ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 17-05-07, 07:26   #21
ThaiB0X
חבר פעיל

הסמל האישי שלThaiB0X

ציטוט:
פורסם במקור על ידי m0she
אין קטע, זה מיתוס

משה,

אם זה מיתוס למה רשום את זה במדריך להעלאת מסה של ישראלבודי ?

"אל תעבור את ההפסקה של 3 וחצי שעות בין ארוחה לארוחה, אחרת גופך ינצל את מאגרי האנרגיה השמורים ברקמת השריר ויפרק אותם! נשמע הרבה ארוחות? בהחלט – "כדי לגדול צריך לאכול" (כל הזכויות שמורות "לישראלבודי").

סמוך עליי, ככל שתטיב לפצל את הארוחות שלך בצורה נכונה, כך תהנה מיתרונות העניין הזה – כך יגבר קצב העלייה במסת השריר, לעומת עלייה פחותה במסת השומן.

*בכדי לאפשר עלייה במסת השריר : צרוך בין 1.5 ל-2.5 גרם חלבון לכל ק"ג ממשקל גופך (חובה למעשה).

משמע, במידה ואתה שוקל 70 ק"ג, נסה לצרוך בין 105 ל-175 גרם חלבון ביום (הכל בהתאם לעצימות).

במידה שתיישם זאת כך, ותפצל את ארוחותיך כראוי, גופך יקבל אספקת חלבון תמידית וכך תהנה כפליים – יימנע מצב קטבולי (מצב של פירוק שריר) וגופך יבנה את השרירים ביתר יעילות!"
ThaiB0X מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 17-05-07, 13:16   #22
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

עוסק ב:: Making the world a better place

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ThaiB0X
אז לסיום,
מצב קטבולי נגרם עקב:

א) מאזן קלורי שלילי
ב) מאגר פחמימות ריק
ג) מאגר חלבונים ריק

איזה מהם הוא הנכון ?
יהיה יותר נכון לומר,
"איבוד מסת שריר\מאזן חלבון יומי שלילי, מתי זה קורה?".

אז בגדול:
א. בגרעון קלורי
ב. כשמאגרי הגליקוגן מתרוקנים (שתקף כמעט לחלוטין למצב א')

את א' ניתן למנוע למידה מסויימת, ע"י כמות חלבון מספקת ואימוני המשמרים כוח והיפרטרופיה, או אפילו לחלוטין במצבים מסויימים (סמים, אחוזי שומן שונים, גנטיקה, 'טריקים' תזונתיים מסויימים, עבודה מתונה מאוד ואולי עוד כמה דברים שלא קופצים לי כרגע לראש).
את ב' אנו לא נרצה ליצור מלכתחילה, לרוב לא נגיע אליו כלכך בקלות, אבל כל שילוב של refeeding בהתאם לסיטואציות השונות, או בחירה מלכתחילה בדיאטה סייקליאלית ימנעו זאת.

*אם אתה רוצה שאני אתייחס לתרמינולוגיה שבחרת, אזי תהליך קטבולי מתרחש כל הזמן, עם כל רכיב מזון, בשילוב עם התהליך האנאבולי. יהיו מצבים שאחד מהם יהיה יותר משמעותי, ואז אפשר בצורה גסה להגדיר "מצב קטבולי\אנאבולי, אך המאזן היומי בין השניים הוא זה שמשנה בסופו של דבר.

גל

gal.T מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 17-05-07, 15:48   #23
chivas90210
משתמש ותיק

הסמל האישי שלchivas90210

ציטוט:
פורסם במקור על ידי m0she
אין קטע, זה מיתוס
זה ממש לא מיתוס.....אכן מה שקובע זה כמות הקלוריות היומית ולא של כל ארוחה, אבל חלוקת הקלוריות היומית לארוחות שוות פחות או יותר בתיזמונים שווים עוזרים להאצת חילוף החומרים בגוף, מורידים את העומס על הכבד, מכניסים את הגוף ל"מישטר" - זיכרון שההספקה מיתקבלת כל3 שעות ובכך מקלה גם מבחינה נפשית על הגוף בתקופת החיטוב דלת הקלוריות\פחממות....
פחות ארוחות ביום על אותו כמות קלוריות יומית תביא למצב שהגוף יאגור את האנרגיה במקום לפרק אותה לאחר זמן מה לרוב בתור שומן....
chivas90210 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 17-05-07, 18:16   #24
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

