ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 19-08-07, 03:44   #18
MagimiX
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי m0she
המחקר הראשון שהבאת - לא קשור כלל לטענה שלך ולא הבנתי לשם מה הבאת אותו.
הוא כן קשור. אם הייתה קורא בעיון הייתה מבין שבנושא שעליו התחלנו את הויכוח(האם דפוס אכילה שונה יגרום לקצב פרוק חלבון שונה בגוף) הבנתי שטעיתי ועכשיו אני מסכים איתך עליו. המחקר שהבאתי מאשש את הטענה הזאת, הוא פשוט יותר מקיף ממה שאתה נתת(מבחינת הנתונים שמשנים למפתחי גוף כגון הרכב גוף).

ציטוט:
פורסם במקור על ידי m0she
בנוגע למחקר השני - אני אגיד את זה שוב, למקרה שלא הייתי ברור במספר הפעמים הקודמות שאמרתי את זה. אין הבדל מהותי מבחינת סנתוז חלבון אלא רק כמותי וזה מה שהמחקר שלך מראה. כיוון שאין הבדל מהותי באופן שבו הגוף מייצר חלבונים, אלא הגוף סתם מייצר קצת יותר חלבון באנשים שמתאמנים, אני מרשה לעצמי להשען על מחקרים שלא נערכו באנשים שמתאמנים לגבי דפוס אכילת חלבון כיוון שאופן ניצול החלבון זהה. נסה לעמוד על ההבדל.
אם יש הבדל מבחינת קצת סינטוז החלבון, יש הבדלים מבחינה הורמונלית(כמו עליה ברמות הקורטיזול) ובקיצור סביבה אנבולית שונה(מוגברת)=זה לא יהיה נכון תמיד להשען על מחקרים שלא נערכו על מתאמנים מכיוון שהסביבה הכלילת היא שונה. ועובדה שהוכחתי לך שארוחה נוספת ממש לפני אימון תעלה את קצב סינטוז החלבון(אני יגע בזה יותר בפסקה הבאה) שזה דבר שסותר את המחקר שהבאתה על אנשים שלא מתאמנים(שמראה שאפשר להגיע לתזונה אופטימלית עם ארוחה אחת ביום). שוב פעם אני לא אומר שהתהליכים שונים אבל הסביבה שונה ובד"כ המטרות שונות(הורדה/עליה במסת שומן/שריר לעומת שמריה על משקל קבוע ברוב המקרים).

ציטוט:
פורסם במקור על ידי m0she
בנוגע לאכילה לפני האימון - מה הסתירה פה, לא ברור לי. הם לא אכלו שתי ארוחות, הם אכלו ארוחה אחת בלבד - או לפני, או אחרי. מכל מקום, זה לא קשור כלל לטענה המקורית. הטענה המקורית עומדת בעינה - פיצול של חלבון למספר גדול של ארוחות אינו מועיל במאומה ביום ללא אימון. ביום עם אימון אמרנו שיש לנו חשיבות בתור אתלטים בסביבה הורמונלית כזו או אחרת ועל כן נאכל ארוחה לאחר האימון. אם נחפוץ בכך, נוכל לאכול ארוחה אחת בלבד ולדאוג שהיא תהיה אחרי האימון [או לפניו, כמו במחקר].
אתה יודע מה supplement אומר? זה תיסוף לתזונה הקיימת כלומר חוץ מהארוחה הזאת יש לפחות עוד ארוחה אחת. מה שמראה על כך שתזונה של ארוחה אחת לא יכולה להיות אופטימלית לבודי בילדר בשום מצב(כי המחקר מוכיח שתיסוף של ארוחה/שייק לפני אימון כן משפר את קצב סינטזת החלבון!!!). בנוסף הסכמתה איתי על צורך בפחממות פשוטות לאחר אימון ע"מ להוריד את רמות הקורטיזול בגוף שזה נחשב לעוד ארוחה. ככה שהמחקר הזה מפיל את כל התאוריה שלך לגבי זה שבאדיבילדר יכול להגיע לתזונה אופטימלית עם ארוחה אחת ביום(וכאמור שלא חייב להיות הבדל בין דפוסי אכילה של מתאמן ואדם שלא מתאמן כדי להגיע למצב אופטימלי). וכמו שכבר רשמתי בתחילת ההודעה הויכוח שלנו כבר מזמן לא על האם תזונה מסויימת תגרום לשינוי בקצב פירוק החלבון - פה הודתי שטעיתי(אין לי בעיה להודות שאני טועה אם באמת מוכיחים לי את זה).

ציטוט:
פורסם במקור על ידי m0she
נמשיך לטענה הבאה שלך, אף על פי שהיא כלל אינה קשורה לנושא סינתזת החלבונים ולא דנתי בה.
שלושת המחקרים שהבאת הם הלכה למעשה אותו מחקר. לא מדובר על ריבוי ארוחות אלא על תדירות קבועה של ארוחות. קרא בעיון.
הבנתי מה המחקרים אומרים. הבאתי אותם במטרה להראות שחשוב שכן יהיה תפריט מסודר(כדי שלא תטען שאפשר לאכול מתי שרוצים ואיך שרוצים העיקר הכמות הכוללת שנצרכת באותו יום).

ציטוט:
פורסם במקור על ידי m0she
ככה שלסיכום, אולי כדאי שתקרא את הרפרנס שאתה מביא ותעקוב אחרי נושא הדיון. מכל מקום, הטיעון המרכזי מבחינתי הוא כזה: אין סיבה להיות פרנואידים ולחלק את המזון דווקא ל6 ארוחות ולחכות עם הסטופר עד שיעברו 3 שעות. אפשר לחלק את האוכל גם ל3 או 4 ארוחות, והעיקר שהתפריט יהיה נוח. יש אנשים שמנסים את השיטה של ארוחה אחת ביום, בעיניי היא לא נוחה, אבל אם להם זה נוח - שיבושם להם.
מסכים איתך לגבי הטיעון הזה(שוב פעם אתה רוצה לשמוע שטעיתי בנושא הזה??). אך הויכוח גלש לשאלה האם צריך להיות הבדל בדפוס התזונה של אדם מתאמן מול אדם שלא מתאמן והאם צריך להיות דפוס תזונה מיוחד למתאמן ע"מ להשיג מקסימום תוצאות.
MagimiX מנותק   הגב עם ציטוט