ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 12-09-10, 12:46   #1
roni100
Banned

ברירת מחדל אבקת חלבון כשרה

שלום לכולם,

רציתי לדעת אם מישהו מכיר אבקת חלבון שהיא גם כשרה.

מה הכי מומלצת מבין האבקות הכשרות?

תודה רבה
רוני
roni100 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 12-09-10, 13:38   #2
יועץ לתוספי תזונה
מנהל מקצועי - תוספי תזונה

הסמל האישי שליועץ לתוספי תזונה

PROBODY לקחה על עצמה לספק אבקות חלבון ועלייה במסה לאוכלוסיית שומרת הכשרות.
רוב מוצריה כשרים.
חלקם אפילו בהכשר הבד"ץ.
למידע נוסף על אבקת החלבון של החברה תוכל לראות בקישור הבא
http://www.israelbody.org/Index.asp?...ryID=89&Page=1
ישן 19-09-10, 00:32   #3
BigWolf
הרב הראשי לישראלבודי

הסמל האישי שלBigWolf

עוסק ב:: מחשבים ותקשורת - Compu-lab.co.il

בס"ד

מניסיון מר, אוכל להגיד לך שבישראל בפרט מרבית חותמות הכשרות ניקנות בכסף. מבלי להכליל את יחידי הסגולה. בפרט כשמדובר באבקות, כמוסות וכו'
אשתי עבדה במפעל חרדי ליצור תוספי תזונה, ומה שהיא סיפרה לי היה ממש נורא. הכשר בד"ץ והעדה החרדית על ג'וקים סיניים. שוקולד אומגה 3 לילדים בלי טיפה אחת של אומגה 3. ועוד.
אני בטוח שאבקות החלבון מיוצרות במפעל מרכזי (או כמה) עבור דרישות של חברות שאותם אתה מכיר בחנויות. אז אח יקר - קנה מה שהכי טוב לגוף שלך, ואם אתה ממש בספק, שלח מכתב לחברת היצרן ותשאל אותם מאיזה בהמה נלקח החלב.
אני יכול לענות לך - מחלב פרה - כי הוא הנפוץ והזול ביותר.
ותחשוב רגע - איך הסתדרו היהודים בגלות לפני אפילו 100 שנה בלי מכונה המשומנת היטב של "הכשרות"
ראית בתורה, משנה, או גמרה דרישה לתעודת כשרות ?
והמבין כבר הבין!
בהצלחה אח יקר
ישן 20-09-10, 16:26   #4
amitbatito
חבר פעיל

תגיד ביג וולפ יש לי קפסולות שהרבה זמן רציתי לקנות מחו"ל אבל לא קניתי כי אין להם הכשר ועכשיו שקראתי את ההודעה שלך העלת נקודה טובה מה אתה אומר אני יכול לקנות בלי חשש כשרות??
amitbatito מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 14-10-10, 00:44   #5
roni100
Banned

כן אבל יש בעייתיות מסויימת בלקנות אבקה שיוצרה לחו"ל.
החשש שיהיו בה מרכיבים לא כשרים גדולה מהרבה מאבקה שמיוצרת בארץ.

האם אתה יודע על משהו מיוחד שיש להיזהר ממנו באבקות?
ישן 14-10-10, 01:14   #6
BigWolf
הרב הראשי לישראלבודי

הסמל האישי שלBigWolf

בס"ד

אני הייתי רוצה להבהיר שההודעה שקראתם מעלה, נכתבה לא היום. (היא הודבקה)
מאז חשבתי על הדברים שוב והתייעצתי עם כמה חברים שקונים אבקה כשרה, ושאלתי אותם מדוע עושים זאת (הרי ברור שאין הבדל ביניהם מבחינת הכשרות)
החשש של roni100 אכן מוצדק מבחינה מסוימת, כי החשש קיים באמת. יש חומרים מסוימים שיכולים להיות מופקים מכמה מקורות (כשרים ולא כשרים)
לפי עניות דעתי, החשש הזה הוא לא אקטואלי מפני שכשמדובר באבקות וכמוסות, המשגיח בעצמו לא תמיד מסוגל להבין במה מדובר. זאת עובדה אמתית שראיתי הלכה למעשה בשני במפעלים בהנהלה חרדית ליצור תוספי תזונה בישראל.
אין לי מה להוסיף יותר. כמובן שע"פ ההלכה היהודית צריך לעשות שאלת חכם. ואני לא חכם ולא רב. זאת דעתי האישית בלבד