ציטוט:
פורסם במקור על ידי chivas90210
זה ממש לא מיתוס.....אכן מה שקובע זה כמות הקלוריות היומית ולא של כל ארוחה, אבל חלוקת הקלוריות היומית לארוחות שוות פחות או יותר בתיזמונים שווים עוזרים להאצת חילוף החומרים בגוף, מורידים את העומס על הכבד, מכניסים את הגוף ל"מישטר" - זיכרון שההספקה מיתקבלת כל3 שעות ובכך מקלה גם מבחינה נפשית על הגוף בתקופת החיטוב דלת הקלוריות\פחממות....
פחות ארוחות ביום על אותו כמות קלוריות יומית תביא למצב שהגוף יאגור את האנרגיה במקום לפרק אותה לאחר זמן מה לרוב בתור שומן....

סלח לבחור בתמונה, הוא אלרגי לבולשיט
סינטרקס
סיינטרקס
Bullet מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 17-05-07, 18:39   #25
ThaiB0X
חבר פעיל

הסמל האישי שלThaiB0X

אממ לפי הכתבה הזו chivas90210 צודק...

http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-3128999,00.html
ThaiB0X מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 17-05-07, 18:42   #26
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

ציטוט:

ולפי השרשור הזה, הוא לא.
סינטרקס
סיינטרקס
ישן 17-05-07, 18:53   #27
Amit
מושעה

כללי:: X
עוסק ב:: X

ציטוט:

חח הרגת אותי
Amit מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 17-05-07, 19:17   #28
m0she
מנהל מחלקת התזונה

כללי:: משה גלעדי
עוסק ב:: סטודנט לרפואה

ציטוט:
משה,

אם זה מיתוס למה רשום את זה במדריך להעלאת מסה של ישראלבודי ?
מצידי שיהיה כתוב על לוחות הברית

MosheG@israelbody.org
m0she מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 17-05-07, 21:09   #29
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

תדירות ארוחות גבוהה מאיצה חילוף חומרים (1).

גל

1.Y-Net Physiology Bulshit 2007 MAY;260:E238-42. Increased meal frequency is associated with higher daily energy expenditure, we shit you not. juda faltzan, mafitz mitos, yael D.

ישן 17-05-07, 21:16   #30
P-a-n-1-c
Banned

עוסק ב:: חייל בסדיר, מילואימניק בטיב טעם.

...
P-a-n-1-c מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 17-05-07, 21:18   #31
shahaflol
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gal.T
תדירות ארוחות גבוהה מאיצה חילוף חומרים (1).

גל

1.Y-Net Physiology Bulshit 2007 MAY;260:E238-42. Increased meal frequency is associated with higher daily energy expenditure, we shit you not. juda faltzan, mafitz mitos, yael D.
אכן מקור אמין.

עכשיו ברצינות - אני לא יודע למה מולי אפשטיין אמר את זה. לפי מה שהבנתי הידע שלו די רחב בתחום. אני אנסה לברר למה הוא טען כך, ואם יש לו סימוכין.

פאניק, תקרא את הסימוכין שלו, ותענה על השאלה שלך לבד.
shahaflol מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 17-05-07, 21:26   #32
P-a-n-1-c
Banned

עוסק ב:: חייל בסדיר, מילואימניק בטיב טעם.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי shahaflol
אכן מקור אמין.

עכשיו ברצינות - אני לא יודע למה מולי אפשטיין אמר את זה. לפי מה שהבנתי הידע שלו די רחב בתחום. אני אנסה לברר למה הוא טען כך, ואם יש לו סימוכין.

