ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 24-10-06, 19:23   #1
ironman
חבר פעיל

ברירת מחדל מלטודקסטרין

למישהו יש מושג עד כמה אני מוריד את האינדקס הגליקמי שלה עם אני מוסיף לה סיבים נגיד 100 גרם מלטודקסטרין ועוד תוספת של 5 גרם סיבים שיגיעו מדייסבית ישפיעו משמעותית על הערך הגליקמי יחדיו?
נניח ואני סובל מחוסר זמן אז אני מכין לי גיינר באמצע היום על בסיס מלטודקסטרין ולא רוצה סתם קפיצה ברמת סוכר כמה גרם סיבים יכול לפתור את הבעיה משמעותי?
ironman מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 24-10-06, 19:44   #2
Ori-Silver
חבר פעיל

הסמל האישי שלOri-Silver

האינדקס הגליקמי לא משנה אבל כן זה יוריד את האינדקס הגליקמי בהרבה המלצה שלי תעשה שייק עם אבקת חלבון +שיבולת שועל ובננה תטחן הכל במקסר ויוצא מעדן
Ori-Silver מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 24-10-06, 19:56   #3
ironman
חבר פעיל

לא ענית לי אני לא בונה על המחקרים האחרונים....אני רוצה להוריד את האינדקס גליקמי שלה לפחות לחצי ממה שיש במלטודקסטרין כמה סיבים דרושים זה השאלה?
ישן 24-10-06, 20:15   #4
Shlomik
מנהל ראשי

הסמל האישי שלShlomik

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ironman
למישהו יש מושג עד כמה אני מוריד את האינדקס הגליקמי שלה עם אני מוסיף לה סיבים נגיד 100 גרם מלטודקסטרין ועוד תוספת של 5 גרם סיבים שיגיעו מדייסבית ישפיעו משמעותית על הערך הגליקמי יחדיו?
נניח ואני סובל מחוסר זמן אז אני מכין לי גיינר באמצע היום על בסיס מלטודקסטרין ולא רוצה סתם קפיצה ברמת סוכר כמה גרם סיבים יכול לפתור את הבעיה משמעותי?
אני לא חושב שמישהו פה יכול לענות לך על זה, אני אישית לא פגשתי מחקרים שבודקים בכמה סיבים מורידים את הערך הגליקמי של מוצר.
אבל שומן וסיבים אמורים להוריד בצורה משמעותית.
למה לך להוריד את הערך הגליקמי של מלטודקסטרין?

Email: shlomik@israelbody.org
Shlomik מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 24-10-06, 20:32   #5
ironman
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Shlomik
אני לא חושב שמישהו פה יכול לענות לך על זה, אני אישית לא פגשתי מחקרים שבודקים בכמה סיבים מורידים את הערך הגליקמי של מוצר.
אבל שומן וסיבים אמורים להוריד בצורה משמעותית.
למה לך להוריד את הערך הגליקמי של מלטודקסטרין?
לפעמים שאין זמן לאכול אז מלטודקסטרין וחלבון מי גבינה כמו הגיינרים רק חשבתי להוסיף לזה סיבים כדי להוריד את האינדקס הגליקמי כמובן שגם שומן מעט...
דיברו פה פעם על הסיבים שהם משפיעים על הערך הגליקמי השאלה כמה אני צריך שזה יהיה משמעותי כי למלטודקסטרין אינדקס גליקמי מאוד גבוהה .
ישן 24-10-06, 21:07   #6
Shlomik
מנהל ראשי

הסמל האישי שלShlomik

ציטוט:
לפעמים שאין זמן לאכול אז מלטודקסטרין וחלבון מי גבינה כמו הגיינרים רק חשבתי להוסיף לזה סיבים כדי להוריד את האינדקס הגליקמי כמובן שגם שומן מעט...
דיברו פה פעם על הסיבים שהם משפיעים על הערך הגליקמי השאלה כמה אני צריך שזה יהיה משמעותי כי למלטודקסטרין אינדקס גליקמי מאוד גבוהה .
הבנתי למה חשבת להוסיף את הסיבים אבל לא הבנתי למה אתה מנסה להוריד את הערך הגליקמי?
זה ישפיע לך רק על מידת הרעב לא יותר מזה פשוט תוסיף סיבים ושומן ותשתה עם זה הרבה מים ואתה אמור להיות מספיק שבע עד הארוחה הבאה.