הבעיה איפה? - שהיום אין הרבה תלמידי חכמים אמיצים. כל אחד מפחד שיחשבו שהוא לא חכם מספיק, או לא מחמיר מספיק, או לא מספיק בכלל. ולכן היום ממציאים "חומרות" על חשבון העם והאנשים התמימים. כי האמת לא מעניינת. היא לא מסחרית מספיק
אין כל צל של ספק שכל נושא הכשרות בישראל - לא כשר!

נערך לאחרונה על ידי BigWolf, 14-10-10 בשעה 01:19.
BigWolf מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 14-10-10, 01:16   #7
subzero1122
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי BigWolf צפה בהודעה
בס"ד

אני הייתי רוצה להבהיר שההודעה שקראתם מעלה, נכתבה לא היום. (היא הודבקה)
מאז חשבתי על הדברים שוב והתייעצתי עם כמה חברים שקונים אבקה כשרה, ושאלתי אותם מדוע עושים זאת (הרי ברור שאין הבדל ביניהם מבחינת הכשרות)
החשש של roni100 אכן מוצדק מבחינה מסוימת, כי החשש קיים באמת. יש חומרים מסוימים שיכולים להיות מופקים מכמה מקורות (כשרים ולא כשרים)
לפי עניות דעתי, החשש הזה הוא לא אקטואלי מפני שכשמדובר באבקות וכמוסות, המשגיח בעצמו לא תמיד מסוגל להבין במה מדובר. זאת עובדה אמתית שראיתי הלכה למעשה בשני במפעלים בהנהלה חרדית ליצור תוספי תזונה בישראל.
אין לי מה להוסיף יותר. כמובן שע"פ ההלכה היהודית צריך לעשות שאלת חכם. ואני לא חכם ולא רב. זאת דעתי האישית בלבד
שאל אל No Troll, הידוע בכינויו הרב ספגטי, הוא יוכל לענות לך.
subzero1122 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 14-10-10, 01:23   #8
No Troll
Banned

חדר כושר: WFAC

כן בבקשה, מה היא שאלתך?
No Troll מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 14-10-10, 01:24   #9
BigWolf
הרב הראשי לישראלבודי

הסמל האישי שלBigWolf

ציטוט:
פורסם במקור על ידי subzero1122 צפה בהודעה
שאל אל no troll, הידוע בכינויו הרב ספגטי, הוא יוכל לענות לך.
בס"ד

אבל מעבר לצחוק, בתור יהודי שרוצה לעשות נחת רוח לאבינו שבשמיים, הנושא הזה מאוד מאוד כואב. אתה אולי לא שותף להרגשה הזאת עכשיו. אבל אני חושב שאפשר להבין.
ישן 14-10-10, 01:38   #10
roni100
Banned

ציטוט:
בס"ד

אבל מעבר לצחוק, בתור יהודי שרוצה לעשות נחת רוח לאבינו שבשמיים, הנושא הזה מאוד מאוד כואב. אתה אולי לא שותף להרגשה הזאת עכשיו. אבל אני חושב שאפשר להבין.
תשמע, אני קניתי לבסוף אבקה שיוצרה בחו"ל שנאמר לי שהיא כשרה.
אחרי שכבר פתחתי את האריזה, שמתי לב שההשגחה הזאת (מחו"ל) לא נראית משהו, ואני בכלל לא יכול להיות בטוח שזאת באמת השגחה ולא סתם חותמת (אם בארץ לפי דבריך יש חשש שזו סתם חותמת, אז בטח ובטח בכשרות כלשהי מחו"ל).
השאלה האם נכון יהיה לעשות בלגן ולהחזיר את האריזה לחנות (למרות שכבר פתחתי) ולקנות אבקה שמיוצרת בארץ עם כשרות כמו Probody או Whey Tropin?
ישן 14-10-10, 02:10   #11
BigWolf
הרב הראשי לישראלבודי