פאניק, תקרא את הסימוכין שלו, ותענה על השאלה שלך לבד.
חחחחחחחחחחח LOL כנראה שהלימודים להיסטוריה למתכונת מחר באמת מחקו לי כמה תאים מהמוח!
היה יותר מצחיק אם היית כותב "המחקר נעשה ע"י פרופ' רייך מאונב' שקר כלשהו" D:
P-a-n-1-c מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 18-05-07, 01:26   #33
chivas90210
משתמש ותיק

הסמל האישי שלchivas90210

ציטוט:
פורסם במקור על ידי m0she
מצידי שיהיה כתוב על לוחות הברית
דבר ראשון בתור אחד שגם קוראים לו משה, נושא לוחות הברית זה לא נושא ליצחוק...

דבר שני, אני שמח שBULLET חושב שכל מה שההפך ממה שגל T מביא סימוכין עליהן זה בולשיט, אבל מאוד אני אשמח אם גל יביא את אותם הטיעונים ממחקרים שבהם ההבט הוא על מפתחי גוף נטו ולא על EVERY DAY JOE, אני ממש לא ניכנס פה לויכוחים רק חשוב שפותח הפוסט יבין שביזמן חיטוב (של מפתח גוף) חשוב מאוד פרוטוקול הקלוריות הניכנסות לרמה פרטנית, אני כן מסכים אם מה שגל T הסביר בזמנו ואני מצתת"

הקבוצה עם הארוחות הקטנות שמרה על ליפוגנסיס בכמות קטנה, לעומת הקבוצה השנייה (3 ארוחות gorging pattern) שעקב כמות המזון הגבוהה פר ארוחה בוצע אצלה יותר בנייה של שומן.
אך לא הבנת את החלק החשוב, מאיפה באה האנרגיה במנוחה?...
הקבוצה שצרכה שלוש ארוחות ביום אכן אגרה הרבה שומן לאחר הארוחות, אבל... בגלל ההפוגות הארוכות בין הארוחות, הגוף פיצה על כך בפירוק השומן למטרת אנרגיה."

אבל כמה אנשים אתה מכיר שהם לא BB שיכולים לעצור את עצמם אחרי צום של כמה שעות?? וכמו שאמרתי מקודם לתיזמון הארוחות(3-4) יש גורם מאוד חשוב למחטב מבחינת נפשית!

ושוב - רוב המחקרים שמובאים פה הם לא ספציפית על BB ככה שאני מעדיף לעשות את אותם מחקרים על עצמי בחיי היום יום ולפי זה ליקבוע לי את מסלול החיים.
ואגב BULLET אני עובד בצמוד PRO BB שחלקם בעלי הסמכות גבוהות בתזונה והדבר הראשון שהם משנים בתפריטים של אנשים שמתחילים להתאמן זה את מרווחי השעות של הארוחות !
ישן 18-05-07, 01:28   #34
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

מה ההבדל בין בודיבילדרים לבין אנשים רגילים? בודיבילדרים אינם בני אדם?

ויש גם בודיבילדרים שאוכלים מעט ארוחות ביום. תקרא על הWarrior Diet, בה אנשים אוכלים מעט חלבון ו(אולי) שומן במשך היום, מתאמנים בערב וזוללים בלילה. היא פותחה בעיקר למתאמנים ולספורטאים. גם לבודיבילדרים.

אגב, אני כרגע אוכל 2 ארוחות ביום. אחת בתחילת הצהריים, ואחת לפני אימון. אני לא אוכל כלום בין הארוחות, רק שותה קפה לפעמים (והוא כמעט בלי חלב) ושותה מיץ פטל נטול קלוריות. אני לא רעב בין הארוחות... היום היה לי קשה להכניס את הארוחה השניה= 300 גר' חזה הודו. אבל הצלחתי!

כשהייתי אוכל הרבה ארוחות ביום (בחיטוב), זה גרם ל: אי נוחות, כי אתה צריך ללכת עם אוכל לכל מקום, או להכין אוכל כמה פעמים ביום. זה גם גרם לי לאכול יותר מדי, כי נניח בכל ארוחה אתה סוטה "קצת" ואוכל טיפונת יותר... ב6 ארוחות אתה תאכל יותר מב2 אם תסטה קצת בכל ארוחה. ובד"כ ארוחה מפוצצת של חצי מכמות הקלוריות שאתה אוכל ביום לא תשאיר אותך לרצות עוד אחרי זמן קצר...

בכל אופן אני זז לישון, פה זה לא ארה"ב
סינטרקס
סיינטרקס
ישן 18-05-07, 13:56   #35
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

קשה להיפרד מקונצנזוס, ובמיוחד כשהוא מגובה ומבוצע ע"י אנשים שהובילו את הרכב גופם לגבולות הקיצוניות = אוכלוסיית הבודיבילדרים.

אך הגיון ה; 'הוא גדול, הוא מנסה על עצמו, הוא רואה ויודע מה עובד הכי טוב, ולכן ככה נכון לעשות', הוא הגיון קצת עיוור. הגעה למסקנה מה טוב דורשת בדיקה של כל המצבים, שזה מה שלא רואים אצל אותם האנשים. ויתרה מזאת, טיעון ה; 'צריך מחקרים על מפתחי גוף על מינת להגיע למסקנות נכונות לגביהם' הינו טיעון שרירותי למדי, המראה על חוסר הבנה בסיסית של תהליכים ועקרונות מאוד רלוונטים לדיון קוהרנטי בנושא (ולכן אני לא אנסה לדון בו).

לגבי עניין הקונצנזוס הזה, מאז השרשור ההוא, שזו תקופה ממש לא ארוכה, אני רואה ברחבי העולם הרבה עדויות אנקדוטליות של אנשים לגבי יתרונות לפה ולשם, וכמובן אישוש של המחקרים שלא מצאו הבדלים בשינויי הרכב הגוף ע"י תוצאות מבחן המציאות ומחקרים חדשים שיצאו. ככה שיש דברים בגו.
אני רואה בכל נושא תדירות הארוחות כרגע כעוד משתנה שאפשר לשחק אתו, וכך הוא מעשיר את ארגז הכלים שלנו. אני ממליץ גם להריץ קצת חיפוש על כל נושא הIntermediate Fasting (או IF בקיצור) שתופס הרבה תאוצה בזמן האחרון מעבר ליבשת, גורר הרבה דיונים סוערים, ואני מאמין שבקרוב נגבש לנו קצת שרשורים עליו כאן.

ישן 18-05-07, 15:37   #36
chivas90210
משתמש ותיק

הסמל האישי שלchivas90210

אני ממש לא הולך ליפתוח פה ויכוח על זה כמו שאמרתי, אני יודע שיש בשנים האחרונות הרבה מחקרים שסותרים את מה שטענתי אבל כשאמרתי שצריך לנסות כל מיקרה לגופו הכוונה הייתה שבמחקרים שקראתי בנושא לא הובאו פרטים על הנבדקים כמו - כמות פעילותם הפיזית ביום יום(או יותר נכון האם גופם מגיע לקיציוניות של B והכי חשוב לפי דעתי מהו סוג גופם?! מנסיון שלי על אנשים אחרים, זה כי הבנאדם הוא Endomorph ולכן מיעוט הארוחות לא הניבו תוצאות בניוד שומן כמו בריבוי ארוחות קטנות או שהוא Ectomorph ששוב מיעוט ארוחות לא הביאו לו תוצאות מהירות בעלייה במסה.....

ולא!!!..... אני ממש לא חושב שמי שיש לו "קצת " מסה הוא נוטרישניסט מוצלח.... במיוחד פה בארה"ב שכל ילד בן 16 מישתמש בסטרואידס וניראה כמו מר ישראל - הוא רק צריך לישלוט בכמוית החומר לפמפם ברזל כמו מפגר ולישתות כמה שייקים....
ישן 18-05-07, 15:41   #37
m0she
מנהל מחלקת התזונה

כללי:: משה גלעדי
עוסק ב:: סטודנט לרפואה

זה כי אתה לא קורא את המחקרים המלאים. תקרא אותם ותברר את הפרטים.

איזה קצוניות יש בbb, תעשה טובה. כולה הולכים למכון 3-4 פעמים בשבוע, מרימים שעה משקולות וחוזרים הביתה. עשו מהספורט הזה אקסטרים, כשזה אחד מסוגי הספורט היותר פשוטים ופחות תובעניים.