ישן 24-10-06, 21:14   #7
Ori-Silver
חבר פעיל

הסמל האישי שלOri-Silver

לפי מה שקראתי סיבים מסיסים במים יכולים להוריד את האינדקס הגליקמי של הארוחה בצורה משמעותית תריץ בגוגל חיפוש זה יתן לך מלא מידע וגם את המקורות של האוכל שמכילים סיבים מסיסים במים
ישן 24-10-06, 21:47   #8
ironman
חבר פעיל

ציטוט:
הבנתי למה חשבת להוסיף את הסיבים אבל לא הבנתי למה אתה מנסה להוריד את הערך הגליקמי?
זה ישפיע לך רק על מידת הרעב לא יותר מזה פשוט תוסיף סיבים ושומן ותשתה עם זה הרבה מים ואתה אמור להיות מספיק שבע עד הארוחה הבאה.
כדי לא להקפיץ אינסולין יותר מידיי זה הכל לשמור על רמה קבועה לאורך היום
ישן 24-10-06, 21:52   #9
ironman
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ori-silver
לפי מה שקראתי סיבים מסיסים במים יכולים להוריד את האינדקס הגליקמי של הארוחה בצורה משמעותית תריץ בגוגל חיפוש זה יתן לך מלא מידע וגם את המקורות של האוכל שמכילים סיבים מסיסים במים
חשבתי על דייסבית של רמדיה זה מיוחד למשקאות גם מה אתה אומר?
ישן 24-10-06, 22:01   #10
ironman
חבר פעיל

טוב מצאתי כבר על השיבולת שועל יש השפעה רבה על הרמת סוכר ככה שדייסבית של שיבולת תעשה את העבודה פה.
ישן 24-10-06, 22:07   #11
Shlomik
מנהל ראשי

הסמל האישי שלShlomik

ציטוט:
כדי לא להקפיץ אינסולין יותר מידיי זה הכל לשמור על רמה קבועה לאורך היום
מאותה כמות של פחמימות תופרש אותה כמות של אינסולין רק לאורכי זמן שונים.
אתה בכל מקרה תגרום לעליה ברמות האינסולין זה לא משנה.

אתה בטח מתעסק במיתוס הישן שמזונות בעלי ערך גליקמי גבוה גורמים להצטברות של שומן זה לא נכון, אם תרצה אני אשמח לפרט למרות שחיפוש קטן בפורום יפנה אותך לכל המידע שאתה צריך.

ישן 25-10-06, 00:20   #12
ironman
חבר פעיל

ציטוט:
מאותה כמות של פחמימות תופרש אותה כמות של אינסולין רק לאורכי זמן שונים.
אתה בכל מקרה תגרום לעליה ברמות האינסולין זה לא משנה.

אתה בטח מתעסק במיתוס הישן שמזונות בעלי ערך גליקמי גבוה גורמים להצטברות של שומן זה לא נכון, אם תרצה אני אשמח לפרט למרות שחיפוש קטן בפורום יפנה אותך לכל המידע שאתה צריך.
ברור שתופרש רק יותר לאט בקצב איטי וזה המטרה לא להקפיץ מהר. אינסולין יופרש בכל מקרה..
כן אני דוגל בשיטה הישנה
ישן 25-10-06, 08:03   #13
Ori-Silver
חבר פעיל

הסמל האישי שלOri-Silver

רק אל תשים יותר מידי דייסבית תערבב חצי חצי ביחד עם שיבולת שועל כי זה יספוד לך את המים ויצא לך דייסת גיינר
ישן 25-10-06, 08:13   #14
Shlomik
מנהל ראשי

הסמל האישי שלShlomik

ציטוט:
ברור שתופרש רק יותר לאט בקצב איטי וזה המטרה לא להקפיץ מהר. אינסולין יופרש בכל מקרה..
כן אני דוגל בשיטה הישנה
זאת לא השיטה הישנה זה פשוט השינה הלא נכונה

אתה צריך להבין שכל המחקרים שהראו שערך גליקמי גבוה גורם להשמנה היו ללא בקרה קלורית כלומר האנשים שאכלו מזונות בעלי ערך גליקמי גבוה פשוט אכלו יותר כיוון שהיו יותר רעבים (פחות סיבים == יותר רעב לאורך היום) ולכן עלו יותר במשקל לעומת זה בכל המחקרים עם בקרה קלוריות לא נמצא השמנה בעקבות הערך הגליקמי.
לכן אם אתה עובד על פי תפריט מסודר שהוא לדוגמא 2500 קלוריות ומחולק נכון זה לא משנה איזה מקורות תבחר לך לפחמימה (חוץ מכמה פחמימות חריגות כמו פרוקטוז שכן צריך להגביל את הכמות שלהם אבל זה לא קשור לערך הגליקמי).
וסתם לידע כללי יש כמה חלבונים (כן כן חלבונים) שגורמים לתגובה אינסולמית גבוהה ואני מתאר לעצמי שאתה אוכל אותם לאורך היום: חלב, יוגורט, חלבון מי גבינה ועוד...
ככה שאם אתה מערבב חלב / חלבון מי גבינה בשייק שלך בכל מקרה גרמת להקפצה חדה
ברמות האינסולין והסיבים הם לא מה שיציל את המצב.

ישן 25-10-06, 10:45   #15
Amit
מושעה

כללי:: X
עוסק ב:: X

ציטוט:
זאת לא השיטה הישנה זה פשוט השינה הלא נכונה

אתה צריך להבין שכל המחקרים שהראו שערך גליקמי גבוה גורם להשמנה היו ללא בקרה קלורית כלומר האנשים שאכלו מזונות בעלי ערך גליקמי גבוה פשוט אכלו יותר כיוון שהיו יותר רעבים (פחות סיבים == יותר רעב לאורך היום) ולכן עלו יותר במשקל לעומת זה בכל המחקרים עם בקרה קלוריות לא נמצא השמנה בעקבות הערך הגליקמי.
לכן אם אתה עובד על פי תפריט מסודר שהוא לדוגמא 2500 קלוריות ומחולק נכון זה לא משנה איזה מקורות תבחר לך לפחמימה (חוץ מכמה פחמימות חריגות כמו פרוקטוז שכן צריך להגביל את הכמות שלהם אבל זה לא קשור לערך הגליקמי).
וסתם לידע כללי יש כמה חלבונים (כן כן חלבונים) שגורמים לתגובה אינסולמית גבוהה ואני מתאר לעצמי שאתה אוכל אותם לאורך היום: חלב, יוגורט, חלבון מי גבינה ועוד...
ככה שאם אתה מערבב חלב / חלבון מי גבינה בשייק שלך בכל מקרה גרמת להקפצה חדה
ברמות האינסולין והסיבים הם לא מה שיציל את המצב.
חוץ מתחושת השובע יש הבדל בין תקופת זמן הפרשת האינסולין
למשל 100 גרם פחמימות בעלות א"ג יגרמו לאותה כמות הפרשת אינסולין למשך מעט זמן
ואותה כמות של פחמימות עם א"ג נמוך יגרמו לאותה כמות הפרשת אינסולין שיתפרש על יותר זמן יש הבדל בין השנים חוץ מתחושת השובע?
(מקווה שהצלחת להבין את הניסוח המוזר)
Amit מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 25-10-06, 15:59   #16
Shlomik
מנהל ראשי

הסמל האישי שלShlomik

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Amit
חוץ מתחושת השובע יש הבדל בין תקופת זמן הפרשת האינסולין
למשל 100 גרם פחמימות בעלות א"ג יגרמו לאותה כמות הפרשת אינסולין למשך מעט זמן
ואותה כמות של פחמימות עם א"ג נמוך יגרמו לאותה כמות הפרשת אינסולין שיתפרש על יותר זמן יש הבדל בין השנים חוץ מתחושת השובע?
(מקווה שהצלחת להבין את הניסוח המוזר)
חושב שהצלחתי להבין, כעיקרון כל עוד הגוף מפריש אינסולין הוא לא מפרק שומן ככה שאפשר אפילו לומר שמזונות בעלי ערך גליקמי גבוה יגרמו להפרשה של אינסולין למשך זמן יותר קצר ולכן לגוף היה יותר זמן לפרק שומן. (ראיתי מחקר אחד שטוען כך אבל לא ממש ירדתי לעומק שלו).
לדעתי לא צריך להתעסק בזה יותר מדי כי ההבדלים לא יהיו משמעותים אם בכלל, כמובן שלא הייתי ממליץ למישהו לאכול רק סוכר ענבים כל היום כי הוא יסתובב מאוד רעב אבל בכללית אפשר לומר שאתה יכול לאכול איזה פחמימות שאתה רוצה העיקר שתגיע למספיק סיבים ולכמות שהצבת לעצמך.
לבן אדם ללא תפריט מסודר כן הייתי ממליץ לנסות להיצמד למזונות בעלי ערך גליקמי נמוך -בינוני על מנת לשמור על תחושת שובע ולא להגיע לאכילה מוגזמת.

תגובה