הסמל האישי שלBigWolf

בס"ד

לפי החוק איני סבור שאתה יכול להחזיר מוצר פתוח.
אני (ואתה, ואף אחד כנראה) לא יכול להיות בטוח שהאבקה של Probody או של tropin כשרה. תבין, הרב של השכונה שלי לא אוכל בשר בהמה בכלל (כי הוא חושש לכשרות)
איפה הסוף לדבר ? - האם זה מה שה' רצה מאיתנו ? (באמת)
ישן 14-10-10, 02:35   #12
roni100
Banned

ציטוט:
בס"ד

לפי החוק איני סבור שאתה יכול להחזיר מוצר פתוח.
אני (ואתה, ואף אחד כנראה) לא יכול להיות בטוח שהאבקה של Probody או של tropin כשרה. תבין, הרב של השכונה שלי לא אוכל בשר בהמה בכלל (כי הוא חושש לכשרות)
איפה הסוף לדבר ? - האם זה מה שה' רצה מאיתנו ? (באמת)
כמובן שאין הכוונה להחמיר יתר על המידה.
למרות שכל חיי הקפדתי על כשרות, נזהרתי לא לגלוש לפסים מחמירים מידיי, כי כמו שאמרת - אין לזה סוף.

לעניין האבקות:
למיטב הבנתי הבעיה יכולה להתרחש בעיקר בחומרי טעם וריח (טבעיים ומלאכותיים) שיכולים להיות מורכבים מחומרים לא כשרים (ראה את הכתבה הבאה שפורסמה שנענע: http://mymoney.nana10.co.il/Article/?ArticleID=424157). איך אתה יכול להסתדר עם זה כאדם שומר כשרות?

השאלה היא האם המפעלים שמייצרים את האבקות בארץ מנועים מלהשתמש בחומרים אלו? האם ההשגחה (שזו מטרתה) יכולה לפקח על חומרים כאלה שמוכנסים לאבקות?
ישן 14-10-10, 12:31   #13
BigWolf
הרב הראשי לישראלבודי

הסמל האישי שלBigWolf

בס"ד

אני בשום אופן לא יכול להסתדר עם זה. אבל איזה ברירה אמתית יש לי ? אתה מאמין (וזאת זכותך) שההשגחה מפקחת על המוצר "הכשר", ואני לא מאמין שהיא עושה את זה.
מעבר לכך, במדובר בתעשיית "כשרות" מרושעת ברובה, שכל מה שמעניין את חבריה זה רק כסף... כסף... יותר כסף ! וכשאתה חנוק בכסף, אז רוצים עוד... עגל הזהב של הדור
למה יהודי שרוצה לאכול בשר כשר "באמת" חייב לשלם כפול במחיר ? מה זה בעצם אומר, שכל יתר הבשר הוא לא כשר ? - אבל הוא כן כשר, עובדה מוכרים אותו בחנות "כשרה"
ניתן להביא עוד אלפי דוגמאות שונות - אני יודע שלא ל"זה" הייתה הכוונה של הבורא.

כנ"ל מרבית חברי כנסת ה"דתיים" בדיוק מאותה אופרה, מרבית תלמידי ה "תורתו אומנותו", עשרות אלפי האגודות שדואגות למשפחות נזקקות (יש יותר אגודות מנזקקים), התרומה של 10 ש"ח לחולי סרטן ב sms - כאשר יותר מ 6 ש"ח מקבלת חברת הסלולר, ובדרך יש עוד מנהלים, אנשי שיווק ומכירות, מנהלי מחלקה, עובדים, עוזרים, אחיות, וכל העולם ואחותו - אז כמה כסף נשאר לילד חולה הסרטן?!!! ההלכה "המוזרה" שמותר למתרים לקחת לכיסו 49% ממה שאסף (אני יודע שמדובר בהוצאות שלו, אבל בפועל "נוהגים" אחרת ו"מעגלים פינות" - וגם בתעשיית הכשרות אין חדש תחת השמש

ולכן לפי עניות דעתי יש לנהוג כפי שמוסבר לנו בפרקי אבות : וכל מעשיך יהיו לשם שמיים. אם אתה חושב שמה שאתה עושה זה לשם שמיים - אשרך וטוב לך. אני באופן אישי לא חושב שלקנות "אבקת חלבון כשרה" זה מעשה לשם שמיים (אבל רק אני מרגיש כך, אתה לא חייב להרגיש את אותו הדבר)

הטענה המרכזית שלי היא - אי אפשר לדעת מה כשר ומה לא כשר במרבית המוצרים שנמכרים בחנות (ובפרט באבקות וכמוסות) אתה יכול לומר לי שאני מגזים. Ok. אבל נמאס לי לשקר לעצמי כל יום מחדש. אני מרגיש שמשהו כאן דפוק מהשורש. שה' יעזור לנו, וישלח לנו את אליהו הנביא, ואת משיח בן דוד בקרוב אמן.

נערך לאחרונה על ידי BigWolf, 14-10-10 בשעה 12:39.
ישן 14-10-10, 13:31   #14
roni100
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי bigwolf צפה בהודעה
בס"ד

אני בשום אופן לא יכול להסתדר עם זה. אבל איזה ברירה אמתית יש לי ? אתה מאמין (וזאת זכותך) שההשגחה מפקחת על המוצר "הכשר", ואני לא מאמין שהיא עושה את זה.
מעבר לכך, במדובר בתעשיית "כשרות" מרושעת ברובה, שכל מה שמעניין את חבריה זה רק כסף... כסף... יותר כסף ! וכשאתה חנוק בכסף, אז רוצים עוד... עגל הזהב של הדור
למה יהודי שרוצה לאכול בשר כשר "באמת" חייב לשלם כפול במחיר ? מה זה בעצם אומר, שכל יתר הבשר הוא לא כשר ? - אבל הוא כן כשר, עובדה מוכרים אותו בחנות "כשרה"
ניתן להביא עוד אלפי דוגמאות שונות - אני יודע שלא ל"זה" הייתה הכוונה של הבורא.

כנ"ל מרבית חברי כנסת ה"דתיים" בדיוק מאותה אופרה, מרבית תלמידי ה "תורתו אומנותו", עשרות אלפי האגודות שדואגות למשפחות נזקקות (יש יותר אגודות מנזקקים), התרומה של 10 ש"ח לחולי סרטן ב sms - כאשר יותר מ 6 ש"ח מקבלת חברת הסלולר, ובדרך יש עוד מנהלים, אנשי שיווק ומכירות, מנהלי מחלקה, עובדים, עוזרים, אחיות, וכל העולם ואחותו - אז כמה כסף נשאר לילד חולה הסרטן?!!! ההלכה "המוזרה" שמותר למתרים לקחת לכיסו 49% ממה שאסף (אני יודע שמדובר בהוצאות שלו, אבל בפועל "נוהגים" אחרת ו"מעגלים פינות" - וגם בתעשיית הכשרות אין חדש תחת השמש

ולכן לפי עניות דעתי יש לנהוג כפי שמוסבר לנו בפרקי אבות : וכל מעשיך יהיו לשם שמיים. אם אתה חושב שמה שאתה עושה זה לשם שמיים - אשרך וטוב לך. אני באופן אישי לא חושב שלקנות "אבקת חלבון כשרה" זה מעשה לשם שמיים (אבל רק אני מרגיש כך, אתה לא חייב להרגיש את אותו הדבר)

הטענה המרכזית שלי היא - אי אפשר לדעת מה כשר ומה לא כשר במרבית המוצרים שנמכרים בחנות (ובפרט באבקות וכמוסות) אתה יכול לומר לי שאני מגזים. Ok. אבל נמאס לי לשקר לעצמי כל יום מחדש. אני מרגיש שמשהו כאן דפוק מהשורש. שה' יעזור לנו, וישלח לנו את אליהו הנביא, ואת משיח בן דוד בקרוב אמן.
אכן עצוב שכך הוא המצב ואפילו במי שהעבודה שלו היא להשגיח על כשרות אי אפשר לבטוח.
אבל אני עדיין חושב שגם אם ההשגחה אינה צמודה ומפוקחת באופן הדוק, אני חושב שהם לפחות בודקים אם רכיבי המוצר (כפי שהם מדווחים) כשרים, אני טועה?
ישן 14-10-10, 16:16   #15
BigWolf
הרב הראשי לישראלבודי

הסמל האישי שלBigWolf

ציטוט:
פורסם במקור על ידי roni100 צפה בהודעה
אבל אני עדיין חושב שגם אם ההשגחה אינה צמודה ומפוקחת באופן הדוק, אני חושב שהם לפחות בודקים אם רכיבי המוצר (כפי שהם מדווחים) כשרים, אני טועה?
בס"ד

אתה לא טועה. אבל חשוב לדעת ולזכור שבעם ישראל היו הרבה צדיקי אמת שאת הספרים שלהם שרפו באש, את כבודם רמסו, ואת תורתם לא קיבלו הרבה שנים עד שה' יתברך גילגל את הדברים אחרת. בינהם: הרמב"ם (רבי משה בן מימון), הרמח"ל (רבי משה חיים לוצאטו), רבי נחמן מברסלב ועוד הרבה צדיקים יקרים.

אבל היום כל אחד יכול לפתוח את הרמב"ם - הלכות עדות הלכה א' ולקרוא:

הרשעים פסולין לעדות מן התורה שנאמר - "אל תשת ידך עם רשע"

ובהמשך הלכה ד'...

ועוד יש שם רשעים שהן פסולין לעדות אע"פ שהן בני תשלומין ואינן בני מלקות הואיל ולוקחים ממון שאינו שלהם בחמס פסולין שנאמר "כי יקום עד חמס באיש" כגון הגנבים והחמסנים אף על פי שהחזיר פסול לעדות

לפני כשבוע בפרשת "נח" היה ניתן ללמוד בצורה חד משמעית שגזלן או חומס, יכול להיות גם אדם מאוד נחמד שאפילו בבית דין אי אפשר לחייב אותו - אבל הוא עדיין גזלן.
וכך כתוב:
"ויאמר אלהים לנח קץ כל בשר בא לפני כי מלאה הארץ חמס מפנהים והנני משחיתם את הארץ"

ומפורש בילקוט מעם לועז:
כי עשירי הארץ הם נקראים פני העדה... אבל היו גרועים משאר האנשים, ולכן הכל היו למדים מהם. ובראותם אחד מביא מטען של פירות לשוק כדי למוכרם ולהרויח משהו, הם הערימו עליו לאכל כל פירותיו בלי שיכול לתבוע אותם כלום. הכיצד? כל אחד מהם היה בא על ידו והיה אומר שהוא רוצה לקנות ממנו, ובעוד הוא שואל אותו בכמה הוא מוכר, היה הולך ואוכל מן הפירות, ואח"כ היה מחפש עילה שלא לקנות באומרו שאינם טובים, או שהמחיר אינו בשבילו.... וכל אחד היה עושה כך, הם היו מרוקנים אותו מפירותיו ולא יכל לתבוע אותם מיד אחד מהם.... והם היו טוענים כן בפני הדיינים. וככל שבעל הדין היה צווח - אין אדם שיצדיק אותו. אבל ה' יתברך היודע לבחון כליות ולב, יודע כי כוונתם לגזול!