MosheG@israelbody.org
m0she מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 18-05-07, 16:21   #38
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

לא intermediate, אלא intermittent. אוף, יבוא יום ואני אקרא את כל המחקרים שיש לי באוסף

chivas, אני רוצה שתתייחס להודעה הקודמת שלי. בייחוד לWarrior Diet.
סינטרקס
סיינטרקס
ישן 19-05-07, 05:30   #39
chivas90210
משתמש ותיק

הסמל האישי שלchivas90210

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Bullet
לא intermediate, אלא intermittent. אוף, יבוא יום ואני אקרא את כל המחקרים שיש לי באוסף

chivas, אני רוצה שתתייחס להודעה הקודמת שלי. בייחוד לWarrior Diet.
למרות שמר. Ori Hofmekler מנסה להציג את רעיונותיו - (שבעצמו הוא אומר שלא נוסו מעבדתית אבל הוא מקווה שיוכחו בקרוב), בתור משהו מהפכני, לא פעם שמעתי\ קראתי על אנשים שניסו לעבוד בשיטות CFT להגברת האינדורנס אבל אף אחד מה-BB שאני מכיר לא מישתמש בשיטה זאת. הוא טוען שהגוף שומר בסביבות פי 10 קליקוגן ממה שאנחנו חושבים, וכאשר אתה מושך את זמני הרעב אתה בעצם מעלה את הרגישות לאינסולין ובכך את סינטוז החלבונים לרמות גבוהות בהרבה ממה שהגוף היה רגיל בתיזמוני ארוחות קצרות ובכך אתה יכול לאכול בסביבות 30% פחות ולקבל את אותו סינטוס חלבונים....
הוא כן מאמין בחלוקת 6 ארוחות ביום, אבל חשוב לו לישבור בדיאטה שלו את מוסכמות המושגים overeat & undereat , בכל מיקרה אני קראתי לא פעם את הטורים שלו ב PLAYBOY ו Penthouse והניסיון שיש לו מבחינת להביא את הגוף לאקסטרים לא בא בכדי, הוא היה ב NAVY SEALS ושם בדומה לשיטות עבר בצבא האדום הביאו את הגוף לקיצוניות באינדורנס ותזונה בכדי לחסן את הגוף ולהרגיל אותו למצבים אלה... הוא אומר בעצמו שחוץ מהארוחה הגדולה ביום הוא דוחף מספר מנות חלבון במשך היום...! אני שוב לא חושב שזאת שיטה טובה ל BB מקצועיים למרות שהוא טוען שכן...הוא אומר ששינוי האינסטיקט - רצון לאכול במשך היום יביא לאחר זמן מה לאורך חיים והגוף\ המוח לא ידרוש את הארוחות האלה... אישית אני לא רואה איך אני אוכל ארוחה ללא הגבלה בלילה לפני השינה ועדיין יצליח לישון כמו שצריך... ואני כן פתוח לדברים\טזות חדשות MR. גל T. אבל כרגע בתוכניותי לעתיד הקרוב אין מקום לשינוי כזה קיצוני...אולי מאוחר יותר...

*** אגב לא זוכר מי ענה לי לא מיזמן בקשר לאימון אירובי על בטן ריקה להגברת מטאבוליזם וניוד שומן?!?!- אבל Ori Hofmekler דוגל בשיטה הזאת ומבחינתו זה דבר מוחך....
ישן 20-05-07, 14:01   #40
HammerMan
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Bullet
כשהייתי אוכל הרבה ארוחות ביום (בחיטוב), זה גרם ל: אי נוחות, כי אתה צריך ללכת עם אוכל לכל מקום, או להכין אוכל כמה פעמים ביום.
זו אחת הסיבות שהתחלתי להתעניין ב-IF.
(ממה ששמעתי על ה-Warrior Diet היא נשמעת לי הרבה יותר טבעית, אבל אני עוד צריך לקרוא עליה יותר.)

אני חושב שבתור שלב ראשון אפחית את מספר הארוחות מ-5 ל-4 או 3.
(5 ארוחות זה בעייתי מאד. אני נשוי עם ילד וזה ממש מפריע לחיי המשפחה.)
HammerMan מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה