ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > אימונים

אימונים תוכניות אימונים, ביצוע תרגילים, שיטות אימונים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 16-04-07, 22:03   #1
Leo
חבר ותיק

כללי:: אני אואב תרד
עוסק ב:: סוחר תרד.
שלח הודעה דרך MSN אל Leo
ברירת מחדל מה הגורמים שאחראים על קצב בניית מסת שריר ומהו המירבי.

טוב זה משהו שיעניין פה אנשים אני מקווה וגם אותי.
כאן כל החוכמולוגים של הפורום יענו לנו , באמת מה הם הדברים שיכולים להכניס חלבון לתוך שריר או לפחות סרקופלזמה.

1. תאי לווין , כידוע זה מה שאחראי על תיקון-פיצוי יתר של סיבי השריר , זה עובד בערך ככה : אתה קורע סיב , תאי לויין שמסביבו מגורים ומתאחים עם השריר התוצאה - סיב שריר מתוקן ואולי גדול יותר , קצב ייצירת תאי הלווין החדשים הוא גנטי ובין היתר הורמונים אנבוליים\אנדרוגנים משפיעים עליו.
ללא המכניזם הזה אי אפשר להשיג תוצאות משמעותיות דרך אימוני התנגדות כבדים.
כמו כן כנראה שאותם תאים "תורמים" את הגרעין שלהם לשריר והתוצאה היא רגישות גדולה יותר להורמונים ככה ש*כנראה* בן אדם שהתאמן 5 שנה ולא עלה משמעותית במאסת השריר אבל עלה בכוח וכו' , כאשר משטר התזונה שלו מסתדר הוא יקבל תוצאות מהירות יותר מאימונים והזמן שלו לא בוזבז לגמריי.
סביר להניח גם שניתן לאמן את הגוף לייצר עוד תאים כאלה....
למי שיש עוד מידע מוזמן לתת לינקים.

2.היפרפלאזייה
מחקרים שונים מראים גדילה עצומה במסת שריר כתוצאה מהיפרפלאזייה(הפיכת תאי לווין לתאים פונקציונליים או פיצול תאי שריר קיימים , אני שוב לא בטוח)
המחקרים העידו על היפרפלזייה משמעותית בחתולים ובעופות , ועדויות לא ישירות לכך שהיא קיימת בבני אדם , אם כיח המנגנון שיכול להפעיל אותה נשאר לא בטוח , סביר להניח כי מתאמנים הנוטלים סטרואידים אנאבוליים חוו היפרפלאזייה כלשהיא , כמו כן מתאמנים מגיל צעיר עשויים להיות מועמדים אליה. Igf-1 מעודד את התהליך
היפרפלאזייה משמעותה בעצם "הרחבת" הפוטנציאל הגנטי להיפוטרופיה

דעתי:
אימונים ארוכים במיוחד לכשלון מוחלט של השריר תחת תפריט האכלת-יתר קיצוני (פעמיים או יותר מהתחזוקה בבן אדם טיפוסי) בנוסף לשיטות שונות שכנראה רחוקות יותר משיטות האימונים הפופולאריות כמו אימוני דיוק מוטורי תחת עומס יכולים להיות התשובה , שוב עדיין אין לנו שום מושג איך ליצור את התנאים ליפרפלאזייה , אם תתקלו בתוכנית שתהפוך אותכם לענק הירוק תדווחו לי.

3.היפרטרופיה סרקופלזמית , מאגרי גליקוגן ושומן תוך-שרירי , נוצר כתוצאה מאימוני סיבולת אנאירוביים לקטיים בעיקר, מתיחת רקמת החיבור של השריר ע"י הפאמפ וניטור חומרי תזונה לתוך השרירים בהתאוששות מאימון או באכילת יתר.
רוב התוכניות המבטיחות "10 פאונד בחודש" מתבססות על היפוטרופיה סרקופלזמית שכן קל יותר לגוף "להעמיס" חומרים גולמיים על השריר מאשר לבנות מסילות אקטין-מיוזין מלחבונים...

4.תזונה
ישנה דעה רווחת שבן אדם שמן ו"בריא" יעלה (בעיקר בפלג גופו התחתון) בתפריט אכילת יתר "איכותי" מסת שריר:שומן ביחס של 1:2..........
השאלה כמובן היא האם קצב העלייה במשקל והתזמון שלה משפיע על זה ,והאם זה נעצר מתישהוא , כמו כן מה הוא הטיב של העלייה הזאת בשריר?

6.קצב עלייה במאסה , מומחים רבים סוברים שעלייה מלוכלכת במאסה היא פחות יעילה בזמן מאשר עלייה איטית נקייה ,בגלל שקצב בניית השריר בגוף הוא בין 100 גרם ל200 גרם בשבוע במצב טוב. אחרים טוענים שהגוף פשוט בונה שריר כמו שהוא יכול לבנות תאים אחרים בקלות כאשר הוא רוצה ומאסה קיצונית תגרום לו לרצות , במיוחד בשלבים הראשונים בהיסטוריית האימונים של הבן אדם ולכן עלייה של חצי קילו שריר בשבוע היא אפשרית מבחינתם. מה דעתכם?

7.נאווסקולריזציה
כתוצאה מדרישה מוגברת של דם לשרירים , כמות הנימים בשריר גודלת , וכמובן זה גורם לעלייה איכותית ביחס סיבולת:משקל למאסה גדולה יותר בפעילות , ושיפרו קצב התאוששות ( שרירי הצוואר לדוגמה מתאוששים מהר מאוד בגלל מיקומם ליד כלי דם רחבים , לכן יש להם פוטנציאל גדילה גדול וקצב התאוששות מהיר)

אז דברו פה על הנושא , אנחנו בודיבילדרים אז חשוב שנדע איך השרירים שלנו באמת גודלים.

Leo מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 16-04-07, 22:12   #2
Amit
מושעה

כללי:: X
עוסק ב:: X

באמת מה הם הדברים שיכולים להכניס חלבון לתוך שריר או לפחות סרקופלזמה.
אינסולין
Amit מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 16-04-07, 23:17   #3
Leo
חבר ותיק

שלח הודעה דרך MSN אל Leo

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Amit
באמת מה הם הדברים שיכולים להכניס חלבון לתוך שריר או לפחות סרקופלזמה.
אינסולין
חרב פיפיות האינסולין הזה , מתאים רק לשחיפים זה הדרך העיקרית בה הם יכולים לעלות במאסה.

Leo מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 17-04-07, 09:38   #4
Moshe
Banned

חחח אחי תחייב להפסיק לקרוא זה כבר נהייה לא בריא :]
Moshe מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 17-04-07, 09:41   #5
Amit
מושעה

כללי:: X
עוסק ב:: X

ציטוט:
פורסם במקור על ידי MosheB
חחח אחי תחייב להפסיק לקרוא זה כבר נהייה לא בריא :]
חח למה הוא פותח דברים מעניינם עדיף מלשמוע שאלות על איך התוכנית שלי
Amit מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 17-04-07, 09:46   #6
Moshe
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Amit
חח למה הוא פותח דברים מעניינם עדיף מלשמוע שאלות על איך התוכנית שלי
זה נכון אבל לאו מצחיק אותי כל פעם מחדש
לאו תהיפרקטיבי או משהו? ככה לפחות זה נראה בכתיבה שלך אמן עלי לא הייתי זז מההליכון כולי אדיש :\ (תמיד אפשר להיות היפראקטיבי בצורה מלאכותית :])
Moshe מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 17-04-07, 12:55   #7
Leo
חבר ותיק

שלח הודעה דרך MSN אל Leo

ציטוט:
פורסם במקור על ידי MosheB
זה נכון אבל לאו מצחיק אותי כל פעם מחדש
לאו תהיפרקטיבי או משהו? ככה לפחות זה נראה בכתיבה שלך אמן עלי לא הייתי זז מההליכון כולי אדיש :\ (תמיד אפשר להיות היפראקטיבי בצורה מלאכותית :])
אני מתרכז בכתיבה חזק חזק ודופק בוקסים למקלדת וזה יוצא.

נ.ב
נראה לי שלא הגיוני מה שאמרתי שהמקסימום לגדילה במסת שריר הוא חצי פאונד לשבוע , אחרי שהתחלתי לעשות דדליפטים כל מה שהיה קשור אליהם גדל בצורה משמעותית ובמהירות אדירה ברגע שעברתי משקל מסויים בהם (אז התחלתי להתאמץ כי לא התחלתי מסטים ממש ממש כבדים כדי לשמור על בטיחות)

Leo מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה