פחמימות בעלות Gi גבוה.
רמת הסוכר בדם עולה מהר ויורדת מהר ומתעורר רעב ו"תשוקה" לפחמימות.

על כן, בחיטוב עדיף שרוב המקורות לפחמימות יהיו בעלי Gi נמוך עד בינוני,
אחרת פשוט יותר קשה להקפיד על הדיאטה (או שסתם עלולים לסבול יותר מרעב).

תקנו אותי אם אני טועה...
HammerMan מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 16-07-07, 10:21   #6
m0she
מנהל מחלקת התזונה

כללי:: משה גלעדי
עוסק ב:: סטודנט לרפואה

זה גורם לרעב באופן כללי, הרגשת השובע יותר טובה עם א"ג נמוך [גם בגלל תכולת הסיבים]. הדיון פה הוא תחת הנחה של הגבלה קלורית.

MosheG@israelbody.org
m0she מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 16-07-07, 10:30   #7
HammerMan
חבר פעיל

הגבלה קלורית זה בסדר,
אבל לבנאדם גם יש תחושות שונות בזמן ביצוע דיאטה וכדאי להסתכל על זה כחלק מהתמונה ולא רק על התוצאות הפיזיות המיידיות.

(דרך אגב, לדעתי אם הבנאדם מרגיש פחות טוב / יותר רעב / יותר עצבני / יותר תשוש במשך היום, זה גם עלול לפגוע לו בתוצאות בסופו של דבר.)
HammerMan מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 16-07-07, 11:54   #8
PoweRule
חבר פעיל

הסמל האישי שלPoweRule

ציטוט:
פורסם במקור על ידי HammerMan
הגבלה קלורית זה בסדר,
אבל לבנאדם גם יש תחושות שונות בזמן ביצוע דיאטה וכדאי להסתכל על זה כחלק מהתמונה ולא רק על התוצאות הפיזיות המיידיות.

(דרך אגב, לדעתי אם הבנאדם מרגיש פחות טוב / יותר רעב / יותר עצבני / יותר תשוש במשך היום, זה גם עלול לפגוע לו בתוצאות בסופו של דבר.)
אני מרגיש פחות טוב, אני יותר רעב, יותר עצבני ויותר תשוש אבל זה לא פוגע בתוצאות כי יש לי משמעת.
ישן 16-07-07, 11:58   #9
Homie
השמן מהקרוספיט

כללי:: סרסור שטני
עוסק ב:: בגופות
שלח הודעה דרך ICQ אל Homie שלח הודעה דרך MSN אל Homie

ציטוט:
פורסם במקור על ידי PoweRule
אני מרגיש פחות טוב, אני יותר רעב, יותר עצבני ויותר תשוש אבל זה לא פוגע בתוצאות כי יש לי משמעת.
תכלס, רק כוסיות רעבות!!
אתמול עם חברים, הייתה לי תחושה מוזרה בבטן, אז חזה עוף! לפנים!
תחושה מוזרה! כמו רעב, אבל לא רעב, כי רעב זה לכוסיות!
eat eat eat train eat eat eat sleep repeat

מדריך חדר כושר מוסמך מטעם מכללת ווינגייט

הלהקה שלי, לכל המוזיקים וחובבי המטאל :

http://profile.myspace.com/index.cfm...ndID=443176243

Homie מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 16-07-07, 14:05   #10
F][_aMe
חבר פעיל

הסמל האישי שלF][_aMe

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Homie
תכלס, רק כוסיות רעבות!!
חחחחח +1, איך הולך ה-UD2?

פלקס וילר - האסתטיקה האהובה עליי:
http://www.youtube.com/watch?v=YsQ6ZRJjSWI
http://www.youtube.com/watch?v=JvWUKhEb2WA

F][_aMe מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 16-07-07, 14:30   #11
toxicity
IsraelBody VIP - חבר יהלום

עוסק ב:: להטחן בצה"ל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Homie
תכלס, רק כוסיות רעבות!!
הראש שלך כבר נדפק

ככל שאתה יודע יותר אתה מבין כמה בעצם אתה לא יודע
toxicity מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 16-07-07, 18:46   #12
יiסי
חבר פעיל

שלח הודעה דרך ICQ אל יiסי

ציטוט:
פורסם במקור על ידי toxicity
הראש שלך כבר נדפק
הוא נשמע כמו אנורקסית בלאט