ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > אימונים

אימונים תוכניות אימונים, ביצוע תרגילים, שיטות אימונים ועוד..

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 06-09-06, 14:32   #1
dorav
חבר פעיל

שאלה לגבי רמת טסטוסטרון בגיל 17....

שלום לכולם,
היום המורה לספורט שלי, שהוא מבין בכל הנושא של חד"כ והוא גם המנהל של החד"כ בו אני מתאמן, אמר לי שבגילי - 17 רמת הטסטוסטרון היא עדיין נמוכה, ולכן העלייה במסה היא יותר קשה בגיל הזה, והגדילה והתפתחות השרירים לא בשיאה, כלומר למרות שאחד בן 23 נגיד עובד בדיוק כמו שאני עובד ונכון, הוא ישיג תוצאות בזמן הרבה יותר קצר, יגדיל את מסת השריר וינצל את הפוטנציל גדילה שלו יותר ממני שאני בן 17.
אני מוצא לנכון שהוא צודק, כי אני רואה אנשים בני 20-23 שמתאמנים פחות ממני לא מסודר והם גדלים בקצב לעומתי, שאני עובד נכון וגם התזונה שלי נכונה בערך חצי שנה והתוצאות לא מרשימות והשרירים לא גדלים במהירות.
אין ספק שרמת טסטוסטרון תלויה גם בגנטיקה של הגוף, כל גוף מגיב אחרת.
אבל השאלות שעלו לי מתוך הדברים הנ"ל היו:

1) האם להתאמן באופן פחות אינטנסיבי כלומר 3 פעמים בשבוע ולא 4, כי הרי במילא כמה שאני אגרה את השריר הוא לא יגדל באופן משמעותי? ועדיף לחכות לגיל 20-23 ככה ואז להתאמן....?

2) שאלה לא הכי קשורה לזה אבל אני כרגע בכיתה י"ב, והתאמנתי חצי שנה בערך בחד"כ, האם כדאי להפסיק להתאמן מפני שבצבא לא יהיה לי זמן להתאמן וכל מסת השריר שהצלחתי להשיג תרד לטימיון?
וחבל שאני סתם מתאמן ובעוד שנה אחזור לנק' המוצא....

3) האם האימונים בחד"כ יכולים לפגוע ברמת הטסטוסטרון?כלומר להוריד אותה או משהו במשך הזמן?

תודה מראש על התשובות
dorav מנותק   הגב עם ציטוט