לכל מי שעדיין לא הבין איך כל מה שכתבתי קשור לאבקת חלבון כשרה, מוזמן לשאול. אני מאוד רוצה ללבן את הנקודה הזאת ולהפיק ממנה את התועלת המרבית לכולנו.

שה' יעזור!
ישן 14-10-10, 17:33   #16
AmitMa
חבר פעיל

הסמל האישי שלAmitMa

כללי:: רעב תמידית
שלח הודעה דרך ICQ אל AmitMa

תגיד... אתה באמת תלמיד כל כך חכם שאתה יכול להטעות את כל הפורום ולהחליט אילו הלכות נכונות ואלו לא?
ראית רב אחד רציני (לא מתיימר), שיגיד לך שאפשר לאכול בלי תעודת כשרות????
AmitMa מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 14-10-10, 17:44   #17
BigWolf
הרב הראשי לישראלבודי

הסמל האישי שלBigWolf

בס"ד

ראית ולו במקום אחד במקורות, ז"א - תורה,משנה, גמרא שיש חיוב לשאת תעודת כשרות ? - לא ! (לאמא שלך, או לאמא שלי יש תעודת כשרות בבית ?)

ראית רב אחד רציני (לא מתיימר) שאומר שיש חשיבות עצומה לעלות להר הבית ולבנות את בית המקדש עוד היום ?! - לא ! (בגדול)

איפה היו הרבנים הרציניים (לא מתיימרים) כשקורח מרד במשה רבנו (עם רוב העם) ? - איפה היו אותם רבנים כששמו את ירמיהו הנביא בכלא ורק "עבד כושי" נתן לו לחם לאכול? איפה היו אותם רבנים (באיזה צד הם היו) כשאליהו הנביא עשה את נס הקורבן ? איפה הם היו כשלפני השואה היה הצורך להגיד לעם לעלות לארץ ישראל ?
אני רוצה להתעורר מהמיתוס, ומכל השקרים שהאכילו אותנו בבית הספר (עלק בית ספר)

אני לא רב, ואני אומר לך ולכולם, שהחובה היחידה מהתורה הינה לאכול אוכל כשר - ולפי עניות דעתי אין קשר (או לא תמיד קיים קשר) בין אוכל כשר לבין תעודת כשרות.

צריך להתעורר ולהגיד את האמת הכואבת בפנים.

נערך לאחרונה על ידי BigWolf, 14-10-10 בשעה 17:53.
ישן 14-10-10, 18:21   #18
AmitMa
חבר פעיל

הסמל האישי שלAmitMa

כללי:: רעב תמידית
שלח הודעה דרך ICQ אל AmitMa

זה שבאמת יש לך שאלות יפות לא קשור למה שכתבתי (כל ה-איפה היו הרבנים האלה אז...), ואולי אני לא הכתובת לענות לך על השאלות האלה... אבל יש לי הגיון פשוט, הרבנים הרציניים בדור שלנו, למדו כל החיים את מה שאנשים חושבים שהם הבינו בשנים האחרונות.
בתורה, במשנה ובגמרא לא כתובים הרבה דברים כמו איסור לאכול דג ובשר ביחד, אבל זאת הלכה מפורשת. למה? כי כל גדולי הדור הבינו את מה שהקב"ה רוצה להגיד לנו, ולא מה שאנחנו רוצים שהוא יגיד.

לא הבנתי מה הקשר ללבנות את בית המקדש. ובאמת אין אף אחד שיגיד שיש חשיבות לבנות היום את בית המקדש, כי אין.
אף אחד לא מספר לך סיפורים של בית ספר אלא לימודים של 10-15 שנים אח"כ.
אני שמעתי שיעורים מאוד מעניינים על הקשר של תעודת כשרות לכשרות של המאכלים ואני בטוח שאם תחפש קצת באינטרנט אתה תמצא שיעור (אולי באתר של "מכון מאיר").
AmitMa מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה